Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

günaydııın güzellllerrrr,
gününüz de sizin kadar güzel olsun inşallahhh:21::21:
benim canım sıkkın,dün 79.4 gördüm diye sevindim yaa bu sabah 80.1 gördüm hadi buyrun bakalım :KK43::KK43:
ne güzel mutlu bir sabaha uyanmıştım,herşeyi düzgün yapmama,üstelik dün p günüm olmasına,üstelik pazartesi sendromunu bir kenara bırakıp sürünmek suretiyle spora gitmeme rağmen neden ben bu sabah +700 ile uyandım.
Allahım bu daha önce de olmuştu,deja vu mudur nedir bu,offf :KK14::KK14::KK14:

benim canım sıkkın,dün 79.4 gördüm diye sevindim yaa bu sabah 80.1 gördüm hadi buyrun bakalım :KK43::KK43:
ne güzel mutlu bir sabaha uyanmıştım,herşeyi düzgün yapmama,üstelik dün p günüm olmasına,üstelik pazartesi sendromunu bir kenara bırakıp sürünmek suretiyle spora gitmeme rağmen neden ben bu sabah +700 ile uyandım.

Dün neler yedin? Kesin vücudun su tutuyordur :KK50::KK50::KK50:

artık tavuk yemekten gıdaklıcam:KK51:

ben gıdaklamaya basladım sanırımmm :KK1: dukana basladıgımdan bu yana bi çiftlik yemişimdir heralde bu kdr tawuk,yumurta vs ile :KK1:

Aslına bakarsan Dukan kitapta diyor ki; işte sonra kilo alırım diye hedefinizi düşürmeyin. Sonra sıkılacağınız için almaya başlarsınız kaçamaklarla falan diyo. Ondan da korkuyorum ama; güçlendirmede almaktan da korkuyorum. Ben kaçamak yapmam ya yapmam deyince :KK66: güven bana :13: 55 olmak çooookkk isteriiimm!!! Ben 56 olursam, Temmuz'da geçerim güçlendirmeye. Ama olmazsam Ramazan'a kadar devam :KK66: Ramazan'da zor olur çünkü seyir ya. Normalde de kilo alırım hep ramazanda zaten ama.. :S

Öpüyorum kızanlaaaarr!! :KK54: Çıkıyorum beeennn!! Akşam yürücem :KK66: Kararlıyım :KK4: Alabilirsem de balık yapcam, yicem :KK66:
İyi akşamlaaarrr!!!

aynen delyy,,artk adamın dediği gibi bıkkınlık gelior we kacamaga cok cok yakın oluosun..bende bu haftayı sırf kilo alma payım olsun die yapıorum ama artk zorakii.o kdr kacamaga yakınımkiii ,,aklımdan neler geçiorr ama son bi hafta diyip sabretmeye calısıorum :KK53:

Yahu kaçamak filan yok, deli gibi de yürüyorum. Suyu biraz az aldım, kabul. Geçen hafta 66' yı görmüştüm. Tartıda bugün 68 oldum. Bu ne yaaaa :KK43: Cola Zeroyu çok içtim diye mi oldu bunlar...

ödem tutmus olabilirsin.ayrıca cola zeroda günde 3 kutudan fazla önerilmior.bu sınırı asmıs olabilir misin?

güçlendirmede 41.günüm ve hiç kilo almadım kızlar!!
nasılım?:)))

süpersinn cnmm..haftaya buraya daha sık ugra ama olurmuuu,,sana ıhtıyacımız warrr :2:

Yawwwww sen muhteşemsin be tatlım, ne güzel bunu duymak :nazar::nazar::nazar:

