Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Selam kızlar,

Nasılsınız, neler yaptınız?

Ben çok yoğunum bugün, kısa bir süre girdim ama bakamadım bile ama sakin bir gün anlaşılan. Herkes iyi mi?

güçlendirme sonrası fotom kızlar.Cumartesi 53,9 gördüm,Pazar günkü yediklerimden sonra bidaha görür müyüm o rakamı bilmem :KK1: ama şuandaki kilomu koruyup kilo almayayım yeter artk bana:KK16: Eki Görüntüle 461629

Love01 immmm, şahane olmuşsun, bu resmi son sayfada gördüm izini sürdüm şimdi. Cidden şahane görünüyorsun, maşallah. :nazar::nazar::nazar: Ne göbüş var ne bişey tatlım, maşallah :KK16::KK16:

Selam kızlar,

Ben çok yoğunum bugün, kısa bir süre girdim ama bakamadım bile ama sakin bir gün anlaşılan. Herkes iyi mi?

Love01 immmm, şahane olmuşsun, bu resmi son sayfada gördüm izini sürdüm şimdi. Cidden şahane görünüyorsun, maşallah. :nazar::nazar::nazar: Ne göbüş var ne bişey tatlım, maşallah :KK16::KK16:

iyiyiizz cnm sen nasılsın? yalnız bırakıosun bizi olmaskiiii amaaa :KK1: bu arada cok tsklerrrrr amaaa senin fotonu görene kdr papagan gibi sendende foto beklioruzzz ekimmmmm34 demeye dewam edicem :KK1: :KK1:

Merhabaaa arkideşleeerr!!
Ekim sen de yeni gelmişsin :107:
Bugün ben baya yoğundum da, hiç gelemedim buralara.. Arada telefondan face'e bakabildim ancak.. İşten çıkar ayak da buraya fırsat buldum.. Nasılsınız? Keyifler nasıl? Yazılanları hiç okuyamadım ve birazdan da çıkıyorum. Perşembe yaklaştıkça heyecan yapıyorum :18: sıfır kaçamakla ilerliyorum, tatlandırıcı bile eskisi gibi çok kullanmamaya çalışıyorum; ama pek de bi zayıflama hissetmiyorum.. Tartılmıyorum da ama, yine 59 larda çıkcam sanırım Perşembe :KK31: İnşallah 58'leri görürüüümm.. Ramazan'ın ilk günüyle beraber güçlendirmeye geçiyorum, ve 2. günü de tatile çıkıyorum :S Biraz tuhaf olacak ama.. Başka bir fırsatım yoktu.. Güçlendirme ve tatil aynı anda başlıcak.. İnşallah abartmadan dönebilirim tatilden :18: Daha 10 gün var.. 10 günde 2 kilo versem :KK9::KK9: Şakaaa :p

İyi akşamlar kızlaaaarrr......!! :KK54:

Son düzenleme:
iyiyiizz cnm sen nasılsın? yalnız bırakıosun bizi olmaskiiii amaaa :KK1: bu arada cok tsklerrrrr amaaa senin fotonu görene kdr papagan gibi sendende foto beklioruzzz ekimmmmm34 demeye dewam edicem :KK1: :KK1:

Canım benim, biliyorsun gurbetteyim, unutmayın beni sizzzzz :KK16:

Tamam canım valla ben iş maili dışında mail, sizin gibi çıtırlar gibi de face kullanmadığım için dely nin kilolarının hızıyla ilerliyorum. :KK1: Yeni resmim de yok, ama çektirip ilk fırsatta göndericem. :KK16:

Bugün ben baya yoğundum da, hiç gelemedim buralara.. Arada telefondan face'e bakabildim ancak.. İşten çıkar ayak da buraya fırsat buldum.. Nasılsınız? Keyifler nasıl? Yazılanları hiç okuyamadım ve birazdan da çıkıyorum. Perşembe yaklaştıkça heyecan yapıyorum :18: sıfır kaçamakla ilerliyorum, tatlandırıcı bile eskisi gibi çok kullanmamaya çalışıyorum; ama pek de bi zayıflama hissetmiyorum.. Tartılmıyorum da ama, yine 59 larda çıkcam sanırım Perşembe :KK31: İnşallah 58'leri görürüüümm.. Ramazan'ın ilk günüyle beraber güçlendirmeye geçiyorum, ve 2. günü de tatile çıkıyorum :S Biraz tuhaf olacak ama.. Başka bir fırsatım yoktu.. Güçlendirme ve tatil aynı anda başlıcak.. İnşallah abartmadan dönebilirim tatilden :18: Daha 10 gün var.. 10 günde 2 kilo versem :KK9::KK9: Şakaaa :p

