Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

çok sağol canım,siz daha iyilerini de başarın inşallah :KK16:
90'lı kilolarla başlayıp 70'li kiloları görmek müthiş bir duygu,hala inanamıyorum :21:
ben de şu anda soğuk yeşil çayımı içiyorum,ice tea babında :)
o dediğin markete denk gelirsem biryerlerde alıcam mutlaka mest çaydan.markası yok mu,adı mest çayı mı ?

Mest markası. O markanın form çayı bahsettiğim. İnanılmaz. Bende yakın zamanda inerim sanırım 70 k,lolara....

inersin inersin inşallah,2 hafta kadar önce senin kilondaydım,reglim yeni bitti işte sonuç ortada.
valla zil takıp oynamak istiyorum,haftaya bu kadar mı güzel başlanır :KK76::KK76::KK76:

Ohh ohh yandannn

Hemen ticker güncelle benceee . Hepimize moral olur...
Cuma tatile çıkıyorum. Sapıtmazsamm döndüğümde 70 lerde olacağım İNŞALLAHHHHH...

.

Mest markası. O markanın form çayı bahsettiğim. İnanılmaz. Bende yakın zamanda inerim sanırım 70 k,lolara....

inersin inersin inşallah,2 hafta kadar önce senin kilondaydım,reglim yeni bitti işte sonuç ortada.
valla zil takıp oynamak istiyorum,haftaya bu kadar mı güzel başlanır :KK76::KK76::KK76:

bişey soracağım,senin boyun kaç ?
yani aramızda ciddi bir boy farkı mı var da senin hedef kilonu 60 olarak belirlemiş.
başlangıç kilolarımız neredeyse aynı.ama hedeflerimiz arasında 15 kilo fark var niçüüünnn:KK53:

bişey soracağım,senin boyun kaç ?
yani aramızda ciddi bir boy farkı mı var da senin hedef kilonu 60 olarak belirlemiş.
başlangıç kilolarımız neredeyse aynı.ama hedeflerimiz arasında 15 kilo fark var niçüüünnn:KK53:

Tam bende sana aynı şeyi soracaktım.

Ben 163 cm. Yaş 33. Dukancım 63 verdi ama ben 65 e bile razıyım. AMa küçük kırmızı balığın hikayesini okuyup resimlerini görünce hedefimi 60 yaptım. Hatun resmen 10 yaş gençleşmiş.

Ben 07/05 de başladım ya sen??

:)

kızlar ben geldim. Dukan alışverişinden bu dukan beni batıracak ama ben onun beni batırma şeklini sevdim. yulaf kepeği alacaktım bitmişti yulaf kepeğim. Bizim buradaki migros m siz migros olduğundan bahsettiğiniz ürünlerin (light meyveli yoğurt aroma vs) hiçbirini bulamadım tabi.yulaf kepeği önemliydi benim için ve aktara gittim. Orada markası yemyeşil olan bi yulaf kepeği aldım. Doğalsanla karşılaştırınca bi fark göremedim ben. Görüntü olarak işlevi nasıldır bilemem tabi bilginiz olsun istedim.

ayyy bu dukan benide batırdı arkadasımm,,sorma gitsinn :KK1:

Merhaba arkadaşlar,

Çoook uzun sürdü 2 gündür hiç girmedim, bu saatte birazcık baktım ama yazmadan edemedim :KK9:

Love01 cim güçlendirme vakti gelmiştir sanırım az kaldı

Ve çok sevgili diğer arkadaşlarım, bu kadar okuyabildim, okudukça yazarım.

Hepinizi çok seviyorum, iyi ki varsınız. :KK16::KK16::KK16:

cnm dünkü tartıda gördüğüm rakam beni önceki haftalar kdr sewindirmedi malesef,,sadece 900 gram wermişim bu hafta.suan 54,8.im. yani hedefimin altındayım..sanırım 3 kilo yarısını o zmn ilk taamamlayan ben mi oldumm,,yoksa sen mi :KK1: bu haftada yıne seyır yapıp,biraz kilo alma payı bırakmak ıstıorum..haftaya kısmetse gececegım guclendırmeye..

