Düzenli Evimiz & Hayatımız

Evet işte kaydırma yapilmayinca bi ders anca hazır ediliyor zaten, benim tekrarda ki hocam eğer kaydırma yoksa ertesi günün dersi hazır olsa bile dersimizi almıyordu sistem bozulmasın kuvvetsiz olmasın diye 🙂

Çiğ sayfaları son ayetten yaptırıyorum bende öyle ezberledim bunun sebebi de hep tekrara baştan başlıyoruz ya sayfa basi zaten öyle böyle kuvvetli oluyor ama sonları kuvvetli yapmazsak orayı yerleştirmek daha zor oluyor bunun için, ama.sadece çiğ yani ham sayfalar bu sekil de, misal 7 ile giderken 7.donus bu şekilde ve ilk 7.dinusten hazırlamaya başlanır cuzun son sayfası en son yapılır çünkü orası kuvvetlidir zaten, zordan kolaya sayfalar tamamlanır en son da toplama ders dinletilir.

Ben yeteri kadar has yapamadan hocalığı başlamak durumunda kaldım ama 10 layan arkadaşlarım vardı mükemmel bisey yani hoca önünde 3 güne bi hatim indirmisti 🥹
3 hafiz yetiştirmek nasip oldu bende başlayıp bitirdiler onlara yaptırırken çok faydasını gördüm baya yerleşti eski haline göre inşallah bana da nasip olur öyle toplamak 🤲🏻🤲🏻🥰🥲

Senin hep öğrencin olacak hafızın ilacı gibi.

Evet aynen öyle yapıyordum önce çiğ sayfa sonra diğerleri tek farkım ertesi derse çalışmamakmış.
Yazarken hayretle yazıyorum hayatımın bi döneminde bunu yapmış olmak şu an şaka gibi geliyor. Beni denemek için önce 30.cüzü ezberletti hoca biraz zorlama olduğu için çok zorlanmıştım :)

Senin hep öğrencin olacak hafızın ilacı gibi.

Evet aynen öyle yapıyordum önce çiğ sayfa sonra diğerleri tek farkım ertesi derse çalışmamakmış.
Yazarken hayretle yazıyorum hayatımın bi döneminde bunu yapmış olmak şu an şaka gibi geliyor. Beni denemek için önce 30.cüzü ezberletti hoca biraz zorlama olduğu için çok zorlanmıştım :)
Ama 30.cuz gerçekten zor bir cüz bende hafizliga başlamadan ezberlemiştim🙃
Ayetler kısa ve benzer sıraya kıymak falan gerçekten zor
Yine de maşallah çok sevindim senin adına da Rabbim yolunda daim etsin 🤲🏻😍♥️

En çok üzüldüğüm Gonulmeyvesi Gonulmeyvesi Duha suresinden Fil suresine kadar olan sureleri ve büyük sureleri nerdeyse unutmuş gibi olmam 2-3 tanesi dışında ezber okuyamam şu an onları tekrar etmek istiyorum bazen.
Yapabilirsin 😍sana unutmuşsun gibi gelir ama tekrar edince aklına gelecektir bence her gün bir süreyi tekrar edebilirsin 🫠
Malesef kolayımıza geliyor namazda fil.suresinden nasa kadar okumak o.yuzden diğerleri unutuluyor namaza katsak.hic unutulmaz 🌹🤲🏻
Haftalık olarak da yapabilirsin zaten eminim bi baksan çok kolay yapacaksın 😍
Teker teker namazlarına kat öğlen namazının farzina misal 1.rekat Duha 2.rekat insirah bi süre bunlar yerleşir sonra diğerlerine geçersin sen mübarek üç aylarda niyetine al bence 😍

Yapabilirsin 😍sana unutmuşsun gibi gelir ama tekrar edince aklına gelecektir bence her gün bir süreyi tekrar edebilirsin 🫠
Malesef kolayımıza geliyor namazda fil.suresinden nasa kadar okumak o.yuzden diğerleri unutuluyor namaza katsak.hic unutulmaz 🌹🤲🏻
Haftalık olarak da yapabilirsin zaten eminim bi baksan çok kolay yapacaksın 😍
Teker teker namazlarına kat öğlen namazının farzina misal 1.rekat Duha 2.rekat insirah bi süre bunlar yerleşir sonra diğerlerine geçersin sen mübarek üç aylarda niyetine al bence 😍

Geçen sene niyet ettim olmadı bu sene bakalım nasip olur inş

Eklentiler

• DSZ7pUTXcAEaT37.jpg
    DSZ7pUTXcAEaT37.jpg
    33,2 KB · Görüntüleme: 24
Sitenin dua bölümüne çok nadirdi uğradığım çok eskiden 1-2 kez diyim.

Annemin hastalığında ona dua ederken bir tek kendi hastamıza etmeyelim hastaneler dolu topluca edelim diye o zaman başladım girmeye. Öyle devam annemin gidişi vesile oldu bana bir yokluk penceresi açtı.
Her şeyin boş olduğunun izlendiği bir pencere.
Ne zaman dağılacak kadar değer veriyorsam hayata ordan bakmak beni sarsıyor.

Sitenin dua bölümüne çok nadirdi uğradığım çok eskiden 1-2 kez diyim.

Annemin hastalığında ona dua ederken bir tek kendi hastamıza etmeyelim hastaneler dolu topluca edelim diye o zaman başladım girmeye. Öyle devam annemin gidişi vesile oldu bana bir yokluk penceresi açtı.
Her şeyin boş olduğunun izlendiği bir pencere.
Ne zaman dağılacak kadar değer veriyorsam hayata ordan bakmak beni sarsıyor.
Ne kadar iyi dusunmussunuz 🥹
Büyüklerinizin duası hep üzerinizde demekki ne mutlu 🥲♥️🤲🏻

X