Benim de az kaldı zannımca, ticker ı da düzenleyemedim gelemedim de günlerdir. ama gelicem bekle, bi de uzaklaşma yaw sana soracak çok şeyimiz varrrrr :KK16:

ben varım dely var ekim var yakın olan başka kim var bilmiyorum ama beraberiz canım sen üzülme yaparız hep beraber

evet bende ondan korkuyorum aslında 60 olayım diye bekledim bekledim 60 olunca 58 e mi insem dedim neyseki 59 akarar kıldım anlıyacağın erteledim yani aynı sebeplerden

hadi hadi gelin kızlarrrr,,dört gözle bekliorummm :KK16:

Günaydın bitanelerim,

Bu sabah 8 de geldim ofise, 9 da toplantı var ama çoook hastayım, bütün gece uyumadım, öksürük, gıcık, her derin nefes aldıkça öksürük krizi yeniden tuttu. Şimdi de derin nefes almaya korkuyorum tekrar gıcık gelecek diye. Doktora gidemedim, bugün de gidemem sanırım :26: ama günün tek iyi haberi bugün 59.2 gördüm tartıda :KK55::KK55::KK8:

Bugün canım da sıkkın çok, sizi çok seviyorum, iyi ki varsınız. Bugün öğleden sonra gelirim, beni özleyin, bugün şefkatinizi eksik etmeyin. Öpüyorum can dukanlarım benim.:KK16:

delyy we ekim 34 geçmiş olsunnn kızlar.

kızlar şu toz tatlandırıcı yada sıvı tatlandırıcıları nerede bulabilirim?

ben eczaneden almıstım ama Splendanın kendi resmi sitesinden almayı dene istersen eczanede bulamadıysan..

herkeslere günaydıııııııııııııııııııınnn
akşam mesai nedeniyle yoğundum, iş biter bitmez de patron aniden çıkalım dedi, "iyi akşamlar" dileyemedim. günaydın diyeyim bari :nazar:

kızlar bir şeye sinirlendim demin hıncımı alamadım çıktım koşu bandına 5.9 ile 40 dk hızlıhızlı yürüdüm koşar gibi resmen iyioldu gece gece :KK53:
aynen kestane şekerciğime katılıyorum, kesinlikle hıncımı atıştırmadan yana kullanırdım, bu nedenle 2 kere tebrik ederim seni acca :KK76:

Günaydın bitanelerim,

Bu sabah 8 de geldim ofise, 9 da toplantı var ama çoook hastayım, bütün gece uyumadım, öksürük, gıcık, her derin nefes aldıkça öksürük krizi yeniden tuttu. Şimdi de derin nefes almaya korkuyorum tekrar gıcık gelecek diye. Doktora gidemedim, bugün de gidemem sanırım :26: ama günün tek iyi haberi bugün 59.2 gördüm tartıda :KK55::KK55::KK8:

ahhh bizde de 8:30 toplantı vardı, bitmez toplantılar, bitmesin de zaten:KK66:
çok geçmiş olsun, ben de bugün ilaç almaya başladım,treraflu forte, dün akşamdan bu yana sümüklü bir kadın oldum çıktım. bu arada regl olmama daha çok varken lekelenmeler başaldı. geçen defa da grip olmamım hemen ardından regl olmuştum ama bu defa eğer olacaksam daha haftalar var. acaba diyetten kaynanklanan bir sorun mudur?
önceki mesajlarda bu tip renklenmeler nedeniyle hamile olduğundan şüphelenen arkadaşlarımız vardı, okumuştum, acaba ne kadar süre sonra düzene girdi reglleri?

Bugün canım da sıkkın çok, sizi çok seviyorum, iyi ki varsınız. Bugün öğleden sonra gelirim, beni özleyin, bugün şefkatinizi eksik etmeyin. Öpüyorum can dukanlarım benim.:KK16:
ahhhh yaaa:KK43: kötü bir şey mi oldu?
kendine dikkat et ve kimsenin seni üzmesine izin verme lütfen.
Annem seneler boyunca migren diye geçiştirildi kullanmadığı ilaç kalmadı 2 gün boyunca baş ağrısı çektiğini bilirim... En son bir doktora gitti şimdi şükür o kadar şiddetli geçmiyor ağrıları :KK16::KK16::KK16: Doktorunu bulmak önemli hastalıklarda yoksa çok zor :KK50::KK50::KK50:

çoook geçmiş olsun canım.

uzulmeee,,gunluk değişimler oluor öle..sırf bu yuzden artk haftada bir tartılıorum ben cnmm..yoksa benimde öle gunluk degısımlerde moralım cok bozuluordu :KK43:

Dün neler yedin? Kesin vücudun su tutuyordur :KK50::KK50::KK50:

mutlu yaa yemedim uygunsuz bişey.sabah 2-3 dilim beyaz peynir ve süt
öğlen fırında hiç yağsız tavuk göğsü + light ayran
arada dukan keki
akşam yine tavuk göğsü ve yoğurt
spordan geldiğim için doymadım lor peyniriyle tek yumurta kırdım yedim.
5 litre su ve 1 litre yeşil çay içtim
daha da napiiim demek istiyorum yani :KK14::KK14:

mutlu yaa yemedim uygunsuz bişey.sabah 2-3 dilim beyaz peynir ve süt
öğlen fırında hiç yağsız tavuk göğsü + light ayran
arada dukan keki
akşam yine tavuk göğsü ve yoğurt
spordan geldiğim için doymadım lor peyniriyle tek yumurta kırdım yedim.
5 litre su ve 1 litre yeşil çay içtim
daha da napiiim demek istiyorum yani :KK14::KK14:

5 litre su ve 1 litre yeşil çaymı :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: Naptın sen :KK50::KK50::KK50: Su 2-3 litreden fazla içilmemeli diye biliyorum ben damarlarda çatlamaya sebep olabiliyormuş... Ve tüm diyetisyener günde 2 fincan yeşil çay öneriyor :44::44::44: Yanılmıyorsam face sayfasında fazla su içmenin vücutta su tutmasına sebep olduğu yazılıydı...

Son düzenleme:
günaydın kızlar

+100 gr ile uyandım şu 59 a ulaşamadım bir türlü dalga geçiyor benle vücudum:))))

Ekim çok geçmiş olsun canım

Yeni başlayan arkadaşlardan biri de hastayım diyordu dün, bende başlarda çok hastalanmıştım sonra internette okudum dukan diyetinde oluyormuş bu adıda başlangıç atağı hastalığıymış sanırım vucudun şaşırmasından kaynaklanıyor direnç aniden düşüyor ama geçici yani korkmayın ilk 2-3 günde mide bulantısı baş ağrısı olabiliyor

multi vitamin iciyoruz canim hic birakmadan

hangisi hangisii!!
Merakla beklemedeyiz o halde... Bakalım tutacak mı...
tuttu canımm :))
Sana yemin ediyorum gözlerim dolu dolu şuann
Hayatta çok sevdiğim 2 insan bana ipek kuzusu derdi. Al işte bak ağlattın beniii...
Bayıldım bu çayaaa. Ara ara yapıp bünyeyi alıştırmadan içmek lazımmm.
oy kuzu,ben kozadan kuzuya meylettim, ipek deyü tanıdığım yok, pozitif bir gözyaşı vesilesiyse sevindim tatlım..
gamezeciğim salam yasak. daha doğrusu işlenmiş et ürünleri yasak. içindekilere bakarsan almadan salam sosis hatta sucuk ve janbonlarda da hep mısır nişastası ya da kıvam artırıcı olarak karbonhidrat içeren bir ürün var.
polonez hindi fümesinde yağ %1 nişasta yok.. ben aldım yiyorum ara ara ..

