Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Dukan amca bana 5 gun atak yapmami söylemişdi:KK1: vermem gereken kilo 8 kgdı 1.4 gitti kaldı 6.6 kg.Amma bunu 4 haftada vermem gerekiyor:KK43::KK43:

kilonuz az olduğu için zor olabilir ama 1 ayda bu kadar kiloyu veren çok kişi var. aktiviteyi artırın. az yemeye çalışmayın. izinlilerden doyana kadar yiyin. ama bol bol yürüyün.

o kadar garip bir ruh hali içindeyim ki 8-9 kilo vermem lazım yalnız diyete karar veremedim karatay mı dukan mı simdi yine dukaı sectim:))) ama sabak kahve ve öglen armut-ceviz-kayısı karısımından olusan yogurdumu yedim....aksam itibariyle dukana baslıyorummm:)))

merhabalar,

öncelikle kilo bildirimim:

başlangıç tarihi: 30 temmuz 2012
başlangıç kilo: 112.8
hedef kilo: 80
geçen haftaki kilo: 104.8
Şu anki kilo: 104.2
boy: 1.70
fark: -0.6

ya ben niye böyle az az veriyorum:KK43:((

sanırım sporumu tam yapamıyorum. işten gelince spor yapacak halim kalmıyor. zorla da olsa yapmam lazım...

ağız kokusu bende de var. bütün dişlerimi yeni yaptırdım. çürüğüm falan da yok. ben de niye ağzım kokuyor diye üzülüyordum. diyetten olabileceği aklıma gelmemişti. ne zaman geçer ki???

Selam kızlar,

Oncelikle zafer bayramınız kutlu olsun.

Ben gecmisi okuyamadım, telefondan yazıyorum.

Uzun zaman sonra ilk defa canım bu kadar tatlı istedi, yapıp sevdiğiniz bir kek, tatlı tarifi varsa yazar mısınız?
Hepinize bol motivasyonlu ve eksili günler diliyorum ve öpüyorum.

Bugün benim bayramımmmmm :KK1: şehir dışındaydım, baklavalar, börekler, nişan pastası, daha sayamayacağım bir çok şey hepsine dayandım, dukan yapmaya gayret gösterdim, sadece dalından fındık, incir, taflan, kokulu üzüm ve bir adet bittere hayır demedim bilerek :KK1: eve gelir gelmez ilk yaptığım şey tartılmak oldu.... Sonuç mükemmelll... Harikayım harikaaaa.... Şeytanın bacağını kırdımmm :)

Bugün benim bayramımmmmm :KK1: şehir dışındaydım, baklavalar, börekler, nişan pastası, daha sayamayacağım bir çok şey hepsine dayandım, dukan yapmaya gayret gösterdim, sadece dalından fındık, incir, taflan, kokulu üzüm ve bir adet bittere hayır demedim bilerek :KK1: eve gelir gelmez ilk yaptığım şey tartılmak oldu.... Sonuç mükemmelll... Harikayım harikaaaa.... Şeytanın bacağını kırdımmm :)

Canim benim hosgeldin, ne güzel yazmışsın oyle, telefondan yazıyorum ikonlarım yok ama kayıtsız kalamadım. Haklisin Dalı'ndan incir, üzüm ve fındık yemek gibisi var mı? Afiyet bal olsun canım:))

Canim benim hosgeldin, ne güzel yazmışsın oyle, telefondan yazıyorum ikonlarım yok ama kayıtsız kalamadım. Haklisin Dalı'ndan incir, üzüm ve fındık yemek gibisi var mı? Afiyet bal olsun canım:))

Kızlar, tekrar tekrar göndermiş kusura bakmayın.

Sempatikacim nasılsın? Kırdın mı sen de şeytanın bacağını?

Kızlar, tekrar tekrar göndermiş kusura bakmayın.

Sempatikacim nasılsın? Kırdın mı sen de şeytanın bacağını?

Ekimcim çok teşekkür ederim. Gayet iyi gidiyor gibi. Umarım sen de iyisin. Dediğin gibi sanırım kırdım şeytanın bacağını ama inan şimdiden güçlendirmeden korkuyorum. Yemek yemekten korkar haldeyim. İki dilim ekmek filan sanırım yiyemem ben huzursuzlanırım. Kilolar ya geri gelirse korkusuyla güçlendirme görünümlü seyir evresi sürcekmiş gibi geliyor bana. Doğan görünümlü şahin misali :KK1: Kitaptan okudum güçlendirmeyi ama bilemiyorum hala. Kaygılarım var. Günde bi elma eklenir hayatıma ama başka neyi eklesem kafa karışıklığı :KK25:

Ekimcim çok teşekkür ederim. Gayet iyi gidiyor gibi. Umarım sen de iyisin. Dediğin gibi sanırım kırdım şeytanın bacağını ama inan şimdiden güçlendirmeden korkuyorum. Yemek yemekten korkar haldeyim. İki dilim ekmek filan sanırım yiyemem ben huzursuzlanırım. Kilolar ya geri gelirse korkusuyla güçlendirme görünümlü seyir evresi sürcekmiş gibi geliyor bana. Doğan görünümlü şahin misali :KK1: Kitaptan okudum güçlendirmeyi ama bilemiyorum hala. Kaygılarım var. Günde bi elma eklenir hayatıma ama başka neyi eklesem kafa karışıklığı :KK25:

Ben de iyimin canım teşekkür ederim ama biraz yogun bugünlerde o yüzden aynen tarif ettigin gibi doğan görünümlü sahin misali gidiyor. Ben 18 Haziran dan beri guclendirmedeyim canım, hiç panik olacak bir durum yok. Günde 2 dilim ekmeğin ve 40 gr peynirinle tost yaparsın bir de dediğin gibi elmayı dahil ederek devam eder gidersin. En güzel yani da sebze proteini her gun ve istediğin zaman yiyebiliyorsun.

