Düzenli Evimiz & Hayatımız

Dolap içlerim asla asla hiçbir zaman düzenli kalmiyor siz napiyosunuz bu durumu 🥺
Kelin ilacı olsa kendi başına sürermis ama g n de fikrimi yazayım ☺️alırken dağıtmakmak en doğrusu lakin bu her zaman mümkün değil. Ya tıpkı vc banyo gibi her akşam sabah toplayın yada haftada bir gün belirleyin.
Bu arada ben topigin arada bir uğrayıp kaçan üyesi☺️

Bol bol biber ve fasulye verdi Penyezcim😉
Domatesler de olmak üzere.
Birkaç hafta sonra kışlıklara başlarız inşallah.
Kayısı minik bir ağaç henüz. Verdiklerini yedik bitti 😃
Seneye belki, büyür serpilirse, reçelleriniz benden 😉🥰🥰🤩
Ohhh afiyetle şifa olsun yedikleriniz 😍 biber ve fasulyeyi konserve yapabilirsin. hatta kurmayı biliyorsan fasulye turşusu yap bol soğanlı kavurup yeniyor pek lezzetli olur :super:

Merhabalar hanımlar 👋
Beyaz gazozumu aldım oturdum sizlere bakayım dedim evi toparladım balkon temiz çamaşırları katladım.Bi tek yemek yapacağım o da kafamda belirledim zaten. Klima açık kızımı uyuttum eşimde şekerleme yapıyor.
Dün benim oğlan parmağına çok kötü keser vurmuş eşimle çıkmışlardı bir ara yardıma gitmişlerdi bizim ki de oynuyormuş güya kendine inşaat yapıyor nasıl becerdiyse kötü oldu.😐
Eşimin alacağı vardı sabah gittiler iş yaptıkları adamlar paralarını vermedi küçük bi meblağda değil ama Allah büyük Allah a havale ettik.Rabbim bizleri iyi insanlarla karşılaştırsın inş.🤲

Ohhh afiyetle şifa olsun yedikleriniz 😍 biber ve fasulyeyi konserve yapabilirsin. hatta kurmayı biliyorsan fasulye turşusu yap bol soğanlı kavurup yeniyor pek lezzetli olur :super:
Hiç yemedim fasulye turşusu ama haşlandıktan sonra kavrulmuş soğanlı biberli sanırım onu bende çok seviyorum.
Buranın fasulyesi güzel değil olmuyor ama köy fasulyesi o kadar güzel ki bayılırım.😊
Bizimkiler de fasulyenin kavanoz halini yapıyorlar görmüştüm bizde haşlar buzluğa atarız yalnız bu yıl üç beş poşet atmıştım yenmiyordu o kadar kötü çıktı çöpe attım,bez gibiydi yavan sert🥴

Merhabalar hanımlar 👋
Beyaz gazozumu aldım oturdum sizlere bakayım dedim evi toparladım balkon temiz çamaşırları katladım.Bi tek yemek yapacağım o da kafamda belirledim zaten. Klima açık kızımı uyuttum eşimde şekerleme yapıyor.
Dün benim oğlan parmağına çok kötü keser vurmuş eşimle çıkmışlardı bir ara yardıma gitmişlerdi bizim ki de oynuyormuş güya kendine inşaat yapıyor nasıl becerdiyse kötü oldu.😐
Eşimin alacağı vardı sabah gittiler iş yaptıkları adamlar paralarını vermedi küçük bi meblağda değil ama Allah büyük Allah a havale ettik.Rabbim bizleri iyi insanlarla karşılaştırsın inş.🤲
Oğlan için çok geçmiş olsun teneffüsum tez vakitte iyileşir inşaallah. Çalışıp emeğinin karşılığını alamamak kötü. Umarım tez günde hakkını alır. Dediğin gibi RABBİM cümlemizi iyi insanlar ile karşılaştırsın

Fasulyeleri biraz pişirip vakumlayıp dondurucuya atacağım.
Turşu bilmem 🙈
Ama o dediğin şeyi yedim birkaç kez🤩
Biberi de kızartıp dondurucuya atıyorum 👌🏼

Sağolasın canımmm💐

Hayırlı akşamlar hamarat eller 💐
Su kesintisi yüzünden biriken çamaşır ve bulaşıklarımı yıkadım misledim o döküntüyü.
Ama evi silip süpürmedim.
O da yarına inşallah.
Kek yaptım, kalem börek sardım.
Başka iş yapmadım bugun.
Düzeni yarın sağlarım artık.
Maşallah sana yine muhteşemsin 💞

Bugün gözümü kararttım kız uyanıkken iş yapayım dip köşe dedim yarım saatte bitireceğim iş akşama kadar ancak bitti 😂

🍁 Evi havalandırdım
🍁 Wc ler yıkandı
🍁 Lavaboları yıkadım
🍁 Duşakabini yıkadım
🍁 Havluları değiştirdim
🍁 Nevresimleri değiştirdim
🍁 Balkonları yıkadım
🍁 Kızımın çamaşırlarını yıkadım serdim
🍁 Nevresimleri yıkadım kurutmaya attım
🍁 Toz bezlerini makineye attım
🍁 Salonu süpürdüm, sildim, toz aldım
🍁 Salondaki dolap gözleri çok karışıktı onları düzenledim
🍁 Oturma odasını süpürdüm, sildim, toz aldım
🍁 Yatak odasını süpürdüm, sildim, toz aldım
🍁 Mutfak dolabını sildim
🍁 Buzdolabını düzenledim
🍁 Köyden salça getirmiştim onu kaplara koyup buzdolabına kaldırdım
🍁 Bulaşık makinesini yerleştirdim
🍁 Makine boş diye bugünkü bulaşıkları elde yıkadım 🫣😂
🍁 Ocağı ve aspiratörü temizledim
🍁 Mutfağı süpürdüm, sildim
🍁 Koridoru süpürdüm, sildim vestiyerin tozunu aldım
🍁 Bebek arabası ve bisikletin tekerlerini temizledim
🍁Kızımı yıkadım

Akşam üstü markete gittim kızımla bir de başka bir yere uğramam gerekiyordu oraya gittik geldik ve finitooo😮‍💨

Oğlan için çok geçmiş olsun teneffüsum tez vakitte iyileşir inşaallah. Çalışıp emeğinin karşılığını alamamak kötü. Umarım tez günde hakkını alır. Dediğin gibi RABBİM cümlemizi iyi insanlar ile karşılaştırsın
Sağol ablam💚🙂 geçende bi parmağı vantilatöre kaptırdı o şükür ki kapanmış gözüküyor bu defa tırnak düşer gibi hayrolsun beterin beteri var bu yüzden üzüldüm.
Amin🤲Yüzde yüz haklılar da ne yapacaksin işte başa bela olur böyleleri.

Sağol ablam💚🙂 geçende bi parmağı vantilatöre kaptırdı o şükür ki kapanmış gözüküyor bu defa tırnak düşer gibi hayrolsun beterin beteri var bu yüzden üzüldüm.
Amin🤲Yüzde yüz haklılar da ne yapacaksin işte başa bela olur böyleleri.
Geçmiş olsun canım atlamışım ben. Bi sadaka ver kuzucuk için

Geçmiş olsun canım atlamışım ben. Bi sadaka ver kuzucuk için
Sağol sweetcim vallahi söylemek gibi olmasın sürekli sadaka veriyoruz inş. daha büyük musibetlerin önüne geçmiştir belki de.
Ama tabi yine verdim yine veririm sağol hatırlattığın için.😊💚

X