durumumu yorumlayın lütfen gebelik şüphesi...

saman yolu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2011
176
0
merhaba 25 haziranda sürtünerek korunmasız ilişkiye girdim.8 temmuzda adet olmam lazımdı gecikince 9 temmuzda idrar testi tek çizgi çıktı kan testi 1.0.ve o gün adet oldum.11 temmuzda ultrasonda rahmime bakıldı çok inceolduğu bu şekild ehamile olamayacağım söylendi. 28 günlük döngüm 6 ağustosa denk geliyodu ve bugün 7 ağustos hala regl olamadım karın ağrılarım var ama olamadım henüz.bir hafta önce kan testini tekrarlamştım emin olmak içn o da 1.0 çıktı.hala korkmalımıyım gebelikten? nedendir bu gecikme sizce ?

ne gebeliii gebe felan deilsinizz sürtünmeylemi ilşkiye girdiniz tammıı korunmasızmı yanii,,biğün geçmişş bi kaçğün sonra testi tekrarlayın yadaaa beraber oldugunuz kişiye baba olcannın müjdesini verirsin:KK49:

ne gebeliii gebe felan deilsinizz sürtünmeylemi ilşkiye girdiniz tammıı korunmasızmı yanii,,biğün geçmişş bi kaçğün sonra testi tekrarlayın yadaaa beraber oldugunuz kişiye baba olcannın müjdesini verirsin:KK49:

sürtünmeyle ve korunmasız ilişkiydi. ilişki üstünden 6 hafta geçti iki kere test yaptırdım o arada.sanırım sen yazdıkalrımı iyi okumadın ya da dalga geçiyorsun benimle.!

Katılıyorum yaşadığın stres ve kaygı neden olmuştur. Stersli dönemlerde adet döngümüzün değişmesi gayet normal bir şey...

umarım öyledir teşekkür ederim yorumun için.benim özellikle merak erttiğim beta hcg bu kadar aralıklarla yaptırdığım halde yanılabilr miydi

sürtünmeyle ve korunmasız ilişkiydi. ilişki üstünden 6 hafta geçti iki kere test yaptırdım o arada.sanırım sen yazdıkalrımı iyi okumadın ya da dalga geçiyorsun benimle.!

sürütnmekle hamile kalınırmıı kuruntu dan başka bişe deill üzerinden bir aydan fazla zamn geçmişş nee hamilesiii

sen asıl dalga geçiyosun bizlee

Senın hamıle olman ımkansız otesı hamılelık testı yaptrana kadr nıe adet grmuorum dıe bı kadın doguma gıdeydın yaa sana adet grmen ıcın bı ılc vereck 1 hafta ıcınde adet gorursun banada oldu mart aynda 2 ay ustune o ılacla adet grdm bıdahada olmadı cok sukr bence bunun yanında hormonlrın ıcınde test ıste belkıde ters gıden bırseyler vardır onlemını alms olursn

sen zaten ilişkiden sonra regl olduğunu söylüyorsun ayrıca beta hcg gebeliğin ilk döneminde katlanarak artar hekim gözüyle gebe olma ihtimalin görünmüyor. ama muhtemelen bu konuyla ilgili yoğun stres yaşamışsın buda menstural dengeni bozmuş.

zaten bir sürü test yapmışsın. ultrasona bile girmişsin ki ilginç.! herşey negatif gebe olsan çoktan anlardın. 1 günlük gecikmeyi gecikmeden sayma bile. 10 gün gecikip adet olan var sırf hava değişiminden. ayrıca sürtünmeyle ilişkiye girip hamile kalma olasılığın zaten milyonda bir. insanlar sırf hamile kalabilmek için ilişkiden sonra tepe taklak duruyorlar spermler içeri girebilsin diye. o yüzden hiç o güzel kafanı böyle şeylere yorma canım. adet olursun. evlenince de istediğin zaman da çocuğun olur inşallah.