E tabi bir de kiloları vermiş olmanın hazzına varıyorsun :))

Ben de iyimin canım teşekkür ederim ama biraz yogun bugünlerde o yüzden aynen tarif ettigin gibi doğan görünümlü sahin misali gidiyor. Ben 18 Haziran dan beri guclendirmedeyim canım, hiç panik olacak bir durum yok. Günde 2 dilim ekmeğin ve 40 gr peynirinle tost yaparsın bir de dediğin gibi elmayı dahil ederek devam eder gidersin. En güzel yani da sebze proteini her gun ve istediğin zaman yiyebiliyorsun.

E tabi bir de kiloları vermiş olmanın hazzına varıyorsun :))

Deneyimli birinden bu sözleri duymak beni gerçekten rahatlattı Ekim. Tam tahıllı ekmeği kendin mi yapıyorsun. Dışardan alsam hangisinin içeriği bize uyar bilemiyorum. Ekmek pişirme makinası mı almalı acaba?

Deneyimli birinden bu sözleri duymak beni gerçekten rahatlattı Ekim. Tam tahıllı ekmeği kendin mi yapıyorsun. Dışardan alsam hangisinin içeriği bize uyar bilemiyorum. Ekmek pişirme makinası mı almalı acaba?

Canim, ben uno nun ya da doygun un cok tahıllisini alıyorum ama özellikle aramıyorum. Hatta son zamanlarda tam cavdar ya da tam buğday ekmegi alıyorum. Kitapta çok tahilli değil tam tahilli diyor. Hiç de sakıncasını görmedim.

Canim, ben uno nun ya da doygun un cok tahıllisini alıyorum ama özellikle aramıyorum. Hatta son zamanlarda tam cavdar ya da tam buğday ekmegi alıyorum. Kitapta çok tahilli değil tam tahilli diyor. Hiç de sakıncasını görmedim.

Önerilerin için çok teşekkürler canım. İnceledim baktım, çok tahıllı ekmek baya öneriliyor. Kullananlar memnun dediğin gibi. İçim rahatladı. Pazartesi kahvaltımda light kaşar ve iki dilim ekmeğimle tost yaparak güçlendirme sezonunu açarım artık :KK1:

Önerilerin için çok teşekkürler canım. İnceledim baktım, çok tahıllı ekmek baya öneriliyor. Kullananlar memnun dediğin gibi. İçim rahatladı. Pazartesi kahvaltımda light kaşar ve iki dilim ekmeğimle tost yaparak güçlendirme sezonunu açarım artık :KK1:

Rica ederim canım, ilk güçlendirme günlerim geldi aklıma yürümeyi yeni öğrenen cocuk gibi ne yapacağımı bilmiyordum. Ama çabucak atlatacaksin merak etme. Aramıza hosgeldin o halde:))

Hoşbuldum şekerimmm :)))) Valla tadı hala damağımda hiç pişman değilim :KK1:

evet hepsini dukanla verdim.
33 yaşındayım.bu yaşa kadar zayıflama hapları,akapunktur,diyetisyen,altın çilek ne varsa her yolu denedim hiç birinde başarılı olamadım.
verdiklerimi hep fazlasıyla geri aldım.
dukana başladığımda 46 beden falan giyiyordum,şu an 38-40 arası giyiyorum.
boyum 1.76,benim için süpper olduuu.resmen mucize.
hayatım boyunca hep 10 kilo vermenin hayalini kurmuştum,oysa şimdi 20 kilo verdim,rüyamda görsem hayra yormazdım valla bak:KK9:
19 martta başladım ama tek bir kaçamak bile yapmadım,hiç :KK19:
sporumu da yaptım,fıstık gibi de oldum :21:
sen daha iyisini de yapabilirsin.zaten insan kilo verdikçe öyle bir şevke geliyor ki,istesen de emeklerini çöpe atamıyorsun.
hadi sen de kararlı bir şekilde katıl aramıza,senin de başarılarını alkışlayalım olma mı,bir de niyetin ciddiyse burdan,bizden kopma e miii:KK16: iyi akşamlar dukaniçelerrrr :KK54:

medesa sen benim idolümsün :) izindien gidicem kesinlikle.

Selam kızlar,

Oncelikle zafer bayramınız kutlu olsun.

Ben gecmisi okuyamadım, telefondan yazıyorum.

Uzun zaman sonra ilk defa canım bu kadar tatlı istedi, yapıp sevdiğiniz bir kek, tatlı tarifi varsa yazar mısınız?
Hepinize bol motivasyonlu ve eksili günler diliyorum ve öpüyorum.

Canım ben bugün bir tarif denedim eşim de ben de çok sevdik :KK56:

1/2 su bardağı yağsız süt
-2 yk toz tatlandırıcı
-1/2 limon suyu
-1 tatlı kaşığı limon kabuğu rendesi
-1 tatlı kaşığı mısır nişastası
-4-5 damla limon aroması
-1 yumurta sarısı

Süt ve nişasta karıştırılarak pişirilir.Kıvam alınca aromalar ve tatlandırıcı eklenir.Yumurta sarısı çırpılır ve karıştırılarak kremaya eklenir.Ateşten alınınca çırpmaya devam edilerek limon suyu eklenir. 170 derecede 10 dk pişrilir.

Ben limon suyu eklemedim ama yarım paket light labne ekledim cheesecake kreması gibi olsun istedim. Onun kadar katı olmadı ama çok beğendim.

X