Düzenli Evimiz & Hayatımız

Hepsinin yatışı kalkışı farklı kiminin canlı dersi kiminin okulu derken olmuyor işte dün 10 dk uyumuşum gün içinde hap yutmuş gibi oldum valla
Ayyyy ee nasıl olacak o zaman kendine zaman ayıramıyrosun doğru düzgün yorulmuyor musun ya ? Uykusuzluğa yorgunluğa nasıl direniyorsun ?

Ben hayatta başaramam hayatta ben ne halt edeceğim çocuk olunca ya

sabah sabah dert sahibi oldum bee
Jes bilsen bu yüzden kaç doktor dolandım nerdeyse ms teşhisi konuluyordu uykusuzluk ve yorgunluktan dengemi kaybediyordum ani irkilmeler yaşıyordum verdi antidepresanı , enerji hapını öyle düzeldim gece bebe ağlıyor diye ani kalkma yüzünden kaç defa vertigo atağı geçirdim büyüyorlar da hakikaten zor

Ben hayatta başaramam hayatta ben ne halt edeceğim çocuk olunca ya

sabah sabah dert sahibi oldum bee
Korkma canım,akşam erken yatmaya alıştırınca çocuğunu sana da akşam bol bol vakit kalıyor.Bebeyi 11 de 12 de yatırırsan tabiki vakit kalmaz hiç bir şeye.
Hem gündüz uykusunda sende yatar uyursun miss,tek çocukla kolay hatta yaşları yakın olunca iki çocukla da devam ediyor bu sistem.
Yeter ki doğduğu zamandan itibaren akşam uyku ritueli olsun.
Bizde 8 dedin mi pijama giyilir,ışıklar kapatılır,tv kapatılır,kitap okurum.Uyusun uyumasın her akşam bunu bozmadan yaparsan alışmayan çocuk çok nadir.
Geç yatırayım sabah da geç kalksın diye çocuğu da kendinle birlikte yatırırsan o da öyle alışır.Ki benimkiler 11 de de uyusa sabah 5 de 6 da ayakta,e niye geç uyutayım o zaman
Çocuğa 8 de hadi uyku saati deyip diğer odada ışık açık tv açık olursa o çocuk uyumak ister mi,ben olsam bende istemem eğlence varken

Züpürge ne yaptın be yavrum vallahi çok korkmaya basladım. Ben ne halt edeceğim kesin hastanelik olurum . Ben şuan bile uyksuz elim ayağım titriyor ya

Günaydın başganım şimdi fark ettim benim hiç duvarda asılı bi şeyim yok bir tane çocuk odasında var. Bugün çiçeklerimi sulayacaktın zaten yapraklarını da silerim

BAsganımmm ne güzel konuştun öyle sen valla ben hiçbirşey bilmiyorum danışacak ana da yok var da yok işte.

BAK ben çocuk Olunca yazarım bana yardım et basganımmm tamam mı

YA kitaplardan okumayla olmadığına inanıyorum ben bu işlerin tecrübeli annelerle olduğuna daha çok inanıyorum.

YANdınız valla topik düzen değil çocuk büyütme bakım yeri olacak

Züpürge ne yaptın be yavrum vallahi çok korkmaya basladım. Ben ne halt edeceğim kesin hastanelik olurum . Ben şuan bile uyksuz elim ayağım titriyor ya
Eşin yardım eder korkma ya hu. Biz nöbetleşe uyuturduk,eşim çok sallamıştır.Sabah bakardı uyurdum iki saat.
Seninki yardımcın olur o potansiyel var
Benim çocuklar kadar uykusuz var mıdır derdim ben o iki saatlik uykular normalde uyuduğun 6 saate denk oluyor,öyle dinlediriyor.

Danış tabi,hepimiz yazarız tecrübemizi.Benim annemde çok anaç yardımcı değildir sağolsun,herkese rağmen büyüttüm çok şükür.Eş en önemli destek gerisi hikaye bunu bil sadece.

BENim uykusuz olumca halimi biliyor ya diuor keşke memem olsa ilerde ben bakardım

Danış tabi,hepimiz yazarız tecrübemizi.Benim annemde çok anaç yardımcı değildir sağolsun,herkese rağmen büyüttüm çok şükür.Eş en önemli destek gerisi hikaye bunu bil sadece.
Ordan yana allahın izniyle yardım gelir inşallah. Ama oda tecrübesiz. Allah büyük ya danışırım herşeyi uygulamaya beraber koyarız

Eşin yardım eder korkma valla bizim aileler uzak bakıcı bulamadık kızım 6 aylıktı kayınvalidem geldi baktı Allah razı olsun geçen bahsettim ya benimki iş yapmaz diye bi de o evde diye ben kendimi ekstra kasmışım ha bi de annesini gören beyim de külhanbeyi kesilip yerinden kımıldamayınca o hale geldim

Ordan yana allahın izniyle yardım gelir inşallah. Ama oda tecrübesiz biz ne yapacağız ?
İçgüdüsel,özel bir şey yapmana hiç gerek yok.Yıllardır annelik yapıyormuşsun gibi hissedeceksin.Teyze vs aile büyüğü yok mu,çok panik olursan yardım istersin ama gerek olmadığını göreceksin.
Tabiki gül bahçesi değil zorlukları olacak,insan büyüteceksin sonuçta ama ben nasıl yapıcam diye dehşete düşeceğin bir şey değil.Şöyle düşün öyle olsa insanları bile isteye ikinci üçüncü çocuk düşünmezdi

Duvardaki objeleri siliyim bide kapıları silcem geçen gün silememiştim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…