Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Ben geldimmmm :) Ne yoğun günler geçiriyorum ben böyle yavsss :KK1: Aynı kilodayım, dikkat ediyorum, ama dukan yapmıyorum. Ramazandan sonra son bir gayretle son kalan 13 kiloyu da göndereceğim bebekler :KK1: :KK1:

hadi bakalım, güzel haberlerini bekliyoruz:-)

ben değil nesli deneyecek, sonuçları bizimle paylaşacak. bir de paran çoksa hepsini harcama, kilo verince yeni ciciler alırsın :-)

hoşgeldin medesa, tartın öyle bir ileri bir geri işlere başladıysa, pili bitiyor demektir. benimki öyle olmuştu.

Sen bu para olayını yanlış anlamışsın.
Bir arkadaş çok kilolu olanların kilo vermesiyle daha az kilolu olanların kilo vermesini teşbih sanatı ile anlattı. Çok paran olursa rahat harcarsın, az paran olursa zor harcarsın dedi. Bende bende çok para var ama hiçde rahat harcayamıyorum benim vucut cimri demek istedim ama "benim param çok cimriyim anlamışsın" sanırım..

güzel cnm bana göre..keskinoglu hiç denemedim onla karsılastıramıorum o nedenle suan ama ben begeniorum..

ben de cp alıyorum denk gelince ama bana biraz tuzlu geliyor,hem hiç tavuk gibi değil ki hatta siz şimdi yazana kadar ben onu et sanıyordum :KK9:
dün tansaşta şeker marka kıyma dönerde kampanya vardı,yağ oranı %8.3 tane aldım,üstelik 2.49 liraydı.bugün de devam ediyor mudur bilmiyorum ama yedim tadı da güzeldi:KK34:
bazen de bolcanınkini alıyorum ama ona epeydir denk gelemiyorum.
yaa bu arada bişey söyleyeceğim sizde de oluyor mu bilmiyorum ama ben bu bazı et ürünlerine güvenemiyorum özellikle de tavuk olanlara :KK50: hani diyorlar ya tavuğun her yerini koyuyorlar diye cidden bazen yerken çok garip şeyler geliyor ağzıma ve tavuğun kafası mı ayağı mı ne bu diye bi garip oluyorum:KK51:
içinizi bulandırdımsa kusura bakmayın da yine de tavuk dönerdense bildiğiniz saf tavuk göğsü butu almak daha iyi gibi geliyor bana.yada et döner alalım yani:KK34:

Evet canım ya, sen söyleyince aklıma geldi şimdi bak :)) Ben de özledim gerçekten.

kuzularrrr ben size yollarııım bebişlerimmm :KK16:

hadi bakalım, güzel haberlerini bekliyoruz:-)

ben değil nesli deneyecek, sonuçları bizimle paylaşacak. bir de paran çoksa hepsini harcama, kilo verince yeni ciciler alırsın :-)

hoşgeldin medesa, tartın öyle bir ileri bir geri işlere başladıysa, pili bitiyor demektir. benimki öyle olmuştu.

ayy canım yaaa ben de pilinin bitttiğinizi düşünmek istiyorum çünkü biraz daha _ göstermezse benim pilim bitecek :KK50:

E daha ne olsun güzelim. Başarılı bir çalışma olmuş.

olmusta geceyedogru tekrar aciktim bir dilim peynir ve bir kase yogurt yedim fazladan off
Bence süper liste insallah __ görürsün canimcim..

insallah tatlim ya cok istiyorum

bugünkü menüm;

SABAH:
1,5 yk yulak kepeğinden ve 1 yumurtadan yapılmış krep
1 haşlanmış yumurta
2 kupa çay yarım tatlandırıcıyla

ÖĞLE:
1 küçük tabak sade tavuk sote
1 bardak ayran ( evde kaymağı alınmış sütten yapılan yoğurtla)

İKİNDİ:
1 yumurta
2 kupa cay yarımşar tatlandırıcıyla

AKŞAM:
3-4 çatal sade tavuk sote
1 bardak ayran

2,5 lt su, 20 dk yürüyüş ::::: yorumlarınızı bekliyorum kızlar ilk günüm böyleydi

yumurta cok olmamis mi tatlim hani sarisi kisitli ya :26: yanlis anlama bilmiyorum bu nedenle soruyorum

ben göbüşüm içn titreşmli kemer falan denedm ama işe yaramadı.terlemeden olmucak sanırm:KK51:

pilates pilates pilatessss bu kiloya ragmen göbis süper pilates sayesinde

Günaydın kızlaaar..!!

