Düzenli Evimiz & Hayatımız

Bence de herşey genetik canım.Seni de olumsuz etkilemiyordur inş.💚

Benim kız da öyle uyku konusunda çok şansızım çocuklarım uykuyu pek sevmezler😐
Allah yardımcımız olsun mimesis ikinci olunca daha da zorlaşıyor herşey😬

Sağolasın canım 💚
Az biraz sevseydi uykuyu teneffüs. Hiç bana çekmemiş. Çocuktan önce arakıksız 12-13 saat uyuduğumu bilirim. 🙈
İkinci çocuk için beni en çok düşündüren uyku durumu zaten. Araları az olsun derdim önceden ama artık emin değilim. Allah sağlık versin hepsine.

Bugün;
🔸Bizim yatağı ve kızımın yatağını topladım,
🔸Kahvaltı hazırladım,
🔸Kahvaltı sonrası mutfağı toplayıp elde yıkanacakları yıkadım, bulaşık makinasını çalıştırdım, bitince boşalttım,
🔸Dün yıkanan çamaşırları topladım,
🔸Bir makina çamaşır yıkandı,
🔸Yemek yaptım,
🔸Sandaletimi ve terliğimi yıkadım,
🔸Ütü yaptım (30 parça kadar),
🔸Yemekten sonra mutfağı toplayıp elde yıkanacakları yıkadım,
🔸Bulaşık makinasını çalıştırdım,
🔸Ocağı sildim, mutfak lavabosunu temizledim, mutfak bezini ve havlusunu değiştirdim,
🔸Yemekten sonra dışarı çıktık. Hem kızım hava aldı hem de ihtiyaçlarımızı aldık, gelince alınanları yerleştirdim,
🔸Tuvaleti ve lavaboyu temizledim,
🔸Kızımı yıkadım,
🔸Kahvaltılıkta azalan ve biten kahvaltılıkları koydum,
🔸Buzdolabını üstünden düzenledim.

Salon ve mutfak toplu. İyi geceler diliyorum herkese 🥰

Az biraz sevseydi uykuyu teneffüs. Hiç bana çekmemiş. Çocuktan önce arakıksız 12-13 saat uyuduğumu bilirim. 🙈
İkinci çocuk için beni en çok düşündüren uyku durumu zaten. Araları az olsun derdim önceden ama artık emin değilim. Allah sağlık versin hepsine.
12,13 saat mi🤣 hay maşallah😁 Benimkiler de az biraz babalarına çekseymiş aynı benler ben uykuyu çok seviyorum fakat çok deliksiz uykularım nadirdir.
Benim çocuklarımın arası var biraz bu yüzden yaş aralığının az olmasının avantajlarını, dezavantajlarını çok bilmiyorum.🙂 Kendini toparlayınca neden olmasın😉
Tabi oyun arkadaşının olması hiç fena olmaz benim beş tane kardeşim var iyi ki varlar☺️

12,13 saat mi🤣 hay maşallah😁 Benimkiler de az biraz babalarına çekseymiş aynı benler ben uykuyu çok seviyorum fakat çok deliksiz uykularım nadirdir.
Benim çocuklarımın arası var biraz bu yüzden yaş aralığının az olmasının avantajlarını, dezavantajlarını çok bilmiyorum.🙂 Kendini toparlayınca neden olmasın😉
Tabi oyun arkadaşının olması hiç fena olmaz benim beş tane kardeşim var iyi ki varlar☺️
Ben çok severdim uyumayı teneffüs. Çocuktan sonra aralıksız iki saat uyusam güzel uyumuş sayıyorum artık kendimi. Uykusuzluğa dayanamam sanardım ama iki yıldır şaşırıyorum kendime 🤣🙈 çok şanslısın ne güzel. Ailen, kardeşlerin yanında ve yardımcın. Biz ailelerden uzaktayız. Yardım alabileceğimiz, çocuğu bırakabileceğimiz, görüşebileceğimiz bir aile yakını yok çevrede. Bazen zor oluyor tamamen yalnız olmak.

Ben çok severdim uyumayı teneffüs. Çocuktan sonra aralıksız iki saat uyusam güzel uyumuş sayıyorum artık kendimi. Uykusuzluğa dayanamam sanardım ama iki yıldır şaşırıyorum kendime 🤣🙈 çok şanslısın ne güzel. Ailen, kardeşlerin yanında ve yardımcın. Biz ailelerden uzaktayız. Yardım alabileceğimiz, çocuğu bırakabileceğimiz, görüşebileceğimiz bir aile yakını yok çevrede. Bazen zor oluyor tamamen yalnız olmak.
Vücut uykusuzluğa alışıyor maalesef uyku uykunun mayasıymış.Kışın yağmurlu havada battaniyenin altında uyumak gibisi yok.
Yada duştan sonra sobanın yanında ☺️
Yardımcı pek olunmuyor maalesef nadiren aralar da😬 çünkü herkesin bi hayatı var annemde çok rahatsız bi sürü hastalığı var,ama gidip gelmek bile çok iyi geliyor o çok doğru.🥰 Allah sizleri de iyilerle karşılaştırsın inş.güç kuvvet versin hepimize.
Bazen ben de diyorum şöyle bi kafa dengi komşum olsaymış🤭🤣 isterdim.
Benim de kv. üst katimda oturuyor sorsan bu güne kadar pek bir yardımı olmamıştır en yakınımda düşün uzak olsa zoruna gitmez ama böyle insanı az biraz düşününce üzüyor.Herkesin imtihanı farklı yani😬☺️
Eskiler nasıl bu kadar çocuk doğurmuş hayret doğrusu 🤷🥴