5 litre su ve 1 litre yeşil çaymı :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: Naptın sen :KK50::KK50::KK50: Su 2-3 litreden fazla içilmemeli diye biliyorum ben damarlarda çatlamaya sebep olabiliyormuş... Ve tüm diyetisyener günde 2 fincan yeşil çay öneriyor :44::44::44: Yanılmıyorsam face sayfasında fazla su içmenin vücutta su tutmasına sebep olduğu yazılıydı...

naptım ki yaaaww :26:
e vücuttan proteini atmak için mümkün oldukça çok su için diyor yaa,içiyorum işte bende daha ne :KK34:
hem ben zaten ilk günden beri içiyorum bu kadar suyu,wc ile aramda köprü oluşturmamın dışında hiç bir sakıncasını görmedim.
daha az mı içeyim yani sizcee,hopplalalaaa gördün mü bak şimdi doğru bildiklerimiz ters mi tepti anlayamadım yaa,lütfen yorum yapın suyu azaltayım mı ? iyi de dukancım da demiş zaten vücuttan proteini atmak için hatta böbreklerimiz zarar görmesin diye bol bol su içelim diye,kafam karıştı yahu :KK53:

günaydın kızlar

+100 gr ile uyandım şu 59 a ulaşamadım bir türlü dalga geçiyor benle vücudum:))))

Ekim çok geçmiş olsun canım

Yeni başlayan arkadaşlardan biri de hastayım diyordu dün, bende başlarda çok hastalanmıştım sonra internette okudum dukan diyetinde oluyormuş bu adıda başlangıç atağı hastalığıymış sanırım vucudun şaşırmasından kaynaklanıyor direnç aniden düşüyor ama geçici yani korkmayın ilk 2-3 günde mide bulantısı baş ağrısı olabiliyor

vucut dalga geçince ben de onunla geçiyorum
:KK33: naniik sana diyorum, vereceğim kiloları diyorum.
hiiç sallamıyorum açıkcası.

ben de en başta ben de hastalanınca panik yapmadım. ama sık sık tekrarlaması canımı sıkıyor tabii. bir de iş yerinde ımmm yanii hastalıklı bir insan görünümüne bürünmek hoş değil, özellikle de bunca seneden sonra ve yeni yeni sıkıntılardan kurtulmaya başlamışken. herkes özel hayatımdaki değişmeler bağlıyor bu durumu.
kimin ne dediği önemli değil bana göre ama iş yerinde algılar etkili oluyor elbet.

bilmiyorum atlatacağım elbet. su akar yolunu bulur, diye düşünmeye devam edeceğim :KK55:

Son düzenleme:
e vücuttan proteini atmak için mümkün oldukça çok su için diyor yaa,içiyorum işte bende daha ne :KK34:
hem ben zaten ilk günden beri içiyorum bu kadar suyu,wc ile aramda köprü oluşturmamın dışında hiç bir sakıncasını görmedim.
daha az mı içeyim yani sizcee,hopplalalaaa gördün mü bak şimdi doğru bildiklerimiz ters mi tepti anlayamadım yaa,lütfen yorum yapın suyu azaltayım mı ? iyi de dukancım da demiş zaten vücuttan proteini atmak için hatta böbreklerimiz zarar görmesin diye bol bol su içelim diye,kafam karıştı yahu :KK53:

Dukanın söylemiş olduğu bol bol 5 lt değildir bence :KK1::KK1::KK1: Uzmanlar 1,5-2 lt su için günde diyor... 5 lt gerçekten çok çok fazla...Tamam proteini atmak için gerekli ama sen gereğinden fazla su alarak gene yoruyorsun böbreklerini... Ben içtiğin o kadar suyu vücuttan attığına inanmıyorum :KK19::KK19::KK19::KK19:

aa medesa ben normal hayatımda zaten çok su içen biriyim. yani açıkcası 2lt nin üzerinde su tüketiyordum. dukana başlayınca daha da içiyorum. sarkmalarına filan neden olduğunu duymuştum ama bence bünyeye göre değişiyordur. tabii varsa böyle şeyler.

