Düzenli Evimiz & Hayatımız

herkese hayırlı cumalar kızlar 🌸
🩵kahvaltı sonrası mutfağı topladım. tezgahı çamaşır suyuyla telledim sildim.
🩵bulaşık mak. açtım.
🩵kızımı yıkadım ve çamaşır mak. açtım. çıkanları sereceğim.
🩵evi sildim ve çamaşır sulu suyla sildim elimde.
🩵kızımı uyutup akşam yemeği düşüneceğim. bugün başka işim yok nasipse.

Hayırlı cumalar🌷
🌼evi topladim
🌼mutfağı topladm mak. Dizilecekleri dizdm elde yikanacaklar vardı yikadm
🌼üüstten küçük mak. Evi süpürdüm
🌼kızıma dus aldrdm
Lavabolari yapmam lazım
Canım mercimek çorbası istedi onu hazırlıyorum şuan 😊 bu sıcakta da çok güzel gider🤣

Selamlar ahali

Bahçe evindeyim.
Bütün gün çocukların arkasını toplamak, yiyecek hazırlamak toplamakla geçiyor günüm.
Kardeşim de olduğundan 5 çocuk var, hamdolsun 😉
Çamur olan, ıslanan, acıkan, düşen, ağlayan bağıran çağıran her telden mevcut.

İş güç yok başka.
Yemek de annemden 👌🏼

Evimde de sular gelmiş.
Ben varken gelmeyen suyu neyleyim 😒😒
Neyse işte, öyle 😉
İyilik sağlık.

Selamlar kızlar..👋
Hayırlı cumalar🌷
🌼evi topladim
🌼mutfağı topladm mak. Dizilecekleri dizdm elde yikanacaklar vardı yikadm
🌼üüstten küçük mak. Evi süpürdüm
🌼kızıma dus aldrdm
Lavabolari yapmam lazım
Canım mercimek çorbası istedi onu hazırlıyorum şuan 😊 bu sıcakta da çok güzel gider🤣
Valla benim de bugün canım mercimek çorbası istedi uzun zamandır pişirmemiştim.😅

Merhabalar

Eviniz de hayatınız da düzenli olsun istermisiniz? O zaman doğru yerdesiniz
Bazen yapacak çok işimiz olur ama bir türlü başlayamayız, nerden neye başlasak bilemeyiz.
Burda günlük yapacağımız işleri sabah madde madde yazıcaz ve gün içinde o maddeleri tamamlıycaz. Ben hem maddi hem manevi maddeler yapıcam. İsteyenlerde manevi maddeler ekleyebilir bu zorunlu değil.

Düzen benim için çok önemli, plan yapmak da öyle. Planlı işler her zaman beni rahatlatıyor, huzur veriyor bana. Genelde okuyacağım kitaptan tutunda, misafir geleceği zaman yapacağım yemeğe varana kadar plan yapar madde madde yazarım, yaptıkça yanına bir çentik atarım. Bu beni motive eder.
Evim düzenli olunca ruhum da sakin oluyor, ev veya bulunduğum ortam dağınıksa gergin oluyorum.
Düzen güzel şey 💜

Günlük maddelere örnek vereyim, herkes kendine uygun şekilde yapabilir maddeleri.

Maddi listem :
1- Ev süpürülecek
2 - Toz alınacak
3 - Wc temizlenecek
4 - Ütü yapılacak
5 - Çamaşır faslı

Manevi listem
1- En az 50 sayfa kitap okunacak
2- Basit şeylere öfkelenilmeyecek
3 - Film izlenecek
4 - Esmaül Hüsna okunacak
5 - Sevdiğimiz biri aranıp konuşulacak

Gibi gibi maddeler olacak

Günlük ödev de vericem, mesela bugünün ödevi pencere önlerinin tozunu almak gibi.

KURALLAR :

🔸 Herkes o gün yapacağı işleri en az 5 madde olarak yazacak. Gün sonunda maddeleri yapıp yapmadığını yazacak.
🔸 Her gün ödev vericem, ödev etiketine iki gün üst üste dönüş yapmayanlara(mazeret belirtmeden) etiket yapmayacağım.
🔸Her hafta evin bir odasını odak noktası olarak belirliycem, o hafta boyunca o odanın dip köşe temizliği yapılacak. Odayı düzenli tutmak alışkanlık haline getirilecek.
🔸Her gece yatmadan önce evde ki dağınıklık toplanacak ve mutfak tezgahında bulaşık bırakılmayacak.
🔸 İsteyenler gün içinde birbirini maratona davet edebilir.
ÖNEMLİ : Aktif olmayanları etiket listesine eklemiyorum artık. Onlar etiketsiz olarak sayfayı takip edebilirler 😊

⭐Daha önceden üye olup ve benim tanıdığım üyeler lütfen kendini bana özelden tanıtsın, yoksa listeye eklemeyeceğim. Nick değişimi yapanlarda aynı şekilde.
Ilk sayfa ya gidince kendimi asker gibi hissediyorum kalk yatma iş yap diyen bir ses oluyor sanki

X