Düzenli Evimiz & Hayatımız

herkese günaydın, hayırlı cumalar

çok uykusuz ve yorgunum

3 gündür 1,5-2 ye doğru uyumuş oluyorum akşamları da yemekler, ev işleri ile geçiyor hem yorgunluk hem uykusuzluk yani. yarın biraz uyuyup, hem camlar, hem ev temızlıgı detaylı yapacagım. dısarda bır ıkı ısım var onları halledecegım.

kedıyı de temızlemem lazım, kucuk kedı de ben de kalacak haftasonu. esım ve annesını agva ya gonderecegım tadilata.

annemlere gidecektim, o tarafta arkadaşımın nikahı var diye ama gitmeyeceğim nikaha. git gel bir sürü saat ve masraf. yakın arkadaşım değil, öncelik veremedim yani bu tempomda. işlerimi iki gün halledip, dib boyamı da halledip pazar akşamı eşimi beklerken dinlenmek istiyorum açıkcası

doktor randevum, da olacaktı, o da ertelendi 2 hafta sonrasına.

gelecek hafta her gün öğlene kadar ya araba sürme, ya doktor işlerim derken kendimi bir de mecburi olmayan bir nikah, 3 araç ile oraya git falan uğraşmak istemedim valla.

gelecek haftasonu da sınavım var, yakın iki arkadaşımla buluşma, ve annemle domates sosu yaparım hem de tatilden beri görüşmedik görüşmüş oluruz. yine istanbulda olacağım, agva ya gitmeyeceğim işlerimi halletmek için.

herkese çok güzel bir dün diliyorum

akşam yemek yaptım
pazar yerleştirdim
babamın yemeklerini organize ettim
kediler ile rutin durumlarım zaten
babamın evini temizledim, eşim süpürdü ben geri kalan şeyleri yaptım
sabah kedilerin kumu ve maması
bulasık makınasını bosaltma
camasır asma
wc ve mutfak yerini supurme
coplerı attım
yatak topladım

corba ve salata yapacagım esım annesının balkonda balık kızartacak
onları yolcu edeceğim hazırlık yaparız akşam
sonra da ütü yaparım

ay sorunlu işlerimi hallettim

babama cumartesıden beri ıkı kez yemek goturmus oldum gunlerce yeter durumu olması bana cok ıyı geldı, evını de temızledım . içim çok rahat.

haftasonu da evi kırklarsam, benden iyisi olmayacak

haftaiçi eğitimler güzel geçsin, cumartesi sınavı versem ooooo

:halay::halay::halay::halay::süslü::süslü::süslü::süslü::sampiyon:En Büyük TÜRKİYE:KK50::21::KK52::KK71::KK31:

valla haberlere çıkarım, sevinçten....

🪺Kahvaltıdan önce banyoyu bi elden geçirdim
🪺Topladım her yeri süpüremedim geldiler
🪺Hazırladım yedik içtik onlar içeri geçtiler
🪺Ben topladım mutfağı yemek yaptım
🪺Etli bezelye ezo gelin çorba pilav da sonra yapılcak
🪺Çıkan bulaşıkları bi elde yıkayıp cuma Kuranıma geçiyorum inş

Bir anlık öfke insanı nasıl da değiştiriyor. Ben de vurma bağırma falan yok ama çok söyleniyorum sinirlenince sonra pişman oluyorum niye daha sakin değilsin aman sağlık olsun niye demedin diyorum kendime . Geçiştiremiyorum gözümde büyüyor her şey.
Ama bazı sözler ve olaylar bize hayattan cevap niteliğinde yüzümüze carpiveriyor. Senin paylaşım gibi.

Özel günüm yaklaştı sanırım ondan böyle oldum. Küçük olaya büyük tepki veriyorum stres ve nefes hızlanması gibi vücudumda çok etkileniyor.
Doğrudur insan bazen kendini kontrol edemiyor. Salavat getirelim inşallah bol bol.

🌹Sabah kalktım bi yarım saat miskinlik yaptım.
🌹Abdest aldım hemen günüm bereketli geçsin diye. 🤲
🌹Yatakları topladım 🛌
🌹Bulaşık makinesini boşalttım.
🌹Tekrar çıkan bulaşığı elimde yıkadım çünkü makinaya temizleyici koyup geri çalıştırdım.
🌹Kahvaltıya tost yaptım kızımla yedik. Gece sahur için yumurta haşlamıştım ama oruç tutmanın doğru olmadığını öğrenince sahur yapmadım 🤗
🌹Annem aradı cuma sohbetinde tesbih namazı var dedi koştur koştur oraya geldim.
🌹Namazı kıldık sohbeti ettik şimdi de çay içiyoruz 😌

Haftanın sonuna gelmiş bulunmaktayız . Bugün bu saate kadar yaptıklarım
🟢Kahvaltı sonrasi bulaşık, Camasir makinesi calistirildi.
🟢yataklar toplandı ve düzenlendi.
🟢Cuma gününe özel sevdiklerim arandı sohbet edildi (2-3 kisi falan)
🟢ev süpürüldü
🟢Kuran okundu
🟢Güzel bir Türk kahvesi yapıldı ve içildi
🟢Çocuklar okuldan geldi onlara yemek yapıldı ve doyuruldu.

Son dakika : biri odev yapıyor biri tv izliyor
Bir diğeri yani bendeniz de uzandı dinleniyor 🤭

hanımlar,

bugün ofis sakin, erken cıkacagız.

ben de bır suru ısımı hallettım, kafam rahatladı, kendı odemelerım vs de vardı

cıdden masallah dıyeyım kendıme, hem bu hafta hallettıgım bır suru ofıs ısı, hem ev ve hayatıma daır yogun sorumluluklar, hem bazı odemelerım vardı, ıslerım rast gıttı cok sukur.

kucuk kedim ıcın de bırını bulacak gıbıyım bakalım ınsallah.

dualarda olmak dılegıyle ınsallah her zaman, birinin duası belki de kolaylastırdı bu kadar işimi.

şimdiden hepinize bol dinlenmeli ve huzurlu bir haftasonu diliyorum, ben pazartesi öğlene doğru ancak yazarım, direksiyon eğitimim olacak 4 gün sabahları.

görüşürüz

Eve yeni geldim. Ne kadar yorgun hissediyorum. Kasıklarım ağrıyor. Namaz kılıp Kur'an okuyacağım bugün eşim yok. Kızımda park diyor ama götürecek dermanım da kalmadı. Neden bugün böyle oldu ki:KK43:
Kan değerlerine baktırdın mı havanın sıcaklığı da enerjimizi düşürüyor

X