Ben evde bilgisayar açmıyorum pek.. Hatta hiç gibi bişey.. O yüzden burayı takip edemiyorum evde olduğum zaman. Ama telefon bütün gün yanımda olduğundan tabi face'i takip etmek kolay oldu.
Burda yazılanları okumam lazım yine :) Yine baya olmuş :)) Ve de smileylere kavuştum :KK70: gözünü sevdiğim smileyler.. Sizsiz hayat çok zor ve sıkıcıydı :KK1::KK1::KK9::KK55::KK34::KK52::21: Oh beee!! :KK70: :KK37::KK54: Reglim bitti bu arada ya, ama yine de 59 lu kilolardayım :KK31: Perşembeye kadar tartılmıcam bakalım.. Perşembeden sonra da yeşil çay kürü yaparım artık.. Şurda Ramazan'a kaldı 2 hafta.. :18: O zamana kadar zayıfladım zayıfladıımm.. Ay hadi yaaa.. 2 kilocuuukkk... :KK53:
Yok yaaa... !! 1 hafta kalmışşş doğru ya hahaha :KK9: Ah günler ne çabuk geçiyoooorr.. benim 2 kilo yalan olur böylece :KK70: Tamam 1 kilocuk :p

dely ciiiiiiiim bende ramazana kadar bi iki kilo gitsin istiyorum:KK43:

günaydın kızlar,:KK16:

cumartesi sabahı +600 iken bu sabah +1000 :KK53:
haftasonu sp günleri yaptım o yüzden bu gelen artılar normal diyorum.allahın izniynen iki günün saf p olacak..
herkese güzel bir hafta diliyorum :KK52:

sagol tatlim insallah hepsini fazlasiyla - olarak görürsün

canım dondurma makinasızda yapılabilir ama -sanırım iki saatte birdi- çıkarıp karıştırman lazım bende ev hanımı değilim haftasonlarım var sadece ve çogu zamanda evde olmuyorum dolayısı ile yapamam o yüzden makine aldım.
mikrodalga fırın bende alıcam :KK53:
haftasonlarim dondurma yapma günlerim olacak....ben asosyallestim dukanla cünkü disariya ciktigim an kacamak olacak korkuyorum :KK53:

Günaydın canlarım, herkese iyi haftalar,

Umarım herkes iyidir.

Kızlar, güçlendirmede 4. haftaya girdik ve ben bugün 57,0 kiloyum. Ekmekle ilgili de çok tahıllı ekmek almaktan vazgeçtim, onun içince ayçekirdeği var ve tam buğday alıyorum. Herkesin kendi tercihi tabi ama aklınızda olsun.

Hepinizi öpüyorum şimdilik. :KK16::KK54:

masallah tatlimmm

herkeze günaydınnn
güçlendirmede 10. günümm. benim gibi güçlendirmeden korkanlara sesleniyorum sakın korkmayınnn. herkezde şu düşünce vardı yemeye bi başlarsak alırızz. ööle olmuyooo kısslarrr ben bu hafta resmen uçtum tatlılar dondurmalar aman dedim aylardır sürünüyorum 1 kilo alsam nolur düşüncesiyle şimardıkça şimardım. bugün benim haftalık tartı günümdü. yağ kemik ne kadar zavazingo varsa tarytılıyorum kurumda. ve sonuççççç 600 gr. gitmiş. kafanızdaki güçlendirme fobisini unutun. rahat rahat seyiri tamamlayın.inanın son 1 aydır iice sallamama rağmen hdefim 55 ti şu an 53 küsürüm. vücut vermeye alışmıişş sevmişte demekki veresi var hala:KK9::KK52::KK52::KK52::KK9:
masallah masallah dukaniceler:nazar:
kızlar günaydın,iyi haftalar
henüz geçmişi okuyamadım,birazdan okuyup döneceğim size :KK34:
tatilim kısa ama güzeldi.
resimler de çekildim bol bol ama benim onları sizle paylaşmam heralde seneye yazı bulur :KK1:
herkes iyidir umarım.
bu arada tartı stabil,3.haftadır gram oynamıyorum:KK50:
gerçi bugün önce 76.9 gösterdi çok sevindim ama bi yanlışlık olması diye tekrar çıktım 77.2 gösterdi,keşke ilk gördüğüme inansaymışım:KK9: en son c.tesi akşamı geciktirici içtim sonra bıraktım,bakalım ne zaman gelecek benim yaramaz.inşallah ondan sonra rahatlayıp vericem kilocukları.ama ilk kez böyle takılı kaldım hayret bişey yaaa,sona yaklaştıkça cidden zorlaşıyormuş vermek :KK50:

kuzum sen yine simdi takildin ben daha seyirde hic siftah yapmadim:KK30: cok ümitliyim tarticim raamazan öncesi bana süpriz yapacak:KK76:

kızlar günaydın,iyi haftalar
henüz geçmişi okuyamadım,birazdan okuyup döneceğim size :KK34:
tatilim kısa ama güzeldi.
resimler de çekildim bol bol ama benim onları sizle paylaşmam heralde seneye yazı bulur :KK1:
herkes iyidir umarım.
bu arada tartı stabil,3.haftadır gram oynamıyorum:KK50:
gerçi bugün önce 76.9 gösterdi çok sevindim ama bi yanlışlık olması diye tekrar çıktım 77.2 gösterdi,keşke ilk gördüğüme inansaymışım:KK9: en son c.tesi akşamı geciktirici içtim sonra bıraktım,bakalım ne zaman gelecek benim yaramaz.inşallah ondan sonra rahatlayıp vericem kilocukları.ama ilk kez böyle takılı kaldım hayret bişey yaaa,sona yaklaştıkça cidden zorlaşıyormuş vermek :KK50:

Medesam,

Tatilinin iyi geçmesine sevindim. Tartını boşver canım sen, margarin kalmayınca ne yapsın vücut, bi de onu düşünsene :))

Regl den sonra 2 kg birden verip geçersin güçlendirmeye sen, canını sıkma. :KK16:

Sen bu para olayını yanlış anlamışsın.
Bir arkadaş çok kilolu olanların kilo vermesiyle daha az kilolu olanların kilo vermesini teşbih sanatı ile anlattı. Çok paran olursa rahat harcarsın, az paran olursa zor harcarsın dedi. Bende bende çok para var ama hiçde rahat harcayamıyorum benim vucut cimri demek istedim ama "benim param çok cimriyim anlamışsın" sanırım..

yok güzelim, doğru anladım da esprine espriyle karşılık vereyim dedim işte. az para çok para örneğini veren de bendim zaten :-) alıntılar karıştı sanırım...

dün epeyce hereketli bir gündü. uzun bir yürüyüş yaptım. arkadaşımla buluşmuştuk dışarda. onun sıkıntısı vardı biraz. konuştukça yedi. ben de ona eşlik ettim. açıkcası bol kaçamaklı bir gün oldu. 1 tost, 1 dondurma, meyve ve cips... ama yine de -200 gördüm bu sabah. ilerde çıkar acısı mutlak ama şimdilik durum böyle.

