Düzenli Evimiz & Hayatımız

Günaydın hanimlar..bu topige yeni geldim takibe aldım..çok dağınık biriyim ve bu önce beni rahatsız etmiyor sonra çok yıpratıyor..dikkatimi işe güce veremiyorum.dikkat ve odaklanma sorunu erteleme hepsi var.bu sayfa faydalı oluyormu gerçekten? Yani motive oluyormusunuz?

Merhaba.

Topiğin tabiki faydası oluyor olmaz mı başta buraya yazıcaz diye yapıyoruz sonra alışkanlık oluyor.

Önce bi sakin olun odaklanamıyorum diye düşündükçe sadece akıl karışıklığı yaşarsınız hiç bişey yapamazsınız.

Öncelikle büyük işleri değil küçük günlük işleri rutine bağlayın. Birikmiş işler hemen bitmez plansız bitirmeye çalışıp ortada kalmayın.

Konunuzda okudum çocuklusunuz mesela birikmiş çamaşır ütü halledecekken yemeğiniz olmazsa olmaz. İş biter bu sefer yemeksiz kalırsınız o daha fena.

Şu an sadece evi toplamakla başlayın odalar yataklar ve mutfak toplu olsun bi öyle görün kafanızı toplayın.
Temizlik kısmı daha sonra.

Mesela yarın sabahtan vakitli kalkın bişey belirleyin kendinize bugün süpürücem yada silicem diye belki daha kolay yaparsınız. Zaten yaptıkça anlayacaksınız ki şu an yaptığınız şey, iş yapmaktan daha zor.

Bu sayfayı okuyun yazılanlardan çok fikir alırsınız. Aa bak bu kadar saatte aslında çok iş yapılırmış ben nasıl oyalandım demek diye kendi yanlışımızı görmüş oluyoruz.

Ütü yapmam lazımdı zaten bide yerleşmesi gereken çamaşırlar var.
Negom eşim evde bugün de giremem büyük ihtimalle 🙁
Tamam canım,kolay gelsin😘
Günaydın hanimlar..bu topige yeni geldim takibe aldım..çok dağınık biriyim ve bu önce beni rahatsız etmiyor sonra çok yıpratıyor..dikkatimi işe güce veremiyorum.dikkat ve odaklanma sorunu erteleme hepsi var.bu sayfa faydalı oluyormu gerçekten? Yani motive oluyormusunuz?
Merhaba hoşgeldin aramıza😊
Sakin ol hepsi hallolur,dönüp bakınca sen bile şaşırırsın.
Bugünün planını çıkarmakla başla işe.Ben oda oda düzen sağlamanı tavsiye ederim.Hepsini düşünüp de kendini hiç bunaltma.Kadınların altından kalkamayacağı hiçbir iş yoktur💪💪
Nego Nego kizlar bisey sorcam.
Ya sabah namazina kalkinca buğday islatiyim dedim baktim bi kaptaki güvelenmis sicaktan 🤦🏼‍♀️sabah sabah dolabi boşaltıp sildim havalandirdim yerlestirdim. Bi tane daha cam kavanoz da buğday vardi baktim onun kapagina kurt sıkısıp ölmüş acaba girdi mi girmedi mi işkillendim ama onun kabini degistirip buzdolabima koydum ıslattim sonra. Ama icim de rahat etmedi bilen bi yazsin atsam mi onu da. Israf da etmeye kıyamadım belki bisey olmamistir diye 😔
Canım vardır içinde.Kuşlara verebilirsin,israf olmaz,açık araziye dök yerler😘
Yeni gelenlere ilgi alakada bonus gibi ol 😌
Tebriksss😍

Bugünün planını çıkarmakla başla işe.Ben oda oda düzen sağlamanı tavsiye ederim.Hepsini düşünüp de kendini hiç bunaltma.Kadınların altından kalkamayacağı hiçbir iş yoktur💪💪

Tebriksss😍

İçine girmemiş ama içinde de yokmuş kuş hiç aklıma gelmedi ya doğru guşlar yer ki

İçinde olurdu canım dışardan girmez ki yada içerden dışarı çıkamaz kavanozda suya koysaydın ıslasaydın hemen pişirseydin hatta
Islattim sabah o temiz diye düşündüğüm kavanozu. Demin baktim su üstüne falan bisey çıkmadı. Sanirim yokmuş. Simdi pişirdim ama bakalim 🤷🏼‍♀️
Ben hiç buğdayı bırakmıyorum civciv hele köyden gelirse hiç dayanmıyo ıslatıp dondurucuya koyuyorum Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik
Evet aslinda koyaydim iyiydi de buzlukta yerim yok. Dur bakim olmazsa bunlari ıslatıp sıkıstırayim hemen buzluğa 🤦🏼‍♀️

Tebriksss😍
Ayy ne bilim ıslatıp dudukluye attim pisirdim ama yemeyelim mi ki😔

Merhaba.

Topiğin tabiki faydası oluyor olmaz mı başta buraya yazıcaz diye yapıyoruz sonra alışkanlık oluyor.

Önce bi sakin olun odaklanamıyorum diye düşündükçe sadece akıl karışıklığı yaşarsınız hiç bişey yapamazsınız.

Öncelikle büyük işleri değil küçük günlük işleri rutine bağlayın. Birikmiş işler hemen bitmez plansız bitirmeye çalışıp ortada kalmayın.

Konunuzda okudum çocuklusunuz mesela birikmiş çamaşır ütü halledecekken yemeğiniz olmazsa olmaz. İş biter bu sefer yemeksiz kalırsınız o daha fena.

Şu an sadece evi toplamakla başlayın odalar yataklar ve mutfak toplu olsun bi öyle görün kafanızı toplayın.
Temizlik kısmı daha sonra.

Mesela yarın sabahtan vakitli kalkın bişey belirleyin kendinize bugün süpürücem yada silicem diye belki daha kolay yaparsınız. Zaten yaptıkça anlayacaksınız ki şu an yaptığınız şey, iş yapmaktan daha zor.

Bu sayfayı okuyun yazılanlardan çok fikir alırsınız. Aa bak bu kadar saatte aslında çok iş yapılırmış ben nasıl oyalandım demek diye kendi yanlışımızı görmüş oluyoruz.
Ya çok teşekkür ederim böyle bir motive kıpırtısı oldu :) yalnız yemek yapıyorum ya çok zamanımı alıyor gün bitiyor.acaba ben çok yavaş mıyım.esim çok uzun süre oyalandigimi söylüyor ama bunun farkında bile degilim

X