Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 49 17,5%
  • 2

OY: 68 24,3%
  • 3

OY: 35 12,5%
  • 4

OY: 39 13,9%
  • 5

OY: 25 8,9%
  • 6

OY: 18 6,4%
  • 7

OY: 11 3,9%
  • 8

OY: 10 3,6%
  • 9

OY: 7 2,5%
  • 10 ve daha çok

OY: 18 6,4%

• Ankete Katılan
    280
Selam kizlar, ben cuma gonalf 150 basladim ama saat olarak farkli saatlerde vuruldum bu konuda uyarilmamistim bende ilk kez kullaniyorum simdi yorumlara bakiyorum saat onemli sanirim bir sey olur mu ?
selam canım evet aynı saatte almaya gayret göster ben sormuştum tamamen aynı mı olması lazım diye akşam 8 de vurup ertesi gün sabah 8 de vurma birbirine yakın saatler olsun en azından demişti, bir de yeni başladın ya sorun olmaz şuanda devamını aynı saat olarak ilerlersin

Ben sürekli saatlere göre alarm kurup ona göre yapıyordum bana bir saat aralığı vermişti örneğin 8 ile 11 arası bir saat seç her gün aynı saatte yap gibi bir dahaki kontrolünde daha net sor sen yine de ama stres olma en önemli şey panik yapmamak ben ekstradan numarasını istemiştim doktorun aklıma takılan bir şey olduğunda sormak için doktorum yaşadığım şehirde değil bence sen de eğer mümkünse iste her şey güzel olacak diye düşün :)
Cok tesekkur ederim yorumun icin ☺️
Bugün kontrolum vardi iki folikülum vardi biri 11mm olmus diger 7mm kaldi yani buyur mu bilmiyorum iki gun daha gonalf 150 kullanacagim carsamba tekrar kontrolum var. Bu arada doktorum üç gunden bir sey olmaz sonrakilerine dikkat et cok cok elzem bir durum degil dedi

selam canım evet aynı saatte almaya gayret göster ben sormuştum tamamen aynı mı olması lazım diye akşam 8 de vurup ertesi gün sabah 8 de vurma birbirine yakın saatler olsun en azından demişti, bir de yeni başladın ya sorun olmaz şuanda devamını aynı saat olarak ilerlersin
Oyle yapacagim canim cok tesekkur ederim cevabin icin rahatladi icim🥰 Bu ay cok umudum yok havuz yapacagim zaten

Kötü düşünme . Bak yalnız değilsin. Hepimiz türlü zorluklarla ayakta durmaya çalışıyoruz. Aynı yolun farklı mesafelerinde yürüyoruz. Forumda bulunduğum gruptaki neredeyse herkes bebeğini Şubat'ta kucağına alacak. Ben sadece bakacam . Benimki sadece iki ay benimle kaldı. Yine de Allah var gam yok diyorum. Bu arada destek alabilirsin . Çünkü stres en büyük düşmanımız.
Biliyorum canim hepimiz icin bol bol dua ediyorum herkesin sinavi farkli bunuda biliyorum allah hepimizin yardimcisi olsun 🤲

Insallah canim Allah hepimizin yolunu kolaylastirsin🙏 bugun kontrolde benim de tek yumurtam buyumus gece ay 5 tane vardi ama ne yapalim belkide kismet ô olacak aydan aya degisiyor
Biliyorum canim hepimiz icin bol bol dua ediyorum herkesin sinavi farkli bunuda biliyorum allah hepimizin yardimcisi olsun 🤲

Merhaba hanımlar,
1704782990223.png
1704783004012.png

Bu testler Ekim ayında yapılan testler

1704783046277.png
1704783063213.png

Bunlarda dün yapılan testler.
Bazı düşüşler ve çıkışlar olmuş.
Doktora perşembe günü gideceğim doktor ne diyecek bilmiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar sonuçlarla ilgili yorum yapabilir misiniz rica etsem

Merhaba hanımlar,
Eki Görüntüle 3366234 Eki Görüntüle 3366235
Bu testler Ekim ayında yapılan testler

Eki Görüntüle 3366236 Eki Görüntüle 3366237

Bunlarda dün yapılan testler.
Bazı düşüşler ve çıkışlar olmuş.
Doktora perşembe günü gideceğim doktor ne diyecek bilmiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar sonuçlarla ilgili yorum yapabilir misiniz rica etsem
Canim benim anladigim kadariyla degerlerin normale yakin, prolaktin dusmus gayet iyi, amh artmis bu cok cok iyi😍 fsh da iyi bence benim de ayni degerlerde doktor iyi demisti.
Daha tecrubeli arkadaslar nokta atisi yorum yaparlar😁

