Düzenli Evimiz & Hayatımız

Aynen böle oluyor hanı size ilk kez yazıyorum ama ben bunu yıllardır her yıl yaşıyorum

Belki bu topikte bu durumu en iyi bilen penyez83 penyez83

Bunu da sık sık diyorum yazıyorum ama geçen yıl artık belimi ve ayaklarımı hissedemedim abim koluma girdi de yürüdüm sonra kavga etti abim

Bu yilda gelmiyecek zaten

Çok teşekkür ederim ALLAH razı olsun 🤲🤲
Ah parem ahhh. Amca dayı teyze anlarım da. Gelenler de gerçekten yüzsüz ya ben utanırım valla. Bide böyle istekleri var

Tünayydın ❤️

5e5df7ebd8128071e90d29c4a7543d1a.jpg

MssPARE MssPARE Ben Bonus Bonus penyez83 penyez83 üçümüz bayramda sendeyiz misafir savar olarak her türlü çirkeflik yapar orda sinek uçurmayız

Misafir misafiri istemez ev sahibide hiçbirini
istemez 😂😂

Bonus Bonus sen ses bombasıyla gel
penyez83 penyez83 sende muhasebe işlerini topla
Ben mutfaktayım efsane tariflerimle geliyorum :KK53:
:KK59: Bu ekip çok iyi oldu MssPARE MssPARE

Yedikleri, içtikleri, kırdıkları ne varsa envanter yapıp parasını almadan kapıdan çıkarmam :sinirli: ödemeyene bi tekme :KK11:

Haaaa kaçtılar mi koşuda da iyiyim yakalarım :KK70::KK70:

Allah merhamet versin bu kadar aç gözlü olunurmu . çok fazla biz taşındığımız daireyi yeni kiraya verdik 10.000 tl ye eşim 12 bin dedi yabancı deillerdi. kadın 10 bin olsun dedi bende eşime dedim tamam olsun herşey para deil
Keşke herkes sizin gibi olsa ama nerde....
İnsanlarda hiç Allah korkusu kalmamış gerçekten

Kafasına göre zam yapamaz ki.. Babamların kiracısı kaç yıldır oturuyor devletin belirlediği orandan bir tık fazlasını almamıştır.
Aynı şekilde kayınvalidemlerde.
Bir ara kendi oturdukları eve iki katı kira arttırımı olunca(epeydir oturuyor) kendi kiracısına durumu anlatıp orandan daha fazla talep etti. Çünkü kiradan aldığını kendi oturduğu kiralık eve veriyor.
Ama kiracısı kabul etmedi.
E şimdi kabul etmeyince napsın kadın. Çıkarma gibi hakkı yok.
Beş yıl mı on yıl mı ne tam bilmiyorum onun dolmasını bekliyor rayiç miktarda arttırım yapmak için zaten kiracı da cücük kadar kira veriyor.

Ben ev sahibim şu kadar arttırdı biz de vermek zorunda kaldık yorumlarına çok şaşırıyorum.
Böyle kafasına göre arttıramaz.. Neden kiracılar kabul ediyor
Aslında ben kesinlikle kabul etmeme taraftarıyım, eşimin yumuşak yüzünü gördükleri için böyle yaptıklarına eminim.
Eşim de çıkın o zaman biz gelip oturacağız derlerse başka eve çıkmak aynı hesap diyor.
Bu arada ben öğretmenim ama çalışmıyorum. Eşim tek maaş, kamuda mühendis.
Aldığı maaşın %45 i kiraya gidiyor bu şekilde ve bu şartlarda çok zor olacak her şey...
1 tane 1 yaşında kızımız var.
Bebeğimin hakkını onlara yedirmek istemiyorum.

Aslında ben kesinlikle kabul etmeme taraftarıyım, eşimin yumuşak yüzünü gördükleri için böyle yaptıklarına eminim.
Eşim de çıkın o zaman biz gelip oturacağız derlerse başka eve çıkmak aynı hesap diyor.
Bu arada ben öğretmenim ama çalışmıyorum. Eşim tek maaş, kamuda mühendis.
Aldığı maaşın %45 i kiraya gidiyor bu şekilde ve bu şartlarda çok zor olacak her şey...
1 tane 1 yaşında kızımız var.
Bebeğimin hakkını onlara yedirmek istemiyorum.
Her evden çıkarmak isteyen ben oturucam diyebilir diye onu da düşünmüşler. Eğer sizi bu sebeple çıkarır da kendisi oturmazsa şikayet edebilirsiniz, ki büyük yaptırımı olur ev sahibiniz için. Ona cesaret edemez. Hem çıkın demesinin haklı sebepleri olmalı. Kiranızı gününde yatırıyorsunuz, geldiğinizin bilmem kaç katı arttırıma tamam demişsiniz, üstelik henüz 2,5 yıl olmuş. Yani çıkaramaz sizi sırf yüz katı arttırıma yok dediniz diye.
Gitsin istediği yere şikayet etsin, burada ben olsam asıl ben seni şikayet edicem iyi niyeti su istimal ve para tacizinden sebep derdim.
Eşiniz istediği avukata sorsun.
Biz ev sahibi olarak sorduk olumsuz yanıt aldık dediğim gibi bizim haklı sebebimiz vardı keyfe keder değil. Ha tabi ki ihtar şu bu mahkeme yollarımız açık, ama çok uğraştırıyor diye istemedik.

