Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kilolu birini gördüğünüzde siz de eğilip kulağına DUKAN diye fisildamak istiyor musunuz?

Ben kendim cok cektigim icin inan nerde kilolu birini görsem Dukan diyesim var..:KK1:

ben kendim evde peynir yapicam sanirim cünkü burada yagsiz peynir bulamiyorum cok daraldim hemp hindi füme yemekten:KK47:

Canim adi markasi aklima gelmiyor simdi Netto da yunan peynirinin yaninda var yagsiz peynir tam yagsiz degil ama yinede yenebilir..Ben genelde sürme krem peynir var ya onu tüketiyorum ekmek yaparsam quark kullaniyorum ekmegime de ondan sürüyorum..Birde körnige frischkäse var onu da kullanabilirsin..:KK34:

Bitanelerim,

Ben yarından itibaren geçici görevle İzmitte görevliyim, yine sizlerle olurum büyük ihtimalle ama ilk günlerde ortamı bilemiyorum. Bu yüzden düzenli giremezsem merak etmeyin beni ama özleyin olur mu?:KK9:

Şimdilik herkese iyi akşamlar, hepinizi öpüyorum.

Hakikaten sempatika ne güzel söylemiş, hepinizi çok seviyorum yol arkadaşlarım:KK16::KK16:

Sende kendine iyi bak yol arkadasim..:KK54:

canım sıkma canını,hadi sen yine kaçamak yaptın ben naptım,3 haftadır yerimde sayıyorum ya + görüyorum ya sabit.haftada 1 hatta bazen 2 kiloyu falan hooppp diye veren ben haftada 100 gr verir oldum.haklısın gerçekten psikolojiyi yoran bişeymiş ama dün düşündüm de ne olursa olsun ve naparsam yapayım ben tartıda şu anki kilomu göremezdim,çok şükür ki şu an bu gördüğüm kilodan bile şikayet eder hale geldim.bundan 4 ay önce böyle bişeyi hayal bile edemezdim:KK34:
bence spora biraz ara verebilirsin çünkü yağların kasa döndüğünden tartıda kilo fazlası görüyorsun.aslında onlar kilo değil ama olsun sen tartının götsrediği ile rahatlayacaksan spora ara ver ve yap yumruğu bakalım nolacak :KK34:

Bende 1 aydir ayniyim kiramadim bir türlü haa kacamak yapiyorum ondanmi degil ama 90,91,200 görmekten biktim 89,900 görsem raziyim ama yok...:KK47: Bende ramazan baslamadan 3 gün yumruk yapacagim insallah..

canım yaaa çok sağol yazdıkların için,valla inan burda herkesi motive etmeye çalışan ben bile 3 haftalık duraksama ve +lardan sonra isyan bayrağını çekmiştim artık En Büyük TÜRKİYE
şu an daha iyi hissediyorum kendimi,allah kalan kilolarını 1 hafta için de vermeyi nasip etsin inşallahh aminnnn :nazar::KK16:

ağzına sağlık, o ne güzel dua öyle... biraz olmayacak dua ama ben yine de amiiiiin dedim. :-))))

yine benn:KK3: yinee sizlere bir sey soracagım :) okudugum bir yazıda söyle bir şey diyorlar

''dukan diyetinde peynir var deniliyor sakin turkiyedeki beyaz peynir yada kasar falan sanmayin burda fransada beyaz peynir adi altinda kutuda yagsiz suzme yogurt var onu demek istiyorlar fransada beyar peynir denince burakulturunde suzme yogurt gelir akla yani yagsizindan suzme yogurt yiceksiniz burda bir yanlis anlama var kelimesini google den fotografina bakin isterseniz ve fransizca turkce tercume edin sonrasi beyaz peynir cikar ama suzme yogurt o yuzden arkadaslar bildiginiz peynirden uzak durun onlar yag kabul edilecek kadar yagli ben bunu soyliyeyimde aklinizda bulunsun''

sizler nasıl peynir kullanıyorsunuz ben beyaz lıght almıstım yanlısmıyım yanı:26:

yine benn:KK3: yinee sizlere bir sey soracagım :) okudugum bir yazıda söyle bir şey diyorlar