Aliyecim, biraz kaçamak olmuş valla, senden duymamıştım hiç ama uzun yrüyüş biraz telafi etmiştir umarım. :KK19:

Ben geldimmmm :) Ne yoğun günler geçiriyorum ben böyle yavsss :KK1: Aynı kilodayım, dikkat ediyorum, ama dukan yapmıyorum. Ramazandan sonra son bir gayretle son kalan 13 kiloyu da göndereceğim bebekler :KK1: :KK1:

Hoşgeldin canım, kilo almaman ne güzel, hem zaten fıstık gibi görünüyorsun sen.:KK16:

ben de cp alıyorum denk gelince ama bana biraz tuzlu geliyor,hem hiç tavuk gibi değil ki hatta siz şimdi yazana kadar ben onu et sanıyordum :KK9:
dün tansaşta şeker marka kıyma dönerde kampanya vardı,yağ oranı %8.3 tane aldım,üstelik 2.49 liraydı.bugün de devam ediyor mudur bilmiyorum ama yedim tadı da güzeldi:KK34:
yaa bu arada bişey söyleyeceğim sizde de oluyor mu bilmiyorum ama ben bu bazı et ürünlerine güvenemiyorum özellikle de tavuk olanlara :KK50: hani diyorlar ya tavuğun her yerini koyuyorlar diye cidden bazen yerken çok garip şeyler geliyor ağzıma ve tavuğun kafası mı ayağı mı ne bu diye bi garip oluyorum:KK51:
içinizi bulandırdımsa kusura bakmayın da yine de tavuk dönerdense bildiğiniz saf tavuk göğsü butu almak daha iyi gibi geliyor bana.yada et döner alalım yani:KK34:

kuzularrrr ben size yollarııım bebişlerimmm :KK16:

Canım benim, ben de aynısını düşünüyorum ve almıyorum tavukla ilgili olarak bütün parçalı değilse sakatatların ve heryerinin katılma ihtimali çok yüksek.

Peynir için de sağool fıstığım:KK16::KK16:

selam kızlar bgn itibariyle bende aranıza katılmış bulunmaktayım inşallah bozmadan devam edip şu fazlalıklarımdan kurtulabilirim

Aliyecim, biraz kaçamak olmuş valla, senden duymamıştım hiç ama uzun yrüyüş biraz telafi etmiştir umarım. :KK19:

bende kaçamak çok oluyor da söylemem hiç. insan kabahatini söyler mi, daha neler... :-) bu sefer nasıl olduysa ağzımdan kaçıverdi.:KK17:

Medesam,

Tatilinin iyi geçmesine sevindim. Tartını boşver canım sen, margarin kalmayınca ne yapsın vücut, bi de onu düşünsene :))

Regl den sonra 2 kg birden verip geçersin güçlendirmeye sen, canını sıkma. :KK16:

çok sancım var kuzum,bu ilaç böyle yapıyor beni,hala da gelemedi gelse de kurtulsam.şu tartının da pilini değiştireyim bakiiim nolcak.sonuçta üstüste çıktığımda 2 farklı rakam göstermemeliydi.:KK50:

Hoşgeldin canım, kilo almaman ne güzel, hem zaten fıstık gibi görünüyorsun sen.:KK16:

Canım benim, ben de aynısını düşünüyorum ve almıyorum tavukla ilgili olarak bütün parçalı değilse sakatatların ve heryerinin katılma ihtimali çok yüksek.

Peynir için de sağool fıstığım:KK16::KK16:

ya valla içiniz kalkmasın diye söylemiyorum ama geçen gün birkaç kere talihsiz olay yaşadım bu tavuk dönerlerde.onun için parça tavuk olmadıkça tavuğu almayacağım.et döner alırım.
peynir için de ciddiyim kuzum,oralarda yoksa ben burdan araştırır en iyi nerede varsa yollarım ciddin bakk veee darısı benim de başıma inşallah :KK16:

ya arkadaşlar midenizi bulandırmayayım ama hazır et ürünlerinden mümün olduğunca uzak durun. anlıyorum hepimiz sıklıdık tavk göğüs yağsız kıyma yumurta döngüsünden. ben de çok sıkıldım ama hazır et ürünleri döner, salam, jambon v.b. hileye çok müsait ürünler. çok berbat şeyler duydum. jelatin, soya kıyması ve nişastaya, çeşni, baharat, çin tuzu ve gıda boyası ilave ederek salam, sosis, sucuk bile yapılabiliyormuş. hazır tavuk dönerlerde bolca deri var. et dönerlerde ise sakatat ve soya kıyması.

