Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kuzucum bak dukanın bölgesel zayıflama için önerdiği 2+0 formülü var. haftanın 2 günü saf protein, diğer günler her zamanki gibi besleniyorsun ve en azından yürüyüş şart (çok durağan olmamak lazım).

dukan diyor ki: "2/7 nin farlı bir uygulanışı da 2/0 dır. yani haftada 2 gün, pazartesi ve perşembe saf protein diyetiyle geri kalan 5 gün hiçbir diyet uygulamadan, fazla da yemeden, tamamen normal beslenme. bu cins diyet ritmi özellikle vücutlarının üst kısmında kilo fazlası olmayıp fazla kiloları daha çok kalça ve baldırlarında birikmiş olan, selülitli bayanların tercihidir."

ama ben herşeye rağmen 50 kiloyu tavsiye etmiyorum (daha önce 50 kilo olsan bile). neden diyecek olursan bmi hesabına göre 50 kilo olduğunda senin bmi=17.5 oluyo ki 18.5 un altı normalden zayıf kategorisine giriyor. mesela 53 olsan zayıflık sınırında oluyosun :KK34:

cok tesekkur ederim vermis oldugun bilgiler icin bu dedigini uygulayabilirim o halde??
en azından 53 olayım ve sekilli bir vücudum olsun:)

cok tesekkur ederim vermis oldugun bilgiler icin bu dedigini uygulayabilirim o halde??
en azından 53 olayım ve sekilli bir vücudum olsun:)

evet cınım bunu uygulayabilirsin hatta 2 gün protein ağırlıklı beslendiğin için üstüne bi de callen yaparsan kas yaparsın kalçan falan sıkılaşır, daş gibi olursun :KK23: bu arada sana bi tavsiyem olacak, bu şekilde kilon azalmasa bile inceldiğini anlayabilmek için ölçülerini de tut derim. çünkü kas kütlesi yağdan ağır çeker ve sen yağ verip kas alırsan sanki ağırlığında artış varmış gibi ya da hiç değişmiyomuş gibi görünse de incelir ve şekillenirsin. diyetlerin en önemli noktası yağdan vermek ve kas kütlen az ise arttırmaya çalışmaktır.

evet cınım bunu uygulayabilirsin hatta 2 gün protein ağırlıklı beslendiğin için üstüne bi de callen yaparsan kas yaparsın kalçan falan sıkılaşır, daş gibi olursun :KK23: bu arada sana bi tavsiyem olacak, bu şekilde kilon azalmasa bile inceldiğini anlayabilmek için ölçülerini de tut derim. çünkü kas kütlesi yağdan ağır çeker ve sen yağ verip kas alırsan sanki ağırlığında artış varmış gibi ya da hiç değişmiyomuş gibi görünse de incelir ve şekillenirsin. diyetlerin en önemli noktası yağdan vermek ve kas kütlen az ise arttırmaya çalışmaktır.

tamam canım cok tesekkur ederim söylediklerini uygulayacagım
göbek bölgem 82
kalça 97

gelişmeleri yazacagım ilerleyen günlerde

gecenin bu saatinde kardio çalışan benim gibi bir deli yoktur herhalde :KK52: napayım oruç tutunca bu saate kalıyor :KK34: kızlar normalde pilates yapıyordum ki bende 18 günde baya bir sıkılaşma oldu ama karşımızda spor salonu var oranın hocasıyla ayak üstü sohbet ettik de birkaç ay kardio yap daha hızlı kilo verirsin pilates sadece sıkılaştırır kilo vermene çok etkisi olmaz dedi, internetten biraz araştırdım kardio yağ yakımını hızlandırıyormuş, dukanla birleşince daha etkili olur diye düşündüm, 10 - 15 dakikalık videolarla çok iyi ter atıyorsunuz benden söylemesi:KK76:

Bende 4 gündür diyeti uygulamaktayım fakat kabızlık yaptı.Bu sorunu nasıl giderebiliriz bir önerisiolan varmı arkadaslar ?