''dukan diyetinde peynir var deniliyor sakin turkiyedeki beyaz peynir yada kasar falan sanmayin burda fransada beyaz peynir adi altinda kutuda yagsiz suzme yogurt var onu demek istiyorlar fransada beyar peynir denince burakulturunde suzme yogurt gelir akla yani yagsizindan suzme yogurt yiceksiniz burda bir yanlis anlama var kelimesini google den fotografina bakin isterseniz ve fransizca turkce tercume edin sonrasi beyaz peynir cikar ama suzme yogurt o yuzden arkadaslar bildiginiz peynirden uzak durun onlar yag kabul edilecek kadar yagli ben bunu soyliyeyimde aklinizda bulunsun''

sizler nasıl peynir kullanıyorsunuz ben beyaz lıght almıstım yanlısmıyım yanı:26:

ben genelde sütaş süzme peynir kullandım. bazen de sütaş ligh beyaz peynir. şu ara bahçivan ligh süzme peynir çıkarmış, onu yiyorum. zaman zaman taze kaşar, eski kaşar, tulum falan da yedim. lor 1 kez aldım, birazını dukan ekmeğine kattım. kalanı aylardır buzlukta duruyor. banu bu diyet halimle lorlu su böreği serbest deseler yine de yemem. lorlu börek bile yenecek birşey değildir benim için. süzme yoğurtsa süzme yoğurttur. yoğurt olarak yerim ben onu. okduğun yazı doğrumudur bilmem ama benim diyetim budur.

ben genelde sütaş süzme peynir kullandım. bazen de sütaş ligh beyaz peynir. şu ara bahçivan ligh süzme peynir çıkarmış, onu yiyorum. zaman zaman taze kaşar, eski kaşar, tulum falan da yedim. lor 1 kez aldım, birazını dukan ekmeğine kattım. kalanı aylardır buzlukta duruyor. banu bu diyet halimle lorlu su böreği serbest deseler yine de yemem. lorlu börek bile yenecek birşey değildir benim için. süzme yoğurtsa süzme yoğurttur. yoğurt olarak yerim ben onu. okduğun yazı doğrumudur bilmem ama benim diyetim budur.

cok tşklerr haklısın loru bende sevmem sadece lorlu acı biber kavurması var kahvaltılarda yapardık sadece orda severdım bende:) sutas suzme peynır alacam bır dahaki sefere :) sahıden bu kez cok heyecanlı ve ısteklıyım eylul de cok fazla dügün varr kıyafet bakmayı dusunuyordum erteledım :KK1:

cok tşklerr haklısın loru bende sevmem sadece lorlu acı biber kavurması var kahvaltılarda yapardık sadece orda severdım bende:) sutas suzme peynır alacam bır dahaki sefere :) sahıden bu kez cok heyecanlı ve ısteklıyım eylul de cok fazla dügün varr kıyafet bakmayı dusunuyordum erteledım :KK1:

bahçivan bembeyaz light çıkarmış. yağ oranı daha düşük. sütaş süzmenin az yağlısı işte. ben ondan aldım. migrosta var.

bir de o acı biber kavurmasını tulumla dene. tabi tulum seviyorsan :-)))) çok gıcığım değil mi

:KK36::))) ahaha yok ole demıyımde ızmırlıyım sevılmezmı tulumm :)) bu arada tatlandırıcı caay kahve kullaanmıyorum bakalım tatlı krızlerımde ne yapacam zero cola demıs bır kac arkadas :26:

:KK36::))) ahaha yok ole demıyımde ızmırlıyım sevılmezmı tulumm :)) bu arada tatlandırıcı caay kahve kullaanmıyorum bakalım tatlı krızlerımde ne yapacam zero cola demıs bır kac arkadas :26:

valla ben çok ender içtim kola. süt de kesiyor benim tatlı krizlerimi. 2-3 defasında da diabetik çikolata yedim bir parç. bir süre sonra azalıyor zaten...

