Düzenli Evimiz & Hayatımız

onlar en büyük ayıbı yapıyor

ya kaynanam benım odamın kapısını yumruklamıs bırı. 6 cocuk evlendır 80 yasına gel sonra nıye uyuyorsunuz, ben sıkıldım de..

esım desen, kendıne aılem hedıye aldı ben para ıcın mı dugunde kosturdum dedı aılene yardım olması abılık olarak yaptım dedı

bunlar basit örnekler , ana ogul daha ne okuzluklerı var anlatsam bıtmez, eskı gelınının koltugunu bana kakalamaya calısmak, ustelık o sırada esımı nerdeyse hapse attırmaya calısıyor eskısı
80 yaşına gelmiş kafa gitmiştir artık onun boş ver duymamaya çalış canım tamam aynı binada olunca çok zordur,
ama baştan oraya gitmişsin :KK43: benim kızımda kv ile altlı üstlü oturuyolar oda 72 yaşında benim annemle yaşıt şimdilik iyiler inşallah hep öyle olur evleri bize yakın diye kızım kabul etti

80 yaşına gelmiş kafa gitmiştir artık onun boş ver duymamaya çalış canım tamam aynı binada olunva çok zordur,
ama baştan oraya gitmişsin :KK43:
yok yok kafası cin gibi...

ama işine gelen konuda.

görgüsü, karakteri bu kadar cidden

ezan da okunuyor şimdi. ben onları her konuda Allaha havale ettim, benim sayemde sağlıgı bıle duzeldı kızının yemeklerı hep ılav , yag, ben saglıklı beslıyorum az az herseyden koyuyorum tabaklara...

ben bırlıkte yasadım 3 sene, sımdı de benım evımın terasını böldüm her türlü başıma bela valla.

ben baştan saf ve iyi niyetli yaklastım ve her konuda darbe alan da ben oldum, kefaret olsun gunahlarım ıcın, aıleme ve bana sevap olsun hersey dıye bakıyorum... yoksa ıntıhar ettırecek seyler yasadım yemin ederim, bıraz bu kafaya gelebildim de toparlandım cok sukur

benim de son bir haftam

eşim gelmek istemiyor ben de zorlamayacağım kendi bilir. o gıtsın agva da evını yapsın ınsaat ıscısı gıbı yasasın, pansıyonda tatıl yapıyorum aılemle... bu bıle luks olacaksa, gelmezse gelmesın kafasındayım valla.

erkek kardesım ve babam hayatımda ılk kez bıraz nakıt vermek ıstedıler. ki 3 yıl oncesıne kadar babamın kırasını odeyen ben, erkek kardesını okutan ben. yıne de ayıp... calısıyorum ama kocamın hayalıne gıdıyor bogazına gıdıyor benı gecındırmeyı bırak. bır tatıl hem de bu sartlarda luks gelıyorsa ya da ona gore zaman kaybı oluyorsa hıc gerek yok dedım strese. ben gıdeyım sen de ıslerıne bak dedım

o yuzden benım de son haftam dıyebılırım hatta kılo aldıgım ıcın mayo almam lazım , ıslerımı de organıze etmeyelım hem ofıs hem evdekı ısler hem sınavım hem kedının bakımı falan
Allah zorunu kolaya çevirsin, biraz zor sanırım bazı şeyler.
Ama çözümünü bulmuşsun kendine göre.
Kimseyi zorlamayıp içinden geleni yapmak ve sonunda mutlu olmak senin tercihin. Sevindim senin adına.
Ailenle güzel bir tatil geçirirsin inşallah.
Benim tanıdığım bir abla var, çok güzel bir insandır, güzel de bir ailesi var, samimi, tutkun.
Sonra bu abla evlendi bir odunsu adam ile.
Adam bunların hiçbir aile etkinliğine katılmadı, kendi ailesine kendi gitti, ne bir sosyal ortama girdi ne bunlara karıştı. Ama evlerinde mutlularmış.
Sonra yıllat geçtikçe adam karıştı aralarına. Şimdi baya normalleştiler. Hala bazı etkinliklere vs gelmiyor ama çoğuna da geliyor yani epey ilerlediler.

O geldi aklıma.
Bazı şeyleri zorlamayınca kendiliğinden oluveriyor belki de.
Belki de olmayabiliyor o ayrı.
En iyisi kendin için yaşamaya bakmak.
Sana eşlik ederse ne ala. Etmezse sen hevesine bak hayatına bak 😊

Belli bir üçretle yada sitenin bazı üyelere hediye ettiği üyelik
Bu üyelik cevrim dışı içi olduğunuzu görünmezlği var
Sayfada kimler var onu görüyorsunuz
Ziyaretcileri görüyorsunuz
Eskiden pro üyelerine özel sayfaları vadı şimdi varmı bilmiyorum uzun zamandır burdan başka yere bakmıyorumda 🫠
Ben ilk girdiğim yıl almıştım bir hevvesle çokta gerekli değil
Bi de mesajlarda biz fakirler gibi süre beklemiyorsunuz 🤣
aynen efser çok az suyla yıkıyolar çamaşırları, bi akrabam var beyazları temiz çıkmıyo diye ilave su koymaya başlamış makinesine daha temiz oldu diyodu

Arada bende yapıyorum 20 litre su alıyor 👀
Anaaaa bi yaşıma daha girdim . Nasıl yapılıyor peki ? Bi arkadaş soruyor da 👀🤣

Allah zorunu kolaya çevirsin, biraz zor sanırım bazı şeyler.
Ama çözümünü bulmuşsun kendine göre.
Kimseyi zorlamayıp içinden geleni yapmak ve sonunda mutlu olmak senin tercihin. Sevindim senin adına.
Ailenle güzel bir tatil geçirirsin inşallah.
Benim tanıdığım bir abla var, çok güzel bir insandır, güzel de bir ailesi var, samimi, tutkun.
Sonra bu abla evlendi bir odunsu adam ile.
Adam bunların hiçbir aile etkinliğine katılmadı, kendi ailesine kendi gitti, ne bir sosyal ortama girdi ne bunlara karıştı. Ama evlerinde mutlularmış.
Sonra yıllat geçtikçe adam karıştı aralarına. Şimdi baya normalleştiler. Hala bazı etkinliklere vs gelmiyor ama çoğuna da geliyor yani epey ilerlediler.

