Düzenli Evimiz & Hayatımız

Slm kizlar
Yine yeni bir hafta yeni bir gün.ve yine yapilacak bi ton isler.
Sabah kahvemden sonra yatagimi topladim.arka balkonun mermerlerini silip guzelce yikadim
Koltuk örtülerini mak.attim.koltuklarin ustünü iyice süpurmem lazim bugün
Ödev olan supürge temizligini okumadan önce yapmisim.biraz önce temizledim.parçalarını takacam süpürgenin
Ön balkonu yikadim
Salonun ve antrenin tozunu aldim
Celik kapinin el izlerini sildim
Kızimla kahvalti yaptik oğlan daha yatiyor
Pencere önlerinide alicam.gerci bende pencere yok hepsi boydan cam fransiz balkon
Onlari silecem ama.
Islerim cok bugün pazarda var yemekte yapilacak.benim pazartesilerim hep yoğun gecer
Hadi herkeslere kolay gelsin islerim bitince yine gelirim😉

Öyle negooooooooo canimi copte mi buldum hem calis hem cocuk bak hemde ev temizle yemek yap oyle mi. ? Allah muhtac etmesin mecbur kalmasam asla. Veririm haftada 500 2 defa gelsin 3 saatte evi toplasin yemek yapsin. Yeter bana.
Olmuyor ya. Ben kadın da tuttum. Düzgün birine denk gelemedim. Saat doldurmak için uğraşıyorlar. Sabah geldi saat 3 e kadar cam sildi. Sonra 15 yaşındaki çocuk evde ben yokken durmaz dedi. Gitmek istedi. Naptın ki dedim. Öyle dedikten sonra evi süpürdü sildi 2 saatte. İstese hızlı yapabiliyormuş aslında. Bu tarz insanlara sürekli denk gelince sinir oldum. Paramızla rezil oluyoruz işte.
Hepimiz paylaşıp yapıyoruz işleri. Haftasonu 1 gün temizlik günümüz. Hafta içi yemek vs.
Kadın çağırınca eşim haftaiçi yardım etmiyor. Böyle daha iyi yani.
Çok denedim. İyice yaşlanırsam başka yol arayacağım.

Olmuyor ya. Ben kadın da tuttum. Düzgün birine denk gelemedim. Saat doldurmak için uğraşıyorlar. Sabah geldi saat 3 e kadar cam sildi. Sonra 15 yaşındaki çocuk evde ben yokken durmaz dedi. Gitmek istedi. Naptın ki dedim. Öyle dedikten sonra evi süpürdü sildi 2 saatte. İstese hızlı yapabiliyormuş aslında. Bu tarz insanlara sürekli denk gelince sinir oldum. Paramızla rezil oluyoruz işte.
Hepimiz paylaşıp yapıyoruz işleri. Haftasonu 1 gün temizlik günümüz. Hafta içi yemek vs.
Kadın çağırınca eşim haftaiçi yardım etmiyor. Böyle daha iyi yani.
Çok denedim. İyice yaşlanırsam başka yol arayacağım.
Lokasyon da onemli buyuk sehirler ve kucuk yerlerde magduriyet cok oluyor. Ama cok yorucu ben gercekten yapamam kendimi biliyorum. Simdi bebek varken ev isi yapmiyorum. Ben bide calisirsam hicbirsey yapamam. Iyiyi bulana kadar bekleyecegim napim 😪

Biri dedi ben cam siler perde yıkarım ama asmam asla.
Biri dedi bana sofra kurun.
Biri dedi ben halı koltuk silmem
Biri evden eşyamı istedi durdu
Öyle tuhaf insanlara denk geldim ki anlatamam. En iyisi eve yabancı sokmamak.
Kesinlikle katılıyorum.
Ben de hiç yardımcı almadım.
Artık eşim nispeten yardımcı olmayı öğrendi. İkimiz de eve iş getirilen işlerde çalışıyoruz üstelik.
Bazen iş çığrından çıkıyor ama, bir şekilde yuvarlanıp gidiyoruz şükür.

Asmam asla mı😂
Çok tuhaf insanlara denk gelmişsin gerçekten. Hepsi öyle değil🙃

Ben de oğlum küçükken yapamadığım zamanlarda aldım. Cam kapı sildirmek için kvnin komşusuydu. Koşa koşa gitmiş kvye gelinin camlar çok kirliydi diye anlatmış. Allahtan kv kadının huyunu biliyordu yoksa pis geline çıkardı adım 😄

Günaydın,
Tam gün çalışıyorum 8:30-17:00, bir gün 15 gibi gelebiliyorum. İki çocuk.
Evimde fazla eşya yok, gereksiz hiç bir şey satın almam.
Hafta sonu haftalık yemek planı yapıp işimi kolaylaştıracak şekilde hazırlık yaparım. Günlük pişiriyorum.
Hafta içi günü kurtaracak kadar yapıyorum. Yemek- mutfak -lavabo- çamaşır. Bazen neye acil ihtiyaçsa o.
Hafta sonu tüm 🏡.
Rabbim hepimizin işlerini kolaylaştırsın.
Bendede fazla esya yok. Oturma odamin fotosunu atsam,yeni mi tasindiniz dersiniz 🤭

Yemek isi bende gunluk yapiyorum. Herzaman 1-2 tabaklik artar,Oda eve gelince esim ac ise o yer.
Gunluk camasir hallediyorum. Yapmazsam giyecek kalmaz. Galiba en buyuk sorunum cocuklarin kagidi,kalemi ve oyuncaklarinin daginikligi. Büyük degilde kucuk olan cok dagitir.
Yetiştiremiyoruz aslında. Bazen iyi bazen kötü idare ediyoruz.
Çocuklara giysilerini düzgünce kenara koymayı öğrettim. Oyuncak toplamayı da öğrettim. Ev temizlerken dağınıklık toplama ve toz alma işinin bir kısmı çocuklarda. Biraz ben süpürür silerim biraz eşim süpürür siler. Tüm ev halkı iş yapınca 2 saatte temizlik bitiyor.
Eve gelir gelmez yemek yapmaya başlarım. Burdaki ödevlerden seçerim. Evdeki fazlalıklardan kurtulup eşyaları kategorilere ayırınca daha kolay oluyor temizlik. İhtiyaç dışı bişey almamak için direniyorum. Yoksa eşyaların içinde kaybolacağım.
Benimkiler sabah yataklarini kapatiyorlar artik..o bile büyük bir erken temiz gorunmesi icin. Doktukleri kalemi, kagidi da toplasalar gozumde buyumez herhal.
Bugun erken geldim eve. Okuldan aradilar, büyük kusmus ve bas agrisi varmis. Eve geldim camasir calistirdim. Balkona asili olani katlayip yerlestir. Sonra bulasik makinasini bosaltacagim. Sabah cikmadan calistirmistim.
Yemek isini halledim ortalik toplama ve girisi toplarim herhal detaylica.

X