Canim benim anladigim kadariyla degerlerin normale yakin, prolaktin dusmus gayet iyi, amh artmis bu cok cok iyi😍 fsh da iyi bence benim de ayni degerlerde doktor iyi demisti.
Daha tecrubeli arkadaslar nokta atisi yorum yaparlar😁
Yorumun için teşekkür ederim canım. Banada iyi gibi geldi değerlerim ama daha tecrübeli arkadaşlardan dediğin gibi nokta atışı yorumlar yaparlar umarım 🥰🥰

ben de havuz yaptım biliyorsun bakalım şansımızı deneyeceğim inşallah tutar, yarın doktora gideceğim transfer gününü söyleyecek herşey uygunsa
Evet biliyorum canim Allah yolunu kolaylastirsin ce transferini hemen olursun saglikla insallah 😍🙏 bize de haber ver sana sans diliyorum 🩷

Merhaba kızlar :KK25:
Yaş 35,5
20 aydır deneme süreci
Hsg: tüpler açık
4 aşılama
4 klomen, 2 femara, 4 çatlatma iğnesi tecrübesi
FSH 11.8
Ve tüp bebeğe başladım
Amh değerimin 0.44 olduğunu öğrendim.
Raporlu oldum (rapor bir aylık olarak çıkıyormuş)

Kısa Protokol
Birinci Tüp bebek muayenesi:
(Kasım 2023 ilk Tüp bebek tecrübem): Gonal-f 900ü günlük 300 doz olarak yaptım ve sabah akşam tarlusal kullandım. Adetimin 8. Günü sadece bir adet 21 mm yumurtam vardı. Bu ayki opu iptal.
- 18 Kasım adetimin 8. Günü: gonal-f Tarlusal kullanmayı doktor tavsiyesi ile kestim.​
- 23 kasım adetimin 13. Günü: adet gördüm. Tarlusal'ı bıraktığım için olduğu söylendi.​
Uzun Protokol
İkinci tüp bebek muayenesi:
yeni adet dönemimde tekrar muayene gittim.
- 25 Kasım adetimin 3. Günü: 12 mm civarı yumurta görüntüleri vardı. Doktor önden büyüyen yumurtalarımın arkadan gelenleri baskıladığını söyledi. O sebeple bu ay adetimin 20. Günü yumurta baskılayıcı ilaç verilecek. Sonraki adette yumurtaların birlikte büyümesi planlanıyor.​
- 4 Aralık adetimin 12. Günü : çatlama sızlamasını her zaman hissederdim ama bu ay hissetmeden bugün çatladım. Takviyeler sayesinde hissetmediğimi düşünüyorum. Adetim de hep çok ağrılı olurdu. Bu ay adet ağrım da olmadı.​
- 12 Aralık adetimin 20. Günü: yumurta baskılamak amacı ile gonapeptyl iğne verildi. 7-10 gün arası her gün aynı saatte göbekten yapacakmışım. Amaç yumurtaları senkronize ederek daha çok yumurta elde etmekmiş (bu noktada agrifertil ve biosteron içmeyi bıraktım, gonal-f kullanmaya başlayınca devam edeceğim)​
- 20 Aralık Gecikmenin 4. Günü: 25mm kist görüldü. 25 Aralığa kadar Gonapeptyl kullanmaya devam edeceğim. İlaç sebebi ile Adetim gecikti.​
- 25 Aralık Gecikmenin 8. Günü: kist 29 mm olmuş. Kan tahlili yapıp ne yapılacağına karar verilecek. Karar verildi: anestezili folikül kisti operasyonu olacakmışım. Anestezisiz de yapıyorlarmış ama ben anestezili istedim. Uzun protokole devam edebilelim (gonal-f e geçebilelim) diye bu operasyon yapılıyormuş. Gonanpeltyl iğnelere devam ediyorum.​
- 27 Aralık Adetin 1. Günü: sonunda adetim geldi ve kist operasyonu bugün için iptal oldu. Gonapeptyl'e devam ediyorum.​
- 30 Aralık Adetin 3. Günü: kist 24 mm'e küçülmüş, ve kan değerlerim iyi çıktı bu sebeple kist operasyonu komple iptal oldu. Bu süreçte kalpten gidiyordum benim için çok zordu. Çok şükür yumurta geliştiriciye başlıyorum. Her gün Gonal-f 225 ve gonapeptyl 0.5 iğne olacağım. Gonapeptyl önden büyüyen yumurta olmasın diye verildi. Sadece avakado fındık badem yiyorum. Folik asit içiyorum. Başka Hiçbir takviyeyi almıyorum.​
- 3 ocak Adetin 8. Günü: kist gitmiş. 13 ve 17 mm yumurta var. Gonapeptyl ve gonal-f devam. 2 yumurta var. Buna şükür ama biraz üzüldüm.​
- 4 Ocak Adetin 9. Günü: mucize oldu iki adet 8 mm yumurta daha eklendi. 16 ve 17 mm yumurtalarım da devam ediyor. Toplam 4 yumurta oldu. Çok sevindim 🧿. Gonapeptyl ve gonal-f devam ediyorum. Gonal-f 300e çıktı.​
- 6 Ocak Adetin 11. Günü: 17-12-? mm üç yumurta göründü. Dördüncü yoktu. Gonal-f 300 ve gonapeptyl 0.5 devam. Canım dördüncü yumurtam nerdesin? Umarım oralarda bi yerde gizleniyorsundur 🙏❤​
- 8 Ocak Adetin 13. Günü: 20-14.5-14-bir minik 4 yumurta gözlendi çok şükür 🧿 gonal-f 300 gonapeptyl 0.5 devam. Miniklerin büyümesi bekleniyor.​

