Düzenli Evimiz & Hayatımız

Canım hiçbirimiz böyle doğmadıkki ilkinde yalnızım ne yapacam ben dedim büyüdü, ikinci oldu ben bir taneyle zor idare ediyorum iki tane nasıl olacak dedim o da büyüdü üçüncü desen süpriz yumurta ona hamile olduğumu öğrendim şoka girdim ben 3 çocuk bakabilecek biri değilim diye ağlama krizlerine girdiğimi biliyorum. Bu günüme Hamdolsun Allah üçünede sağlık sıhhat uzun ömürler versin.
Eminim senden de çok güzel bir anne olacak. ❤️

Siliyoruz siliyoruz bitmiyor çünkü camlar kapılar 24 saat açık çok işlek bir cadde üstünde 🤷🏼‍♀️

Dur kız hele önünde çok güzel günler bekliyor siz size yetersiniz evelallah

Bu da bana taş atıyor uykusuz çocuklar işte bu ara erken yatırmak için ekstra çaba sarf ediyorum akşam 10da uyuttum gece 4 buçukta kalktım oyun oynuyorlar ikisinede bir gözüktüm tekrar uyudular acaba ne kadar süre uyanıktılar hiç bilmiyorum

Bencede😀😀
Taş kaya nasıl algılarsan🤣

@UcanSupurge arkadaşımızin yaşadıklarına yakın benimki de ces.
hamileliğimde kimse gelmedi, her bir hazırlığımi tek yaptım.
ilk çocuk tecrübe yok ama internet var:KK70::KK70:
neyse anneme ne zaman gelcen diyom dogurcagini hissediyon mu boşuna erken gelmeyin dedi bana:KK70: zaten hamileliğimi görmemişsin gelsene kafa rahat ingalar yokken:KK70:

kaynanam gelmesin diye eşim şimdilik gerek yok deyip gecistiriyo. o da gelip kaynanalik yapacak çünkü.

ben aniden doğuma gittim. aileleri aradık. doğumdan bir iki saat sonra geldiler.
gece yanımda eşim refakatçi kaldı. annemle kaynanam evde uyudu.
hastaneden çıktım geldim. doğuma gittiğim gün yaptığım yemeği önüme koydular.
bunlar gaz yapar dedim kalktım kendime yemek yaptım.
onlar yattı eşimle ben çocuğa baktık:KK70:
bebeğe bakmaya arkadaşlarım gelcek baktım bos boş oturuyolar. buzlutan yaptığın börek poğaça kurabiyeleri falan çıkardım.

vel hasıl onlar yattı. annem biraz bişeyler yaptı. kaynanam kasindi durdu. ben altıncı gün ikisini de postaladim. en baştan beri yalnız kalmak istiyodum zaten. çoookkk hakliymisim:)
burda herkes yaralıdır bence doğum lohusalık çocuk bakımı:)
İşte buuu😍 kimseye lüzum yok.Adamı verem ederler net🤣🤣

Diğer 2si erkek mi bende 2 erkekten sonra kızın heyecanı farklı olmuştu ama her çocuk farklı bir dünya bazı şeyleri unutuyoruz eminim aynı heyecanları 2.de de yaşadık iyi ki varlar rabbim evlatlarımızı esirgesin inşallah 🥰
Yok en büyük erkek sonrakiler kız ama kız evlat kendini başka sevdiriyor:)

3 haziran ödevi

⭐Duvarda asılı olan objeleri silmek
⭐Çiçeği olanlar için yapraklarının tozunu almak
⭐Petekleri olanlar üst taraflar tozlanmış,onları bir silin😁