Önceki sayfalarda yanlış hatırlamıyorsam bunun için günde 1 kaşık kurtüzümü - goji berry ya da activia yoğurt önerilmişti. bana kurt üzümü iyi geldi bir de titreşimli kemerde biraz hızlandırıyor sanırım süreci; kullandığımda daha iyi geliyordu. Ama ben de yeniyim o yüzden diyeti daha uzun süredir uygulayanlar daha iyi bilir tabiki :nazar:

Arkdaşlar sakın benim yaptığımı yapmayın diye söylüyorum
Dukan'ın bana uygun gördüğü kiloya indim hem de kısa bir zamanda.
Şu anda o kilonun da 3 kilo aşağısında olmama rağmen vücut berbat
Kıyafetle gayet hoş görünsem de vücudum sıkı değil
Neden dersiniz?

Spor yapmadım da ondan

53 canımcım, Rize plaka:KK76:
hem laz hem ben düşün işte:KK53:
:KK54:
ulem ben çorabına dediydim :KK53:
Nesli tesadüfen buldum bu siteyi. Nesi var diyeceksin. Seramik tencerede kek pişirmiş. Dedim ki Bizim Nesli bunun hem Dukan' ını hem de daha güzelini yapar bi kerem. :)

SUSAMCOREKOTUNA HOŞGELDİNİZ SEFA GETİRDİNİZ: SERAMİK TENCEREDE SEBZELİ TUZLU KEK
hemen inceliyorum efemm:KK34: (hemen incelmiyom madem hemen inceleyim bariii hohahaha çok rezilim:KK9::KK9::KK9:

günaydın kızlar nasılsınız

ay ben güçlendirmede verdiğim gramları geri almaya başladım ilk kez protein perşembem işe yaramadı dün sabah ki kilom ile bu sabah ki kilom aynı 58.8 oldum kızlar , 59 ile güçlendirmeye girmiştim 58.2 ye inmiştim son 15 günde aldım yine tabiki aldığım miktar çok az ama güçlendirmede olduğum için acabalar yaşadım güçlenemiyormuyum ben acaba yaww

Bende 4 gündür diyeti uygulamaktayım fakat kabızlık yaptı.Bu sorunu nasıl giderebiliriz bir önerisiolan varmı arkadaslar ?

aktardan alacağın TİLAKS çayı bu iş için kesin çözüm. tek geçerim...

Önceki sayfalarda yanlış hatırlamıyorsam bunun için günde 1 kaşık kurtüzümü - goji berry ya da activia yoğurt önerilmişti. bana kurt üzümü iyi geldi bir de titreşimli kemerde biraz hızlandırıyor sanırım süreci; kullandığımda daha iyi geliyordu. Ama ben de yeniyim o yüzden diyeti daha uzun süredir uygulayanlar daha iyi bilir tabiki :nazar:

canım meyveli yoğurt yenılıyor ama aktivya yasakkkk...

aaa bir hafta sonra güçlendirmemim 1. yarısı bitiyor kızlar 55 gün ne çabuk geçmiş, bu diyetde burası zamanın nasıl geçtiğini hissetmiyor insana , teşekkür ederim hepinize kızlar sağolun

günaydın kızlar..

ya ben dun ıftardan once ++++++++++++ 1,400 çıktım yaaaaaaaaaaa:84::84::84::84::84:

Hepinize bol eksili ve bol motivasyonlu günler.

aaa bir hafta sonra güçlendirmemim 1. yarısı bitiyor kızlar 55 gün ne çabuk geçmiş, bu diyetde burası zamanın nasıl geçtiğini hissetmiyor insana , teşekkür ederim hepinize kızlar sağolun

Ekinsu nasılsın canım? güçlendirmede kaçamak yaptın mı? Ben 1,5 kilo kadar verdim 500 gr geri aldım net 1 kilo :) İlk yarı hesabını da yapmadım henüz yapayım bari

günaydın kızlar..

ya ben dun ıftardan once ++++++++++++ 1,400 çıktım yaaaaaaaaaaa:84::84::84::84::84:

Günaydın canım

+1.400 de mutlaka ödem vs ya da sindirimle ilgili sorun vardır merak etme:KK19:

Arkdaşlar sakın benim yaptığımı yapmayın diye söylüyorum
Dukan'ın bana uygun gördüğü kiloya indim hem de kısa bir zamanda.
Şu anda o kilonun da 3 kilo aşağısında olmama rağmen vücut berbat
Kıyafetle gayet hoş görünsem de vücudum sıkı değil
Neden dersiniz?

