Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Deneyimli birinden bu sözleri duymak beni gerçekten rahatlattı Ekim. Tam tahıllı ekmeği kendin mi yapıyorsun. Dışardan alsam hangisinin içeriği bize uyar bilemiyorum. Ekmek pişirme makinası mı almalı acaba?

Uzun süredir ekmeğini kendi yapan biri olarak, sana da kendi ekmeğini kendin yapmanı tavsiye ederim :KK9::KK9: uno da dahil bütün ekmek firmaları katkı maddesi kullanıyor, evet ekmek de katkı olur mu diyorsun ama oluyor maalesef, ayrıca renklendirici kullanıyorlar ne olduğunu bilmiyorum gıda boyası veya kakao ama bir ekmeği o kadar koyu renk yapacak bir un ben görmedim arkadaş :KK50::KK50:

Uzun yıllar uno kullandım, bilirsin ekmeğinin rengini baya koyudur, ne zaman ki gerçek tam buğday ununun, gerçek kepekli unun rengini gördüm, ohaa dedim, bu nedir bu nasıl olur dedim, bunca zaman biz ne yedik arkadaş dedim veee hemen bir makine aldım, çok da memnunum pofur pofur oluyor ekmeklerim, içine de istediğimi koyuyorum kepek vs.

Selam kızlar,

Oncelikle zafer bayramınız kutlu olsun.

Ben gecmisi okuyamadım, telefondan yazıyorum.

Uzun zaman sonra ilk defa canım bu kadar tatlı istedi, yapıp sevdiğiniz bir kek, tatlı tarifi varsa yazar mısınız?
Hepinize bol motivasyonlu ve eksili günler diliyorum ve öpüyorum.

facede ilkayın alaca keki var, harika bir tat, çok güzelde kabarıyor, ben normalde yapmamaya çalışıyorum sınırlı izinlileri kullanmamak adına ama canım çok çektiğinde yapıyorum...zaten bir yaptığımda 3 hafta falan gidiyor bana :KK1:

Kızlar regl sonrasıı giden kilo miktarııı tam tamına -1 :KK76: :KK76: kilo bildirimi yarın yapılıyordu ama ben geç gelebilirim şimdiden yapıyorum....

Başlangıç tarihi: 16.07.2012
başlangıç kilo:69
Hedef kilo:57
önceki hafta:62
Bu hafta:61
giden:-1 :KK34:

Benimde canım bu aralar tatlı istiyor, yarın kendime ilk defa rulo pasta yapıcağım umarım hepsini yemem :KK1:

Son düzenleme:
evet hepsini dukanla verdim.
33 yaşındayım.bu yaşa kadar zayıflama hapları,akapunktur,diyetisyen,altın çilek ne varsa her yolu denedim hiç birinde başarılı olamadım.
verdiklerimi hep fazlasıyla geri aldım.
dukana başladığımda 46 beden falan giyiyordum,şu an 38-40 arası giyiyorum.
boyum 1.76,benim için süpper olduuu.resmen mucize.
hayatım boyunca hep 10 kilo vermenin hayalini kurmuştum,oysa şimdi 20 kilo verdim,rüyamda görsem hayra yormazdım valla bak:KK9:
19 martta başladım ama tek bir kaçamak bile yapmadım,hiç :KK19:
sporumu da yaptım,fıstık gibi de oldum :21:
sen daha iyisini de yapabilirsin.zaten insan kilo verdikçe öyle bir şevke geliyor ki,istesen de emeklerini çöpe atamıyorsun.
hadi sen de kararlı bir şekilde katıl aramıza,senin de başarılarını alkışlayalım olma mı,bir de niyetin ciddiyse burdan,bizden kopma e miii:KK16: iyi akşamlar dukaniçelerrrr :KK54:

helal ayakta alkışlıyorum.kaldığım yerden devam edeyim dedim ama malesef bu diyet bana göre değil:KK50:ea et fazla sevmem.akşam için tavuk çıkardım dolaptan çözülsün diye.gördükçe midem bulandı.bu kadar kısa sürede.sizleri ve dukan yapabilen herkesi alnından öpüyorum.

meski canım özel mesajımı gördün mü..sana mail adresimi yazmıştım tarifler için ama sana ulaştımı bilemiyorum..:KK5:

bildirim yapıyorum
başlangıç kilom:101,2
hedef kilom:70
23/08/2012 de 100,5
30/08/2012 de 98,2
giden -3000 gr

seyirinde 3.günüydü perşembe:)))

sevgiler:) seyirde sadece perşembe bildirimleri için tartılacağım.

merhaba dukancılarımmm

bir kaç gündür gelemiyorum yanınıza taşınma işleri var biraz yogunum yeni iş yerinede int bağlanmadı o nedenle giremyorum.

yarın halledicem int ve telefonu inşallah

bu hafta hiç kümse bildirim yapmamış Cumaya falan mı aldınız bildirimi ben yokkene heee

ben regl nedeni ile aynıyım geçen hafta 74,5 bu hafta 74,6

yarın yine tartılıyım kızlar bakalım değişcekmi

iyi geceler

Günaydıınn,

Bugün de tatil olanlar mı var bakiim :KK66: Dün bildirim yapanlar var sanırım onlarınkini de kaydedidiyim ve sizden de bildirimleri bekliyoruummm :KK52: Güzel bir gün olsuunnn..!

