Duş jeliniz hangisi?

dus jelini gogus kanserine sebep olabiliyor diye duydugum anda biraktim
diyceksiniz hersey kanserojen ama dus jelini ozellikle vurguluyorlar
bu yuzden dove sabun ve haftada iki kere de cildimi beslesin diye defne sabunu kullaniyorum :44:

duş jeli hakkında özellikle bi şey okumadım ama duş jellerinden tüm çeşitli nemlendirici, anti-aging,vb... kremlere, saç spreyinden, göz kalemi,maskara,allık,pudra ve rujlara,koltukaltı terlemeyi önleyen deodorantlara, traş köpüğünden traş losyonuna, pişik kremlerinden çocuk şampuanlarına kadar kozmetik endüstrisinde hemen hemen ne çeşit ürün varsa raf ömrünü uzatmak adına "paraben" türevlerinin "MEME KANSERİ" ne yol açabileceği yıllardır tartışması olan bi konu! ben özellikle bu konuda sadece duş jelinin günah keçisi olduğunu düşünmüyorum. parabenin kanserojen olduğuna dair en güçlü kanıt olarak gösterilen araştırmada; 20 tane patolojik olarak incelenerek "meme kanseri" tanısı konmuş doku örneğinin 18'inde parabene rastlanmış(%90). sonrasında bunun paraben ve alüminyum içerikli koltukaltı deoları nedenli olabileceği düşünülmüş ama diğer tüm parabenli ürünlerin vücutta en büyük organımız olan "CİLT" imizden doğrudan emildiğinden, şu ana kadar netlik kazandıracak herhangi bir bilgi saptanamamış. bu konuda sağlık bakanlığımız açıklama yapmış ve paraben içeren ürünlerde kullanılan paraben miktarının yasalarla belirlenen sınırları olduğu ve bu sınırların altında kullanıldığında insan sağlığına zararlı bir yönünün "henüz" tespit edilmediği, ama bakanlığın dünyadaki konuyla ilgili araştırmaları yakından takip ettiği yönünde internette bir duyurusuyla karşılaşmıştım. Ne kadar yakından takip edilirse edilsin ben kendimce paraben içeren şampuan makyaj malzemesi ve hatta kalıp sabun,vb her şeyi ama her şeyi hayatımdan çıkardım, elimden gelen şu an bu, ayrıca sanıldığı gibi parabensiz ürünlere raflarda ulaşmak o kadar da zor değil biraz araştırın lütfen derim naçizane...
ayrıca dove sabun ben de kullanıyodum maalesef ama dove ürünlerinin içinde( ve muadili=eşdeğeri tüm markaların içinde) paraben türevleri(buthylparaben,methylparaben,isobuthylparaben,vb...) hala bulunmakta, ayrıca pahalı ürünleri olan ve fransa da bitkisel kozmetiğin öncüsü diye güvenip bi dolu para döktüğüm "bir marka" da baktım ki basmış ürünlerine parabeni ,dudak balsamı dahil...
Yine kadınlar kulübü platformuyla tanışmamla yakından bilgi sahibi olduğum; kozmetik ürünlerin "gereksiz yere" ve "ucuz" olduğu için hayvanlar üzerinde denenerek piyasaya sürülmesi ve bu deneylerin sadece hayvanlara şırıngayla bi şey verilmesinden ibaret OLMADIĞI, hayvancıklara ağızları var dilleri yok diye türlü türlü işkencelerle onları ölüme terkettikleri ve kolay kolay ölemedikleri gerçeğiyle tanıştım ve P&G den L'oreal e Dove dan Garnier e Avondan Oriflame a,Vichy den La roche posay e daha pek çok pek çok firmanın bu işkenceye onları destekleyerek bizi de alet ettiğini gördüm. ingilizce bildiğimden kendimce pek çok site araştırdım, okudum, evet çok bi mazisi yok bu araştırmamın ama naçizane biri bana bu konuyu daha önce söylese çok makbule geçerdi ben şimdi o kadar üzgünüm ki o firmalara istemeden paramı verdiğim için... nolur bunu böyle algılayın, tarafsız bi platformda fikrimi söylemek istedim...

konudan sapmamak adına son olarak şunu söylemek istiyorum, alüminyumsuz ve parabensiz koltukaltı mumu kullanıyorum, duş jeli olarak en son organix aldım ama daha makul fiyatlara ürünler var sonradan gördüm. otacının doğal defne sabunu da hiç fena değil ve misler gibi kokuyo, duş lifine sürdüğünüzde ii köpürüyo, yine otacının günlük ağacı sabunu diye bi şey varmış daha ii nemlendiriyomuş bi dahakine onu denemek istiyorum, tanıtım kağıdında güzel koktuğu yazıyo ama kullanan varsa fikrini paylaşırsa çok ama çok mutlu olurum, galiba artık yine kalıp sabunlara dönücez nasıl yoğurdumuzu evde kendimiz yapıyosak, artık sokakta güğümle süt satan insanlar görüyosak öze dönme vakti geldi herhalde)

Edit: başlığı yanlış yazmışım, kusura bakmayın sonra farkettim...

