Düşük tehdidi yaşayanlar YARDIM!

ador74

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2008
62
7
50
Arkadaşlar,

mikroenjeksiyon tedavisiyle gebe kaldım. gebeliğimin 5.haftasında benim gaz sancısı diye düşündüğüm bir sancının arkasından kanamam oldu. rengi açık kırmızıydı. miktar fazla değildi. yani kanı tuvalet kağıdında gördüm. bir gün içinde de lekelenmeler kahverengi ve sarımtrak bir renge dönerek bitti. bir daha da kanamam olmadı.

kanamamın olduğu zamandan bir hafta sonra yani 6 hafta 3 günlükken ilk ultrasonum yapıldı. bebişimde bir sıkıntı yok. kalp atışlarını dinledik. rahim ağzım kapalıymış ama hematom mu nedir öyle birşeyler oluşmuş. şimdi onun rahimden drene edilmesi gerekiyormuş. yani düşük tehdidi yaşıyormuşum. zaten progesteronu jel olarak kullanıyordum. doktor ona ilave bir de günde 3 kez progestan hap verdi. ama en önemlisi 15 gün kadar yatacakmışım.

son birkaç gündür çok az miktarda -anlam veremediğim- siyah renkte minik toplar şeklinde tortular geliyordu. ultrason sırasında doktora bunları da gösterdim, doktor normal dedi. işte bu şekilde vücudundan atacaksın dedi. kahverengi, siyah akıntılar olacak ama kırmızı kanaman olursa mutlaka beni ara dedi.

şimdi arkadaşlar, benle benzer şeyler yaşayanlar var mı aranızda???

varsa, tavsiyelerini, uyarılarını ve hikayelerini dinlemek isterim.

sevgiler

canım ben 2 kez düşük yaptım siyah tortular bendede oldu we kahwerengiakıntım wardı yerleşme kanaması dedi doktorum ama kanamam kırmızı oldugunda düşük baslamıstı korkma o akıntılar normal pembelesmeye basladımı weya kırmızı oldumu hemen dr git umarım bebegini saglıkla kucagına alırsın

canım hiç bir şekilde ayağa kalkma.
ayaklarını yukarı kaldırıp dinlen bir süre.çekmece bile çekilmemesi öneriliyor bu durumlarda.
ilaçlarını da saatinde iç.
bu şekilde tehlikesi olup,bebeğini sağlıkla kucağına alan bir çok arkadaşımız var burada.
onlar cevap yazacaklardır mutlaka.
geçmiş olsun.

canım benimde 7 haftamda daha sonra 11 haftamda ara ara lekenemlerim oldu.bol bol dinlenmeyle ve progestanla atlattım.insan çok endişeleniyor bebeğime birşey olucak diye.sen elinden geleni yap canım.dr 15 gün dediyse sen 20 gün yat dinlen.ilaçlarını düzenli kullan.ve bol bol su içmeyi ihmal etme.allahım hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar versin kucağımıza...

cnm adorrrr çok üzüldüm yaaa canım çok geçmiş olsunnn sakın stres yapma tatlım biliyorum çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk zor ama sakın yapma stres herşeyin başııı.....ilaçlarını al bi güsel dinlen güzel güzel ye iç annen uygunsa o sana canı gibi bakar zaten ilaçlarınıda aldınmı bişeycik olmaz

ben kocam yüzünden hep yattım bu saate kadarr doktor dün dedi rutin işlerini yapsın diyee şimdide acayip halsizlik var kalkamıyorummm ............

bu dediğin süreç ne kadardı?? ve tam olarak sırasıyla neler yaşadın???

kızlar bende bu ay bebek çalışmalarında bulundum fakat adet oldum ....yada adet olduğumu sanıp düşük filan yapıyorum..bunu nasıl çözerim bilemiyorum..kanamam normalden çok ,biraz ağrıllı ve bazen pıhtılaşmış kanlı ..yorumlarınızı bekliyorum böyle düşük olurmu sizce?

kızlar bende bu ay ilk denememi yaptım..adet günüm yarın..cumartesi bhcg değerim 11.53
çıktı..pozitif diye umutlandık ama bugün 13.oo çıktı..artma olmamış..doktor kimyasal gebelik bikaç gün içinde kanaman başlar dedi..hafif karın ağrılarım var ama yinede bi umut düzelme şansı olabilirmi düye cuma gününü bekliyorum tekrar test yaptırmak için..bu konuda bilgisi olan varmı..yorumlarılarınızı bekliyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…