Düzenli Evimiz & Hayatımız

Her miyavlama kötü değil ki ama evlerde çok seviliyorlar bu açıdan da bakmak lazım can oluyorlar yoldaş oluyorlar insana.

Her miyavlama kötü değil ki ama evlerde çok seviliyorlar bu açıdan da bakmak lazım can oluyorlar yoldaş oluyorlar insana.
hiç istemediğimiz halde ben ve eşimde alıştık evin bi bireyi oldu. eşim yurt dışına gitti iki haftalığına beni sormadan duman napıyo diyo birde geçen bi yerde okudum . evcil hayvanlara yaptığımız masraflar sadaka yerine geçiyomuş,

Selamlar bugun günaydın diyemedim.
Tünaydın diyeyim.
Kombide bir arıza var sürekli su basıncı düşüyor, kapanıyor.
Sabah yükselteyim dedim, zaten zor bir vanası var açmaya çalışırken fazla oldu ve sular fışkırmaya başladı.
Aman Allahım deliler gibi su akıyor üstüme başıma mutfağa her yere su içinde kaldık....
Delirecektim.
Zor bela kapatabildim o vanayı.
Sonrası malum işte.. Her yer su. Her yer.
Mutfak çekmecelerinin içine bile girmiş

Çektim ittim sildim sildim sildim
Süpürdüm
Çıktım içinden bu saat oldu.

Gerginim.

Benim de gözüme çarptı geçen alayım dedim elimde kullandığım bitsin inş bu markadan almamıştım

Evet benim çok yakınım da da var yani tabi alışınca farklı olur ama onların kısırlaştırmak sonra uzun bi yolculukta ilaç falan vermişler ben duyunca çok üzüldüm bütün hayvanları severim ama son dönemde biraz farklılaştı durum yani sahih bir hadis olmamasına rağmen sünnet diyip herkes evine almaya başladı ama tabi yine herkese saygı duyarım
Aynısını düsünüyordum bende gönülcüm. Bakan kişiye gore degisiyor bence bazilari sus diye dusunuyorlar. Ama tuhaf bir enerjileri var tüm negatifi alıyor insandan değişik
Evet bakanlar öyle diyor ama kedilerin hepsi aynı değil ve farklı durumları da var özellikle geceleri diye duymuştum
Benim kedi besleyen tanıdıklarımın malesef psikolojik sıkıntıları var

Tabi sizin kedinin enerjisi güzelse ne mutlu
Sen sporda iken oğluna kim bakıyor gönülmeyvesi?
Onu da mı götürüyorsun?
Yok canım eşim ilgileniyor esimin mesaisi geç başlıyor geç bitiyor Buda işime geliyor çok şükür
Evet besleyenler böyle söylüyor alışınca kopmak zor oluyormuş
Tabi abartanlar da var "kedisi olmazsa o yasayamaz" diyen bi tanidigi biliyorum, ve kedisine hayvan diyenlere ona hayvan demeyin diye bi korumaya geçmişti

Evcil bir kedi dışarda yapamazki zaten bazı cinsler buna uygun bazılarıda kendi doğasına aid

Bende kedili bir evde büyüdüm hatta hastalık derecesinde titiz bir annem var olmasına rağmen o dönemi gözlemlediğim zaman anneme çok iyi geliyordu biliyomusun kedide annemi anlıyordu mutfak kapısında cizgisi vardı ordan ileriye geçmez annemi beklerdi yere sofra sererdik annemin gözüne bakar üzerine geçmezdi
Payını beklerdi

Çokcuklarım astım alejik olmazsa inan ruhuma iyi gelir düşüncesiyle alırım Rabbim bahceli bir ev nasip ederse eve girip çıkan bir kedim olsun isterim çocuklarda diyorum sizi evlerinize sağlıkla yolllayayım ilk işim kedi almak olaçak

Evet doğrudur canım iyi geliyorsa ne mutlu..
Sanırım çevremde ki insanlar yani baya yakın olmasa yine bu fikir de olmazdım belki ama bazı daha önemli değerlerin önüne geçmesi onu herseyden önde tutmaları belki de fikrimi değiştirmiş olabilir..

Önyargı olmuş canım. Önde tutuluyor bazen evet çünkü sana muhtaç ev hayvanı. Gidip vitamin alamaz kendine biz alıp veriyoruz.

Benim evimde kuşum var kedim yok ama ablamın kedisi var yiğenim gibi bana da geliyor kalıyor bazen sevgisinin tarifi yok.

mesela perdeden önce cama tel yaptırdık ki ona bir şey olmasın diye.

Benim evlatlarım var kedim olsaydı ben de aynısını yapardım. Bahçeli yerlerde değiliz tabi hayvanlar çok özgür değil evet ama zaten dışarda kalsalar yaşayamazlar

Kastettiğim böyle şeyler değil, tabi ki ilgilenecek bakacak ama insan, hayvandan önce gelir diye düşünüyorum. O manada öne geçmek, insanın önüne geçmek ti kastım hele ki ev kedisi zaten dışarıda bırakılmaz bunu biliyorum

Aile ferdi gibi oluyor yemek hazırlanırken annem kedinye uygunsa önce payını koyardı bu bizden önce olduğu için değil o dilsiz kul önce onu hakkı derdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…