Düzenli Evimiz & Hayatımız

Zor çok azmetmek lazım 7. dönüşte bırakmıştım
Nerdeyse yarım hafız olmuşsun maşallah 2 3 desen anlarim da 7 ye kadar gelmissen yapabiliyorsundur😍
Şartlar nasıldı bilmiyorum ama bazen hoca bazen ortam yapabilecek kapasite de olsan da engel teşkil edebiliyor malesef

Hafızlık sistemli yapıldığında o kadar da zor değil hatta çok keyifli oluyor ben ikisini de tattım 🥲

Nerdeyse yarım hafız olmuşsun maşallah 2 3 desen anlarim da 7 ye kadar gelmissen yapabiliyorsundur😍
Şartlar nasıldı bilmiyorum ama bazen hoca bazen ortam yapabilecek kapasite de olsan da engel teşkil edebiliyor malesef

Hafızlık sistemli yapıldığında o kadar da zor değil hatta çok keyifli oluyor ben ikisini de tattım 🥲

Aynen öyle oldu bir takım engeller nasip kim bilir. Sistemli derken teknik olarak mı diyorsun?

Evet elhamdülillah bu soruya her evet dediğim de derin bir mahcubiyet kaplıyor yüreğimi 🥲
İnşallah hakkıyla yaşar ve layık olabilirim 🤲🏻♥️
Hay maşallah 💐🥰
Layık olmuşsun zaten, Allah ömrün boyunca hakkıyla yaşamak nasip etsin.
İmrenilesi bir durum.
Allah anne babandan da razı olsun🌹
👑

Aynen öyle oldu bir takım engeller nasip kim bilir. Sistemli derken teknik olarak mı diyorsun?
Yani düzenli bir program ile diyebilirim

Misal benim ilk yaptığım da kaydırma nedir bilmezdik ama tekrar yaparken kaydırmayı öğrendim ve bu olmadan ders hazırlamak bir mucize imiş onu anladım yani kaydırma olamdan ders hazırlamak çok zor eziyet resmen

Kendi öğrencilerime yaptırırken kaydırma sistemi ile yaptırdım cok bunalmadan bitirdiler elhamdülillah 😍🤲🏻

Yani düzenli bir program ile diyebilirim

Misal benim ilk yaptığım da kaydırma nedir bilmezdik ama tekrar yaparken kaydırmayı öğrendim ve bu olmadan ders hazırlamak bir mucize imiş onu anladım yani kaydırma olamdan ders hazırlamak çok zor eziyet resmen

Kendi öğrencilerime yaptırırken kaydırma sistemi ile yaptırdım cok bunalımdan bitirdiler elhamdülillah 😍🤲🏻
Onu bilmiyorum belki de biliyorum nedir kaydırma dediğin?

Orası öyle Rabbime sayısız şükür olsun nasip etti ♥️🤲🏻ama benim mahcubiyet tam manası ile hakkıyla hafizlığı taşıyabiliyor muyum ondan sebep ☹️
Hanımların hafızlığını muhafaza etmesi daha zr derler.
Ev işi çocuk bakımı daha ziyade hanımın üzerinde ya, ne kadar eşlerle müşterek hayat yaşansa da anne olmak, regl olmak, ev hayatı düzeni yorgunluk dalgınlık vs bunlar bazen alıkoyabilir belki uzaklaştırabilir. Allah muhafaza.
Öyle derler de.
Ondan endişeleniyorsan....
Allah emeklerini zayi etmesin daim kılsın hafızlığını.
Binlerce maşallah subhanallah 💐

Onu bilmiyorum belki de biliyorum nedir kaydırma dediğin?
Yarın vereceğimiz dersimizi hazırlıyoruz misal 1.cuzu hazırladık
2.cuzun çiğ sayfasını yarım yarım ezberliyoruz sayfa sayısına göre çiğ haslardan sa yapıyoruz
3.cuzun de sadece çiğ sayfasını ayet ayet yapıyoruz
Ertesi gün 1.cuzu verip 2 ye geçtiğimiz de önce ki günün kolaylığı oluyor ve rahatça dersimizi hazırlıyoruz
3. Cuz3 gelince ayet ayet olan sayfayı yarım şeklinde kolayca toplayabiliyoruz böyle böyle gidiyor ve ders hazırlarken zorlanmıyoruz

Hocam bir çiğ sayfanın üzerinden 3 uyku geçti mi o sayfa sağlam olur demişti bu sistemle ders verene kadar 3 uyku geçmiş oluyor 🥰

