Düzenli Evimiz & Hayatımız

Selamlar hanımlar :KK37:
Akşam annemlerde kaldık eşim şehir dışına çıktı ama geldi.
Kahvaltı için kızartma yaptım.
Sofrayı toparladım, bulaşıklar yıkandı Ocak silindi.
Uzandım yine dinlenmiş olurum🙂 ablamlarla misafirliğe gidicez inş. oradan eve geçerim.

Sabah erkenden haçamatımı oldum sırtım içinde askılı bir gecelik giydim.Eşimle aramızda konuşuyoruz haçamacı kadın bedenin nefes alır rahatlarsın inşaallah şifa olsun diye beni uğurladı.

:KK53:Küçük kız atladı onun için havalandırma deliklerimi açtılar.dedi :KK70::KK70:
Şifa olsun inşallah 🤲

İyi öğlenler herkese. 🥰 Dün yazamadım, pek de bir şey yapamadım.
Gün içinde su kesikti hep. Ara ara gidip geldi. Geldikçe yarım saatlik programa çamaşır attım. Bu şekilde iki makina çamaşır yıkandı. Kahvaltı hazırlama toplama, yatakları toplama faslı oldu. Bir de çorba yaptım, ana yemeği dışarıdan söyledim. Gece de yürüyüş yaptık. Gelince hemen kızı uyutup yattım ben de.

Bugün ise;
🔸Bizim ve kızımın yatağını topladım. Kızımı düzenli olmaya, eşyalarını toplaması gerektiği konusunda teşvik ediyorum uzun zamandır. Kendince yapıyor bir şeyler. Ben üstünden geçiyorum o görmeden.
🔸Kahvaltı hazırladım, sonrasında mutfağı topladım, elde yıkanacakları yıkadım,
🔸Bulaşık makinasını çalıştırdım,
🔸Bir aydır evde karınca istilası var. Ekmek ısıtacaktım bir baktım tost makinasının içi kaynıyor. Zarar vermemeye çalışarak topladım onları. Sonra makinanın plakalarını ve durduğu dolabı temizledim. Çalıştırmadım makinayı ısıtma bölümüne de girmişlerdir diye,
🔸Üç makina çamaşır yıkandı,
🔸Şimdi mutfak bezleri, masa örtüleri yıkanıyor,
🔸Bekleyen tüm çamaşırları katlayıp yerleştirdim,
🔸Eşim öğlen yemeğine geldi. Bir şeyler hazırladım, elde yıkadım çıkan bulaşıkları da.

Kızı uyuttum. Öğlen uykusu yine çok geç kaldı. O uyurken kahve içip biraz oyun oynamayı düşünüyorum. 🙈

İyi öğlenler herkese. 🥰 Dün yazamadım, pek de bir şey yapamadım.
Gün içinde su kesikti hep. Ara ara gidip geldi. Geldikçe yarım saatlik programa çamaşır attım. Bu şekilde iki makina çamaşır yıkandı. Kahvaltı hazırlama toplama, yatakları toplama faslı oldu. Bir de çorba yaptım, ana yemeği dışarıdan söyledim. Gece de yürüyüş yaptık. Gelince hemen kızı uyutup yattım ben de.

Bugün ise;
🔸Bizim ve kızımın yatağını topladım. Kızımı düzenli olmaya, eşyalarını toplaması gerektiği konusunda teşvik ediyorum uzun zamandır. Kendince yapıyor bir şeyler. Ben üstünden geçiyorum o görmeden.
🔸Kahvaltı hazırladım, sonrasında mutfağı topladım, elde yıkanacakları yıkadım,
🔸Bulaşık makinasını çalıştırdım,
🔸Bir aydır evde karınca istilası var. Ekmek ısıtacaktım bir baktım tost makinasının içi kaynıyor. Zarar vermemeye çalışarak topladım onları. Sonra makinanın plakalarını ve durduğu dolabı temizledim. Çalıştırmadım makinayı ısıtma bölümüne de girmişlerdir diye,
🔸Üç makina çamaşır yıkandı,
🔸Şimdi mutfak bezleri, masa örtüleri yıkanıyor,
🔸Bekleyen tüm çamaşırları katlayıp yerleştirdim,
🔸Eşim öğlen yemeğine geldi. Bir şeyler hazırladım, elde yıkadım çıkan bulaşıkları da.

Kızı uyuttum. Öğlen uykusu yine çok geç kaldı. O uyurken kahve içip biraz oyun oynamayı düşünüyorum. 🙈
Sonrasında;
🔸Tuvaleti temizledim,
🔸Kızımla pizza yaptık, kek yaptık,
🔸Bulaşık makinasını boşalttım,
🔸Akşam yemeğinden sonra mutfağı topladım,
🔸Fırın tepsilerini yıkayıp, fırını sildim,
🔸Elde yıkanacakları yıkadım,
🔸Mutfağı, koridoru ve çocuk odasını süpürdüm,
🔸Çöpleri ayarladım, eşim sabah atacak,
🔸Ütü yaptım,
🔸Kızımın yatağında ufak tadilat işi vardı. Eşimle onu hallettik,
🔸Çay makinasını sirkeli su ile kaynattım, demlik kısmını da temizledim. Pırıl pırıl oldu,
🔸Yarının yemeği için ön hazırlık yaptım.

Huzurlu geceler diliyorum herkese. 🥰

X