Düzenli Evimiz & Hayatımız

Noldu cancan yaz sen
Valla Sweetcim Nane Limon Kabugu olaylar olaylar miras meseleleri açılıyor şimdiden yanımda kv ve ötekiler bir
şeyler tartışmışlar sanırım.
Biz anlamadık bayramlaşmaya gittik ama konuşmaları hiç sevmedim canım.
Umarım barıştığıma yine pişman etmez.
Zaten ortada bize yapılan haksızlıklar vardı ben köşeme çekilmiştim ama arkamdan iş
mi dönüyor bilmiyorum.
Açık konuşmadım ama açık mı konuşmak gerekiyor bilmiyorum.
Çünkü kalp kırmak istemiyorum ama mesafeyi korumam lazım yine.
Eşimin annesine güvenmelimiyim onu da bilmiyorum. Ne kadar kötü bir şey insanın annesine
güvenememesi.

Sizden miras mı kaçırıyorlar diye düşünüyorsun

Çok takılma boşver yarın eşinle ailesi iyi olur sen kötü olursun bizde de bazı meseleler oluyor ama asla yorum yapmıyorum erkek mileti ailesi ile sorun yaşarken seninle atar tutar araları düzeldi mi vay sen anneme şunu dedin kardeşime abime ablama bunu dedin der tabi iyi günde yapmaz bunu kötü günde seni terkedecekken ya da baskı altına almaya çalışırken o yüzden hiiiccc takılma
Eşimin babasi vefat ettikten sonra bize çok haksızlık yapıldı çok az bir tarla verdiler eşim de hiç anlamaz tarla vs abilerine saygısından ses etmedi zaten mal paylaşımı da öyle bir araya gelip konuşulup yapılmadı 2 büyük abisi var onlar yapmis paylaşımı diğerlerinde sen en küçüksün tarlada vs emeğin yok deyip kenara çekildiler eşime bize düşen tarla vereseliymis babasının kardeşleri amcalari vs.vs. 46 verese var
Eşim herkesle irtibatı kesti mesele tarla miras değil diyor göz göre göre hakkımı yediler bir dustugunde elinden tutup kaldirani olmadı

Son düzenleme:
Sizden miras mı kaçırıyorlar diye düşünüyorsun
Yok canım ama konu farklı eşimin babasının ben yeni evliyken aldığı sıfır bi araba vardı
Kv de hep der bu araba kayınbabanın adam işine gidip geliyor zaten.
Dün sekiz seneden sonra arabaya 25 bin ben verdim gibi birşeyler anlattı eşimin abisi haberin olsun diyor.
Biz birşey anlamadık bayramlaşmaya gittik bu konulara girildi bu miras gibi şeyler baş ağrısı yapar valla
Adam hayatta iken daha biz böyle şeyler konuşmuyoruz.
Eşim dün akşam annesine bu meseleden bahsetmiş,kv bu sadece bizim paramızla alındı diyo abinin parası yok
diyor.
Bizde görmediğimiz bir şey hakkında ne yorum yapalım ki zaten onlar arasında olaylar kızışmış gibi..
Biz kendi arabamızı alıp kafamız rahat etsin istedik en iyisini yapmışız şükürler olsun.
Kp derin arabasını kaynım kullanıyor vede kp der.
Biz işimizi görmek için istediğimizde vermiyordu.

Karışık işler yani aman sizden uzak olsunlarda

Keşke kabul etmeseydiniz canım miras her çocuğun hakkı.
Biz dinen ne ise onun uygulanmasindan yanayız kız çocuğuna 3/1 erkek daha fazla alıyor benim hatırladığım kadarıyla.
Hak yiyenede elbet helal olmaz zaten.
Aile konularında eşimle öyle sen şunu bunu dedin gibi çok şey yaşamadik adil biridir benim haklı olduğumu
biliyor karışmaz ama yorumda çok yapmaz.
Bizim aramız şuan eşimin hatırına arayı ılık tuttuk bi problem yok kv kp ile de olmasın
istiyorum çünkü ben altli üstlü oturuyorum bana yakışmaz yüz yüze bakıyoruz sonuçta.
Aramızı bozanlarda oluyordu onu biraz geç fark ettim kıskançlıkta oluyor onunda sonradan farkına
vardım.

Karışık işler yani aman sizden uzak olsunlarda
Öyle valla Sweet biz huzur arıyoruz tek istediğim bu ama eşimin anne ve babası orada onlar daha iyi bilir
Kendi aralarında çözsünler.Biz zaten ne arabayı kullanıyoruz nede faydalanıyoruz araba onlarda ama yinede memnuniyetsizler.

