Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

boyum 1.69 kilom da 58 olabilir ancak ben kendimi bildiğim için hedef olarak 50 dedim.
50 kilo olan biriydim ben, okul sınavlar yurt derken sürekli yemek yedim ve hareketsiz kaldım sonuç 58
bu durum beni açıkcası rahatsız etti çünkü orantılı kilo almadım basen bölgem özellikle cok fazla bel kısımda aynı sekilde
ve kemik yapısı ince bir insanım. burada bu konuyu gördüm yardımlaşmalarda olunca hoşuma gitti böyle bu şekilde burasının anoreksiya nervoza yeri olmadıgı gibi bir tepki alacagımı bilseydim yazmazdım.

anaaaaa çok kızmıışşş :KK53: piştt çok kızma ben sana çok zayıf olma diye dedim. spor yap süper fıstık gibim olursun. :KK23: hem de çok sağlıklı olursun :KK8: haydi gel barışalım :KK71: ben bi belgesel izlemiştim de anoreksiyayla ilgili çok etkilenmiştim ondan çok zayıf olmak isteyenler korkutuyo beni :KK52:

dışardan bakınca biraz tuhaf duruyor tenar da öyle anlamış sanırım, ama vücut tipini bilmiyoruz, geçmişten gelen alışkanlıklarını bilmiyoruz, yaşını bilmiyoruz, genetik yatkınlığını bilmiyoruz :KK53::KK53: ben de evlenmeden önce 54 kg dım boyum 1,67 ama kendimi hiç çok zayıf görmedim çünkü basen bölgem hep hafif tombuldu, bu konuda seni anlıyorum yani. İlk günler böyle yanlış anlaşılmalar oluyor maalesef, canını sıkmana gerek yok :KK34:

ayyy ben o kadar da kızdırmak istemedim yaw:78:

boyum 1.69 kilom da 58 olabilir ancak ben kendimi bildiğim için hedef olarak 50 dedim.
50 kilo olan biriydim ben, okul sınavlar yurt derken sürekli yemek yedim ve hareketsiz kaldım sonuç 58
bu durum beni açıkcası rahatsız etti çünkü orantılı kilo almadım basen bölgem özellikle cok fazla bel kısımda aynı sekilde
ve kemik yapısı ince bir insanım. burada bu konuyu gördüm yardımlaşmalarda olunca hoşuma gitti böyle bu şekilde burasının anoreksiya nervoza yeri olmadıgı gibi bir tepki alacagımı bilseydim yazmazdım.

anaaaaa çok kızmıışşş :KK53: piştt çok kızma ben sana çok zayıf olma diye dedim. spor yap süper fıstık gibim olursun. :KK23: hem de çok sağlıklı olursun :KK8: haydi gel barışalım :KK71: ben bi belgesel izlemiştim de anoreksiyayla ilgili çok etkilenmiştim ondan çok zayıf olmak isteyenler korkutuyo beni :KK52:

buyukask, hakkatern tenarrın kötü niyeti yoktur. o belgeselden çok etklenmiş. geöen gün banada bahsetti o belgeselden. azcık maksadını aşan laflar etmiş o kadar.
bu arada benim fikrim de aynı yönde. metabolizmayı tümden etkileyen bu diyet senin durumunda yapılmamalı. illaki 50 kg olmak istiyorsan, başka bir diyet denemelisin derim. yok ben illaki dukan yapaağım dersen sen bilirsin. biz elimizden geleni yapar, gerektiğinde destek çıkarız :-)

buyukask, hakkatern tenarrın kötü niyeti yoktur. o belgeselden çok etklenmiş. geöen gün banada bahsetti o belgeselden. azcık maksadını aşan laflar etmiş o kadar.
bu arada benim fikrim de aynı yönde. metabolizmayı tümden etkileyen bu diyet senin durumunda yapılmamalı. illaki 50 kg olmak istiyorsan, başka bir diyet denemelisin derim. yok ben illaki dukan yapaağım dersen sen bilirsin. biz elimizden geleni yapar, gerektiğinde destek çıkarız :-)

:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

Kızlarrrr ben geldimmmm :))) Herkes iyidir umarım. Sevgi pıtırcığı modumdayım :KK1: Öpüyorum koccamannn:KK54:

mozaik pasta istiyommm :KK54:

Mozaik Pasta / Yemeyen Hasta | dukaniche

İyi de bu tarifte önce kurabiyeye 5 kaşık splenda, sonra ayrıca kakao karışımına 3 kaşık splenda diyo. Bu ne splenda bolluğudur. Çok değil mi yahu, direk splenda mı yesek ne... Şu tatlandırıcı fobimi yenemedim bir türlü. Her alışverişte rafın önünde elime paketleri alıp alıp geri bırakıyorum. Sanki yanlış bir şey yapıyormuşum gibi.