kk birinci noteri kk birinci noteri
@terliksuu
Bonus Bonus
@Aktif Lora
@musluk suyu
@pawlover
@merve_kapti
@Saricivcivcikcik
@Ataayemi zeynepyu
@UcanSupurge
@malipina
@Ayla-
@Limonsuzzcay
@Birtekefem
N nnnadal
@Anka
@Suskunhanim
@BereliPenguen
E Elif2780
@klbk33
@74FRIDA
JES JES
@golgefeslegeni
Petekleri temizlemeyi aldım ben :) duvarda objem yok çiçeğimde yok zaten😂
Ayyyy ee nasıl olacak o zaman kendine zaman ayıramıyrosun doğru düzgün yorulmuyor musun ya ? Uykusuzluğa yorgunluğa nasıl direniyorsun ?
Bende de var 3tane de Allah sabrını da gücünü de veriyor:) gündüz uykusundan vazgeçtim onlar uyusa da ben uyumuyorum. Akşamda erken uyutup ben kendime zaman ayırıyorum
Korkma canım,akşam erken yatmaya alıştırınca çocuğunu sana da akşam bol bol vakit kalıyor.Bebeyi 11 de 12 de yatırırsan tabiki vakit kalmaz hiç bir şeye.
Hem gündüz uykusunda sende yatar uyursun miss,tek çocukla kolay hatta yaşları yakın olunca iki çocukla da devam ediyor bu sistem.
Yeter ki doğduğu zamandan itibaren akşam uyku ritueli olsun.
Bizde 8 dedin mi pijama giyilir,ışıklar kapatılır,tv kapatılır,kitap okurum.Uyusun uyumasın her akşam bunu bozmadan yaparsan alışmayan çocuk çok nadir.
Geç yatırayım sabah da geç kalksın diye çocuğu da kendinle birlikte yatırırsan o da öyle alışır.Ki benimkiler 11 de de uyusa sabah 5 de 6 da ayakta,e niye geç uyutayım o zaman😁
Çocuğa 8 de hadi uyku saati deyip diğer odada ışık açık tv açık olursa o çocuk uyumak ister mi,ben olsam bende istemem eğlence varken🤣
Bizde de kural böyle ışıklar kapatılır onlar uyuyunca tekrar geceriz biz oturma odasına:) hatta oğlum 1 2 kere uyandı geldi biz cips kola yada kahve falan annemle babam biz uyurken parti yapıyolar diyormuş :)

neyse anneme ne zaman gelcen diyom dogurcagini hissediyon mu boşuna erken gelmeyin dedi bana:KK70: zaten hamileliğimi görmemişsin gelsene kafa rahat ingalar yokken:KK70:

kaynanam gelmesin diye eşim şimdilik gerek yok deyip gecistiriyo. o da gelip kaynanalik yapacak çünkü.

ben aniden doğuma gittim. aileleri aradık. doğumdan bir iki saat sonra geldiler.
bebeğe bakmaya arkadaşlarım gelcek baktım bos boş oturuyolar. buzlutan yaptığın börek poğaça kurabiyeleri falan çıkardım.

vel hasıl onlar yattı. annem biraz bişeyler yaptı. kaynanam kasindi durdu. ben altıncı gün ikisini de postaladim. en baştan beri yalnız kalmak istiyodum zaten. çoookkk hakliymisim:)
Şimdi bunun üzerine söylenir mi bilmiyorum ama benim lohusalıkta bu konuda KV ve Görümceden Allah razı olsun. Yemeğimi yapmayı bırak tepsiyle önüme getirdi yemeğimi. Temizliğimi yaptılar misafirleri ağırladılar. İlk 3 gün annem kaldı zaten o da ağzıma tıkıştırıyordu yemeği resmen. Genel olarak yapıları da böyle. İlk yıl evimde bahar temizliği yapacaktım KV KP Görümce hep beraber gelmişlerdi temizlik yapmaya 🤷‍♀️

Sn. Katılımcılar;

JES’in Analığa hazırlık-1 dersi sona ermiştir.

Hepinize teşekkür ederiz.