Nette araştır istersen medesa günde 2 lt su tüketmek ideal diyorlar hatta şöyle bir şey de buldum

SUYUN FAZLASI DA İYİ DEĞİL

Her şeyin olduğu gibi suyun da fazlası zararlıdır. Bilinçsizce vücudun ihtiyacının üzerinde, aşırı miktarda su içilmesi tıpta ‘hiponatremi' halk arasında ise ‘su zehirlenmesi' olarak bilinen bir duruma yol açar. Aşırı su içilmesi sonucu kanda sodyum düzeyi ileri derecede azalır ve baş ağrısı, görme bulanıklığı, kramplardan… beyin ödemi, koma ve sonuçta ölüme kadar giden olaylar gelişir.

Günaydııınlaaarr!!
İşler vardı gelemedim sabahtan beri. Dün spor yapamadım. mutfak alışverişi falan yaptık, AVM'de falan yürüdük yani anca. Balık aldım ama eve geç gidicez yapamıcam diye, tavuk ızgara ve salata yedim akşam da. Öğlen de tavuk yemiştim. Ohohh!! :) :p
Bugün 59 olmuşum. 200 gr gitmiş. Bugün de 200 daha gitse de geçen Perşembe'ye ulaşsam bari. Akşam balık yicem bakalım artık kısmetse
.

güçlendirmede 41.günüm ve hiç kilo almadım kızlar!!
nasılım?:)))
Güçlendirmede de baya bi usta olmuşsun artık sen :KK66::KK34: 41 gün olmuş. Tebrik ederiiimm:KK9::KK9: İnşallah verirsin de :)

bu sıcakta hasta olmayı başarabilen bir ben miyim:2: ilk gün -1.2 ile uyanmıştım ama çok dikkat etmeme rağmen bu sabah +400 ile uyandım moralim bozuldu:KK50: yürüyüşümü de yapamadım bugn yataktan cıkamıyorum. 1 gün ara verip devam edicem sanırm:KK5:
Geçmiş olsun..

aman olmayıversin tickerım napiimm...tıkır tıkır kilo verimde başka bişi istemem
Günaydın canım, eşim işe gitmedi daha senin ticker ına bakmak için açtım :))
benim yazdığım linki profil değişikliğinde kilo cetveli bölümüne yapıştır canım, mutlaka kabul eder. Yine kabul etmezse yaz bana özel den ben bakarım yine :)) Yapmadan rahat edemem :KK54:
Ay ben de öyle gıcık olurum heee :KK1::KK1: Pes etmek olmaz :KK70::KK70: Yapana akdar uğraşırım :KK70: Sen kızların dediğini yap, yine olmazsa ben de deniyim :KK70: Olmaz öyle yapmaya çalışıp da yapamamak :KK70: Herkesinki oluyo da seninki olmucak mı :)

kızlar şu toz tatlandırıcı yada sıvı tatlandırıcıları nerede bulabilirim?
Splenda'nın internet sitesinden sipariş verdim ben. Stoklarda yoktu orda da ama; gelecekti. Hatta gelmiştir heralde. Bugün yarın gönderirler sanırım. Stevya bulmuştum eczanede, onu almıştım. Ama splendanın tadı daha güzel. ikisi de güzel değil yani aslında ama, yine de karşılaştırırsak splendanın tadı daha iyi yani.

Günaydın bitanelerim,
Geçmiş olsuuunn!! Ovvvv!! :KK16::KK16: Sıkılmaaa!!! :KK16: Ben de öpüyorum :KK54: Dikkat et kendineee!! Ve de bravoooooooooooo:KK9::KK9:

Canım üzülmeee.. Hem biliyor musun çok spor yapmak da hücrelerde su tutuyormuş. Arka arakaya çok spor yapınca öyle artı olarak görüyor olabilirsin tartıda, ama onlar sadece su ve her gün tartıldığın için o artı eksi oynamaların farkındasın. O artılar gider bi kaç güne, boşuna üzülmüş olursun. Ödem söktürücü şeyler iç, mate çayı iç mesela.. Şişkinliği indiriyor bence, ben içiyorum şişkinlik hissedince.. :KK34: Üzülme bakiyiiimm! Yarın bir gün ne güzel eksiler göreceksin, boşa üzülmüş olacaksın.:KK54::KK54:

aa medesa ben normal hayatımda zaten çok su içen biriyim. yani açıkcası 2lt nin üzerinde su tüketiyordum. dukana başlayınca daha da içiyorum. sarkmalarına filan neden olduğunu duymuştum ama bence bünyeye göre değişiyordur. tabii varsa böyle şeyler.