Selamlarrr ❤️

4.5 aylık bebemle, evim almış başını gidiyorken biraz toparlanabilmek adına geldim yine buralara... Akşama kadar bebe başında oturuyorum resmen, öyle nazlı öyle ağlak...
Uyuyunca ben de uyumaya çalışıyorum ve tüm işler kalıyor. İnşallah biraz feyz alırım sizlerden de şu evi temizlerim 😃🤦🏻‍♀️

Selamlarrr ❤️

4.5 aylık bebemle, evim almış başını gidiyorken biraz toparlanabilmek adına geldim yine buralara... Akşama kadar bebe başında oturuyorum resmen, öyle nazlı öyle ağlak...
Uyuyunca ben de uyumaya çalışıyorum ve tüm işler kalıyor. İnşallah biraz feyz alırım sizlerden de şu evi temizlerim 😃🤦🏻‍♀️
Aa senin bebiş mi oldu Allah analı babalı büyütsün, Allah bağışlasın çok sevindim☺️🥰

A dostlar, a kızlar ben geldim :KK51: yine geldi diceksiniz dertli Teneffüs ,
Vallahi çok dertliyim şekildeki gibi bi tane tüttüresim var...:KK14:
Konu yine benim eş ailesi tuhaf tuhaf şeyler oluyor.Allah hayreylesin.
Şimdi kızlar güya ben burada oturuyorum alt katimız da var benim erkek kardeşim kiraya çıkacak nasipse düğün var önümüzde inş.
Bizimkiler de ben buradayım diye burayı uygun görmüşlerdi bizde daha önce kv ile konuştuk tamam demişti.
Eşim konuşmaya çıktı,keşke o egolu,kibirli, narsist laflarını duymasaydım.
Eşim az biraz çıkıştı yani kendini savunan birkaç kelime kullandı hâliyle morali çok bozuk ben de ona destek verdim konuşmak istedim vs. ama anlayabiliyorum onu da.
Ben de erkek kardeşime söz verdim ne olacak siz düşünün mahçubiyetimi🥺 beni anlarsınız elbet.😥 İnsanlar neden bu kadar kötü ve kibirli ben anlayamıyorum.
Mal mülk yalnızca Allah' ındır, alt katta bizim de hakkımız var halbuki😐 afedersiniz barbar gibi bi kiracı var şuanda onu çekiyoruz 🤦siz düşünün.
İyiler bu dünyada hep sinanacak sanırım.
Şimdi ben de diyorum ki erkek kardeşime söz verdim söz benden çıkarsa yapmak zorundayım biz öyleyiz kirasina yardımcı olacağız inş. Epey de borçlandık araba büyük arıza yaptı borç var bayağ ne olacak herşey hal olur değil mi😥
Bilmiyorum içimi dökmek istedim zaten içim daralınca yazıyorum defterime de arada.
Kalktım namaz kıldım,Kur'an okudum secdeye kapanıp dua ettim Allah a havale ettim tüm kötü insanları dedim bi de yazayım belki uyanık olupta okuyanınız olur.:cry:

A dostlar, a kızlar ben geldim :KK51: yine geldi diceksiniz dertli Teneffüs ,
Vallahi çok dertliyim şekildeki gibi bi tane tüttüresim var...:KK14:
Konu yine benim eş ailesi tuhaf tuhaf şeyler oluyor.Allah hayreylesin.
Şimdi kızlar güya ben burada oturuyorum alt katimız da var benim erkek kardeşim kiraya çıkacak nasipse düğün var önümüzde inş.
Bizimkiler de ben buradayım diye burayı uygun görmüşlerdi bizde daha önce kv ile konuştuk tamam demişti.
Eşim konuşmaya çıktı,keşke o egolu,kibirli, narsist laflarını duymasaydım.
Eşim az biraz çıkıştı yani kendini savunan birkaç kelime kullandı hâliyle morali çok bozuk ben de ona destek verdim konuşmak istedim vs. ama anlayabiliyorum onu da.
Ben de erkek kardeşime söz verdim ne olacak siz düşünün mahçubiyetimi🥺 beni anlarsınız elbet.😥 İnsanlar neden bu kadar kötü ve kibirli ben anlayamıyorum.
Mal mülk yalnızca Allah' ındır, alt katta bizim de hakkımız var halbuki😐 afedersiniz barbar gibi bi kiracı var şuanda onu çekiyoruz 🤦siz düşünün.
İyiler bu dünyada hep sinanacak sanırım.
Şimdi ben de diyorum ki erkek kardeşime söz verdim söz benden çıkarsa yapmak zorundayım biz öyleyiz kirasina yardımcı olacağız inş. Epey de borçlandık araba büyük arıza yaptı borç var bayağ ne olacak herşey hal olur değil mi😥
Bilmiyorum içimi dökmek istedim zaten içim daralınca yazıyorum defterime de arada.
Kalktım namaz kıldım,Kur'an okudum secdeye kapanıp dua ettim Allah a havale ettim tüm kötü insanları dedim bi de yazayım belki uyanık olupta okuyanınız olur.:cry:
Neden istemiyo peki başta neden tamam demiş ki o zaman.

