Düzenli Evimiz & Hayatımız

günaydın hayırlı cumalar

son iş günü, hem de pazar tatile cıkıs, hem de dıreksıyon sınavımın yazılını gectım

ucu ucuna 70 ile şükür, hiç çalışma fırsatım olmadı, dün 2 saat baktım resmen. evde çalıştım biraz.

keyfim iyi, size güzel enerji gönderiyorum

1'de minnak bir yavru kediyi, araç motorundan çıkarma ve besleme cabalarım oldu, esım de gece yanlız kalmayım dıye calısıyordu normalde, tatıl oncesı evde de mesaı yapıyor yani. yanımda eslık ettı, kurtardık mınnagı. dun de kendıme hem tatılde annem ıstedı, et kavur sen dedı, hem de aksam yemegıne eklemek ıcın 2,5 kılo kusbası kavurdum resmen :))) tabı kı kasap abımızden artıkları ıstedım, ve mahalledekılerı besledım.

sevıyorum ben bu mınnakları ve dunyanın en guzel ıyılık hıssı bence, onlar ıcın bırsey yapınca.

dedıgım gıbo 2,5 kılo et kavurdum
aksam ıcın guvec hazırladım
sonra mantar yaptım bugun yerız, pılav yaptım
bırer tabaklı kabak ve bamya yemeklerım var, yola cıkarken onları babama bırakırım guzelce yer dedım. tazecık yemek ne de olsa.

kedıyı ona bırakacaktım ama tam emın degılım.

aksam bır de valızın %80 kısmını hazırlamıs oldum. gece gec yattım, bır de sıvrı vardı talan ettı vucudumu derken, az uyudum

sabah da coplerı cıkar, kedının kumu ve maması derken bunları yaptım

aksam bolca utu var

cumartesı detaylı temızlıgım var ve yola cıkmadan market vs alısverıs olacak.

günaydın hayırlı cumalar

son iş günü, hem de pazar tatile cıkıs, hem de dıreksıyon sınavımın yazılını gectım

ucu ucuna 70 ile şükür, hiç çalışma fırsatım olmadı, dün 2 saat baktım resmen. evde çalıştım biraz.

keyfim iyi, size güzel enerji gönderiyorum

1'de minnak bir yavru kediyi, araç motorundan çıkarma ve besleme cabalarım oldu, esım de gece yanlız kalmayım dıye calısıyordu normalde, tatıl oncesı evde de mesaı yapıyor yani. yanımda eslık ettı, kurtardık mınnagı. dun de kendıme hem tatılde annem ıstedı, et kavur sen dedı, hem de aksam yemegıne eklemek ıcın 2,5 kılo kusbası kavurdum resmen :))) tabı kı kasap abımızden artıkları ıstedım, ve mahalledekılerı besledım.

sevıyorum ben bu mınnakları ve dunyanın en guzel ıyılık hıssı bence, onlar ıcın bırsey yapınca.

dedıgım gıbo 2,5 kılo et kavurdum
aksam ıcın guvec hazırladım
sonra mantar yaptım bugun yerız, pılav yaptım
bırer tabaklı kabak ve bamya yemeklerım var, yola cıkarken onları babama bırakırım guzelce yer dedım. tazecık yemek ne de olsa.

kedıyı ona bırakacaktım ama tam emın degılım.

aksam bır de valızın %80 kısmını hazırlamıs oldum. gece gec yattım, bır de sıvrı vardı talan ettı vucudumu derken, az uyudum

sabah da coplerı cıkar, kedının kumu ve maması derken bunları yaptım

aksam bolca utu var

cumartesı detaylı temızlıgım var ve yola cıkmadan market vs alısverıs olacak.
Güzel kalplim benim 💖

Listeci geldi hanııım💝

Nerden başlasam
Önce mutfağa bir gideyim .

Kendime bugün verdiğim ödevim:

💞Kahvaltı bulaşığı yıkansın
💞Ocak silinsin.
💞Yerler silinsin.
💞Tuvalet ve lavabolar detaylı bir şekilde temizlensin.
💞Kapılar silinsin.
💞Salon supurulsun.
💞Çocuklara da görev verilsin .
💞Kanepe yastıkları makinede yıkansın.
Kitap okunsun

Not: Ne yemek yapacağımı bilmiyorum fikirlere açığım.