Bir sonraki dersimizde görüşmek üzere. Sevgiler 😬😬

Oturum sonlandırıldı clinkkkk clinkkkk 🤣
Dur yaraları depreştirdin. Biraz konuşalım biz :KK70:

Şimdi bunun üzerine söylenir mi bilmiyorum ama benim lohusalıkta bu konuda KV ve Görümceden Allah razı olsun. Yemeğimi yapmayı bırak tepsiyle önüme getirdi yemeğimi. Temizliğimi yaptılar misafirleri ağırladılar. İlk 3 gün annem kaldı zaten o da ağzıma tıkıştırıyordu yemeği resmen. Genel olarak yapıları da böyle. İlk yıl evimde bahar temizliği yapacaktım KV KP Görümce hep beraber gelmişlerdi temizlik yapmaya 🤷‍♀️
Dur ben direkt bıçak vereyim 🔪 🤣🤣
Benim kv temizlik vs hepsini yapar sıkıntı yok,sonra ilk ters düşmede başıma kalkmayaydı iyiydi🤣🤣

gider misin burdan
böyle görümce kaynana mi olur ne:KK70::KK70:

şaka bı yana Allah razı olsun 😍😍 ne güzel yapmışlar

Kesinlikle yaralıdır ayın 20sinde son kontrolüm var doktora gitmeden önce kvler aradı doktorda 10 gün izinli olacakmış 2.doğum sezeryan olacağım ama kontrolden sonra 21inde mi 31inde mi olacağı netleşecekti. Kp bizim misafirimiz gelecek yarın alıp yazlığa gidecez 31inde olsun diye sipariş vermişti. Ne kadar çok içime oturmuştu o zaman

Dur ben direkt bıçak vereyim 🔪 🤣🤣
Benim kv temizlik vs hepsini yapar sıkıntı yok,sonra ilk ters düşmede başıma kalkmayaydı iyiydi🤣🤣
Ayy yapmasın eksik kalsın onun yaptığı 😱
Ablam garibim kv ve 4 görümce ile 15 yıldır cebelleşiyor :KK70: eşi Giresun'dan babasının evini ve bahçesini satın aldı. Yerler ablamın üzerine ama KV sahiplendi. Kendi evi gibi misafir çağırıyor ekiyor biçiyor. Bizimkinin ilaçlara başlamasına az kaldı :KK70:

gider misin burdan
böyle görümce kaynana mi olur ne:KK70::KK70:

şaka bı yana Allah razı olsun 😍😍 ne güzel yapmışlar
Ya benim KV genç Samdan. Kadın 52 yaşında daha. Çalışıyor da. Bir de gerçekten açık görüşlü gençlerle muhabbeti iyidir

Kesinlikle yaralıdır ayın 20sinde son kontrolüm var doktora gitmeden önce kvler aradı doktorda 10 gün izinli olacakmış 2.doğum sezeryan olacağım ama kontrolden sonra 21inde mi 31inde mi olacağı netleşecekti. Kp bizim misafirimiz gelecek yarın alıp yazlığa gidecez 31inde olsun diye sipariş vermişti. Ne kadar çok içime oturmuştu o zaman
O torunu bir de seviyorlar dimi ?

Ayy yapmasın eksik kalsın onun yaptığı 😱
Ablam garibim kv ve 4 görümce ile 15 yıldır cebelleşiyor :KK70: eşi Giresun'dan babasının evini ve bahçesini satın aldı. Yerler ablamın üzerine ama KV sahiplendi. Kendi evi gibi misafir çağırıyor ekiyor biçiyor. Bizimkinin ilaçlara başlamasına az kaldı :KK70:
Allah yardımcısı olsun.Benimkiler sessiz takılıyor en tehlikelisi🤣
Aman umrumda değil gülerek yazıyorum artık🤣🤣 önceden çıldırıyordum🤣

Senin yaran mı varda depreşsin vicdansız kadın 🤣🤣

Bu kadardramatik hikayeye bu oldu mu şimdi 😁

Ne böyle anamız ne de kv kp imiz var 😬😬

Sen sus kızların hikayeler iyiydi onlar beni yüreklendiriyordu yalnız başıma herşeyi halledeceğime inanıyordum 😂

Kadın gelmiş annem lokma ağzıma tıkıyordu diyor ya ulan benim annem de lokmalarımı sayardı bekarken be 😁

X