Düzenli Evimiz & Hayatımız

Yolculuk hazırlığındayım🤯
Memlekete yoğun gececek ordaki evdeki eksiler temizlik taşınma derken yoğun bir yaz olacak.
Fırsat oldukça uğrarım😘😘😘😘
Önceki evine mi gedeceksin deprem sonrası hasarsız mı denildi yeri mi biliyorsun mola verirseniz beklerim her zaman 🥰

Kızlar selam, akıp giden sohbetinizi böldüğüm için özür dilerim. Perdeleri indirecem en acilinden uygun olan deterjan önerir misiniz ? Sizler ne kullanıyorsunuz?

İlk partiyi beyazlar için olan deterjan yumuşatıcı ve çamaşır suyu ekledim. Bu şekil devam etsem mi?
birde sıcaklık derecesi 30 derece gibi düşük de yıka kırışma daha az oluyor nemli olarak asıyorum ben çıkartınca kolay gelsin

Allahım korusun, bir daha yaşatmasın kimseye :KK43: insanlar böyle hemencecik unutuyor, benim bekarken oturduğum bina üflesen uçacaktı, ben taşındıktan çok sonra İstanbul’da 5.9 olduğunda hasar almıştı bina, ona ragmen kimse ne onarıma ne kentsel donusume yanaşmamıştı ve binayı yine de boşaltmamışlardı. Komşulardan birisi artık şikayet edince kontrol edip mühürlemişlerdi binayı. Çoğu insan mecburiyetten de kalıyordur, kiralar almış başını gitmiş her yerde, o parayı verecek durumun olsa bile kiralık ev yok resmen :KK43: Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Haklısın zaten çoğu kişi mecburiyetten kalıyor ama şöyle söylim devlet çok büyük miktarda olmasa da para verdi.
Kiraya çıkana da aylık beş bin yardım parası yada iki bin liraydı bence gayet iyi ama önce dayanıklı sağlam binalar yapılmalı.
Babamlara on bin verildi zaten o parayla pek birşey yapılmıyor aşağı yukarı 40 bini bulur ötekiler de sıkıntı çıkınca onlarda durdu ama benim içime sinmiyor biz yardım edelim demiştik Mart gibi eşim de yardımcı olacaktı babam zaten inşaatçı artçılar oluyordu çatlar demişti şimdi de unutuldu biraz.😐

Kızlar selam, akıp giden sohbetinizi böldüğüm için özür dilerim. Perdeleri indirecem en acilinden uygun olan deterjan önerir misiniz ? Sizler ne kullanıyorsunuz?

İlk partiyi beyazlar için olan deterjan yumuşatıcı ve çamaşır suyu ekledim. Bu şekil devam etsem mi?
Tül perdeleri ben beyazların deterjanı ile yıkıyorum.

Merhabalar 👋👋☺️
Gün içinde yaptıklarım;
💮Dün evi silip, süpürmüştüm ama bugün yine dağıldı.
💮Dünden süt ayırmıştım.
💮Sabah hamur yoğurdum simit poğaça yaptım.
💮Kahvaltı hazırladım.
💮Bulaşıkları hallettim.
💮Kakaolu damla çikolatalı kek yaptım.
💮Kısır yaptım.
💮Çocukları yıkadım.
💮1 posta çamaşır astım.
💮Kuruyanları topladım ama katlayamadan çıktım.
💮Annemlere geçtim yaptıklarımdan getirdim ama onlar yemek yemişti😅

Merhabalar 👋👋☺️
Gün içinde yaptıklarım;
💮Dün evi silip, süpürmüştüm ama bugün yine dağıldı.
💮Dünden süt ayırmıştım.
💮Sabah hamur yoğurdum simit poğaça yaptım.
💮Kahvaltı hazırladım.
💮Bulaşıkları hallettim.
💮Kakaolu damla çikolatalı kek yaptım.
💮Kısır yaptım.
💮Çocukları yıkadım.
💮1 posta çamaşır astım.
💮Kuruyanları topladım ama katlayamadan çıktım.
💮Annemlere geçtim yaptıklarımdan getirdim ama onlar yemek yemişti😅
Simitin tarifini alabilir miyim oğlum çok seviyor gelince yapayım İnsaAllah

IMG_2222.jpeg

Napıyonuzzzz canlarımmmmm😍😍😍 ben bayram tatiline girdimmmm
Memleket yolundayım :KK36: :KK36: :KK36:

Önceki evine mi gedeceksin deprem sonrası hasarsız mı denildi yeri mi biliyorsun mola verirseniz beklerim her zaman 🥰
Canım depremden beri evimizin akibeti hep bir muamma oldu kalabalık bir site her kafadan bir ses çıkıyor mahkemesi davası bitmeyen bir kısır döngü.
Şu durumda kimse orda güvenle oturamaz eşimde işleri taşıyayım dese bile bu da ha demeye olmaz,atadan deden kalanlar var birinin onlarla ilgilenmesi lazım sahipsiz olmaz git gel orda kal burda kal olmuyor o yüzden memlekette bir ev tutmaya karar verdik işler toparlanıp nerde oturacağımıza karar verene kadar bir ayağımız Ankarada bir ayağımız Malatyada olacak

Küçük kızın sınavına 2 yıl var öğretmenleriyle konuşup bir yaz kursu ayalıyacağım bu yılın eksiklerini tamamlayalım öğretmenleriyle bir durum değerlendirmesi yapalım orda mı iyi olur burda mı daha iyi olur pikolojisini gözlemem lazım
Eylül ayında bir karar vermiş oluruz.
O zamana kadar biraz konar göcer olacak bizimki.

Gelip kullanabileceğim eşyaları eski evden alıp tutuğumuz eve yerleştireceğim yazı orda değlendirip sonunda karar vereceğiz çocukların bizimde uyum sürecine bakalım arttık.

X