Tunacım dün tatildi bize de evden de girmiyorum, bildirimleri bu haftalık bugün yapıcaz. Ama dünün kilolarıyla :KK34:

Günaydın herkesciklereeee :KK3::KK3::KK3::KK3:

2 gün proteinden sonra dün sebze+protein yaptım düne göre 200 gr fazla görünüyor, tabii ki o su ama ben yine de bildirimimi o şekilde yapayım :KK34:

başlangıç tarihi : 22/06/2012
başlangıç kilo : 78,5
Geçen hafta :70,5
Bu hafta :69,3

Dellyciğiiiimmm sözümü tuttum baaaaakkkk :21::21::21::21:

Son düzenleme:
günaydınnn

bugun yoğun olacagım. hemen bıldırımımı yapayım. gun ıcınde yazamayabılırımdeeee..

Başlangıç tarihi: 19.03.2012
başlangıç kilo:112
Hedef kilo:79
gecen persembe : 93,2 miydi 94,2 miydi unuttum:26::26: sen bılıyorsundur delyciiimmm
Bu hafta:91,2

hepınızı optumm..:KK54::KK54::KK54:

Canım ben bugün bir tarif denedim eşim de ben de çok sevdik :KK56:

1/2 su bardağı yağsız süt
-2 yk toz tatlandırıcı
-1/2 limon suyu
-1 tatlı kaşığı limon kabuğu rendesi
-1 tatlı kaşığı mısır nişastası
-4-5 damla limon aroması
-1 yumurta sarısı

Süt ve nişasta karıştırılarak pişirilir.Kıvam alınca aromalar ve tatlandırıcı eklenir.Yumurta sarısı çırpılır ve karıştırılarak kremaya eklenir.Ateşten alınınca çırpmaya devam edilerek limon suyu eklenir. 170 derecede 10 dk pişrilir.

Ben limon suyu eklemedim ama yarım paket light labne ekledim cheesecake kreması gibi olsun istedim. Onun kadar katı olmadı ama çok beğendim.

akşam yaptım bunu gecenin 10unda :KK70: öyle iyi geldiki ama sanki biraz fazla tatlı oldu bu da benim damak tadımla alakalı bi dahakine 1 yk koycam :KK34:

bu aradaaa, tatlıya rağmen 53.4kgyum şu an dukan amcanın söylediği kilodan 200gr fazlayım yaniii bayramda ve sonrasında aldığım kiloları veripp normal halime döndümmmm :KK76: ama tabiki ben hep 50 olmayı hayal ettiğim için bu kilo beni tatmin etmiyo :KK19: umarım bi gün 50 olmayı başarırım. Güçlendirmede son haftam artık yavaş yavaş bitiriyorum diyebilirim. Kilom sabitlendi gibi bi şey ne kadar yersem yiyim yine dönüp dolaşıp 53ü buluyorum bi şekilde o yüzden artık dukanı bırakma yollarında ilerliyorumm :KK36:

Günaydıınn,

Bugün de tatil olanlar mı var bakiim :KK66: Dün bildirim yapanlar var sanırım onlarınkini de kaydedidiyim ve sizden de bildirimleri bekliyoruummm :KK52: Güzel bir gün olsuunnn..!

Tunacım dün tatildi bize de evden de girmiyorum, bildirimleri bu haftalık bugün yapıcaz. Ama dünün kilolarıyla :KK34:

delycim, benim kafam karışık biraz en son yaptığım bildirimi bulamadım. sanırım 15 gün öncede kaldı. zaten kilolar da karıştı. moralim bozuk inan ki. nerdeyse ramazan başındaki kilomdan devam ediyorum düşmeye. gerçi ramazanda uzun açlık saatlerinin sonunda tartıldığımız için, oruç tutatnların kiloları hep biraz daha düşük çıktı sanırım. ama yine de o kadar emekle verdiklerimden aldım işte. üstelik de doğru düzgün kaçamak bile yapmadım. alacağımı bilsem azıcık bayram tatlısı, börek falan yerdim yahu :-)))

başlangıç:101.00
güncel: 71.7
hedef:60.00

günaydınnn

bugun yoğun olacagım. hemen bıldırımımı yapayım. gun ıcınde yazamayabılırımdeeee..

gecen persembe : 93,2 miydi 94,2 miydi unuttum:26::26: sen bılıyorsundur delyciiimmm

uçmuşsun sen asyacım. tebrikler.

Kızlar dün byük adaya gittim. Hesabını yapamayacak kadar yürüdüm. 1 gece öncede çok zorlu bir tenis maçı yapmıştım. Şimdi hurda gibiyim ve çalışmak istemiyorum. Her yanım ağrıyor. Tamamen yorgunluktan. Eğer callen falan yapmasaydım ben et kesmekten yataktan kalkamazdım 2 gündür yaptıklarımdannn.

