Düzenli Evimiz & Hayatımız

Canım depremden beri evimizin akibeti hep bir muamma oldu kalabalık bir site her kafadan bir ses çıkıyor mahkemesi davası bitmeyen bir kısır döngü.
Şu durumda kimse orda güvenle oturamaz eşimde işleri taşıyayım dese bile bu da ha demeye olmaz,atadan deden kalanlar var birinin onlarla ilgilenmesi lazım sahipsiz olmaz git gel orda kal burda kal olmuyor o yüzden memlekette bir ev tutmaya karar verdik işler toparlanıp nerde oturacağımıza karar verene kadar bir ayağımız Ankarada bir ayağımız Malatyada olacak

Küçük kızın sınavına 2 yıl var öğretmenleriyle konuşup bir yaz kursu ayalıyacağım bu yılın eksiklerini tamamlayalım öğretmenleriyle bir durum değerlendirmesi yapalım orda mı iyi olur burda mı daha iyi olur pikolojisini gözlemem lazım
Eylül ayında bir karar vermiş oluruz.
O zamana kadar biraz konar göcer olacak bizimki.

Gelip kullanabileceğim eşyaları eski evden alıp tutuğumuz eve yerleştireceğim yazı orda değlendirip sonunda karar vereceğiz çocukların bizimde uyum sürecine bakalım arttık.
Rabbim kolaylaştırsın zorlaştırmasın, her işinizi hayırla, güzellikler ile, afiyetle, doğru kararlar alıp yaşamanızı nasip eylesin.

Güçlük ve zorluktan sonra mutlaka bir çıkış yolu ve ferahlama olacaktır efserim ❣️

Cumanın hayrı ve bereketi üzerimizde olsun. Ülkemize, evimize, gönlümüze inşirah ferahlığı ver Ya Rabbi 🤲 hayırlı cumalar :KK36:

Screenshot_20230623-054414_Chrome.jpg

Bu gün evdeyim izin aldım 10 kişilik gönül dostlarımı ağırlayacağım. Dün akşam iş çıkışı neler yaptım ;

💐 tüm camlar silindi
💐 tüller güneşlikler yıkandı, takıldı
💐 Mutfak dolabı iş dış silindi
💐 Buzdolabı iş dış silindi

7 gibi maratona çıkıyorum :KK55: geri kalan işleri 11 kadar bitirmem lazım :temizlik:

İkramlıkları sormayın a dostlar, hazır sipariş edeceğim :olamaz: dün akşam yapacaktım vaktimde vardı. Arkadaşımın kızı hafız oldu :nazar: onun cemiyetine gitmeyi tercih ettim. Çok da iyi oldu iyiki de gitmişim. Gönlümün ruhumun pası bir nebze olsun silindi.

hepimize kolay gelsin verimli bereketli bir gün geçirmek umuduyla :KK54:

Günaydın 💐 💐

Gelemiyorum işler bitmiyor bi türlü yetişmicek gibi. Dün ütüleri bitirdim. Balkon perdelerini yıkayıp taktım.

Bugün inşallah evi dip köşe süpürüp sileceğim ya da mutfak dolaplarını halledeceğim bilmiyorum. Daha kapılar da var. Hafta sonu evde değilim. Nasıl yetişecek bakalım

Bu gün evdeyim izin aldım 10 kişilik gönül dostlarımı ağırlayacağım. Dün akşam iş çıkışı neler yaptım ;

💐 tüm camlar silindi
💐 tüller güneşlikler yıkandı, takıldı
💐 Mutfak dolabı iş dış silindi
💐 Buzdolabı iş dış silindi

7 gibi maratona çıkıyorum :KK55: geri kalan işleri 11 kadar bitirmem lazım :temizlik:

İkramlıkları sormayın a dostlar, hazır sipariş edeceğim :olamaz: dün akşam yapacaktım vaktimde vardı. Arkadaşımın kızı hafız oldu :nazar: onun cemiyetine gitmeyi tercih ettim. Çok da iyi oldu iyiki de gitmişim. Gönlümün ruhumun pası bir nebze olsun silindi.

hepimize kolay gelsin verimli bereketli bir gün geçirmek umuduyla :KK54:

Gelmek istedim yaa

Canım depremden beri evimizin akibeti hep bir muamma oldu kalabalık bir site her kafadan bir ses çıkıyor mahkemesi davası bitmeyen bir kısır döngü.
Şu durumda kimse orda güvenle oturamaz eşimde işleri taşıyayım dese bile bu da ha demeye olmaz,atadan deden kalanlar var birinin onlarla ilgilenmesi lazım sahipsiz olmaz git gel orda kal burda kal olmuyor o yüzden memlekette bir ev tutmaya karar verdik işler toparlanıp nerde oturacağımıza karar verene kadar bir ayağımız Ankarada bir ayağımız Malatyada olacak

Küçük kızın sınavına 2 yıl var öğretmenleriyle konuşup bir yaz kursu ayalıyacağım bu yılın eksiklerini tamamlayalım öğretmenleriyle bir durum değerlendirmesi yapalım orda mı iyi olur burda mı daha iyi olur pikolojisini gözlemem lazım

Gelip kullanabileceğim eşyaları eski evden alıp tutuğumuz eve yerleştireceğim yazı orda değlendirip sonunda karar vereceğiz çocukların bizimde uyum sürecine bakalım arttık.
Allah kolaylık versin 🤲🏻 çocuklar bizlerden de güçlü uyum sağlamak konusunda biraz bocalamış olabilir ama düzeltir derslerini

Hakkınızda hayırlısı olsun ablam.💚 Kuzey Malatya da beklenen bir deprem varmış tedbirlerinizi ona göre alın.
İnş.bi daha hiç bir yerde deprem vs.olmaz.🤲

Merhabalar

Eviniz de hayatınız da düzenli olsun istermisiniz? O zaman doğru yerdesiniz
Bazen yapacak çok işimiz olur ama bir türlü başlayamayız, nerden neye başlasak bilemeyiz.
Burda günlük yapacağımız işleri sabah madde madde yazıcaz ve gün içinde o maddeleri tamamlıycaz. Ben hem maddi hem manevi maddeler yapıcam. İsteyenlerde manevi maddeler ekleyebilir bu zorunlu değil.

Düzen benim için çok önemli, plan yapmak da öyle. Planlı işler her zaman beni rahatlatıyor, huzur veriyor bana. Genelde okuyacağım kitaptan tutunda, misafir geleceği zaman yapacağım yemeğe varana kadar plan yapar madde madde yazarım, yaptıkça yanına bir çentik atarım. Bu beni motive eder.
Evim düzenli olunca ruhum da sakin oluyor, ev veya bulunduğum ortam dağınıksa gergin oluyorum.
Düzen güzel şey 💜

Günlük maddelere örnek vereyim, herkes kendine uygun şekilde yapabilir maddeleri.

Maddi listem :
1- Ev süpürülecek
2 - Toz alınacak
3 - Wc temizlenecek
4 - Ütü yapılacak
5 - Çamaşır faslı

Manevi listem
1- En az 50 sayfa kitap okunacak
2- Basit şeylere öfkelenilmeyecek
3 - Film izlenecek
4 - Esmaül Hüsna okunacak
5 - Sevdiğimiz biri aranıp konuşulacak

Gibi gibi maddeler olacak

Günlük ödev de vericem, mesela bugünün ödevi pencere önlerinin tozunu almak gibi.

KURALLAR :

🔸 Herkes o gün yapacağı işleri en az 5 madde olarak yazacak. Gün sonunda maddeleri yapıp yapmadığını yazacak.
🔸 Her gün ödev vericem, ödev etiketine iki gün üst üste dönüş yapmayanlara(mazeret belirtmeden) etiket yapmayacağım.
🔸Her hafta evin bir odasını odak noktası olarak belirliycem, o hafta boyunca o odanın dip köşe temizliği yapılacak. Odayı düzenli tutmak alışkanlık haline getirilecek.
🔸Her gece yatmadan önce evde ki dağınıklık toplanacak ve mutfak tezgahında bulaşık bırakılmayacak.
🔸 İsteyenler gün içinde birbirini maratona davet edebilir.
ÖNEMLİ : Aktif olmayanları etiket listesine eklemiyorum artık. Onlar etiketsiz olarak sayfayı takip edebilirler 😊

⭐Daha önceden üye olup ve benim tanıdığım üyeler lütfen kendini bana özelden tanıtsın, yoksa listeye eklemeyeceğim. Nick değişimi yapanlarda aynı şekilde.
Ben çok sonradan dahil oldum sanırım postu yeni gördüm ☺️🙏🏼

X