bu arada yenı dıkkatımı cektı profılındekı cızelge harıkasınnnn ya tebrık edıyorum senıı :) ne kadar suredır yapıyorsun dukan beslenme şeklini?

ya bacaklardan neden gitmiyoooooor :)
hep üstten gidiyor benim kilolar, keşke birazda alttan gitseler ya

bende var bu problem ama diyetle ilgisi yok. diyetten 1 yıl kadar önce ortaya çıktı. ulnar oluk sendromu deniyor. koldaki sinirlerin içinden geçtiği kanaldaki sıkışma. özellikle masa başı çalışanlarda çok görüle bir hastalık. imkanın varsa bir doktora git. ortopedi ya da beyin cerrahi bakıyor. aile hekimi de onlardan birine sevkeder zaten.
karpal tünel sendromu:KK50:

agzına sağlık.:nazar::nazar:
harika yazmış, resmen döktürmüşsün:KK9::KK9:

bende de öyle canım. üstten epey gidiyor.köprücük kemiklerim filan ortaya çıktı iman tahtası denilen yerden kemikler belli olmaya başladı çok hoşuma gidiyor bu durum. ama henüz bacaklarda incelme yok:26:

bunu duyduğuma gerçekten çok sevindim:KK52::KK52: benim asıl sorunum üst bacak iç bacak ve basen:KK19:

merhaba hoşgeldin. başarılar diliyorum. kitabı başucunda tutmayı da ihmal etme :KK34:

evet günde iki top light olanından tüketebilirsin. ben makinesini aldım kendim yapacam artık :KK53:
iyi de hatunlar sizce de garip değilmi? en yağlı bölgeden verirmiş vücut önce ..yada en çok ordan gidermiş üst gittikten sonra alt tophane ,üst şişane:KK1::KK1: zaten üstte bişiy yok ki üst bacaklar bildiğin kalas asıl ordan gitmesi lazım ama haksızlık buuu:KK43::KK43::KK43::KK43:

:KK9: :KK9: :KK9:
şahanesin :KK34:

yeşil çayı günde en az 2 fincan içerek başlayabilirsin sabah açkarnına akşam da yatmadan önce ama emzirme durumunda içiliyor mu bilemiyorum. tabii herşeyden önce bol su içen lazım:KK66:

dukandiyette 2,5 diyor, püF
matematik yine işbaşında

ayy algoritma gibi bu ya:)
şaka bir yana hergün sınırlı izinlilerle hergün olmamak kaydıyla izinliler farklı canım :KK66:

7/24 her evre içilebilir bunlar, afiyet olsun:nazar:

canım içindekiler kısmına bak açık açık sorbitol yazıyorsa çiğneyebilirsin, vvident, oneo vs vs onlarda var diye ahtırlıyorum ben oneo çiğniyorum fiyattan dolayı
2/0 hepimiz için muamma , ben dahil sanırım hiçkimse cesaret edemedi yapmaya.
o nedenle çok yardımcı olamayabiliriz bu konuda.

bende de aynı durum söz konusuydu, üstten aynı göğüs kafesi böööle insanın gözüne çarpıyor , çarpıcı bir görünümden bunu kastemediğimi anlamamış dukan amca:))) ama zamanla basen ve göbek de gisdecek elbet sadece oran 1/3 gibi düşün yani üstten 3 cm ise alttan 1cm gibi gidiyor. callan yapan arkadaşlar bu konuda sanırım daha başarılı.
ben şu ana kadar 12 kiloya yakın verdim ama basenlerden 6 cm gidebildi.
üst kemik torbası , kolar da çok incelmedi ama basen ve bacaklardan daha iyi tabi.
sanırım bu diyette LİFO (son giren ilk çıkar) yöntemi kullanılıyor yani son alınan yağlar ilk gidiyor, benim basen ve göbek bildim bileli benimle, o nedenle bu varsayımı yapıyorum , bilimsel değil yani :KK9:
2/0 konusunda hala yeterli tecrübeniz yok :KK19:

ahahah ya gözden kaçmıştır:)
tebrikler :KK34:[/
iyi de güneylicim ben basen ve üst bacak kısmı yağları sonradan aldım bu da senin tezi çürütüyo malesef:KK1::KK1::KK1:şaka biyana normalde çok idealdim yani 55-56 falandım ne güzeldim herkes hayrandı fiziğime:KK43::KK43::KK43:antidepresanlar ve hipotiroid ıderken 6 kilo aldım ben .sanırım en inatçı bölge bu basen ve alt kısım ona göre özel diyetler olduğuna göre benim bildiğim yazğsız yemek en çok bu bölgeleri etkiliyor yani alttan vermek için yağsız yemek şart üstü bilemicem:KK1::KK1::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

hepinize merhaba dıyım önce,dün aksam üstü sizleri gelip misafir olarak okudum yazdıklarınızın gazıyla daha öncede duydugum dukan diyetine başlamış bulunuyorum 68 kıloyum dün iş çıkısı hemen market alısverısımı yaptım sutumu tavugumu yulaf kepegımı aldım aksam yemegınde tavuk gogsunu haslayıp kekık karabıber yanındada yogurt ve kepegımı karıstırıp yedım , sabah 2 yumurta bı dılım beyaz peynırımı yedım iş yerinde yeşil çayımı ve şu an saat 16.30 2 lt suyumu içtim aksam hasladıgım tavuktan kalan parcayı yogurt ve kepegımı oglen yemegınde yedım,
yediklerimi yazıp hem hatırlamak hemde benım gıbı yenı baslayanlara ısık olur dıye yazıyorum:) şimdi size sormak istediğim bir sey var agzım acayip kuruyor hanı 2 lt daha su ıcerım o derece normalmı bu aksama ne yemem gerek kolay bısı tavsıye beklıyorum :)
hedef 55 dı ama dukan amca 58 ol yeter dedı:KK1: 3 gun atak surem var ne olur cevap verın:KK16:
hosgeldin canimmm bol bol kilo vermeler insallah
PRENSESSEGİLİ :
galiba bu duraklama reglden dolayı,belki de tükettiğim zero ve kahvelerden dolayı bilmiyorum ama bugün kahveyi zeroyu kestim yeşilçay ve biberiye içiyorum üç gün içeyim iğrenç şeyi bakalım işe yarayacak mı

insallah yarar tatlim bende zeroyu rafa kaldirdim artik

ben de aynını düşünüyorum, perşembeye kadar tartılmayacağım ama benimkisi güçlendirme ilk hafta, sters yaşamamak adına iyi bir fikir gibi geldi.
inşallah beklediğimiz olur ve + almayız
)

insallah olmaz canim benim ya
Canim adi markasi aklima gelmiyor simdi Netto da yunan peynirinin yaninda var yagsiz peynir tam yagsiz degil ama yinede yenebilir..Ben genelde sürme krem peynir var ya onu tüketiyorum ekmek yaparsam quark kullaniyorum ekmegime de ondan sürüyorum..Birde körnige frischkäse var onu da kullanabilirsin..:KK34:

.

cok sagol tatlim benim.,...bende philadelphia nin %5 frischkäselerini aliyorum ama yarin nettoya ugrarim bi ara :KK54:

Günaydın kızlar, dukanın kitapta bahsettiği ilk egzersiz varya, yatakta minder ve yastık desteği ile yapılan onu ben tam anlayamadım ya, ben kendi egzersizlerimi yapıyorum ama bunları da bir denemek istiyorum, diğerlerini anladım ama bunu anlamadım, yapan varsa bi anlatsın hayrına :KK34::KK34:

Günaydın kızlar, dukanın kitapta bahsettiği ilk egzersiz varya, yatakta minder ve yastık desteği ile yapılan onu ben tam anlayamadım ya, ben kendi egzersizlerimi yapıyorum ama bunları da bir denemek istiyorum, diğerlerini anladım ama bunu anlamadım, yapan varsa bi anlatsın hayrına :KK34::KK34:

ben daha hiç inceleyemdim ama o bildiğimiz mekik gibi bir şey sanırım yani okuduğumda öyle anlamıştım

X