Diet başlangıç : 07/05/2012
Başlangıç Kilo :90,1
Hedef : 62,8
Geçen perşembe :77,1
Bu perşembe : 75,8

Günaydın herkesciklereeee :KK3::KK3::KK3::KK3:

2 gün proteinden sonra dün sebze+protein yaptım düne göre 200 gr fazla görünüyor, tabii ki o su ama ben yine de bildirimimi o şekilde yapayım :KK34:

başlangıç tarihi : 22/06/2012
başlangıç kilo : 78,5
Geçen hafta :70,5
Bu hafta :69,3

Dellyciğiiiimmm sözümü tuttum baaaaakkkk :21::21::21::21:

Afferin canım sanaaaa:KK9::KK9::nazar: :129:

günaydınnn

Geçen hafta 94,7'ydin canım :KK34: Süpersinnn!! Bütün şişkinlikler uçmuş gitmiişşş..:nazar:

delycim, benim kafam karışık biraz en son yaptığım bildirimi bulamadım. sanırım 15 gün öncede kaldı. zaten kilolar da karıştı. moralim bozuk inan ki. nerdeyse ramazan başındaki kilomdan devam ediyorum düşmeye. gerçi ramazanda uzun açlık saatlerinin sonunda tartıldığımız için, oruç tutatnların kiloları hep biraz daha düşük çıktı sanırım. ama yine de o kadar emekle verdiklerimden aldım işte. üstelik de doğru düzgün kaçamak bile yapmadım. alacağımı bilsem azıcık bayram tatlısı, börek falan yerdim yahu :-)))

başlangıç:101.00
güncel: 71.7
hedef:60.00

Ben de 2 hafta önceki kilon var canım. 70,4 müş. Ama dediğin gibi, ramazanda heralde uzun süre açlıktan sonra tartıldığı için öyle oldu. Moralini bozma sakıınnn!! Düzene girecek yineee :13:

Kızlar dün byük adaya gittim. Hesabını yapamayacak kadar yürüdüm. 1 gece öncede çok zorlu bir tenis maçı yapmıştım. Şimdi hurda gibiyim ve çalışmak istemiyorum. Her yanım ağrıyor. Tamamen yorgunluktan. Eğer callen falan yapmasaydım ben et kesmekten yataktan kalkamazdım 2 gündür yaptıklarımdannn.

Diet başlangıç : 07/05/2012
Başlangıç Kilo :90,1
Hedef : 62,8
Geçen perşembe :77,1
Bu perşembe : 75,8

Hedefini yüksselltin mi ipekooo? Çizelgede 59,9 yazıyoo.

Bu arada ben de dün itibariyle 57,9 çıktım heee :KK34: ama dün düğün düğün vardı. akşam 1 dilim dondurma yidim :KK17: düğün pastasıydı yani :) Olsun. İyiyim ben :))

Ben de 2 hafta önceki kilon var canım. 70,4 müş. Ama dediğin gibi, ramazanda heralde uzun süre açlıktan sonra tartıldığı için öyle oldu. Moralini bozma sakıınnn!! Düzene girecek yineee :13:

yok be yavru kuş, moral bozmak da neymiş. demirden korksam trene binmem diyerek kendime gaz veriyor ve denizi geçtim derede boğulmam diyerek yoluma devam ediyorum. :KK52:

akşam yaptım bunu gecenin 10unda :KK70: öyle iyi geldiki ama sanki biraz fazla tatlı oldu bu da benim damak tadımla alakalı bi dahakine 1 yk koycam :KK34:

bu aradaaa, tatlıya rağmen 53.4kgyum şu an dukan amcanın söylediği kilodan 200gr fazlayım yaniii bayramda ve sonrasında aldığım kiloları veripp normal halime döndümmmm :KK76: ama tabiki ben hep 50 olmayı hayal ettiğim için bu kilo beni tatmin etmiyo :KK19: umarım bi gün 50 olmayı başarırım. Güçlendirmede son haftam artık yavaş yavaş bitiriyorum diyebilirim. Kilom sabitlendi gibi bi şey ne kadar yersem yiyim yine dönüp dolaşıp 53ü buluyorum bi şekilde o yüzden artık dukanı bırakma yollarında ilerliyorumm :KK36:

Afiyet olsun canım ben yarım paket labne koyduğum için tatlı gelmedi bana, ya da tatlandırıcılarımız farklı olabilir :) ben de tatlıya rağmen kilo verdim. 53 de çok iyi bence, tabi inşallah istediğin kiloya inersin :) inşallah ben de dukanı bitirdiğim günlere gelirim benim önümde daha çoooook uzun bi yol var.

diet başlangıç : 24/08/2012
Başlangıç Kilo :83,6
Hedef : 68
Geçen perşembe :83,6
Bu perşembe : 81,8

:))))) :KK36:

Kızlaaar yanlış yazmışım bildirimimi.
Bu benim ilk bildirimim :KK36:

diet başlangıç : 24/08/2012
Başlangıç Kilo :83,6
Hedef : 68
Geçen perşembe :83,6