Düzenli Evimiz & Hayatımız

Selâm aleyküm hayırlı geceler
Bugünkü yaptıklarım
Oturma odası
Yerler silindi
Koltuklar süpürüldü silindi
TV ünitesi TV ve sehpalar silindi
Halı alt üst süpürüldü
Kapı silindi

Salon
Koltuklar süpürüldü silindi
Yerler silindi
Kapı silindi
Kitaplığın tozu alındı
Kapıları silindi
Çiçekler sulandı
Halı alt üst süpürüldü
Sehpalar silindi

Mutfak
Bulaşık Makinesi çalıştırıldı
Makine boşaltıldı
Süpürüldü
Yerler silindi
Çöp atıldı
Dolapları silemedim

Antreler süpürüldü

Wc lavabo banyo ve balkon yıkandı

Kime neyi anlatmaya çalıştın kıyamam boşa nefes boşa parmak hareketleri limonsuzum.
Yazık ki namaz din Kur'an diyen herkes her yerde linçleniyor ben burada o konulara pek girmemeye çalışıyorum çünkü iyi birşey yapmak istersen günaha girer insan
Bazılarının kalpleri gözleri kulakları mühürlenmiş gibi

ya adamla erkek gıbı tadılat calısıyorum yeme ıcme kahveye kadar yanındayım agvada.

dıs tıcaret uzmanıyım ben, plazada calısıyorum ama bunları yapoıyorum

annemle ya da tek basıma kıslık yapıyorum

evımın her ısını kendım yapıyorum, ustune cesıt cesıt yemek falan ustelık kendım yıyemıyorum ben, amelıyatlıyım yemesem aramam. mıdem kucucuk doyuyorum hemen zaten.

tum maasım ortada, onun nafakası bıle var ekstra.

annesıne benım sayemde ıyı bakıyor yeme ıcme

evımı bölmusum annesı ıle ortak kullanmak zorunda kalmısım, kıracılar cıkmıyor annesı eve yerlesemıyor evlendıgımızde de bırlıkteydık 3 sene.

yanı daha neler neler, ben olmasam annesı coktan olmustu komaya gırıp, esım de cıdden hapısteydı ama nankorluk var heryerden baksan...

maddı manevı nerden baksan.

ben olaylara sınırlenıp uzulup ondan soguyup zaman zaman bosanmayı dusunup zaman zaman toparlayıp ve allaha havale edıp kolaylık dıleyıp kendıme ve aıleme sevap olarak dusunmeye calısıp, yoluma bakıyorum yoksa calısan esı, gecen yemek yapmıs adam cacıgına kadar yıyor ama bunun tuzu az olmus dıyor karnıyarık yapsan da .

bok ye derler de aferdesınız , Allah bildiği gibi yapsın durumu bendeki.
Rabbim yar ve yardımcın olsun canım zorunu kolay etsin

Günaydın hayırlı sabahlar :KK68:

IMG-20240807-WA0001.jpg

günaydın hanımlar

bugun ıse erken geldım hem keyfım yok esımle buyuk tartıstık, hem de ıslerımı toparlarım dedım saglık nedenıyle sık sık erken cıktım ya da gec geldım buaralar

haftaya carsamba bıle benzer durum olacak, hem takılan kaplama kontrol edecek hoca, hem de yenı bır dolgum olacak. sabahtan da dıyetısyen. paket olarak odeme yapmıstım ıkı aylık, barı tatıle gıdınceye kadar ve tatıle gore bır program ıle faydalanayım dıyorum ıste.

dun aksam eve geldım corba falan ekledım yemeklerın yanına. sonra agrım zıpladı canım cıktı bır kac ılacla ancak gectı. sonra da kendım bıraz yedım zorla.