Senın hamıle olman ımkansız otesı hamılelık testı yaptrana kadr nıe adet grmuorum dıe bı kadın doguma gıdeydın yaa sana adet grmen ıcın bı ılc vereck 1 hafta ıcınde adet gorursun banada oldu mart aynda 2 ay ustune o ılacla adet grdm bıdahada olmadı cok sukr bence bunun yanında hormonlrın ıcınde test ıste belkıde ters gıden bırseyler vardır onlemını alms olursn

iki kan testini de adet görmediğim için değil de önem almak için yaptırmıştım.ilk kan testini yaptırdğım gün adetim başlamıştı zaten.ikincisini de geçen hafta yaptırdım.yani 2.adetime bir hafta kala.ikisi de 1.0 çıktı.dün olmam gerekiyodu olmayınca panik oldum işte.bekliyorum hala. hep düzenliyidi benim adetlerim bi geçen ay 1 gün gecikti bi de bu ay. şu an çok karnım ağrıyor her an gelecek gibi dünden beri.bilmiyorum işte.

merhaba, ultrason ve tahlillerde zaten bişi çıkmamış. bence gebelik yok. içini rahatlatmak istiyorsan hemen eczann bir gebelik testi al ve bak. en ucuzları bile doğru çıkyor. bu sıkıntıdansa hemen yap derim...

[

yüzde yüz deilsinnn merak etmeee bukadar üzerinden zamn geçiyor ultrasyonda görünür kesin

yad akanda hcg seviyen yükselir o bile düşük onun için rahat relaksss:KK24:

ultrasona erken girmiştim ilişkiden 16 gün sonra yani.bu yüzden orda görnmemei çok normal ama kan testine güvenebilirim sanırım.teşekkür ederim.

zaten bir sürü test yapmışsın. ultrasona bile girmişsin ki ilginç.! herşey negatif gebe olsan çoktan anlardın. 1 günlük gecikmeyi gecikmeden sayma bile. 10 gün gecikip adet olan var sırf hava değişiminden. ayrıca sürtünmeyle ilişkiye girip hamile kalma olasılığın zaten milyonda bir. insanlar sırf hamile kalabilmek için ilişkiden sonra tepe taklak duruyorlar spermler içeri girebilsin diye. o yüzden hiç o güzel kafanı böyle şeylere yorma canım. adet olursun. evlenince de istediğin zaman da çocuğun olur inşallah.

çok teşekkür ediyorum sana bu güzel yorumun için...beni anlayarak yorum yapman çok rahatlattı beni.

iki kan testini de adet görmediğim için değil de önem almak için yaptırmıştım.ilk kan testini yaptırdğım gün adetim başlamıştı zaten.ikincisini de geçen hafta yaptırdım.yani 2.adetime bir hafta kala.ikisi de 1.0 çıktı.dün olmam gerekiyodu olmayınca panik oldum işte.bekliyorum hala. hep düzenliyidi benim adetlerim bi geçen ay 1 gün gecikti bi de bu ay. şu an çok karnım ağrıyor her an gelecek gibi dünden beri.bilmiyorum işte.

Icın rahat olsn sen hamıle fln olamazsın :) 1 gn gecıkme gecıkme deıldır olabılr mevsılmsel olr stresten olrr gecıkır bıde kafana takmaklada gecıkır yumurtayı catlatan salgı bezımız dusunce bezımızın hemen ustunde yer alıo ve dusundukce ıslem yapmasını engellıo :)) o yuzdn dusunme kı senın elınde ıspatn var neyı takıosun daha

sen zaten ilişkiden sonra regl olduğunu söylüyorsun ayrıca beta hcg gebeliğin ilk döneminde katlanarak artar hekim gözüyle gebe olma ihtimalin görünmüyor. ama muhtemelen bu konuyla ilgili yoğun stres yaşamışsın buda menstural dengeni bozmuş.

hekimsin anladığım kadarıyla çok sağol yorumun için.
evet 1 gün gecikmeli şekilde normal adetimi görmüştüm.ilişkiden 14 gün sonra betahcg 1.0 çıkmıştı.ilişkiden 36 gün sonra yani bir hafta önce yine betahcg 1.0 çıktı.dün olmam gereken adetim gecikti sadece başka bir belirtim yok.

X