Düzenli Evimiz & Hayatımız

Önemsiz olur mu hiç haklısın tabi. İtiraz hakkın yok mu acaba?

Sen farklı hocalardan mı aldın dersleri. Dur yönetmelikte yazıyor mu böyle bişey bakıp sana haber vercem

Sen farklı hocalardan mı aldın dersleri. Dur yönetmelikte yazıyor mu böyle bişey bakıp sana haber vercem
Yok kuzum son gün farklı bi bayandı ama iyiydi çok rahatlatmıştı beni.
Bugün aynı hoca vardı sınav da her zaman ders aldığım kurs hocasıydı.
Kusura bakma seni de soru bombardımanına tuttum.
Herkes kimlik için senin suçun diyor senin yazıyı bizzat okudum abime yok diyor
O senin hatan
E biliyorum da eşim arabayla almaya gitmişti adam iyi
Önemsiz olur mu hiç haklısın tabi. İtiraz hakkın yok mu acaba?
Ne bilim kuzum sweet bilir en iyi.
Depresyon battaniyemi aldım uzanıyorum yine bi tur attık benim kızla park market yapıp geldik.
Yemek falan yapmadım hiçbir şey de yiyesim yok ev ahalisi baksın çaresine.

Tamam senin hatan ona bişey demiyoruz. Ama dediğim gibi mebbis sisteminden açıp gösterebilirlerdi. Yönetmelikte kimlik olacak diyor. Kimliği olmayan için ne yapılacak ona bakıyorum yani öyle bir durum var mı diye.

Teneffus Zili canım yönetmelikte yazmıyor herhangi bir şey. Eşim de diyor sistemden gösterilirse kabul oluyor. Dediğim gibi biz çok yaptık kimliğini unutanlara.
Sweet kime söylüyorsam yok diyorlar. Dayımda MEBBİS öğretmenlerin kullandığı sistem
dedi.
Ama eşim yarın iş çıkışı kursa gidip bu konuyu konuşacak neden böyle yapmadınız diye söyleyeceğiz.

vardır inşallah bir hayır canını sıkma canım
Sağol Süpürgecim yalnız insanın canı sıkılıyor valla.
Hayrolsun bakalım neler göreceğiz burası çok katı demişler.Bi kızı ağlatıp göndermişlerdi
çok kötülerdi iki bayan hoca kimseyi geçirmemiş diye.

Mebbis milli eğitime bağlı herkesin kullandığı sistem. Bizde kullanıyoruz yani

Gerçekten isteseler yaparlardı. Eşin söylesin başka şehirde arkadaşımızın kursu var onlar sistemden açıp gösterince kabul ediyorlarmış sizde laf sokana kadar çabalasaydınız desin. Uyuz oldum ay hele çantan yok diye yorum yapmasına sanane yani sen kimsin istediğini yaparsın

Teneffus Zili canım vardır bunda da bir hayır. Bozma moralini hiç. İki tane dünyalar tatlısı çocukla kursa gittin, derslere katıldın, sınava hazırlandın. Bence bu büyük başarı hiç kendine yüklenip de pes etme. O kadar emek vermişsin bak. Sorun yaşamasaydın belki de geçecektin sınavı. Haksızlığa uğradıysan eğer mutlaka hakkını ara canım. Allah gönlüne göre versin, emeklerini boşa çıkarmasın inşallah.

Öyle kuzum ben de biliyorum isteselerdi yaparlardı.Senin söylediklerinin hepsini eşime aktardım
ablama da gönderdim ablamda senin gibi ayrı uyuz oldu bunlara.
Evet arkadaşımın kursu var dedim böyle de böyle anlattım eşim yarın yüz yüze konuşacak hesaplaşacağız yani
yoksa ben telden konuşurum ama ben muhattap dahi olmak istemiyorum.
Üstelik 3 kişi yazdırdı eşim onun kursa.
Beni aydınlattığın için çok teşekkürler Sweetcim.Allah senden razı olsun senin öğrenciler çook şanslı maşallah. Allah işinizi gücünüzü rast getirsin kuzum.
Yanımdakilere saygımdan uzatmadim iki tane genç dayım vardı yengem vardı ben onların aksine lafımı söylerim esirgemem gerekirse tartişırım.

Teneffus Zili anladığım kadarıyla komisyonda cins. Kimliğin yok ama sınav giriş belgende foton var yani gayet bakıp sen misin değil misin anlayabilirlerdi
Bende aynen böyle söyledim kuzum burada başka şeyler var.Biz duyduk bilerek bırakıyorlarmış buranın başındaki hocalara baskı yapıyormuş toplantılarda bu hafta neden bu kadar geçmiş vs.diye.Bu sizin ekmek kapınız neden bu hafta bu kadar kişi geçmis vs gibisinden.
Yok sizden alıp emniyete verirler bu işi gibisinden bi baskı uyguluyorlarmış. Bu yüzden geçen bilerek bıraktılar ya hiç göz ardı etmediler bizlerde üzülmüştük bunu duydum helal değil o aldıkları para diye bunun için söylemiştim.

Cümlemizden teneffüscüm. En azından bi çaba olsaymış kurs tarafından çabaladılar olmadı derdin
Biz bi kere sınava girdik 12 kişide 10 kişi geçti. Allaaah bu göze batmış bi dahaki sınavda 4 kişi geçti 8 kişi kaldı saçma sapan sebeplerden bıraktılar herkesi. Eşimin milli eğitimdekilerle arası iyi şube müdürleriyle falan onlar demişti bize bu sebepten bırakıyorlar bu sefer diye. Neler dönüyor neler yani dediğin gibi.

Sağol mimesis ya sen ne güzel birisin nasıl güzel moral verdin.
Bugün o kadar üzgünken mahallede hayatımda hiç görmediğim bi kadın hep aynı yoldan giderim hemen hemen herkesi bilirsin mahalledeysen zaten.Arkadan yaklaştı ve bana bebişe tatlı tatlı konuştu bende öyle bi tur atalım diye çıktık dedim.
Bayan da insan bu delikanlıyla bi tur atmak istemez mi hiç dedi yok dedim kız bebeğim yaa dedi erkeğe benziyor saçları kısa ve gri bi yelek vardı üzerinde arkadan erkek sanmış. Benimkiler kıza benzetirlerdi bende oğlum öyleydi dedim kaç çocuk diye laf açıldı bi de oğlum var dedim
Sen çok şanslısın dedi bi kız bi oğlan bakışlarında bi anlam vardı sanki yaa öylemi dedim ama bu durup düşündüm ne kadar da şükür edecek şeyimiz var diye bana hayatı sorgulattı o an küçük bir şey için bu kadar kendimi üzerken.Her zaman böyle düşünürüm hiçbir şey tesadüf değildir diye.
O an böyle moralim bozukken bu bayanın benimle konuşması dahi beni farklı hissettirdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…