Spor yapmadım da ondan

spor yapmadın ondan birde hızlı zayıfladıysan vücudunun kendini toplamasına izin vermemişsin.ben sağlık nedeniyle lipoşekşın yaptırdım.çok az bir miktarda yağ alındı ona rağmen tüm bir korseyi 1 ay takmak zorundayım.sırtımın kenarlarından ve karnımın alt kısmından yağ bezeleri alındı yaygın yağ olduğu için liposekşın la doktor aldı.şimdi sen birde olduğunun altına düşmüşsün.deri kaliten iyi ise biraz germe ağırlıklı sporla toplarsın üzülme .

Ben de aranıza katıldım kızlar :KK3: 1 hafta oluyor ve 2 kilo verdim :21: Yalnız tatlının t sini bile sevmeyen biri olarak tatlı krizine girdim resmen bu diyetle beraber; umarım yalnız benim başıma gelmemiştir bu durum :) Neyse ki bir yerlerde goji berry buldum da huzura kavuştum az da olsa :KK39:

Hoşgeldin canım, ilk günler bende de olmuştu ben tatlandırıcılı ciklet ve yoğurt ve tatlandırıcıyla çözmüştüm. Zamange geçiyor, dert etme :)

spor yapmadın ondan birde hızlı zayıfladıysan vücudunun kendini toplamasına izin vermemişsin.ben sağlık nedeniyle lipoşekşın yaptırdım.çok az bir miktarda yağ alındı ona rağmen tüm bir korseyi 1 ay takmak zorundayım.sırtımın kenarlarından ve karnımın alt kısmından yağ bezeleri alındı yaygın yağ olduğu için liposekşın la doktor aldı.şimdi sen birde olduğunun altına düşmüşsün.deri kaliten iyi ise biraz germe ağırlıklı sporla toplarsın üzülme .

Geçmiş olsun dombulum.

merhaba tatlım.aktivya yasak deniyor ama aktivyanın sadesi var yani meyvesiz olanı sade yogurt.içinde yasak olan meyve yok.ama dukan amca kabızlıkta dogal lif alın demiş.erik kurusu kaysı falan.sen çok kabızsan sabah aç karnına 2 tane sade aktivya tüket.2 kaysı kurudunu dogra 1 çay bardağı suda birkaç saat bekletip ye 3-4 günde karnın kendiliğinden yumşar.dukan amca 1 yemek kaşığı yagıda öneriyor.

boyum 1.69 kilom da 58 olabilir ancak ben kendimi bildiğim için hedef olarak 50 dedim.
50 kilo olan biriydim ben, okul sınavlar yurt derken sürekli yemek yedim ve hareketsiz kaldım sonuç 58
bu durum beni açıkcası rahatsız etti çünkü orantılı kilo almadım basen bölgem özellikle cok fazla bel kısımda aynı sekilde
ve kemik yapısı ince bir insanım. burada bu konuyu gördüm yardımlaşmalarda olunca hoşuma gitti böyle bu şekilde burasının anoreksiya nervoza yeri olmadıgı gibi bir tepki alacagımı bilseydim yazmazdım.[/QUOT
bölgesel zayıflama yöntemleri diyet değildir bunu senin de bilmen gerek ayrıca aklıma hatice geldi hatırltım 60 kilolarda rejime başlamış 3o lu kiloya düşmüş hala şişmanım demiş hatta haberlerde çok yer aldı hastaneye yatırdılar yemek yedirmek için iç organları bittiği için ölmüş neyse ben 19 günde bu diyetle 7 kg verdim bölgesel diğil tabiki suratımda dahil gitti sen dukanı yaparsan suna emin ol hatice 2 olursun dukanı bilmediğin çok belli bölgesel yagım var dukan diyeti aklında seni de kaybetmeyelim zayıflama uğruna spora git bence çok da agrasif olma zayıflatır:)

haklı olduğun noktalar var.ancak dukan amca bölgesel zayıflamak isteyenlere2+0 öneriyor.ruh sağlığı malesef bozuk insanlar sağlıklı zayıflamak isteyenlere kötü örnek oluyor.böyle insanlar hayatlarının hiçbir noktasında durmaları gereken yeri bilmezler.kilo olmasa başka şeylerde durup kendilerini frenleyemezler.onun için bu insanlara yrdımcı olamazsın.nihayetinde dukan diyetide bir yöntem insanın motive olmasını sağlıyor.kendini biliyorsan motivayon için seçtiğin yöntem önemli deyil.çünkü kendine zarar verebilecek olanı ayıra bilirsin:KK54:

iyi dilekleriniz için hepinize çok teşekkürler. ne yazık ki iş görüşmesi olumlu geçmesine rağmen benim hala bir işim yok. neden derseniz. iş çok dandik. dandik olsa da gider çalışırım daha iyisini bulunca çıkarım diye de düşünemiyorum. çünkü evime çok çok uzak. taşınmam gerekecek ve oralarda kiralar astronmik. alacağım maaşın tamamı anca kirayı karşılar. neyse işte, aracı olan arkdaş da olmaz başlaman saçma olur dedi. geldim evime ben de. ama ben inanıyorum çok akıda harika bir işim olacak. çünkü ben son 2 yıldır hayatımda çok radikal değişiklikler yapıyorum. 40 yaşına kadar hayatım korkunçtu. ama 40 yaşından sonra mükemmel olacak, hissediyorum bunu. iyi dilekleriniz ve beni merak ettiğiniz için tekrar teşekkürle.:111::111:

hayırlısı olsun en kısa zmnda inşş senin için cnmmm..

mozaik pasta istiyommm :KK54:

Mozaik Pasta / Yemeyen Hasta | dukaniche

İyi de bu tarifte önce kurabiyeye 5 kaşık splenda, sonra ayrıca kakao karışımına 3 kaşık splenda diyo. Bu ne splenda bolluğudur. Çok değil mi yahu, direk splenda mı yesek ne... Şu tatlandırıcı fobimi yenemedim bir türlü. Her alışverişte rafın önünde elime paketleri alıp alıp geri bırakıyorum. Sanki yanlış bir şey yapıyormuşum gibi.

bende yaaa sanki tatlandırıcılı seylerı cok yaparsam fazla kacırakcamısım gibi gelior :) tatlandırıcıda olsa banada bunca fazla miktar cok gibi gelior.

atak döneminde ne yiyeceğimi bilemiyorum ama salatalık serbest mi?

sanırım kitabı okumadan basladınız bu diyete,,bu soruyu sordugunuza göre..

aktarda Tilaks die bi çay war.haftada 2 yada 3 kez bi kupa içildiğinde kesin çözüm..ben hep onu kullandım..

günaydın kızlar nasılsınız

ay ben güçlendirmede verdiğim gramları geri almaya başladım ilk kez protein perşembem işe yaramadı dün sabah ki kilom ile bu sabah ki kilom aynı 58.8 oldum kızlar , 59 ile güçlendirmeye girmiştim 58.2 ye inmiştim son 15 günde aldım yine tabiki aldığım miktar çok az ama güçlendirmede olduğum için acabalar yaşadım güçlenemiyormuyum ben acaba yaww

cnm güçlendirmede vücut dengeyi bulana kdr bi alıp bi wermeler oluormus.bence normal bi durumdur bu.

hadi geç ikinci evreye,,ödülleri 2.ye cıkarda söle bakalım bize nasıl gidio işler :)

gecenin bu saatinde kardio çalışan benim gibi bir deli yoktur herhalde :KK52: napayım oruç tutunca bu saate kalıyor :KK34: kızlar normalde pilates yapıyordum ki bende 18 günde baya bir sıkılaşma oldu ama karşımızda spor salonu var oranın hocasıyla ayak üstü sohbet ettik de birkaç ay kardio yap daha hızlı kilo verirsin pilates sadece sıkılaştırır kilo vermene çok etkisi olmaz dedi, internetten biraz araştırdım kardio yağ yakımını hızlandırıyormuş, dukanla birleşince daha etkili olur diye düşündüm, 10 - 15 dakikalık videolarla çok iyi ter atıyorsunuz benden söylemesi:KK76:

kardioyu nasıl yapıyon bacım hele bi anlat.15 dk benimde işime gelir:26:

Günaydın kızlar.:KK16:
bugün bir cesaret saf proteine başladım. haftasonu ps olacak yine ama olsun en azından bir günde olsa saf p yapayım kardır diyorum.:KK14:

tamam canım cok tesekkur ederim söylediklerini uygulayacagım
göbek bölgem 82
kalça 97

gelişmeleri yazacagım ilerleyen günlerde

kız hakkaten göbek biraz fazla mı ne :KK53: nası o kadar kiloda 82 bel çevresi oluyo, acaba tam belden diilde biraz aşağıdan mı aldın ölçüyü?
90-60-90 bekliyoruz senden :KK23::KK23::KK23:

Son düzenleme:
X