şunu deneyebilirsiniz; bütün parça et ya da tavuk göğüsü alın. yıkayın ve düzgün bir şekilde buzluğa atın. biraz donduktan sonra çıkarıp (o kıvamı kendiniz ayarlarsınız) keskin bir bıçakla döner inceliğinde dilimler kesin.bunları baharat, tuz ve biraz sütle terbiye edin ve tavada pişirin. hem çok lezzetli hem de sağlıklı.

biliyorum hazır yemek çalışanlar için kurtarıcı ama çok sağlıksız şeyler yediriyorlar bize. hele de islami duyarlılığınız varsa daha fena. domuz jelatini hazır gidalarda çok yaygın kullanılıyor. şu firma yapmaz, bu firma yapmaz diye birşey de yok. dünya jelatin üretiminde helal hayvanlardan üretim bize bile yetmez. miktarı çok düşük. kimse ayranım ekşi demiyor ama et buradaysa kedi nerde diyesi geliyor insanın.

cnm bende kimsenin içini bulandırmak istemem ama bende et için mesela haywanın kemigini bile kıyıp koyuolar die duymustum.yani kısaca dısardan hazır aldıgımız seylerin hiçbirine güwen olmuor ama el mecbur alıoruz :KK43: ben kıymayı bile hazır almıorum artk,,parcadan cektırıorum..arada 6-7 tl fark edior ama suara yogun tukettıgımız ürünler olunca,,diorum saglıksız bişi olmasındansa böle olsun..ztn batmaya battım,,battı balık yan gider :KK1:

teşekkürler canım hemşeri sayılırız o zaman bizimkiler güzelyalıda rahat oluyor bana bir feribotla oradayım eskiden kadıköyden kalkıyordu süperdi şimdi kabataşa aldılar ne gerek varsa :KK43:
..............
25 yıl Bursa'da yaşadım :) Ay ne güzeell! Bi de Güzelyalı'dalarmış. Hemmen gidiyosundur. Kadıköy'den kalkmıyor mu artık!? Ne saçmaa :S Ben Yenikapı'dan biniyorum.

arkadaşlar bende başlayacağım dukana ama lıght yoğurt bulamadım bir türlü. siz hangi marka kullanıyosunuz. artık bende burdayım :KK23::KK42:
Kitabımı dün aldım ama bir türlü yulaf kepeği bulamıyorum. herkes benim için seferber oldu ama yok. netten alacağım artık. ama ona da güvenemiyorum ya yanlış bir şeyse diye :/
selammmm bugün atakta 2. günüm sabah tartıldım 900 gr gitmiş inanamadımm :)) sabah haşlanmış yumurta, peynir sonra bir bardak süt içtim az önce tavuğumu yogurdumu yedim,yaa hep böylemi devam edicek açlık hissetmiyorum yanlız şu yulafla bi anlaşamadık netten tarif alıp fırında ekmeğini yaptım ama oda yenecek gibi değil :KK43:(yulaf kepeğinin tariflerini rica ediyorum sizden yoğurtla yiyemiyorum çünki,bidee kitapta kabızlıktan bahsediyo çok korkmuştum ama ben dünden beri çok fenaaa kabızlığın tam tersi oldum sizde böyle bişey yaşadınızmı yoksa anormallik bendemi..:):KK16:
Hoşgeldiniiiiizzz...!!!:emir_bebek:

Light ürünler küçük marketlerde olmuyor bazen.. Şöyle orta halli bi market varsa gidebileceğin oralarda bulabilirsin. Sütaş'ın Pınar'ın Sek'in ürünleri var. Yaoğurdu Sütaş alıyorum. Süt, peynir Migros marka kullanıyorum.
Asetonluruj, arkadaşlar yardımcı olmuş sanırım..
Sye, anormallik sende galiba hihihi :KK1: Ne mutlu sana :))

Uzun zamandır giremedim ama artık güçlendirmedeyim...:))) geçen sene az bir kemik erimem vardı ama bu sene düzelme var.Callanetics ve her sabah içilen süt gün içinde yediğim peynir mutlaka bir kase yoğurt bunların faydasını görmeye başladım.B12 eksikliğim yüzünden et tüketmek gerekiyordu dukan sayesinde bunu bol bol yaptım...balık,sebze az yağ tahlillerim süper...
Çok sevindim..! Geçmiş olsun..