Benim gibi olan arkadaşlar varsa birlikte bu süreci takip edelim istiyorum. :anne:

Sizlerin kaç yumurtası gelişti? Ne yediniz ne içtiniz? Neler önerirsiniz. Umarım bir an önce mucizelerimize kavuşuruz :anneadayı::KK200:

Gıda, Vitamin, Takviye Önerileri : kızlar topiğimize gelen önerileri buraya ekliyorum. Denemek isteyenlere ışık olsun 🧿 yumurta kalitesini arttırabilecek gıda ve takviyeler (içeriklerini araştırarak, size uygun olanları doktorunuza danışarak kullanın güzel arkadaşlarım);
  • Omepa q10
  • D vitamini
  • 3 mg melatonin
  • Çiğ badem fındık ceviz
  • Günde 2 içi dolu olanlardan incir
  • Minimum kahve, çay, paketli gıda tüketimi
  • Elenatal vitamin desteği
  • Agrifertil + biosteron
  • Mfk eş paketi
  • Haftada 3-4 gün avakado
  • Regenesis Max + Solgar 200 mg E vitamn
  • Ganomax + bioestron + seaqten
  • Redostim + Impryl
  • Arı sütü + bal + polen

Benim bir dönem birlikte kullandıklarım
  • d vitamini
  • omepa q10
  • agrifertil
  • biosteron
  • 3 mg melatonin (gece 21.30da)
  • haftada 3-4 gün avakado
  • günde 15-20 çiğ badem fındık
  • günde 1-2 zeytinyağında cevizli incir
  • testere dişli aslan pençesi çayı ( ama bu çayı deneysel olarak içiyorum. Bu kadar takviye ile içmek belki doğrudeğildir)
  • Elenatal 1

🚨 tüp bebek ilaçlarını kullanırken doktorunuz önermedikçe takviye almayın arkadaşlarım. Ben ilaç kullanmazken içiyorum takviyeleri 🚨
Gebelik öncesi folik asit hangisini kullaniyosun benimde amh düşük

Harika nazar değmesin 🧿benim 2 tane minikle çıktığım yolda ilaçlarla opuya kadar 5 tane oldular 3 tane 3. Gün embriyom donduruldu. Hep iyi düşün ben saçma gelecek ama elim karnımda konuşuyordum bazen iyi olacağız diye. Beslenmene dikkat et gerisi doktorlara ve rabbime kalmış 😊

Harika nazar değmesin 🧿benim 2 tane minikle çıktığım yolda ilaçlarla opuya kadar 5 tane oldular 3 tane 3. Gün embriyom donduruldu. Hep iyi düşün ben saçma gelecek ama elim karnımda konuşuyordum bazen iyi olacağız diye. Beslenmene dikkat et gerisi doktorlara ve rabbime kalmış 😊
Takviye aldınız mı?

X