Düzenli Evimiz & Hayatımız

Canım ben salon için mart sonunu bekliyorum sobayı kaldırıp hepsini öyle yapacağım ama bu maddelerin hepsini fazlasıyla bu hafta için yatak odasına alıyorum ayrıntılı yatak odası temizliğine gireceğim neler yapacam
⭐Tül perde yıkayacam
⭐Camını penceresini silecem
⭐Duvarlarını silecem
⭐Gardrop içine girip herşeyi sil baştan yerleştiricem
⭐Yazlık kışlık kıyafet ayırıp değiştirecem
⭐Gömme dolabın içindekileri havalandırıp boşaltıp silecem
⭐Bazanın altını elden geçirecem
⭐Halıyı kaldırıp yerleri bezle silicem
⭐Avizesini silicem
⭐2 kapısını silicem balkonda var
⭐Tuvalet aynasını, yatağı komidin ve koltuğu çekicem

Aklıma bunlar geldi başka ne var bilmiyorum fikrin varsa söyle
Kolay gelsin canım,maddelerin yeterli bence😘
Günaydın kızlar

Ah yakın olsaydık. Gelir ütülerdim :KK8: :KK48:
Ne güzel olurdu😅
Maşallah canım o kadar yapmışsın bi tane pişi ye gitsin

Ben bugün baya iş yapmalıyım yarın babamın kontrolü var burda kızkardeşim de gelecek 10 gün kadar kalacak sen bana ben sana enerji gönderelim
İyi çıkar kontrol sonucu inşaallah.Yollukları topladım yıkamaya vericem,onlar gelsin diğerlerini.Parça parça veriyorum hep,bütün ev aynı anda halısız olmuyor kış günü.
Evi de oğlana süpürttüm,canım sıkılıyor deyip duruyordu,al sana sıkıntısavar dedim🤣
Evde küf sorunu var o yüzden çok sinirliyim bu ara,koku takıntım yüzünden çıldırıyorum.Evin çok işi var yaza kapılar falan hep boyanacak zedelendi. O yüzden bu ara temizlik yapıyorum ama yapılmamış gibi hissediyorum:KK43:
Elhamdülillah 🤲 taşıyamayacağı yük yüklenmiyor 🤲

Kahvaltı yaptım ama pişi yemedim, göbeğim utansın😅zira bolca yemiştim zamanında😭
Benim göbek hiç utanmıyor çok yüzsüz🤣🤣

Beş dk sonra başlıyorum.Dun supurdum bugün süpürmek istemiyorum ama mutfağı dün iki üç kere supursem de yine süpürmek gerek🤭 11.50 de basliyoruuuzzzz
😭😭😭Hayırlı işin manisi çok olurmuş, iki tane kargo geldi.Simdi başlıyorum inşallah 3. Gelmezse tabi😅😅

Ne güzel olurdu😅

İyi çıkar kontrol sonucu inşaallah.Yollukları topladım yıkamaya vericem,onlar gelsin diğerlerini.Parça parça veriyorum hep,bütün ev aynı anda halısız olmuyor kış günü.
Evi de oğlana süpürttüm,canım sıkılıyor deyip duruyordu,al sana sıkıntısavar dedim🤣
Evde küf sorunu var o yüzden çok sinirliyim bu ara,koku takıntım yüzünden çıldırıyorum.Evin çok işi var yaza kapılar falan hep boyanacak zedelendi. O yüzden bu ara temizlik yapıyorum ama yapılmamış gibi hissediyorum:KK43:

Evet genelde yaptıkların arasında çok sık görüyorum küflü yerlere çamaşır suyu sıktığını bahar gelsin küf karşıtı boyayla boyat evi olmadı canım inşallah tekrarlamaz

Bulaşık makinasıni boşalttım
Wc yi ovdum lavabo yu ovdum çöp kovalarıni temizledim
Yatak odasının yatagiyla boğustum altını süpürdum sildim amann canım çıktı az hafif yapsalar yatakları ne olur yani 😟
Kahvaltı yaptık
Masayı topladım sandalyeleri sildim
Markete gidip geldim yağmur yağıyor cam silcektim bugün :KK61:
Ders bitince de süpürme silme işini yaparım inşallah

Ne güzel olurdu😅

Nego biz denemek için nem kurıtuculardan aldık bir tane. Küf yapan duvarın önüne koydum küfü silip. Yapmadı 15 20 günde de içindeki o tableti bitti. Biz tani yedek almamıştımçk :KK70: kaldı öyle. Makineler de var ama pahalı. Gerçi ev benşm olsa alırdım çünkü sağlık gidiyor.

Beş dk sonra başlıyorum.Dun supurdum bugün süpürmek istemiyorum ama mutfağı dün iki üç kere supursem de yine süpürmek gerek🤭 11.50 de basliyoruuuzzzz
Yuksridakilere ek olarak mutfak kapısı silindi,cam onlerinin tozu alındı,(yerleri de elimde bezle sildim) pisi sebebiyle Ocak ve tencere uğraştırdı, sürem uzadı🤭

Ne güzel olurdu😅

Canım geçen buhurdanlik konuşmuştuk ya burda🤭kargom bugün geldi ama yağ almamıştım henüz.Su oda kokusundan var çubuklu,ondan doksem olur mu acaba😅 neyse ne diyordum haa😅🤭 öyle bı şey denesen bahara kadar?Kokuyu kökten kesme imkanı olsa daha iyi tabi ama napalim kesemiyorsak bastirsak🙈(böyle de evi halının altına süpürme fikri veriyormuş gibi hissettim kendimi🤭😂😂😂)

Ben :KK55: otur otur öğleni ettim artık işe koyulma zamanı
Naptın haniiiiimmm bitirdin mi işleri😅
Bütün sökükleri diktim çok şükür:sampiyon:
Ütüyü devammmmm:cry:
Ben bı taraftan doksem oğlum öbür taraftan hallediyor🤭 tüm eşofmanları dizi yırtıldı😭 yenileri giydirmeye korkuyorum😂😂
Bulaşık makinasıni boşalttım
Wc yi ovdum lavabo yu ovdum çöp kovalarıni temizledim
Yatak odasının yatagiyla boğustum altını süpürdum sildim amann canım çıktı az hafif yapsalar yatakları ne olur yani 😟
Kahvaltı yaptık
Masayı topladım sandalyeleri sildim
Markete gidip geldim yağmur yağıyor cam silcektim bugün :KK61:
Ders bitince de süpürme silme işini yaparım inşallah
Üzülme,sildikten sonra yağsa daha mı iyiydi🤭

Bakım gecesini unuttum maşallah kimse hatırlamadı :63: bi Ayla- Ayla- hatırlıyodu pehh
Hahaha dün bende unuttum valla bonus. Bdvdeki aldatma konusuna takıldım konu sahibi banlanmıstı onu bekledim valla gelir diye gelmedi yattım bende. Aklımdan cıkmış bakım bugun yapalım mı telafisini

X