Neden istemiyo peki başta neden tamam demiş ki o zaman.
Ahh benim sweetim gelmiş😌😌💚
Vallahi sweet olaylar var sinirimi eşimden çıkarıyor eşim bayağdır konuşmuyor ama haklı çok ciddi bi meseleydi büyük oğluyla bir takım şeyler durumlar var gergin sanırım zaten hep öyle yapar.
Gergin olunca eşimden acısını çıkarır, eşimde bunu söyledi zaten onunla meselerinin acısını neden benden çıkarıyorsun dedi.🥺 Çok üzülüyorum bu adama hiç değer vermiyorlar.
Nefretle öfkeyle konuşuyor kadının lafları kurşun misali🤦 🥴 Sen şimdi mi geldin diyor eşimde babasıyla konuşmaya gitti ailem bizden haber bekliyor.
Neden kaynangil gelmedi diyo annemler gelecekti eşim ben söylerim siz öyle konuşursunuz dedi.
Eve gelince de ben ona annenj ezdirmem dedi ayağına çağırıp ya seni şikayet edecekti hemde böyle yapacaktı anlayacağın bizim üzerimizden ego tatmini yapacak 🥴
Eşim annesinin bazı yönlerini çok iyi tanıyor ben de iyi düşündün dedim iyi yapmışsın diye.

Ahh benim sweetim gelmiş😌😌💚
Vallahi sweet olaylar var sinirimi eşimden çıkarıyor eşim bayağdır konuşmuyor ama haklı çok ciddi bi meseleydi büyük oğluyla bir takım şeyler durumlar var gergin sanırım zaten hep öyle yapar.
Gergin olunca eşimden acısını çıkarır, eşimde bunu söyledi zaten onunla meselerinin acısını neden benden çıkarıyorsun dedi.🥺 Çok üzülüyorum bu adama hiç değer vermiyorlar.
Nefretle öfkeyle konuşuyor kadının lafları kurşun misali🤦 🥴 Sen şimdi mi geldin diyor eşimde babasıyla konuşmaya gitti ailem bizden haber bekliyor.
Neden kaynangil gelmedi diyo annemler gelecekti eşim ben söylerim siz öyle konuşursunuz dedi.
Eve gelince de ben ona annenj ezdirmem dedi ayağına çağırıp ya seni şikayet edecekti hemde böyle yapacaktı anlayacağın bizim üzerimizden ego tatmini yapacak 🥴
Eşim annesinin bazı yönlerini çok iyi tanıyor ben de iyi düşündün dedim iyi yapmışsın diye.
Ay pes madem vermeyecek kardeşine annengil niye gelsin istiyor. Nasıl bi kadın yahu. Üzüldüm gerçekten senin adına

sweetgirlcandy sweetgirlcandy bi ev daha var halamın oğlunun evi şükür🙂insan gibiler iyiler bize teklif de ettiler zaten.
Hâla boş bu yüzden ben hemen orayı tutalım inş.dicem biraz tamir düzeltme işleri var.
Kurban olduğum Rabbim muhtaç ettirmeyecek inş.🥺
Belki böylesi daha hayırlı boşver. Ne güzel başka seçenek olması da

Teneffus Zili Teneffus Zili canım aileler arasında kalmak çok zor bi durum insallah sorununuz hayırlısıyla hallolur. O ev olmazsa hayırlısı buymuş de oraya geldiğinde daha çok sıkıntı yaşayabilirsin kv biraz sıkıntılıymış bi sey olsa kardesn gile bir sey dese sen zor durumda kalırsın öyle düşün

Ay pes madem vermeyecek kardeşine annengil niye gelsin istiyor. Nasıl bi kadın yahu. Üzüldüm gerçekten senin adına
Sweetcim 🐍🐍🐍 aynı bu yemin ederim böyle bu kadın asla ıslah olmaz zaten.🤦 Bizler de hata, bizimkiler çok saf temiz ne yapsınlar herkesi kendimiz gibi görüyoruz.🤷
Eniştelerimin,ailemin yanında konuşmuştuk eşimde artık iki çocuk babası küçük değil ki toplumda bizi nasıl küçük göstermeye çalışıyor.Mahsustan yapıyorlar 🥴

X