Düzenli Evimiz & Hayatımız

Selam kızlar bdv de bi konu var takıldım sürekli okuyup duruyorum aldatma mevzusu çok üzüldüm aklım hep o konuda. Rabbim dogru yoldan ayırmasın kimseyi.
Neyse bugun yaptıklarımı yazayım

🎈 Kahvaltı hazırladım topladım bulasıkları elimde yıkadım makinayı yerleştirdim
🎈 Çamasır attım serdim
🎈 Evi süpürdüm mutfagı detaylı süpürdüm,bulasık makinasını, buzdolabı çektim
🎈 Vileda yaptım
🎈 Toz aldım pencere önlerini sildim
🎈 Tuvaleti yıkadım lavabosunu ovdum
🎈 Yemek yaptım yedik bulasıkları makinaya dizdim
🎈 Ocagı Fırını detaylı temizledim
🎈 Mama sandalyesini temizledim
🎈 Çay ictik cıkanları makinaya dizdim şimdi kızımı uyutup bi kahve içesim var, keske birisi yapsa da içsem
Ellerine sağlık gel kahveler benden ☕

Bugün telefonu kapatmak pek nasip olmadı maşallah arayanlara en az 30 dk aralarda yemek ve tuvalet ihtiyaci :KK70: birazda video çekebildim ama yarım oldu oğlum diyor anne kapat gel oyna🤣🤣 çok şükür mutfağını da topladım şimdi yüzümü temizleyeyimde yatayım artık valla ne gündü :KK48:

Benimde aklımda bide bundan istiyorum ikisini bir alırım alırsam çiçekte istiyorum bütçe ikisine de ayarlarsam bakıcam inş

1_org_zoom.jpg
İlk kez gördüm bakim buna da bii
Baş ağrım devam canım,bu ara yok tadım. Sen nasılsın

Bilemedim🤣
Evde havasız güneşsiz kalıyoruz ondan da bu ağrılar musallat oldu biraz heralde. Ben iyiyim çok şükür bi iş yoğunluğu işte
Bundan bende alıcam,yorumlara fotolara baktım harika

Bu aralar cok popüler her yerde görüyodum bu maskeyi demek gercekten güzelmiş beğenmişsin.
Ben de deniyim bi ara ayaklar yazik koca vücudu tasiyo en cok bakimi onlar hakediyo aslinda😂
Aynen benim de baya hoşuma gitti ama çok sert derilerde çok işe yararmı emin değilim ayağımın yanında vardı henüz orası soyulmadı soyulcak mı bakim oraya da ona göre diyim size yeni yeni sertleşen yerler müthiş oldu ama çok sert yerlere etkisi 1-2 güne belli olur haber ediciğim sizee 🤩

Yarın ramazan temizliğine başlamak istiyorum. Koltuklarını silicem. Ama nasıl neyle silicem 😂
Lastiğimsi lifler var ya onunla silsem olur mu. Yoksa normal bezle mi silmeliyim

Lastiğimsi lif dediğin naylon zımbırtılar mı? Biraz naylonlu kumaşta kolay kayabilecek bişey iyi olur. Ben eski liflerle siliyorum.
Sadece beyaz sabun ve az sıcak suyla.
Leke varsa aspirin sıkıp siliyorum bide viking pembe var onuda sıktığım oldu

Bugün yaptıklarım,
- Sabah önce mutfak ve banyo temizlendi
- İki posta çamaşır yıkandi
- Kıyafetler katlanıp yerleştirildi
- Salon toplandi
- Süpürge yapıldı
- Salonun tozu alındi
- Akşam yemeği hazırlandi
- Çarşaflar degistirildi
- Yasin okundu
- Hedef 50 sayfaydi ama ancak 20 sayfa kadar kitap okuyabildim 🙄

Bugün islere biraz daha bakar sonra da oğlumla ilgilenirim artık :emir_bebek:

Hoşgeldin

Lastiğimsi lif dediğin naylon zımbırtılar mı? Biraz naylonlu kumaşta kolay kayabilecek bişey iyi olur. Ben eski liflerle siliyorum.

Hoşgeldin
Örme liflerle mi ? Bundan diyorum ben

Eklentiler

• Screenshot_20210316-001937.jpg
    Screenshot_20210316-001937.jpg
    73,5 KB · Görüntüleme: 16
Birde sabunlu suyla sildikten sonra duruluyor musun. Yani ıslak bezle tekrar üstünden geçiyor musun yoksa öyle kalıyor mu

Öyle kalırsa hiç temizlenmez ki sadece ıslanır kurur. Sabunla sildin ya kuru bi havlu yada bezle o suyu ve suyla sabunla yımışayan kiri siliceksin.
Zaten beze kir varsa gelir

Hoşgeldin
Hoşbulduk sağolun 🌺

Öyle kalırsa hiç temizlenmez ki sadece ıslanır kurur. Sabunla sildin ya kuru bi havlu yada bezle o suyu ve suyla sabunla yımışayan kiri siliceksin.
Zaten beze kir varsa gelir
Doğru diyorsun. En zor işlr mi başladım acaba :confused:
Suyunu elektrikli Süpürge ye mi çektiriyorsun. Çeker mi bende öyle yapsam. Sünger filtreli süpürgem

Doğru diyorsun. En zor işlr mi başladım acaba :confused:
Suyunu elektrikli Süpürge ye mi çektiriyorsun. Çeker mi bende öyle yapsam. Sünger filtreli süpürgem
Yok yok sakın halı yıkama makinesi var onunla çekiyorum.
Sen ıslak kuru siliceksin. Islak bezinde aşırı sulu olmasın.

X