Biraz karışık anlatmış olabilirim ama bu şekilde 🤭

Hanımların hafızlığını muhafaza etmesi daha zr derler.
Ev işi çocuk bakımı daha ziyade hanımın üzerinde ya, ne kadar eşlerle müşterek hayat yaşansa da anne olmak, regl olmak, ev hayatı düzeni yorgunluk dalgınlık vs bunlar bazen alıkoyabilir belki uzaklaştırabilir. Allah muhafaza.
Öyle derler de.
Ondan endişeleniyorsan....
Allah emeklerini zayi etmesin daim kılsın hafızlığını.
Binlerce maşallah subhanallah 💐
Aminn ne kadar güzel yazmışsın gerçekten öyle bende kendi kendime kalmamaya çalışıyorum ya tekrar etmek yahut bir başka Hafize kardeşe yardımcı olarak ona ders çalıştırarak tekrar etmeye çalışıyorum 🤲🏻
Yoksa nefis kendi başına kaldı mı zor ben evde durmaya da alışık değilim, küçüklüğümden beri hep bi yerlerde ilim öğrenme yahut öğretme gayreti içindeyim inşallah Rabbim yolundan ayırmasın son nefese kadar 🤲🏻 Rızasına uygun şekilde yaşayıp imanla göçmeyi nasip etsin hepimize 🤲🏻♥️🌹

Yarın vereceğimiz dersimizi hazırlıyoruz misal 1.cuzu hazırladık
2.cuzun çiğ sayfasını yarım yarım ezberliyoruz sayfa sayısına göre çiğ haslardan sa yapıyoruz
3.cuzun de sadece çiğ sayfasını ayet ayet yapıyoruz
Ertesi gün 1.cuzu verip 2 ye geçtiğimiz de önce ki günün kolaylığı oluyor ve rahatça dersimizi hazırlıyoruz
3. Cuz3 gelince ayet ayet olan sayfayı yarım şeklinde kolayca toplayabiliyoruz böyle böyle gidiyor ve ders hazırlarken zorlanmıyoruz

Hocam bir çiğ sayfanın üzerinden 3 uyku geçti mi o sayfa sağlam olur demişti bu sistemle ders verene kadar 3 uyku geçmiş oluyor 🥰

Biraz karışık anlatmış olabilirim ama bu şekilde 🤭

Yok ben anladım sonraki dersi çalıştığım nadirdir anca onu hazırlardım.
Her cüzün son sayfası sayfanın son ayetinden başlardım ben hocam öyle demişti. Bu şart mı acaba ilk ayetten de başlanıyor mu?
Bir de merak ettim kaç kere haslama yaptın? Muazzam bir şey ya 5-10-15 cüz okuyorsunuz ❤️

Yok ben anladım sonraki dersi çalıştığın nadirdir anca onu hazırlardım.
Her cüzün son sayfası sayfanın son ayetinden başlardım ben hocam öyle demişti. Bu şart mı acaba ilk ayetten de başlanıyor mu?
Bir de merak ettim kaç kere haslama yaptın? Muazzam bir şey ya 5-10-15 cüz okuyorsunuz ❤️
Evet işte kaydırma yapilmayinca bi ders anca hazır ediliyor zaten, benim tekrarda ki hocam eğer kaydırma yoksa ertesi günün dersi hazır olsa bile dersimizi almıyordu sistem bozulmasın kuvvetsiz olmasın diye 🙂

Çiğ sayfaları son ayetten yaptırıyorum bende öyle ezberledim bunun sebebi de hep tekrara baştan başlıyoruz ya sayfa basi zaten öyle böyle kuvvetli oluyor ama sonları kuvvetli yapmazsak orayı yerleştirmek daha zor oluyor bunun için, ama.sadece çiğ yani ham sayfalar bu sekil de, misal 7 ile giderken 7.donus bu şekilde ve ilk 7.dinusten hazırlamaya başlanır cuzun son sayfası en son yapılır çünkü orası kuvvetlidir zaten, zordan kolaya sayfalar tamamlanır en son da toplama ders dinletilir.

Ben yeteri kadar has yapamadan hocalığı başlamak durumunda kaldım ama 10 layan arkadaşlarım vardı mükemmel bisey yani hoca önünde 3 güne bi hatim indirmisti 🥹
Ben anca 1 cüz toplayabildim🥲
3 hafiz yetiştirmek nasip oldu bende başlayıp bitirdiler onlara yaptırırken çok faydasını gördüm baya yerleşti eski haline göre inşallah bana da nasip olur öyle toplamak 🤲🏻🤲🏻🥰🥲

X