Eşimin ailesinin miras olayı biraz karışık ne kimin uzerinde hangi arsaların tapusu var vs belli değil babasi biraz bu konularda tembel ve sorumsuzmus galiba iki büyük per halletmis hep ölenler hariç 12 kardeşlermis eşim 2 si biz evlenmeden vefat etmiş diğeri de yeni vefat etti
Çok soğuklar zaten birbirlerine öyle gelip gitme arama sorma yok
Herseyleri para olmuş put haline getirmişler parayı birde istememezlik var kimse kimsenin iyi olduğunu istemiyor evine yeni birseymi aldın kıskanıyorlar ya da biraz mutlu musun ooo ne yorumlar ne yorumlar
Tuhaflar yani herşey günah ayıp ama dinden haktan hukuktan bir haberler
Allah tan eşim onlar kadar değil
20 yıl önce şehre gelmiş çalışmak için hep tek başına cabalamis bir el uzatani vs olmamış
Bir evi arabasi vs yok ama olsun azıcık aşım ağrısız başım para mal mülk insana eziyet bir yerden sonra herşey tek tek sorulacak mahşeri alemde
En iyisi mi kimseye muhtaç olmadan ne kadar ömrü varsa öyle yaşayıp gitmeli insan diye düşünüyorum
Hiç dünyalık heveslerim olmadı ne çocukken ne gençken ne şimdi hayat o kadar boş ve anlamsız ki değmez yani
İnsanlar çok kötü çok zalim merhametsiz bunlar en yakınlarınız birde
Oğlum eşim iyi olsun yeter bana kimseye fazla takılmıyorum artık

Boş ver Allah daha iyisini daha hayirlisini nasip etsin hiç anlamam bu işlerden kb hiç bir şeyi yok eşimi büyüten ailesinin var ama istemedik kendimiz birşeyler yaptık hatta ailesine de eşim yaptı kendinden büyüklerin ve küçüklerin düğününü takılarını başka şehirde evimizde oturuyor biri kira almıyor arabalarını aldı maddi desteği her zaman olur i.... Allah da onun gönlüne göre veriyor ben öyle değilim söylendiğim oluyor zaman zaman sonrada diyorum senin kalbinin güzelliği nasibimizi arttırıyor diye... kendi ailem de de babam kazanıp almıştır her şeyini onların durumu da iyi Allah büyüklerimize sağlıklı uzun ömürler versin

Son düzenleme:
Çok haklısın ama miras babadan kalma birşey ya bu yüzden yazdım aslında herkesin hakkı
eşit olmalı diye.
Valla herşey bana da öyle anlamsız geliyor ki üç günlük dünya mal mülk davası yapamam sürekli
olarak.
Deprem de annemlerin evi az hasarlı olarak geçti cüzi bı yardım yapılmış 10bin TL sanırım, babamda merdivenler
çok kötü hasar var buna harcayacak parayı 50 bin gibi birşey tutuyor.
Amcamda kiraciya çıkan parayı istiyormuş dün babamı çok üzmüşler maalesef ki
kiracı da benim dayım ve teyzem.
Teyzem dul bi bayan onun adına çıkmış belki taşınırlar diye kullanılabilir para.
Neler söylemiş neler halbuki babam onlar için yapmadığı şey yoktu.
Teyzem ve dayım o kadar mütevazi insanlar ki kimseyi kırmazlar evimden çıkın demiş.
Birisi amcam diğeri dayım ama ben haklının yanindayim dayım haklı tabi ki.
Ev berbat bi durumda hiç bakım yapmadılar amcamlar çıkan arızaları da dayım
karşılardı.
O kadar tuhaf oldum ki herşey paramı insanlık unutuldu mu diye düşünüyorum.
İşin tuhafı herkes akraba. Dayımlarlada amcamlar arasında akrabalik var.

Helal olsun eşinevalla benim eşimde öyle hiçbir şeyi olmasa bile uzerindekini çıkarıp verir karşısındakine
Ama bende öyle söylüyorum onun kalbinin güzelliği yeter valla.
Valla bizim de öyle biz verdikçe çoğalıyor,Rabbime hamd olsun.
Sıfırdan başladık zamanla herşey oluyor zaten yeter ki huzur olsun.

Ölüm hak miras helal ama herşey para olmuş hak hukuk kardeşlik unutulmuş eşime dedim ki boşver Rabbim ayırt etsin
Rabbim daha iyisini daha güzelini verecektir sen içini ferah tut diyorum
Bide ben çok dikkat ettim miras tan kala para kimseye yaramıyor en iyisi kendi kazandığını yiyip içmek
Çok tuhaf bir hal aldı insanlar herkes herşeyden şikayetçi memnuniyetsiz şükür eden hiç yok

Bende bazı insanların evine çok para girdiğini ama hayrını görmediğini farkkettim Allah tan çok olanı değil hayırlı olanı nasip etsin diye dua ediyorum

Benimki de öyle bende o huyuna sinir oluyorum yaa tamam yapsın ama karşıdaki de eşim zor zamandayken ona yardım etsin. Hiç bir zaman öyle olmadı eşim kime ne verdiyse karşılığını göremedi hiç

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…