Merhaba fıstığım, hoşgeldin, iyi akşamlar :))

Ben de okumadım hiç, inşallah perşembeye verirsin be gülüm.:KK16:

Güçlendirme, ramazan, tatil üçlüsünde inşallah mutlu dönersin tabi ki öncesinde perşembe iyi bir kilo ve 10 gün içinde de -2 innnşallahhh canım.:KK16:

Bakarsın kiloların sana şaka yapar asıl, bakalım hayırlısı inşallah.

Ben de öpüyorum canım seni, iyi akşamlar.:KK54:

Selam kızlar,

iyiyiz canım, sen nasılsın?
yoğun görünüyorsun ama galiba herkes bugün yoğun (ben hariç:)) )

Tost ekmeğini tek geçerim. Dün akşam denedim harika oldu. Bide tost yaptım. Ay nasıl özlemişirmmm. Beyaz peynirli naneli tost. Ayranla içim coştu resmennnn

:)
ben de normal ekmeğine bayılıyorum. sardım resmen:)
ama kendime tam tahıl da almalıyım. dün de bugün de tüketemedim ya. evde de kepek varmış o da kansızlık yapıyor diye sınırlı tüketilebilir benim için :KK9:

dely bence vereceksin. gerçekten bunu inananrak söylüyorum. ilk defa içimden geldi. her defasında "illaki kıracak bunu zamanla" diyordum ama demin okurken "verecek artık".. dedi içsesim. genelde işe yaramaz söyledikleri ama bu defa ben de şeytanın bacağını kıracağım galiba :KK34:

ben bugüne +100 ile başladım ama dert değil. dün çok yoruldum, akşam çok geç uyudum, sabah da geç kalktım. ödem yapmışım belliki. zaten elim yüzüm şiş.

arkadaşlar bugünlerde yine "durakladım, kilo veremiyorum, başka diyet denesem..." lafları gırla gidiyor. hepinize biraz daha sabırlı ve kararlı olmanızı tavsiye ediyorum. geçenlerde 15-20 gün foruma girememiştim. tartım da bozuktu, tartılamamıştım. foruma göri döndüğümde çizelgemi düzelteceğim diye hayal ediyordum. o arada yeni tartı aldım. bir tartıldım ki ne göreyim, 15-20 günde hiç kilo vermemişim. hatta 200-300 gr da almışım. yani foruma giremediğim ve tartılamadığım dönemde farkında olmadan sağlam bir duraklama yaşamışım.

bunlar normal. ben, alıştım ve kabullendim artık. duraklamaların motivasyonunuzu kırmasına izin vermeyin lütfen. aranızda çok uzun bir yolu başarıyla alanlar var. onlar duraklamalara zaten alışkın olmalı ve artık fazla takmamalı. yeni başlayanlarsa, daha yolun başında motivasyonlarını kaybetmemeli. kiloları alırken, hiç birimiz her gün tartılıp "ay bugün 100 gr bile almamışım tüh tüh, dün yediğim börekler kekler yaramadı mı acaba, ay ben neden durakladım, neden kilo almıyorum, ne yapsam ki, dur bugün bi litrelik kola içeyim de ödem yapayım" demiyorduk değil mi?..

yaz geldi, belki fazla sosyalleştik, kimi tatile çıkıyor, kimi memleketine, ailesinin yanına gidiyor. aileler, eşler, dostlar, sohbetler, güzel yemekler, dondurmalar, tezgahlarda salınan rengarenk meyveler... hepsi insanın aklını çeler ve duraklatır. ama biz ne yapıyoruz? kaçamaklar olsa da ertesi gün aynen devam ediyoruz diyetimize. yenilmiyoruz, yılmıyoruz, direniyoruz. neymiş sloganımız "yılgınlık yok, direniş var", ya da "durkam yok, yola devam" artık size hangisi uyuyorsa onu alın kullanın... öpüyorum hepinizi.