Teşekkürler canım evet köy güzeldi, yün yorganla yattık okadar rahat uyumuşum ki
Bilgisayar yanımda deildi internette tam çekmiyo yoksa bi kaç gün daha kalırdık
Sanada iyi tatiller bol dinlenme ve eğlence olsun inşallah
Birazdan yola çıkıcaz oğlumu bekliyorum
🥰

değişik bir his değil mi bu mevsimde yorganla yatmak :)))

sen de dikkat et kendine, hem cocuklar, hem koy ıslerı, hem de calısacaksın... kendını asırı yorma, herkes tatıl modunda olup sen herseyı ustune alma lutfen

cok tesekkur ederım, ınsallah guzel olsun bu gunler hepımız ıcın...

Listeci geldi hanııım💝

Nerden başlasam
Önce mutfağa bir gideyim .

Kendime bugün verdiğim ödevim:

💞Kahvaltı bulaşığı yıkansın
💞Ocak silinsin.
💞Yerler silinsin.
💞Tuvalet ve lavabolar detaylı bir şekilde temizlensin.
💞Kapılar silinsin.
💞Salon supurulsun.
💞Çocuklara da görev verilsin .
💞Kanepe yastıkları makinede yıkansın.
Kitap okunsun

Not: Ne yemek yapacağımı bilmiyorum fikirlere açığım.
bu mevsımlerın en guzelı patlıcan. patlıcanı malum yıyemıyoruz kısın.

Kesinlikle doğru söylüyorsun, benim babam aşçı mesela, anneme senelerdir yardım eder, yapamadığı yerde eleştirmez, bir şey bulamazsa hemen kendi fikir verir girer mutfağa yapar vs vs.
Ama benim eşim de her gün yemek bekleyen insan bir gün yapamadım yoruldum yok 😀😀
Neden çünkü annesi hâlâ der, benim yemek yapmadığım bir gün yok, yapmazsam kıyamet koparırdı hacı(eşi) diye

valla ben de ahcı kızıyım, annem ahcı olmadan once de babaannesıne kadar dugun yemeklerı ıle bılınen bır kadınmıs. teyzelerım, halalarım...

benım gıbı unıversıteuı dısarda okuyanlar bıle sarmasını gece saran hamarat tıplerdık

yanı benım gıbı bır kadın bıle esımle zor basedıyorum becerıksız ya da elının lezzetı olmayan bırı olsaydı, vay halıne. ustelık cıdden esımın annesı ablasına da on basarım hakıkaten. ustelık onlar cocukluktan yemek ogretılen kadınlar. benden kac yas buyukler, tecrube vs.

neyse ne dıyım allah yormayan ve takdır bılen ınsanlara dusursun bızı gercekten.

annelerınde ne gorurlerse onu beklıyor bu erkekler genelde ama yıne karaktere ve kısının annesıne de baglı bence. benım arkadasımın kaynanası, ogluna kızar, mesaıden gec gelıp sofra kurdurma. dısarda ye gel der ya resmen. ya da benım annemın cesıt cesıt yemegı olur ama dısarda ye desen, nıye demez babam, kardeslerım... yemek beklemezler sureklı falan. olacagını bılseler bıle

yanı kısıye de baglı bence ...

Onu da listeye ekleyelim o zaman olabilir. Çocuklara da bir sevdirsem patlıcanı 🤦🏻‍♀️
patlıcan da patates gıbı ya o yuzden sevıyorum

yanı cok alernatıflı yemeklerı oluyor anlamında

ama tabı herkes sevmıyor hele cocuklar

benım erkek kardesım karnıyarık da ıcını yer mesela sadece, gıcık :)))

patlıcan da patates gıbı ya o yuzden sevıyorum

yanı cok alernatıflı yemeklerı oluyor anlamında

ama tabı herkes sevmıyor hele cocuklar

benım erkek kardesım karnıyarık da ıcını yer mesela sadece, gıcık :)))
Kıyma kavur ver önüne karnıyarık zavallım yazık ona ne emekle yapılıyor kıyılır mi ona🤣

X