Son düzenleme:
dukan amca sağolsun midemizi küçücük yaptı ama keşke gözümüzü de doyuracak bi formul olsaydı :KK1: benim karnım tok ama her daim gözüm aç :KK25: iki lokma bi şey yiyip üstüne su içinde hareket edemez hale geliorum tıka basa yemiş gibi hissediorum hele ki ramazanda bunu daha çok hissediorum. bi de beynimi doymaya ikna edebilsem her şey çok süper olcak :KK16:

ve kemik yapısı ince bir insanım. burada bu konuyu gördüm yardımlaşmalarda olunca hoşuma gitti böyle bu şekilde burasının anoreksiya nervoza yeri olmadıgı gibi bir tepki alacagımı bilseydim yazmazdım.[/QUOT
bölgesel zayıflama yöntemleri diyet değildir bunu senin de bilmen gerek ayrıca aklıma hatice geldi hatırltım 60 kilolarda rejime başlamış 3o lu kiloya düşmüş hala şişmanım demiş hatta haberlerde çok yer aldı hastaneye yatırdılar yemek yedirmek için iç organları bittiği için ölmüş neyse ben 19 günde bu diyetle 7 kg verdim bölgesel diğil tabiki suratımda dahil gitti sen dukanı yaparsan suna emin ol hatice 2 olursun dukanı bilmediğin çok belli bölgesel yagım var dukan diyeti aklında seni de kaybetmeyelim zayıflama uğruna spora git bence çok da agrasif olma zayıflatır:)

dukan amca sağolsun midemizi küçücük yaptı ama keşke gözümüzü de doyuracak bi formul olsaydı :KK1: benim karnım tok ama her daim gözüm aç :KK25: iki lokma bi şey yiyip üstüne su içinde hareket edemez hale geliorum tıka basa yemiş gibi hissediorum hele ki ramazanda bunu daha çok hissediorum. bi de beynimi doymaya ikna edebilsem her şey çok süper olcak :KK16:

ne güzel anlatmışsın. aynı durumdayım. canım istiyor ama yiyince geberiyorum. küçücük 1 tabak yemek ve 1 kutu kolayla dünayaları yemiş gibiyim. yerimden kalkamıyorum. ha canım istiyor mu , istiyor yapacak bişey yok. nefsimize hakim olma işini de dukana bırakamıyoruz ne yazık ki :-)

Son düzenleme:
bölgesel zayıflama yöntemleri diyet değildir bunu senin de bilmen gerek ayrıca aklıma hatice geldi hatırltım 60 kilolarda rejime başlamış 3o lu kiloya düşmüş hala şişmanım demiş hatta haberlerde çok yer aldı hastaneye yatırdılar yemek yedirmek için iç organları bittiği için ölmüş neyse ben 19 günde bu diyetle 7 kg verdim bölgesel diğil tabiki suratımda dahil gitti sen dukanı yaparsan suna emin ol hatice 2 olursun dukanı bilmediğin çok belli bölgesel yagım var dukan diyeti aklında seni de kaybetmeyelim zayıflama uğruna spora git bence çok da agrasif olma zayıflatır:)

daha önceki konusmaları görmedigin icin bunları yazdıgını dusunuyorum.bölgesel zayıflamanın diyet olmadıgını biliyorum bu diyeti yapmak istememdeki neden kalıcı ve ve yag yakıcı olmasından idi. sempatik arkadasım bana bu konuda yardımcı oldu bu diyeti degilde callanetics egzersizini yapmamı önerdi ben de mantıklı buldum onu yapmaya karar verdim. dukan diyetini bildigimi idda etmedim geldim anladıgım kadarını sordum arkadasta bu konuda bana yardımcı oldu. okulum yeni bitti istanbul da degilim suan tatildeyim burada spora gitme sansım yok. agrasifliğin zayıflatma konusunda tecrübeye sahipsin sanırım tesekkur ederim:KK66:

tenarr ben sadece kurdugun cümleye kızdım ben 50-51 kilo arasındaydım kendimi bildigim icin zayıflamak istedim.basen ve bel bölgemde 8kilonun hepsi buda cok cirkin bir görüntü orantılı degil. belki buradaki bayanlar icin sinir bozucu onların olmak istedikleri kiloda olabilirim ancak ben istedigim kiloda degilim resim ekledigimde hak vereceksin bana.

Ben de aranıza katıldım kızlar :KK3: 1 hafta oluyor ve 2 kilo verdim :21: Yalnız tatlının t sini bile sevmeyen biri olarak tatlı krizine girdim resmen bu diyetle beraber; umarım yalnız benim başıma gelmemiştir bu durum :) Neyse ki bir yerlerde goji berry buldum da huzura kavuştum az da olsa :KK39:

tenarr ben sadece kurdugun cümleye kızdım ben 50-51 kilo arasındaydım kendimi bildigim icin zayıflamak istedim.basen ve bel bölgemde 8kilonun hepsi buda cok cirkin bir görüntü orantılı degil. belki buradaki bayanlar icin sinir bozucu onların olmak istedikleri kiloda olabilirim ancak ben istedigim kiloda degilim resim ekledigimde hak vereceksin bana.

kuzucum bak dukanın bölgesel zayıflama için önerdiği 2+0 formülü var. haftanın 2 günü saf protein, diğer günler her zamanki gibi besleniyorsun ve en azından yürüyüş şart (çok durağan olmamak lazım).

dukan diyor ki: "2/7 nin farlı bir uygulanışı da 2/0 dır. yani haftada 2 gün, pazartesi ve perşembe saf protein diyetiyle geri kalan 5 gün hiçbir diyet uygulamadan, fazla da yemeden, tamamen normal beslenme. bu cins diyet ritmi özellikle vücutlarının üst kısmında kilo fazlası olmayıp fazla kiloları daha çok kalça ve baldırlarında birikmiş olan, selülitli bayanların tercihidir."

ama ben herşeye rağmen 50 kiloyu tavsiye etmiyorum (daha önce 50 kilo olsan bile). neden diyecek olursan bmi hesabına göre 50 kilo olduğunda senin bmi=17.5 oluyo ki 18.5 un altı normalden zayıf kategorisine giriyor. mesela 53 olsan zayıflık sınırında oluyosun :KK34:

Bende 4 gündür diyeti uygulamaktayım fakat kabızlık yaptı.Bu sorunu nasıl giderebiliriz bir önerisiolan varmı arkadaslar ?

mozaik pasta istiyommm :KK54:

Mozaik Pasta / Yemeyen Hasta | dukaniche

İyi de bu tarifte önce kurabiyeye 5 kaşık splenda, sonra ayrıca kakao karışımına 3 kaşık splenda diyo. Bu ne splenda bolluğudur. Çok değil mi yahu, direk splenda mı yesek ne... Şu tatlandırıcı fobimi yenemedim bir türlü. Her alışverişte rafın önünde elime paketleri alıp alıp geri bırakıyorum. Sanki yanlış bir şey yapıyormuşum gibi.

oyyy bu pasta çok nefis görünüyo :KK56:

dely cim....tatlim sen gecen hafta gittin ben senden bi hafta sonra gittim geldim gecen hafta tartildim bildirimde yaptim sen olmadigini bile bile:KK9: persembeyi iple cekiyorum:18:

rachelfine canim benim sen bu yulaf kepegiyle bi dost olamadin yaaa en basindan beri beni solladin yine cekismeli geciyorum bizim kilolar:KK51:

aliyecimmm insallah diledigin gibi bir hayatin olur bundan sonra bir dönüm noktasi olur senin icin

kestanem sekerim afferin afferin cok sevindim:KK76:

the beauty canim benim gecmis olsun Allahim acil sifalar versin annecine

canlarimmmm cok özledim hepiniziiii:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

X