yahu ben bu güçlendirmeden korkuyorum. itiraf ediyorum korkuyorum. hedef kiloma 2 kilo kadarcık kaldı azıcık okuyayım daha bi bilgileneyim dedim. Korkarak okuduğumdan mı bilinmez anlamadım hiçbirşey. Ya kiloları geri alırsam diye korkmaktayım kendimi böyle çok seviyorum göbeğim hariç:KK47: erimedi gitti pislik göbek hala vucuduma göre büyük. olsun ama küçülmeside güzel. Oturduğumda iki tane yanardağ olarak katlanmıyor. Karbonhidrat korkum var çok feci sanırım kafayı yemiş durumdayım.:KK52:
Benim de basenlerden göbeğim pek belli olmuyomuş heralde :KK37: Basenler biraz incelince, göbek çıktı ortaya :S :KK70: Gitmiyo yaaa:KK31:

Gönderirsin sen :KK34::KK9: Almaman bile güzel yaa :81: Kolay gelsin bi de :)

olmusta geceyedogru tekrar aciktim bir dilim peynir ve bir kase yogurt yedim fazladan off
........
dely ciiiiiiiim bende ramazana kadar bi iki kilo gitsin istiyorum:KK43:
......
Bence verirsin sen canım.. Daha yeni başladın.. Biraz dikkat et, mutlaka verirsin.. :KK34: Bi de istersen gece, istersen sabaha karşı ye.. Dukan'a uygun şeyleri yediğin sürece sorun yok ki yahuu :KK66: Boşuna bozma moralini. Stres yapıyorsun vücut da bişey sanıp kasılıp kalıyo bak :)) :KK34: Vereceksiiinn :13:

kızlar yarın sağ el bileğimden ameliyat olacağım, sanırım bi süre uğrayamam hepinize bol eksili günler diliyorum, görüşmek üzereee...
Tez vakitte gel inşallah.. Geçmiş olsuunnnn!!!!:KK5:

Ben seni yirim, yirim, :KK19:hiç de kıyamazmış vücuduna. :KK9::KK9: Evet haklısın bence perşembeye tüm şişlik gitmiş olur, hadi inşallah bakalım. Ramazanda almazsın inşallah canım ya, geçen senelerdeki gibi yemeyeceksin ki. Yok öyle bişey, hatta verirsin bence, kıyamadığın vücutçuğun aç bilaç saatler geçirecek. E hadi ezberle bakalım, önce yulaf kepeğini öğren 2,5 kaşık bak, biz de bugün öğrendik. :KK9::KK9:
Hihihih :KK1: ay benimki aç kalınca da depolar beee :KK70: Depolucak ne buluyosa hahahha :KK9::KK9: Benim ambarlar da ne doluymuş kardeşim hahahah :KK52::KK60: Harca harca bitmedi :KK60::KK60: Ama evet, bu sefer vermeyi planlıyorum Ramazan'da :KK4: :))
Yarım kaşığın aramızda lafı mı olur yaaa :KK1::KK9::KK9:

Alıntılardan yaptığım kuleyi burada bitirerek :KK1: yemeğe çıkıyorum :KK70::KK70: Afiyet olsun herkese kızlaaaarr :KK56::KK54:

Ustalarrrr ben caylak cekirge olarak bir iki sorum olacak size....
gecenlerde kestanesekerim ile konusurken sey gecti araqmizda sizde bir liste varmis günlük limitler olarak ben seyirde limit yok saniyodum kitabi aldim elime biryerde yanlis yapiyorsun sanirim diye orada gördüm elinde bulunan bi zahmet paylasabilirimi...
dün 100gr arti görürsem atak yapicam dedim ama yok siz onu son care olarak kullaniyorsunuz bende kullanmayayam o vakit seyire devam....ama su kabizliga baska birsey Bulmam gerekecek formcaylar fayda etmiyor dukan amcanin sayfasinda kabizlik giderici birsey var onu alsammi ben ya:26:

100gr için atak yapma canım, alışır vucut sonra.
ben diyetten önce hayatı boyunca kabızlık bilmeyen biriydim ama artık haftada 1 kere filan çıkar olmuştum. yeşil çay, misk, vb kullandım ama çare olmadı. taaki love01'in önerdiği tilaks'ı kullanana kadar, tamam kabul iğrenç bir tadı var ayrıca fena karın ağrısı yaptı ama muhteşem etkisi var. resmen içini dışına çıkarıyor insanın(en azından benim gibi bi insanın :KK66: )

love muCks canım, çok teşekkürler :KK42:
Oyyyy :kk77::kk77: Teşekkürler canıımmm :KK54::KK16: Utandırdın benii..
Evlendikten sonra kilo aldım canım ben :S Evlenmeden önce 2 kilo falan almıştım, sonra da üstüne 8-9 kilo aldım 8-9 ayda :S :KK56::KK1: 14 ay oldu evleneli :107::86: Şimdi düğündekinden 1 kilo falan daha azım. Ama 2 kilo daha az olmak istiyom.. Başaramıyom :KK31: Çok fazla kilolu değilim doğrusu, haklısın ama.. Yine de var bişeyler :KK49::KK1: Göbeğimi kamufle etmeden yaşamak istiyorum :)) Saol canım :KK16::KK54:
ben daaa göbeemi görmek istem,yorum ama püFss

kızlar yarın kpsss sınavına giricem zaten hiiç çalışmadım bari son 3 yılın sorularınaa bakıyim dedim onada bakamadım
şimdi kk yıda face de kapatıyorum izninizle :))) bari bugün bakıyım biraz
öpüyorum hepinizi

kızlar nasıl geçti sınav?
gerçi iptal durumu olabilir ama yine de nasıl geçtiğini erak ettim. inşaallah iyi geçmiştir sizin için :KK54:

Kolay gelsiiinn! Bu arada Bursalı sayılırım ben de :KK66: Orda okumuşsun sen de.. Güzeldir Bursa.. Ailem ordaaa :KK16:
Sen de oğluşun da çok tatlsınıızzz :KK16::KK16:
Görüşürüüzzz...:79::KK54:

Rica ederiimmm :87::KK3:

Ben de şimdi kapatıyorum biraz.. Yoksa gerçekten iyi olmucak benim için.. :S :)) Görüşürüüzz kızlaaaarrr...!!
oyy ben de Bursa'da okudum. güzeldir orası ya. Teyzem Bursa'da. bu hafta geldiler yiğenimle. Bursa iyidir. Bursa'da öğrenci olmak daha da iyidir:KK66:

kuzum maaile olduğunuz fotoyu gördüm ben,miniminiciksin ne güzel işte :KK16:
başka göremedim giremiyorum ya face'e ama ilk fırsatta halledicem bu sorunu yoksa çatlıcam.
teşekkür ederim canım benim sağolasın,gerçi şu an tabi adet geciktirici aldığımdan regl göbeği de var haftaya atlatıcam inşallah
sağol kuzum benim,sen de öylesin maaşalllahh :nazar:
kız şimdi seni gördükten sonra daha iyi hayal edebiliyorum gecelikle sırıtarak sızmış halini ahahahahaa :KK9::KK9::KK9:
bakmak artık sünger bob'a falan,zaten önceden de allah var yani tombiktim ama ee çirkin de değildim yani çok koşmuştu bu benim peşimde.ama tabi şimdi kiloları da verince hakikaten yapıştı kaldı da napiim ben artık onu :21::21:
o da eritirse göbişi düşünürüz ahahahaha :KK9::KK9:
yaa düşünme onu artık, gez toz istersen sonra da sepetle gitsin :KK33:

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:Dukan enistemiz olsun sen bol bol pelvis yaparsin bizede özel motive edici sözler söyler aman efenim püf noktalari falan :KK23:
ahahahahhah yakında kapatırlar bizi diyim ben onu size :KK9::KK9::KK9:

henüz tüm h.sonunu okuyamadım, henüz 6167.sayfadayım:KK9: biraz yoğun bu gün. ayrıca sabahtan bu yaa 2-3 kere fena halde fırça yedim müdürümden:KK36: hayrolsun bakalım :KK31:

öpüldünüz.

ya arkadaşlar midenizi bulandırmayayım ama hazır et ürünlerinden mümün olduğunca uzak durun. anlıyorum hepimiz sıklıdık tavk göğüs yağsız kıyma yumurta döngüsünden. ben de çok sıkıldım ama hazır et ürünleri döner, salam, jambon v.b. hileye çok müsait ürünler. çok berbat şeyler duydum. jelatin, soya kıyması ve nişastaya, çeşni, baharat, çin tuzu ve gıda boyası ilave ederek salam, sosis, sucuk bile yapılabiliyormuş. hazır tavuk dönerlerde bolca deri var. et dönerlerde ise sakatat ve soya kıyması.

şunu deneyebilirsiniz; bütün parça et ya da tavuk göğüsü alın. yıkayın ve düzgün bir şekilde buzluğa atın. biraz donduktan sonra çıkarıp (o kıvamı kendiniz ayarlarsınız) keskin bir bıçakla döner inceliğinde dilimler kesin.bunları baharat, tuz ve biraz sütle terbiye edin ve tavada pişirin. hem çok lezzetli hem de sağlıklı.

biliyorum hazır yemek çalışanlar için kurtarıcı ama çok sağlıksız şeyler yediriyorlar bize. hele de islami duyarlılığınız varsa daha fena. domuz jelatini hazır gidalarda çok yaygın kullanılıyor. şu firma yapmaz, bu firma yapmaz diye birşey de yok. dünya jelatin üretiminde helal hayvanlardan üretim bize bile yetmez. miktarı çok düşük. kimse ayranım ekşi demiyor ama et buradaysa kedi nerde diyesi geliyor insanın.

cnm bende kimsenin içini bulandırmak istemem ama bende et için mesela haywanın kemigini bile kıyıp koyuolar die duymustum.yani kısaca dısardan hazır aldıgımız seylerin hiçbirine güwen olmuor ama el mecbur alıoruz :KK43: ben kıymayı bile hazır almıorum artk,,parcadan cektırıorum..arada 6-7 tl fark edior ama suara yogun tukettıgımız ürünler olunca,,diorum saglıksız bişi olmasındansa böle olsun..ztn batmaya battım,,battı balık yan gider :KK1:

kızlar yaa valla tiksindirmek istemiyorum sizi ama birbirimizi de bilinçlendirmeliyiz sonuçta.yıllar evvel babam bana demişti bunların içine tavuğun kafasını,ayaklarını herşeyini çekip koyuyorlarmış diye.yani hayvanın göğüs ve butunu ayırıp ayrı satıyorlar,geriye kalan çöpe gitçek yerlerini makinadan çekip kıyma,,döner falan yapıyorlar demişti.kendisi de esprili adamdı,dalga geçiyor benle uğraşıyor sanmıştım ama haklıymış adam be yaaa.bilmediğiniz ürünleri almayın canlarım,neler yediriyorlar bize allah bilir öğğğ,neyse bu muhabetin üstüne de ben yemeğe gidiyorum nasıl yiceksem artık :KK51:

100gr için atak yapma canım, alışır vucut sonra.
ben diyetten önce hayatı boyunca kabızlık bilmeyen biriydim ama artık haftada 1 kere filan çıkar olmuştum. yeşil çay, misk, vb kullandım ama çare olmadı. taaki love01'in önerdiği tilaks'ı kullanana kadar, tamam kabul iğrenç bir tadı var ayrıca fena karın ağrısı yaptı ama muhteşem etkisi var. resmen içini dışına çıkarıyor insanın(en azından benim gibi bi insanın :KK66: )
love muCks canım, çok teşekkürler :KK42:

walla bana göre cok igrenc deil tadı ama ben yeşilcayıda içiorum sen sanırım onuda içemiodun..damak tadı farkı malesef :KK43: önemli deil ayrıca,,işe yarasında :)

X