ben normalde hiç su içmeyen biriydim ama dukanla birlikte su içme alışkanlığı kazandım mecburen.
sarkma derken anlamadım,çok su içmek vücutta sarkma mı yaparmış :KK53:

Nette araştır istersen medesa günde 2 lt su tüketmek ideal diyorlar hatta şöyle bir şey de buldum

SUYUN FAZLASI DA İYİ DEĞİL

Her şeyin olduğu gibi suyun da fazlası zararlıdır. Bilinçsizce vücudun ihtiyacının üzerinde, aşırı miktarda su içilmesi tıpta ‘hiponatremi' halk arasında ise ‘su zehirlenmesi' olarak bilinen bir duruma yol açar. Aşırı su içilmesi sonucu kanda sodyum düzeyi ileri derecede azalır ve baş ağrısı, görme bulanıklığı, kramplardan… beyin ödemi, koma ve sonuçta ölüme kadar giden olaylar gelişir.

offf kuzum korkuttun sen beniii yaaa,ben de ne güzel çok su içmeye başladım,böbreklerim zarar görmeyecek proteinden diyordum.
ama haklı olabilirsin çok su içip durmadan wc giderek de yoruyorumdur belki böbrekleri.
ama şöyle ki spora da gidiyorum ve çok ter atıyorum haliyle yeniden su ihtiyacı doğuyor.
neyse yaa ben olmazsa 3 litreyi fazla geçirmeyeyim :KK34:
yine de bu sabah +700 çıkmamın sebebinin su olduğunu zannetmiyorum çünkü ben aynı miktarda suyu her gün içiyorum zaten:KK50:

offf kuzum korkuttun sen beniii yaaa,ben de ne güzel çok su içmeye başladım,böbreklerim zarar görmeyecek proteinden diyordum.
ama haklı olabilirsin çok su içip durmadan wc giderek de yoruyorumdur belki böbrekleri.
ama şöyle ki spora da gidiyorum ve çok ter atıyorum haliyle yeniden su ihtiyacı doğuyor.
yine de bu sabah +700 çıkmamın sebebinin su olduğunu zannetmiyorum çünkü ben aynı miktarda suyu her gün içiyorum zaten:KK50:

Suyu içme sen çok fazla bencede... Her gün içiyorsan neden olabilir :44::44::44: en son lorlu omleti kaçta yedin akşam

5 litreyi kendini zorlayarak içiyorsan içme bence canım, zorla içmiyorsan iç ama. Vücudun bilir ne kadar içeceğini çünkü. Yeter ki 2 litreden az olmasın. Ben 2 litreyi bile zorla içiyorum mesela. Daha da içemiyorum zaten. Yaz geldi, artar belki biraz daha su isteğim de daha çok içerim belki. Zaten bitki çayları falan da içiyoruz, dediğin gibi 1 litre de onlar var. Zorla içiyorsan, maksimum 3 litre su yeter bence. ama çok da zararı olduğunu sanmam ben.

ben normalde hiç su içmeyen biriydim ama dukanla birlikte su içme alışkanlığı kazandım mecburen.
sarkma derken anlamadım,çok su içmek vücutta sarkma mı yaparmış :KK53:

Korkma canım ya..! Canın istiyorsa tabi ki içeceksin. Hem sen spor yapıyorsan, içmezsen fena asıl. Şimdi bi de 3 litreyi geçmiyim diye hesap yapma.. Strese sokma boşuna kendini :KK54::KK54: Bence sporu çok ağır yapıyorsan, onu biraz azaltabilirsin sadece :KK8:

X