Son düzenleme:
bildiğin markaların hepsini kullandım hepsini kullanmadığım kalmamıştır heralde şu an en son dove salatalık özlü sanırım ondan aldım işte fresh touch yazıyor sanırtım üzerinde yani türkçe ye çeviricek olursam dove ferah dokunuş:)

bende bu sebeplerden dolayı beyaz sabuna geçmiştim ama beyaz sabun çok kurutuyor cildi ve çatlakları çoğlatıyor benimkilerde artma oldu sabun kullanınca duşl jeline döndüm bende gene

Son düzenleme:
bende bu sebeplerden dolayı beyaz sabuna geçmiştim ama beyaz sabun çok kurutuyor cildi ve çatlakları çoğlatıyor benimkilerde artma oldu sabun kullanınca duşl jeline döndüm bende gene

ben de çatlaklardan muzdaribim dediğini göz ününde bulundurucam
ya ilk kalıp sabunla yıkandığımda feci kuru oldu cildim...bi dahakinde önce duş lifine duş jeli sürdüm sonra az da kalıp sabun sürdüm hiç de kurutmadı cildimi, tavsiye ederim kalıp sabunu seviyorum, cildimin banyodan çıkınca temiz sabun kokmasını özlemişim ya:)))

Evet iyi bir marka ama bize mutluluk veren o marka binlerce hayvanın acılar içinde ölmesine neden oluyor.... İlgilenen olursa http://www.kadinlarkulubu.com/evcil-hayvanlar/546218-markani-kendin-sec-tum-kk-kadinlari-burada.html

bunu bilmiyordum bende evimde muhabbet kuşu besliyorum . aşağıdada 16 tane kedi besliyorum hayvan sever birisi olarak bi dahaki alışverişimde kesinlikle dikkat edeceğim.. bilgilendirdiğiniz için teşekkürler..

bunu bilmiyordum bende evimde muhabbet kuşu besliyorum . aşağıdada 16 tane kedi besliyorum hayvan sever birisi olarak bi dahaki alışverişimde kesinlikle dikkat edeceğim.. bilgilendirdiğiniz için teşekkürler..

ben de uzun yazıların okunmadığını unutmuşum, aslında daha bi kaç ileti aşağıda belirtmiştim yazımda hayvancıklara yapılan eziyeti... ama olsun aferin Mikerinos iyi ki paylaştın linki,bak sayende bi kişi daha bilinçlendi...:)))))))))))) böyle bilinçlenenler olunca olduğunu görünce çok mutlu oluyorum yaaa...hele söz konusu sahipsiz sanılan hayvancıklar olunca...

bende palmolive kullanıyordum ama bilmiyordum böyle bir vahset yaptıgını kesinlikle kullanmam artık...:44:

konuyu ilk sayfadan direkt olarak okuyup hemen cevap verdim yorumlara bakmamıştım ... ama bi daha asla almam ..

Konuyu dağıttığım için özür diliyorum bir daha açmayacağım Bence böyle bir imza kampanyası olsa almayanlar imza atsa markalar ne kadar insan kaybettiklerini görse ne güzel olurdu... Sizin adınıza ben mutlu oldum öyle her gören aayy artık asla almam demiyor malesef... Tekrar özür bu son yorumum bu konuya söz:)

palmolive thermal spa ama okuduklarımdan sonra bitsin bir daha almam. Başka markalar araştıracağım daha az zararlo

body shop white musk duş jeli kullanıyorum kokusu çok güzel

Son düzenleme:
a101de satılan doğal sabunlardan kullanıyorum hem kokuları çok güzel hemde birsürü çeşidi olduğu için her cilt tipine uyuyor en önemlisi de doğal :)

body shop hindistan cevizli olanından kullanıyorum, süper! Bazen de Watsonsdan değişiklik olsun diye alıyorum, kokuları çok güzel oluyor ordakilerin de :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…