Düzenli Evimiz & Hayatımız

ben de oglen ve aksam ekmek yemem

kahvaltıda cok az ekmek yerim

oglen pılav da yemıyorum ama bazen makarna turu seyler yıyorum tek basına.. ama o da ceyrek porsıyon

amanın tesisat

kır dök

temızlıkkk

bıktıgım seyler

gecen sene altı ay mermer kırık lavabo kullandım, esım yaptırmadı sıkısıgız dıyıp . mucıze gıbı kullandım

sımdı yıne mermer ısı var. alt kısmına destek lazımmıs tekrar kırılmasın dıye. gecekonduyu verıp apartman yapacak mutahaıtlar kadar yalancı yok sanırım

koca mermerın altında bır tane tahta destek yok marangoz enıstemız var adam şoklarda. ımkansız dıyor boyle ev teslım edılmez etmıs valla.

cat kat akıyor dıye 2 senelık eve tadılat yaptık gecen sene 35 harcadık bır ay sonra yıne aktı catı. kuflenen yerler dokulen yerler derken odaların tavanı aynı duruma geldı

benım koca evı onemsemeyıp varsa yoksa parayı da zamanı da agvaya harcadıgından aralıktan berı tavanlarım duruyor

kardesım evlenecek akrabalar ılk kez evıme gelecek desem de yapmadı ve dugun de oyle mısafır agırladım

ben cıdden bu koca ıcın topık acsam, ortalık yıkılır bence :)))

koca demişler işte adı üstünde koca koca dertleri var , büyüklerin bi sözü var iyi bişe olsaydı adına gonca derlerdi diye benim eşimdeinşaat işleri yapıyo tadilat ,tamirat,boya badana ama evde bişe yapılcak olsa 50 kere söylemeden yapmaz sonrada diyoki ne çok konuşuyon bende diyorumki yap ozaman bende sürekli söylemiyim geneli aynı pek bi farkları yok

ay sonu geldi maaşlar bitti

ay başını bekliyoruz

2. MTV çıktı

70 olan yerden 80 gecmısız bayramda. ılk kez ceza geldı 1500 .

faturalar bugun son gunmus...

bir kredim var 1600. o da bugunmus

dedim bır maas kadar zaten bugun odeme varmıs, ohaaaa :)))

ne borclar, odemeler bıtıyor ne ev ıslerı. ıkısı de aynı dongude yani :)))

ay rahmetli babaannem derdi daha dogrusu annemın babaannesi.

gonca değil işte, bir de gocamak lafı vardır ya yaşlanmak o kocamaktan geldiğine göre, insanı kocası yaşlandırır der bizde kadınlar :)))

ben,mki bankacı,

ama babadan anneden abıler enısteler cok alısıklar. elınden gelıyor hepsı. cok da sevıyor.

ama o varsa yoksa agva ıle ılgılenıyor evdekı herseyı otelıyor sadece tadılat degıl eve koltuk almak ıcın ıkı sene dıl doktum ama agvaya aldıgı makınalar ıle tezgah acar valla

ha bır de o var, dıyıp durma. zaten muteahatte sınırım, 5 senelık evde 5 kez tadılat cıktı basımıza dıyor, sen eksıklerı soyleme gozume sokma dıyor. yahu tavan konmple dokulmus, obur oda oldugu gıbı tavan küf.. benim sokmama gerek yok ki :)))

Maraton bitti, gelmediniz mi kızz

Her yeri süpürdüm
Yerleri sildim
Toz aldım
Cam kenarları sildim
Vestiyer düzenledim
Koridor dolapları sildim
Banyo, wcler yıkadım
Lavaboları sildim ovdum
Oğlumun odasının şeklini değiştirdim
Oyuncakları döktüm,ayıkladım,attım,ayırdım
Oğlanın odasında detaylı temizlik yaptım

Bitti.
Güzel oldu.
İhtiyacım vardı.

