Düzenli Evimiz & Hayatımız

Günaydın 🌼🌹💐🌷🌱💐🤲🎀🥰

20241016_081956.jpg

Dün akşam iş çıkışı k.valideme gittik. Bahçeden kokulu üzüm toplamış bir yoğurt kovası kadar verdi yiyin diye .. Ama hemen tüketmeyiz. Ziyan olmasın akşam eve gittiğimde ne yapabilirim?

Reçel olurmu yada kaynatıp meyve suyu gibi mi yapayım? Deneyen varmı aranızda

Bir tabak iş yerine getirdim yıkadım suda bekliyor

20241016_082700.jpg

Dün arkadaşım gelmişti bugün beraber başka bi arkadaşımıza gittik evde değildim. Burda havalar soğudu ev buz gibi hiç sevmiyorum ya ellerim ayaklarım buz gibi ısınamıyorum 🙄
sizin kombimi merkezi sistemmi sitelerde hemen açmıyolar genelde bizim bireysel kombi üşürsek hemen açıyorum ama daha okadar soğuk deil camları kapadıkmı yetiyo

Dün akşam iş çıkışı k.valideme gittik. Bahçeden kokulu üzüm toplamış bir yoğurt kovası kadar verdi yiyin diye .. Ama hemen tüketmeyiz. Ziyan olmasın akşam eve gittiğimde ne yapabilirim?

Eki Görüntüle 3491009
günaydın, canım afiyet olsun çok severim bu üzümü sevmediğim meyve yoktur zaten :KK45:
reçel olmaz kalın kabuklu bu üzüm anca kaynatıp meyve suyu olabilir annemlerinde köyde vardı öyle yapıyodu
bende dün 10 çeşit meyve fidanı sipariş verdim aldığımız arsaya dikicez inşallah hemde büyük 6 yaşında saksıda olanlardan ilk sene meyve veriyomuş bunlar ,

Bir tabak

Eki Görüntüle 3491009

Kuruyabilirsin penyezcim meyve suyu olabilir

Biraz olgunlaşmamış olsaydı sirke yap derdim 👍

Ben o işi geçen yıl denedim solak olduğum için saçma sapan seyler oldu tığla bebek battaniyesi öreyim dedim atıyorum 50 cm ile başladıysam ördükçe 60 70 cm olarak genişleyerek örüyordum 3 kez öyle oldu söktüm hepsini 🤣🤣🤣
solaklıkla alakası yok hayal bende solağım ama çok güzel örgüde dantelde örerim ama ben çok küçük yaşta başladım meraklıydım daha okula gitmiyodum tığ işini öğrendiğimde düşün orlon ipler vardı mutfak el bezileri örmüştüm bir sürü daha düne kadar saklıyodum geçen sene taşınırken attımmı birinemi verdim hatırlamıyorum ,ben seviyorum herkes sevmez kız kardeşim hiç sevmez mesela yapmadıda

günaydın, canım afiyet olsun çok severim bu üzümü sevmediğim meyve yoktur zaten :KK45:
reçel olmaz kalın kabuklu bu üzüm anca kaynatıp meyve suyu olabilir annemlerinde köyde vardı öyle yapıyodu
bende dün 10 çeşit meyve fidanı sipariş verdim aldığımız arsaya dikicez inşallah hemde büyük 6 yaşında saksıda olanlardan ilk sene meyve veriyomuş bunlar ,
Bende tüm meyveleri yerim.
Arsanız, fideleriniz hayırlı olsun abla
Kuruyabilirsin penyezcim meyve suyu olabilir

Biraz olgunlaşmamış olsaydı sirke yap derdim 👍
Meyve suyu daha kolay akşam yapayım 👍

Paremm sirkeyi duymamıştım. Aklımda olsun nasip olursa seneye daha erken toplayıp yaparız. Ev yapımı sirkeyi çok severim.

8 de kahvaltı yaptık.
Mutfağı topladım.
Bulaşık makinesini çalıştırdım.
Çamaşır makinesini çalıştırdım.
yerleri süpürdüm.
Çöpleri attım.
yarın eşim izinli doktora gitcez öğleden sonra. 😀
( haftayada son kontrolüm var.)

Bende tüm meyveleri yerim.
Arsanız, fideleriniz hayırlı olsun abla

Meyve suyu daha kolay akşam yapayım 👍

Paremm sirkeyi duymamıştım. Aklımda olsun nasip olursa seneye daha erken toplayıp yaparız. Ev yapımı sirkeyi çok severim.
sağol penyezcim sana yakın sayılır gebze tarafında

solaklıkla alakası yok hayal bende solağım ama çok güzel örgüde dantelde örerim ama ben çok küçük yaşta başladım meraklıydım daha okula gitmiyodum tığ işini öğrendiğimde düşün orlon ipler vardı mutfak el bezileri örmüştüm bir sürü daha düne kadar saklıyodum geçen sene taşınırken attımmı birinemi verdim hatırlamıyorum ,ben seviyorum herkes sevmez kız kardeşim hiç sevmez mesela yapmadıda
Abla bana öğreten arkadaşım sağ ile yapıyor bana öğretirken zorlanıyor solağım o alttan alıyorsa ben üstten alıyorum mesela kafa ters çalışıyor bende 🤣

X