Düzenli Evimiz & Hayatımız

Oyalanıyor olabilirsin yapacak başka şeylere yetişmeye çalışınca oyalanmak istemiyceksin.
Bu zamanda hepimizin yegane oyalayıcısı telefonlar.
Kaç saatte yemeği yapacağını düşün mutfağa girince en fazla ne kadar sürebilir biraz daha hızlı doğrama yıkama yaparsın bi bakmışsın 1 saate 2 yemek pişmiş bile.

Bugün neler yapıyosun yazmakla başla.

Nego hep der iş bitti kahvesi içmek gibisi yok bitirip keyif yaparsın. Eşin konuşunca kulaklık tak duyma.

Kahvemi içerken bu saate kadar yaptıklarımı yazayım

Yatakları düzelttim
Kahvaltı hazırladım
Sofrayı topladım,bulaşıkları yıkadım,makineyi açtım ocağın demirlerini de attım makineye
Çöpü değiştirdim
Eşimin giysi bölümünü döktüm havalansın yerleştiricem geri
Wc yi temizledim,çöpünü değiştirdim
Banyo lavabo,klozet temizledim çöpünü değiştirdim
Çocuk odasının çöpünü değiştirdim
Aynaları sildim
Tatlı yedim çay içtim,tesbih çektim
Bir ıvır zıvır kutusu düzenledim

Büyük yavrum sınava gitti,küçükle oturuyoruz,kahvemi içip kalkarım

M Minel_ask hadi bugün yapacaklarını yaz,yapınca buraya yaptım diye yazarsın tekrar.Gözüm üstünde hadi
Ay çok güldüm sağolun benim gibi bir uyuşuğu uyandırma cabaniza teşekkür ederim..bugün yapacaklarım hakkında planim yok..olduğu kadar gidiyor.sadece büyük çarşafları makinaya attim dışarıya asıcam.yemek nasıl yapicam onu düşünüyorum.cocuklarin oyuncaklarini düzenliyoruz.onlar dursun diye yanlarindayim.aslinda iyi kötü biseyler yapiyormuşum yazınca anladım:))

Ne yemek yapıcaksın karar verdiysen başla hemen hep çocukların yanında duramazsın küçük varsa yanına alabilirsin

Allah razı olsun kızkardeşim tüm evi silip süpürüp gitti ben de ütüye başlayayım sonra da çarşaf yastık kılıfları yıkanacak ütülenecek sevmiyorum ütüyü ya

Maraton sonucum

Namaz kıldım,yarım cüz okudum,telefonla görüştüm
Katlanmış çamaşırları yerleştirdim
Evi süpürdüm,oturma odasında koltukları çektim altlarını süpürdüm,salon koltuklarını süpürdüm
Koltuktaki lekeli yerleri sildim
Toz aldım
Eşimin giysileri yerleştirdim
Bulaşık makinesini boşalttım

Ütü masasını hazırladım ütü yapıcam
Koltuğun arkasını süpürürken karşılaltığım manzara

Eklentiler

• 20210328_152229.jpg
    116,5 KB · Görüntüleme: 28
Allah razı olsun kızkardeşim tüm evi silip süpürüp gitti ben de ütüye başlayayım sonra da çarşaf yastık kılıfları yıkanacak ütülenecek sevmiyorum ütüyü ya
Bende sevmiyorum
Kızlar ben yardımcı çağıracağım ne zaman çağırayım. 10 günü geçti biz hasta olalı tam olarak bulaşıcılık ne zaman geçiyor?
Canım resmi olarak 10 gün deniyor ama biz 21 gün bekledik eşimle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…