düşük yaparken havuza girilir mi?

esen55

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2008
121
0
41
kızlar ben düşük yapıyorum kanamalarım biraz azaldı. ayın 1 in de tatile gitcem. doktor tampon kullanabilirsin dedi ama ben hiç kullanmadım istemiyorum da kullanmak. tamponsuz denize, havuza girilir mi bilginiz varmı

canım tamponsuz nasıl gıreceksınkı pedde kullanamazsın ama dıkkatlı ol cunku yenı dusuk yaptın rahmın enfeksiyon kapmasın

Tampon kullanman sadece kanaman olduğu için değil,rahim sağlığın içinde uygun bence.
Benim bir arkadaşım hamileyken tatile gitmişti,doktoru tampon kullanmadan havuza girme demiş.Çünkü su içimize girip çıkıyor sürekli.Bir nebze de olsa koruyor sanırım..
Bence sağlığın için kullanmalısın.
Geçmiş olsun...

canım bence kullanmalısın yoksa qirdiğin havuz suyu sende enfaksyona yol açabilir bence sen doktorunu dinle..

canım öncelıkle çook geçmiş olsun düşük arkası çook müsaıtsin enfeksıyon kapmaya bencede kullan...

düşük yaparken ve yaptıktan sonraki 15 gün boyunca rahim ağzı açık olup enfeksiyon kapmaya çok müsait olur muşşş.
rahim ağzı ortalama 15 günde kapanırmış.bu süre içinde havuza denize girmek,oturarak duş almak,15 kh dan ağır yük kaldırmak tehlikeli görülüyormuşşş.
düşük yaptığımda öğrenmiştim bunları.
doktorunun tamponla girebilirsin demesine bile şaşırdım.illa gireceksen bence tamponsuz kesinlikle deneme bile.allah korusun sonra çok çektirir.

kızlar selam. tatilden döndüm. valla yorumlarınızı tatilden gelince okumak beni üzdü. tatile gitmeden önce yazmıştım cevap yazan olur diye çok bekledim. kimse yazmadı. ben de kanamam durduğu için havuza girdim. inşallah bişey olmaz :KK43:(

X