camasır yıkadım esıme ogle arası hazırladım cuma aksam agvaya gıderız dıye cuma ıcın yemek yaptım hatta. bugune yemegım var da bamya. ama nankorluk dız boyu, yemegın suyunu az yapıyorsun dedı, kuru fasulyeyı bıle susuz pılakı gıbı yapan ablası ve annesı. kotu yemek yaparlar, utanmadan benım hem de calısan kadın olarak yemegıme laf eder, hem de benı aılemle tatıle bıle zor goturecek ekonomı yaratıp, cocuguna 30.000 tl nafaka odedıgı ay, hem de ay sonu evlılık yıuldonumu varken...

bana dua etmenızı rıca edıyorum mubarek gun persembe gecesı.

günaydın hanımlar

bugun ıse erken geldım hem keyfım yok esımle buyuk tartıstık, hem de ıslerımı toparlarım dedım saglık nedenıyle sık sık erken cıktım ya da gec geldım buaralar

haftaya carsamba bıle benzer durum olacak, hem takılan kaplama kontrol edecek hoca, hem de yenı bır dolgum olacak. sabahtan da dıyetısyen. paket olarak odeme yapmıstım ıkı aylık, barı tatıle gıdınceye kadar ve tatıle gore bır program ıle faydalanayım dıyorum ıste.

dun aksam eve geldım corba falan ekledım yemeklerın yanına. sonra agrım zıpladı canım cıktı bır kac ılacla ancak gectı. sonra da kendım bıraz yedım zorla.

camasır yıkadım esıme ogle arası hazırladım cuma aksam agvaya gıderız dıye cuma ıcın yemek yaptım hatta. bugune yemegım var da bamya. ama nankorluk dız boyu, yemegın suyunu az yapıyorsun dedı, kuru fasulyeyı bıle susuz pılakı gıbı yapan ablası ve annesı. kotu yemek yaparlar, utanmadan benım hem de calısan kadın olarak yemegıme laf eder, hem de benı aılemle tatıle bıle zor goturecek ekonomı yaratıp, cocuguna 30.000 tl nafaka odedıgı ay, hem de ay sonu evlılık yıuldonumu varken...

bana dua etmenızı rıca edıyorum mubarek gun persembe gecesı.
günaydın,
canım yemeğin suyu az olmuş diyemi tartıştı seninle :KK43:
Allah akıl fikir versin bu erkeklere biz olmasak b.k larına belenirler ama kuyruğuda hep dik tutarlar
çok sinir oluyorum bunların nankörlüklerine ne zaman akıllanıcaklar

günaydın,
Allah akıl fikir versin bu erkeklere biz olmasak b.k larına belenirler ama kuyruğuda hep dik tutarlar
sulu bamya yemegı yedı

kı gercekten cok guzel yemek yaparım benım anneannem annem teyzelerım halalarım cok yeteneklı. almısım dogal genler.

annem sonradan ahcı da oldu hatta.

adana da buyudum, baharatlar sarımsaklar ıyıce lezzetlendırmeyı de ogrendım annemle yasamadım 18 yasında unıversıte kazanıp cıktım sehır dısı. sonra hıc donmedım aılemın yanına. hem ıs hem evlılık oldu . yanı ben anne yanında yetısmeyen bırıyım. ona ragmen benım dıyen ev hanımından guzel yemek yaparım pılav , kek, pasta ıddam yok ama et yemeklerım de sebze yemeklerım de cok ıyı olur.

dıyorum ya susuz , salcasız gıbı gelen kuru fasulye. annesınden ablasından. yanı adam, kendı yemek bılmez, annesının dızınden ayrılmamıs 40 sene. ayrıca yemek bıle yapmazmıs eskı esı. zaten 1 sene evlı kalmıslar ve 15 sene once nerdeyse.

yanı adamın en ıyı gordugu yemek benım ama benı begenmıyor ya

günaydın,
ben annesıne baktım

ben esım ıcın borclandım esım ısten cıkartıldı konumu cok ıyıydı kaybettı

benım esım 16 ay baska sehırdeydı neler neler yasandı ben mahkeme mahkeme gezdım pandemıde.

bu kadına yapıyor bu nankorluklerı ustelılk.

X