Konuşuyoruz sanki napıyoruz sizi üzdüm deyip duruyon ya
Aldıkları nefesini tutururuz öyle kolay değil :sinirli:
:KK59: Bu ekip çok iyi oldu MssPARE MssPARE

Yedikleri, içtikleri, kırdıkları ne varsa envanter yapıp parasını almadan kapıdan çıkarmam :sinirli: ödemeyene bi tekme :KK11:

Haaaa kaçtılar mi koşuda da iyiyim yakalarım :KK70::KK70:
Ah parem ahhh. Amca dayı teyze anlarım da. Gelenler de gerçekten yüzsüz ya ben utanırım valla. Bide böyle istekleri var

YA varya harikasınız valla ne diyeyim bilemedim

Iyi iki varsınız ...şu sıkıntılı halime ilaç oldunuz destek oldunuz Allah her birinizden razı olsun

Sizlere ve diğer kızlar ay isimlerimizi yazamıyorum

Bonus bi etiket yap kız herkese sağlık mutluluk hu:ur diliyorum cansınız can hepiniz ❤❤❤❤

YA varya harikasınız valla ne diyeyim bilemedim

Iyi iki varsınız ...şu sıkıntılı halime ilaç oldunuz destek oldunuz Allah her birinizden razı olsun

Sizlere ve diğer kızlar ay isimlerimizi yazamıyorum

Bonus bi etiket yap kız herkese sağlık mutluluk hu:ur diliyorum cansınız can hepiniz ❤❤❤❤
Ne yaptık ki:KK23:
İki sevap işleyelim dedik :cool:

Merhabalar bu yaz buharlasacam diye korkuyorum aman Allahım nasıl bir sıcak şimdi böyleyse temuz Ağustos nasll olur bilemiyorum 🥵🥵 rabim dışarda olanlarin çalısanlarin yardimcisi olsun bende rahatsizm adetim bitti sarıya giden kötü bir akıntım var Dr idrar yolu enfeksiyonu değil dedi kaşıntı cabası surekli değiştirmekten yoruldum kendimi onun dışında evimi günde bir oda şeklinde hepsini temizledim sildim şimdi valiz hazrlycm bayrama köydeyim hazır olsun ve hep diyorum çamaşır kalmasın 🤷🤷🤷 ama ne mümkün bitmiyor 3 posta var katlanmali utulenmeli bir posta yıkanıyor genel özet hastası olan arkadaşlar büyük geçmiş olsun rabim güç kuvvet versin inşallah hasta zaten hastada bakan daha better durumda

Merhabalar bu yaz buharlasacam diye korkuyorum aman Allahım nasıl bir sıcak şimdi böyleyse temuz Ağustos nasll olur bilemiyorum 🥵🥵 rabim dışarda olanlarin çalısanlarin yardimcisi olsun bende rahatsizm adetim bitti sarıya giden kötü bir akıntım var Dr idrar yolu enfeksiyonu değil dedi kaşıntı cabası surekli değiştirmekten yoruldum kendimi onun dışında evimi günde bir oda şeklinde hepsini temizledim sildim şimdi valiz hazrlycm bayrama köydeyim hazır olsun ve hep diyorum çamaşır kalmasın 🤷🤷🤷 ama ne mümkün bitmiyor 3 posta var katlanmali utulenmeli bir posta yıkanıyor genel özet hastası olan arkadaşlar büyük geçmiş olsun rabim güç kuvvet versin inşallah hasta zaten hastada bakan daha better durumda
geçmiş olsun canım,mantar olabilirsin ondada kaşıntı ve akıntı oluyo sağlık ocağına gidersen ordada muayene ediyolar en azından bi ilaç falan verir bayramda daha kötü olmasın :KK43:

Her evden çıkarmak isteyen ben oturucam diyebilir diye onu da düşünmüşler. Eğer sizi bu sebeple çıkarır da kendisi oturmazsa şikayet edebilirsiniz, ki büyük yaptırımı olur ev sahibiniz için. Ona cesaret edemez. Hem çıkın demesinin haklı sebepleri olmalı. Kiranızı gününde yatırıyorsunuz, geldiğinizin bilmem kaç katı arttırıma tamam demişsiniz, üstelik henüz 2,5 yıl olmuş. Yani çıkaramaz sizi sırf yüz katı arttırıma yok dediniz diye.
Gitsin istediği yere şikayet etsin, burada ben olsam asıl ben seni şikayet edicem iyi niyeti su istimal ve para tacizinden sebep derdim.
Eşiniz istediği avukata sorsun.
Biz ev sahibi olarak sorduk olumsuz yanıt aldık dediğim gibi bizim haklı sebebimiz vardı keyfe keder değil. Ha tabi ki ihtar şu bu mahkeme yollarımız açık, ama çok uğraştırıyor diye istemedik.
Evet haklısınız, biraz sert yüzümüzü göstermek gerekiyor.
Kuzenim avukat, kendisine danışacağım. Gerekirse ev sahibi de arattıracağım. Bakalım süreç nasıl ilerleyecek.
Teşekkür ederim fikirleriniz ve destekleriniz için 🙏🌸

geçmiş olsun canım,mantar olabilirsin ondada kaşıntı ve akıntı oluyo sağlık ocağına gidersen ordada muayene ediyolar en azından bi ilaç falan verir bayramda daha kötü olmasın :KK43:
Gittim kadın doğuma sıra bulamıyorum özeller zaten fiş parası tek benim 2 aylık harcamam gerçekten berbat bir durum sağlık sektörü bide bilemiyorum akşama acile gitmeyi düşünüyorum orda tahlil Alinir diye

X