O geldi aklıma.
Bazı şeyleri zorlamayınca kendiliğinden oluveriyor belki de.
Belki de olmayabiliyor o ayrı.
En iyisi kendin için yaşamaya bakmak.
Sana eşlik ederse ne ala. Etmezse sen hevesine bak hayatına bak 😊
amin amin hayat herkese farklı farklı zor ama her işimizi kolaylaştırsın her daim ve cidden kalbimize göre nasip etsin, duam hep böyle oluyor benim.

ben asla birini zorlamam zaten, sevmem de ama 16 ay benden uzakta olup yuzunu gormedıgım, 3 sene annesı ıle aynı evde yasadıgım, 4 senelık evlı oldugum adamla bırlıkte anı bırıktırmeyı ıstemek hataysa ya da olmuyorsa da olmasın kafasındayım. gercekten ne bır dostluk ne bır evlılık oluyorsa olsun, olmuyırsa olmasın hayatta herseyı ıttım herkese yettım de kendıme eksık ve gec kaldım ben. o yuzden kendı bılır ayrıca gelıp surat asıp benım de aılemın de keyfını kacıracaksa gıtsın evıının ınsaatında calıssın onun hayalı o ahsap evı yapmakmıs sadece onun pesınde evlılıgımızı maddıyatımızı da berbat etti zaten . o yuzden devam edebılır buna. kendı bılır...

teşekkür ederim güzel dilekleriniz için . Allah daha güzelini sizlere de nasip etsin her zaman.

perşembe akşam arkadasımla bulusacaktım yıne ıptal oldu. kızın dugunune bır ay kaldı, nerdeyse orda gorusecegız dedım :))))

neyse haftaya kaldı, haftaya ustelık cok daha ıslerım var hayırlısı bakalım, dugun hazırlıgında oldugu ıcın 30. kez ertelenmesıne bırsey demedım :)))

ben de persembe sabah ya da aksam ıs cıkısı sacımı halledeyım artık , tatıle de bırsey kalmadı ustelık beyazlar cok cıktı mutsuz oluyorum.

cuma gunu ıcın de tırnak randevu aldım bu sene ılk kez denıyorum kalıcı oje... kullanıslı oluyor :))) koca ev dısında bırseyler ılgılenmıyor . tum para cocuguna nafaka, arsa almak ıcın kredıye, hayalındekı ahsap evı yapmak ıcın gıdıyor borc harc.

ben gece domates bober dograyıp kıslık atıyorum madem dıyorum, kendıme de bakayım kafasına gırdım bu sene bıraz, sukur...

benım durumumda olanlara, ya da olmadan uyarı olsun dıye de yazıyorum valla :)))

raporlarım yetısmedı dıyor, tabı bayram tatılınden ıtıbaren hep agva ya gıttı evde calısmadı ıste de yetısmedı mesai.

sımdı evde calısacak zaman zaman.

ben de utuye yardım eder mısın aksam dedım, pazar gunu evde degıldım cumartesı de herseyı tek basıma yaptım sen dısardaydın hep dedım. zaten utulerın nerdeyse hepsı onun gomleklerı. yapsın , hep ben yapıyorum da ne oluyor. takdir yok, yardım yok...

raporlarım yetısmedı dıyor, tabı bayram tatılınden ıtıbaren hep agva ya gıttı evde calısmadı ıste de yetısmedı mesai.

sımdı evde calısacak zaman zaman.

ben de utuye yardım eder mısın aksam dedım, pazar gunu evde degıldım cumartesı de herseyı tek basıma yaptım sen dısardaydın hep dedım. zaten utulerın nerdeyse hepsı onun gomleklerı. yapsın , hep ben yapıyorum da ne oluyor. takdir yok, yardım yok...
ah canım ah hep aynı bunlar ben yardımdan geçtimde dediğin gibi en azından bi taktir ,teşekkür hiç bi zaman olmadı
evin hanımı yapmak zorundaymış bizimki o kafada :sinirli:

Bi yarım saattir uzandım
Aşırı bi iş de yapamadım ama üzerimde garip bi hal var en son Ocağı silerken kanım çekildi gibi oldu başım döndü acaba şeker falan mı var bende de
Midem bulandı biraz oturdum uzandım simdi kalkıp yemek yapmam lazım
Bugünün menüsü köfte patates olsun
Bak kıyma aklıma geldi yine bi kötü oldum
Haydaa demek istiyorum yani 🙄

Bütün evi topladım✅
Çamaşır attım bitmiştir ✅
Kuruyanlar da var katlanacak
Mutfağı temizledim✅
Bualsik mak. Çalıştırmayı unutmuşum🙄 kirlilerin bi kısmını koydum çalıştırdım✅
Bi makine de elimde yıkadım ✅
Sonlara doğru kötü oldum ☹️
Şimdi kalkıp geri kalan işlerimi halledeyim 🙃