Düzenli Evimiz & Hayatımız

Hiç aklımı celme çay içiyorum 👀
Akşam rahatsızım diye mutfağı yarı topladım
mutfak kalk gidek sen yat uzan deme 🤕
Efserişko valla ben yat uzan derim, derim yani 🙃
Evet mutfağın dağınık olmasına dayanamam,aklım orda olur ama uzanmak da cazibeli bişey şimdi.
Hem de rahatsızsın, az daha uzan 11 de kalkıp hallet.
Bugun daha iyice misin

Teşekkürler, elbette
1 adet portakal
2 adet limon
Dondurulmuş olacak

Dondurucudan çıkardıktan sonra bi 10 dk bekleyip bıçakla kesilecek kıvama geldiğinde birkaç parçaya bölüp rondodan geçir
1 su bardağından biraz fazla şeker ile rondoda parçala
Sonra büyük bir kaba alıp 3 litre su ekle
15 dk falan kalsın
Şekerini kontrol et,azsa ilave et
Sonra bir tülbent yardımı ile iyice süz sıktıra sıktıra 🙃
Afiyet olsun 🍋
Benim limota tarifim
4-5 limon
İsteğe bağlı şeker (1 su bardağı çok şekeli sevenlere 2)
Limonları sebze fırcasıyla yıkıyorum
Dörtde beşe bölüyorum şekeri üzerine serbip az bekletiyorum sonra hamur yoğuru gibi sıka sıka yoğuruyorum tüm aromayı verdiğine emin olduktan sonra süzüp soğuk su ekliyorum 🤗

ofiste arkadaşlaırm var 50 yasında cocuklu olsalar da benım kadar ev ısı, tadılat, yemek, kocasının aılesı, kocasının gecmıs sorunları yok

hatta benım esım bankacı, evde calısıyor bıle sık sık.

yanı benım esım hem kendı karakterı hem talıhsızlıklerı ıle gercekten zorlastırıyor benım hayatı, hep.

copu cıkarmadın dıye esıne kusenler var ya, benım esım de yemegın yanında neden bu eksık, neden temızlık yaopıyorsun, neden agva ya gelmıyorsun, neden ız bırakmayan camasır aldın, gerek var mı masrafa, neden anneme yemek vermedık bız yola cıkarken... vs vs

ömrümü yedi yemin ederim, dostlarım çok iyi bilir işyerim bile nasıl bir manipulasyoncu oldugunu, ne kadar nankor oldugunu, dısarda ıyı gorunup nasıl koylu kurnazlıgı yapan bırı oldugunu, benım tum emeklerımı nasıl somurdugunu.
şu bi gerçek insanı insan yoruyo hiçe sayılmak,değer görmemek sen ne dersen de o kendi anlamak istediği gibi anlıyo ,
yoksa çalışmak iş yapmak değil ben bunu çok iyi anladım

Ben günü yarıladım siz halen uzanın devrilin:63:
Biri uzanmak mi dedi kim dedi neden dedi niye dedi 😡😡

Uzanmak nasıl bir şey 🙄

Hanı oturuyorsun da ayaklarını uzatıyorsun o mu yoksa basını yastığa koyuyorsun o omu🙄🙄

uzanmak ne bacılar🙄🙄

Kim dediyse hemen kellesi vurula😡😡

şu bi gerçek insanı insan yoruyo hiçe sayılmak,değer görmemek sen ne dersen de o kendi anlamak istediği gibi anlıyo ,
yoksa çalışmak iş yapmak değil ben bunu çok iyi anladım

benım arkadasımın lafı var, o da dogru aslında.

zengın olmadıkca, hepımızın hayatı aynı

aynı sekılde saglık sorunu olmadıkca aynı

yanı ozunde herkesın gunluk hayatı ve sıkıntıları bıle benzer olabılır

ama aıle, dostlar, sevgılı ya da es, cocuklar.... kısacası hayat bır yolsa, yolda yuruduklerımız onu zorlastırıyor ya da kolaylastırıyor

yanı hayatımızın guzel olması bıle, sadece bakıs acısı, yok sukur etmek, yok olumlama yapmak ıle alakalı degıl. elbette bunlar guzel seyler ama bunlar kuru kuru cıdden yetersız

yanımızdakı ınsanlara, bızle beraber yuruyenlere baglı yanı baglı bu yolculuk.

MssPARE MssPARE gülümmmm neden üzgün attın sana demedim ki :anne: Sen fırsat buldukça uzan yat dinlen
Uzanmak deyince kızmakla üzgünlük arasında kaldim hafiften gülmekte var tabiki

Duygu karmaşası benim ki

Yine de olsun kim dediyse kellesi vurula kaçarı yok🤣🤣🤣

Biri uzanmak mi dedi kim dedi neden dedi niye dedi 😡😡

Uzanmak nasıl bir şey 🙄

Hanı oturuyorsun da ayaklarını uzatıyorsun o mu yoksa basını yastığa koyuyorsun o omu🙄🙄

uzanmak ne bacılar🙄🙄

Kim dediyse hemen kellesi vurula😡😡
Ben dedim Pariş.
Tanımın doğru, ne demek olduğunu biliyorsun, pratikte de uygularsan sorun kalmıcak😆

Oyy çok yoruldun çok yıprandın.
Ama babacığın sağ salim evine geldi, buna değer.
Allah şifasını tamamen versin.
Şöyle karşılıklı uzanın keyifle 🤲🏼🫶🏼

X