Düzenli Evimiz & Hayatımız

Gece sabaha kadar yaprak sardin ve yemek yaptın doğrumu okudum
Yemek değil canım çay yani şeyler
Börek sardım
Hamur yogurdum
Gelin.tatlisi yaptım
Mozaik pasta yaptım
Sarma sardım bu kadar
O gün akşama kadar dışarıdaydik mecbur gece yapmak durumunda kaldım

Elhamdülillah güzel geçti misafirli.gunum

Bende acili.ve nar ekşili yaptım kisiri bazen salatalık turşusu da ekliyorum çok güzel oluyor

Ben artık sıkılmaya başladım bu diyet işinden
Aylardır çaba gösteriyorum ama çok da farketmedi bile
Dün misafirler gittikten sonra şöyle kalan çayı ısıtıp yanına tatlı börek poğaça yemek istedim ama yeminli olduğum için yiyemedim tabi
Bi daha bi süre yemin etmicem galiba bu sefer çok bunaldım niyeyse

Bayılıyorum şöyle plansız gelişen ama muhteşem geçen günlere

Aleyküm selam canım maşallah ne dersin var ve ne sohbeti oluyor bende çok severim

Kıtlık gelişir bünyede vucut yağ yakmayı keser bazen yemini etmemen en doğrusu

Aleyküm selam canım maşallah ne dersin var ve ne sohbeti oluyor bende çok severim
Ahlak, sure,dua ezberi,akide
Sohpette değişiyor işte bugün ki konumuz Zikirdi
Mesela zikir bağırarak veya raks edilerek değil her an huşu içinde sessiz bir eda ile Allah'ı anmak zikir çekmek.
La ilahe illallah'ın önemi.
La havle bela kuvvete illa billahil aliyyul azim.bu zikirin önemine bak istersen çok etkileydi.
Eğer ki ilim almak istersen temel İslami bilgiler, Kur'an tecvit,siyer ve mutlaka akide öğrenmeni tavsiye ederim.Tefsir de var tabi ama zamanla inşallah

Bugün aşırı üşüyorum

Sabah Dünün yorgunluğu vardı oğluma kahvaltı yaptırıp biraz daha yattim sonra hiç bir işe elimi sürmedim
Boş boş geçti saat 3 olunca hazırlandık namaz kılıp çıktık oğlumla işlerimizi halledip geldik 5 30 a doğru
Sonra salonu topladım
Oturma odasını topladım
Antre çocuk odası ve yatak odasını topladım
Her yer çok.daginik gibiydi ama hemen toplandı şükür
Sadece mutfağı ellemedim
Eşime yemek hazırladım
Oğlumla beraber yediler
İkindiyi kıldım uzandım
Bugün niyetlendim elhamdülillah akşamı bekliyorum
İftar sonrası mutfağı da toplarım inşallah

Canim çok tatlı çekiyor böyle Gün içinde bi sey yemesem ama.aksam.cay yani kurabiye tatlı atıştırmalık yesem böyle bi hal içindeyim
Belki bugün oruçlu olduğumu için mi bilmiyorum
Bu birkaç gündür zaten çok kısıtlı değildim yedim de ama ne bileyim çok emek verip verip 3 günde bir sürü kilo alabiliyorum çok modum düşüyor

Baya soğudu akşama doğru

Allah kabul etsin inşallah.
Rabbim istediğin kiloyada gelebilmeni nasip etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…