Çocuklara bağırdım
Çok, baya, ciddi, kötü bağırdım.....
Çünkü tükendim.
Kavga etmelerinden, kızların arasında ayrı, oğlanla ayrı şikayetlerden, tartışmalardan........
O bana bunu dedi, o bunu vermedi, dil çıkardı, git dedi, benim dedi, vermedi, almadı derken yetti.
Bu yaz canıma ciğerime yetti.
Belki de büyüyorlar...
Hep konuşurum, konuşarak anlatırım.
Severim sevgi sözcüklerimi tebessümümü eksik etmem.
Ama verdiklerimi aldıklarını göremiyorum.
Birbirleriyle geçinmeyi öğretemiyorum!
Benden daha sabırlı anlayışlı ve sakin olan babaları da yapamıyor!
Olmuyor arkadaş...
5 yaşındaki bebenin seviyesine inip kavga ediyorlar. O da öyle görüyo, iyice zıvanadan çıkıyor.
Kızlar da çocuk, tamam amenna ama birşeyleri de öğrettiğini, anlatabildiğini görmek istiyorsun. 10 yaşındaki çocuktan beklenen birşeyler var!
Bezdim...
Kötü oldu.
İnsan evladına küser mi?
Küsüp kızıp konuşmayasım var.
Bdv ye yazsam linçlenirdim
Kötü anneyim evet.
Kötüydüm az önce.
Çok bunaldım gerçekten
Allahım affetsin ve kötü bişeyle sınamasın. Ama çok yıprandım 1 aydır.........
Bitti
Biraz ağlayarak çamaşır katlıcam.

Kötü anne değilsin pinhancim çok çok küçük değiller artık anlamaları lazım. Sabah bende epey kızdım rutin oldu beynim kafam cok yorgun. Kucuk olsalar vucut yoruluyor sadece boyle essek kadar olmuslar hos olmayan seyler yapiyorlar ya. Ama küsmek pek işe yaramıyor barisildiginda bir yumuşaklık oluyor onu çok iyi kullanıyorlar. Sevdiği biseyden mahrum ediyorum artık alsınlar cezalarını hiç acımıyorum. Bazen içimden üzülüyorum farkettirmeden ama kendileri yapıyor yani

Canlarımmm
İkinize de kocaman sarılıp dualarımı yolladım Allah ferahlık versin

Lora gerçekten bağırmıyor, kızmıyorum pek. Hani kırılmasınlar aman içlerinde yara olmasın vs.
Sakinlik görsünler, konuşalım falan..
Ama yok.
Sürekli şikayet.
Birbirlerine tahammülsüzlük.
Bir güzel oynarken bir anda bana gelip saçma sapan bir şikayette bulunup tekrar oynamaya gidiyor mesela.
Ne oldunuz hemen?
Öff neyse gerçekten......
Sıkıldım.
Aynı işte, sende de var.
Allah bizi neslimize hayırlı kılsın
Güç kuvvet dilerim sana da...

Canlarımmm
İkinize de kocaman sarılıp dualarımı yolladım Allah ferahlık versin

Eki Görüntüle 3458497
Güzel kalplim teşekkürler
İnsan olmak, insan yetiştirmek zormuş.
Allah gücümüzü arttırsın, oluyor işte bazen türlü sıkıntılar.
Kaldırabilecez demekki..
Tekrar teşekkürler Penyezim

valla konu annelik oldugunu ıcın ben ne desem bılemıyorum

bos bır nara olur benımkı. hanı bekara karı bosamak durumu.

ama sorun ve sorumlulukların agır gelmesınde; nefes alamıyor gıbı hıssetmek tukenmek bıtmek ofke kontrolunu yapamamak aglamak sonra da ben kotu esım kotu anneyım hıslerını anlayabılırım

ve bu yuzden dıyecegım sey, bu .. sız gayet ıyısınız pinhan hanım. hatta harika idare ediyorsunuz lütfen bunu kendinize sık sık söyleyin. kimse biz kadınlara demiyor biz kendimize diyelim bari.

Çok teşekkür ederim
Buraya yazmak ve sizlerin söyledikleri iyi geldi.
Bazen bir patlama iyi gelebilir.
Herkes bi silkelenip kendine gelir belki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…