agzına sağlık.:nazar::nazar:
harika yazmış, resmen döktürmüşsün:KK9::KK9:

kızlar çok tuhaf bir durum söz konusu bende:KK53::KK53: siz de de oldumu hiç sanmıyorum ama..kilo verme yavaş olsada gidiyor benim ama benim popom, üst bacak ve basende kilom var ama sanki üsttten gidiyor böle kaburgalarım elime geliyo gibi sayılıyolar halbuki üstüm zayıftır alltan giden bişiy yok üzülüyorum:KK43::KK43:yada bana öle geliyor ama aynad bakıyorm baen duruyo aynı bacak araları duruyo çevremdekiler zayıfladın dio kıyafetlerde aynı.nerde yağ çıksa ordan gitmez mi nie böle olduki..acaba dukanın basenli ve selülitli kadınla riçin olan diyetini mi yapsam haftada 2 gün protein 5 gün normal beslenme??:KK50::KK50::44::44:

bende de öyle canım. üstten epey gidiyor.köprücük kemiklerim filan ortaya çıktı iman tahtası denilen yerden kemikler belli olmaya başladı çok hoşuma gidiyor bu durum. ama henüz bacaklarda incelme yok:26:

Altlar en son gidiyor ama gidiyor
bunu duyduğuma gerçekten çok sevindim:KK52::KK52: benim asıl sorunum üst bacak iç bacak ve basen:KK19:
hepinize merhaba dıyım önce,dün aksam üstü sizleri gelip misafir olarak okudum yazdıklarınızın gazıyla daha öncede duydugum dukan diyetine başlamış bulunuyorum 68 kıloyum dün iş çıkısı hemen market alısverısımı yaptım sutumu tavugumu yulaf kepegımı aldım aksam yemegınde tavuk gogsunu haslayıp kekık karabıber yanındada yogurt ve kepegımı karıstırıp yedım , sabah 2 yumurta bı dılım beyaz peynırımı yedım iş yerinde yeşil çayımı ve şu an saat 16.30 2 lt suyumu içtim aksam hasladıgım tavuktan kalan parcayı yogurt ve kepegımı oglen yemegınde yedım,
yediklerimi yazıp hem hatırlamak hemde benım gıbı yenı baslayanlara ısık olur dıye yazıyorum:) şimdi size sormak istediğim bir sey var agzım acayip kuruyor hanı 2 lt daha su ıcerım o derece normalmı bu aksama ne yemem gerek kolay bısı tavsıye beklıyorum :)
hedef 55 dı ama dukan amca 58 ol yeter dedı:KK1: 3 gun atak surem var ne olur cevap verın:KK16:
merhaba hoşgeldin. başarılar diliyorum. kitabı başucunda tutmayı da ihmal etme :KK34:

c. d'or light dondurma yenilebiliyormu bilginiz varmı teşekkürler
evet günde iki top light olanından tüketebilirsin. ben makinesini aldım kendim yapacam artık :KK53:

iyi akşamlar kızlar nerdesiniz benden başka üye yokmuş:)

oğlum daha yeni uyudu sabah 7.30 dan beri ayaktaydı uyuduğu saat 21.00 gün boyu peşinde koştuğum saat 13.5 saat :KK37::KK37::KK37::KK37: callan mallan halt etmiş benim oğlanın yanında helede bu sıcakta öldüm geberdim yorgunluktan valla :KK52::KK52: şöyle ayaklarımı uzatıp yatmak istiyorum tv karşısında bekarlar size sesleniyorum yada yeni evliler çocuk için 32 yi geçirmeyin çok zor oluyor benim enerjim bitmiş onun enerjisi dorukta yetemiyor insan:emir_bebek:

Ben geldimmmm :) Ne yoğun günler geçiriyorum ben böyle yavsss :KK1: Aynı kilodayım, dikkat ediyorum, ama dukan yapmıyorum. Ramazandan sonra son bir gayretle son kalan 13 kiloyu da göndereceğim bebekler :KK1: :KK1:

Hosgeldin canim ne iyi yaptin da geldin...:KK54:

Gecmisi zaman buldukca okuyacagim canlar bu aralar cok yogunum ugrasam bile yazamiyorum öpüyorum...:KK54:

haydi haydi haydi.
tımam tımam tımamm.. start verin not alın perşembe biz de başlayak nostaljik 70'ler olaraktan :))
günaydın kızçeler :KK16::KK16::KK16::KK16:

oğluşun sıkıntısı geçmedi hala, bir de gözleri iltihap oldu üst üste geldi her şey :KK37::KK37::KK37: yazamıyorum ama arada bakıyorum yazdıklarınıza :KK53::KK53::KK53: dün saf protein yapamadım, yine emme krizi tuttu çünkü, malt içeceği falan içtim yine, sebze yedim biraz, bugün yapıyorum saf protein, umarım yarın da yapabileceğim, benim 0,5 lik sular bitince 1,5 lt liklerden hiç su içesim gelmiyordu, bardakla içmekten de nefret ederim, daha doğrusu bir bardaktan 2. kez su içemem :KK53::KK53::KK53: eşim bana su kabı almış 1 lt lik bişi, bi süre soğutunca 5 saat soğuk kalıyo su :KK52::KK52: inşallah onun hevesi ile yine bol su içmeye başlayacağım :KK1::KK1::KK1:

hepinizi öpüyorum, bir de şu dondurulmuş tavuklar varya hani, fırında 15 dk pişiriliyor iglo nun falan onlardan yiyebiliyor muyuz? yesek ne güzel olur ya, benim yemek yapmaa hiç fırsatım olmuyor :KK53::KK53::KK53::KK53:
anaaa ben de bi bardaktan iki kez içmem, makine hep bana çalışıyo :KK53: yoksaa aynı derede iki kere yıkanılmaz mıydı o:KK37:
ya hanımlar beni yine es geçiyonus ühühühüüüh:KK43:((( sakız olarka oneo mu çihneyebiliyoruz bi diyin de hele. bu arada benim üst taraflarım ınceldi ama su bacaklar pek fazla incelmiyor. 2/0 mı yapsam . dun evde deli danalar gibim dısar cıkamadıgım ıcın oraya buraya hızlı hızlı 1 saat yurudum.kısa mesafede ne kadar olursa işte .ayriyetden dukan amcamın kıtabın sonunda dedıgı hareketleri yapiyorum. callaneticksmıydi neydi onu yapamıyorum . kitapta alt taraflar ııcn 2/0 öneriyor ama bunu naisl yapicam daha dogrusu kilo alırmıyım endısesi var ya?

yine beni es gecmezseniz sevinidirk olucam yalnız :KK52:
ben 40 gün sonrası 2+0 a bi ayağımı soktum ıyyyyyyyy diyoeum başka şey diyem,iyorum.. hani başında böyle başlasam belki normal karşılardım ama şimdi hızlı kilo verme lüksünden sonra bir de kilo alınca (ki 4 kilo artı gördüm bi halt da yememişken)(78 küsürdeydim az önce tartıldım, atakla veriyorum neyse ki)
bence callanetics yap, öyle ya da böyle farkını görürsü .. Kızlara resim göstertmiştim face'ten onlar da callanetics farkına katılacaklardır :KK66:
kızlar çok tuhaf bir durum söz konusu bende:KK53::KK53: siz de de oldumu hiç sanmıyorum ama..kilo verme yavaş olsada gidiyor benim ama benim popom, üst bacak ve basende kilom var ama sanki üsttten gidiyor böle kaburgalarım elime geliyo gibi sayılıyolar halbuki üstüm zayıftır alltan giden bişiy yok üzülüyorum:KK43::KK43:yada bana öle geliyor ama aynad bakıyorm baen duruyo aynı bacak araları duruyo çevremdekiler zayıfladın dio kıyafetlerde aynı.nerde yağ çıksa ordan gitmez mi nie böle olduki..acaba dukanın basenli ve selülitli kadınla riçin olan diyetini mi yapsam haftada 2 gün protein 5 gün normal beslenme??:KK50::KK50::44::44:
üstteki mesajıma bakıver kuzum.. aman diyim, pişman olursun :KK43:(
Love merhaba ekmek ile ilgili derin araştırmalarımın sonucunu paylaşmak istiyorum:))

1. Piyasadaki pişmiş yenilecek durumdaki ekmeklerin 1 dilimi 25 gr dır.
2. Yapılacak un miktarı 500 gr ise 300 gr su kullanılmalıdır ve toplam tutarın %85 i kadar pişmiş ekmek elde edilir . Bu durumda 800*0.85=680 gr ekmek elde ediyoruz. Bunuda günde iki dilimden 50 gr. a bölersek 13.6 günlük ekmek elde ediyoruz:)) Ancak kullanacağımız ürün yani benim doğalsan içeriğinde ayçekirdeği içi vb taneler olduğundan aslında 400 gr saf una eşit geliyormuş ve bununda su kaldırması 240 gr.mış dolayısıyla 640*0.85=544 544/50=10.8 yani 11 günlük ekmek elde etmem gerekiyor
3. Sonuç bu olunca Sevgicim kesinlikle önce mutfak tartısı almam gerekiyor:KK1::KK1::KK1::KK1:
hah bi de sayısal zeka şovu yapmadığın kalmıştı.. de getttttt:KK19::KK14::KK53:
güçlendirme sonrası fotom kızlar.Cumartesi 53,9 gördüm,Pazar günkü yediklerimden sonra bidaha görür müyüm o rakamı bilmem :KK1: ama şuandaki kilomu koruyup kilo almayayım yeter artk bana:KK16: Eki Görüntüle 461629
sen de de gettt, manken kılıklı uyuz cılızzz güzel şeyy!.. bi de 6 da çıkıyo işten zaten:KK5: ühühü ya hem güzel hem de yoğun iş kadınısııı:KK9:
bak bi de miilimi milimine aynı pozda duruyon, photoshopla ayşegül gibisinden kıyafet mi giydiriyon kendine yoksam:KK53::KK76:

hah bi de sayısal zeka şovu yapmadığın kalmıştı.. de getttttt:KK19::KK14::KK53:

sen de de gettt, manken kılıklı uyuz cılızzz güzel şeyy!.. bi de 6 da çıkıyo işten zaten:KK5: ühühü ya hem güzel hem de yoğun iş kadınısııı:KK9:
bak bi de miilimi milimine aynı pozda duruyon, photoshopla ayşegül gibisinden kıyafet mi giydiriyon kendine yoksam:KK53::KK76:

nesliii sen çok yaşa emi, gözümden yaş geldi gülmekten yazamıyorum bile , seni alan adam yaşamış gocana söyle yat kalk dua etsin sana , sen insanın ömrüne ömür katarsın :KK1::KK1:

artık ne zaman sevgini fotosunu görsem gülmekten yıkılıcaam o derece yani:KK1::KK1::KK1::KK1:

dünkü menüm;

SABAH:
1,5 yk yulaf kepeği ve 1 yumurtadan yapılmış krep(YARISI)
1 küçük tabak kıymalı yumurta
1 kupa çay yarım tatlandırıcıyla

ÖĞLE:
1 kase yoğurt

İKİNDİ:
1 küçük tabak tavuk sote

AKŞAM:
1 kase yoğurt

dün yazamamıştım menümü şimdi yazdım yorumlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:
bugünkü menüm;

SABAH:
dünden kalan yarım krep

ÖĞLEN:
1 kase yulaf kepeği ile yapılmış yoğurt çorbası

İKİNDİ:
1 meyveli yoğurt

AKŞAM:
1 kase yulaf kepeği ile yapılmış yoğurt çorbası

2,5 lt su, 20 dk yürüyüş

geçmiş baya çoğalmış oku oku bitmez ben bir dalayım bakalım içinden çıkarsam yazarım yine:KK55::KK55:

nesliii sen çok yaşa emi, gözümden yaş geldi gülmekten yazamıyorum bile , seni alan adam yaşamış gocana söyle yat kalk dua etsin sana , sen insanın ömrüne ömür katarsın :KK1::KK1:

artık ne zaman sevgini fotosunu görsem gülmekten yıkılıcaam o derece yani:KK1::KK1::KK1::KK1:
de ki yalan!:KK76:
takıldım şu 81 e inmiyorum yahu. sizde de oldu mu? 3 haftadır aynı. sıkıldım
sıkılma asıl! halledersin sevgili yaşıtım :KK66:
dünkü menüm;

SABAH:
1,5 yk yulaf kepeği ve 1 yumurtadan yapılmış krep(YARISI)
1 kupa çay yarım tatlandırıcıyla

ÖĞLE:
1 kase yoğurt

İKİNDİ:
1 küçük tabak tavuk sote

AKŞAM:
1 kase yoğurt

dün yazamamıştım menümü şimdi yazdım yorumlarınızı bekliyorum

neyseki aralıklı aralıklı yazmışın da bişey yemişin gibi duruyoo:KK19:
daha fazla protein metabolizma için daha fazla iş demek.. yi yavrum yiii:KK20:

Aynen öyle. Önce Dukan'dan kaynaklanmıyor diye düşündüm ama başkalarında da aynı şikayeti duydum.
bende var bu problem ama diyetle ilgisi yok. diyetten 1 yıl kadar önce ortaya çıktı. ulnar oluk sendromu deniyor. koldaki sinirlerin içinden geçtiği kanaldaki sıkışma. özellikle masa başı çalışanlarda çok görüle bir hastalık. imkanın varsa bir doktora git. ortopedi ya da beyin cerrahi bakıyor. aile hekimi de onlardan birine sevkeder zaten.

X