Kizlaaaaaaaar, ben 3 hafta once basladim, ve suanda 58 kiloyum.. Buarada 65 kiloydum basladigimda... yani 3 hafta gibi zamanda 7 kilo verdim. Sagolasin DUKAN EMMI.. Sen cok yasaaaaa. Cizelgeyi bilmiyorum nasil calisiyor yoksa ilerletirdim ama bosver, kalsin boyle... Bugun kendime coook buyuk ziyafet cektim, ve yarindan itibaren Saf Protein gunum... Bir hafta sonra hedefime ulasmis olacagim... Darisi hepinizin basinaaaa.

tebriklerrr :KK16:

ilk baslarda yürüyüse gidiyordum ama simdilerde gidemiyorum aslinda baslamak istiyorum esim de twister getirdi gelirken olmazsa ona baslayacagim..Kullanan varmi aramizda..?

bende aldım ama ameliyat sonrası hemen baslayamamıstım bu hafta baslamayı dusunuorum..işe yaradıgını duydum..

pahalı mı bu twister?bnde mi alsam ki

ben iplisini 16 küsüre almıştım..

Ya birde sabah kalkiyorum göbegim gayet kibar aksama kadar cay su kahve derken bi bakmisim havalara girmis yine :KK9::KK9::KK9: ya varya eskiden rahatsiz olmuyormusum gibi simdi göbegim az sissin acajip moralim bozuluyor sizlerde de oluyormu bu durum..?

ayneenn yaaaa..bide ben ztn normaldede (diyette olmasamda) cok su içen bi insandım,şimdi dahada cogalttım.resmen 3 aylık gibi dolasıorumm :KK53:
1 haftadır aynı kilodayım ve kabızım:KK52: öküz gibi spor yapmama rağmen veremiyorum ne salak bir bünyem var

bnde olmuştum dukandan dolayı.snra yeşilçay ve formçayla çözdüm.bide siyah çay kabız yaptığı için elimden geldiğnde içmemeye çalışıyom.

kızlar size önereceğim Multilaks yada Tilaks adlı çay.bendede bi süre sonra kayısılı cay ıse yaramaz olmustu.Multilaks kullanıorum sonuctan cok memnunum..aktarlarda satılıor..

Günaydın , iyi haftalar kızlaarrr
Umarım hafta sonunuz iyi ve kaçamaksız geçmiştir :KK16:
bu arada regl bitti ve tartıda bu sabah 79.4 gördümmm ,oleyyyy çoook mutluyuuummmm :21::21:
yetmişli kiloları görmeyeli kaç sene olmuştur onu bile hatırlamıyorum.en son birkaç sene önce biber hapı kullanıp 82-83'lere düşmüştüm de çook sevinmiştim.70'leri hayal bile edemezdim.inşallah en kısa sürede hedefime de ulaşacağım :KK52::KK52:
Darısı ve daha iyileri sizin başınıza :KK9:

tebrikler medesaa :KK16:

Tam bende sana aynı şeyi soracaktım.

Ben 163 cm. Yaş 33. Dukancım 63 verdi ama ben 65 e bile razıyım. AMa küçük kırmızı balığın hikayesini okuyup resimlerini görünce hedefimi 60 yaptım. Hatun resmen 10 yaş gençleşmiş.

Ben 07/05 de başladım ya sen??

:)

benim boy 1.76,ben de 33 yaşındayım.19 martta başladım.
hedefe ulaşmamı 20 temmuz olarak belirlemişti dukan ama sanki oraya varmadan ulaşıcam gibi görünüyor bakalım :21:

benim boy 1.76,ben de 33 yaşındayım.19 martta başladım.
hedefe ulaşmamı 20 temmuz olarak belirlemişti dukan ama sanki oraya varmadan ulaşıcam gibi görünüyor bakalım :21:

iNŞALLAH ulaşırsın.
Boy farkından dolayı çok normal tabikiş bu farkk. Ayrıca sen bu boyla eminim şuan fıstık gibi görünüyorsundurr. Resim mi paylaşsannn :)

.

Bence mesaj yazarken konu başlıklarına Dkan da kaçıncı günümüz hep yazalım. Yeni gelen arkadaşlar verdiğimiz kiloları görüyor ama ne kadar zamanda göremiyor. Moral olur. Kaç günde ne yapılabilir. 2 kişiyi fazla motive etsek kar...

iNŞALLAH ulaşırsın.
Boy farkından dolayı çok normal tabikiş bu farkk. Ayrıca sen bu boyla eminim şuan fıstık gibi görünüyorsundurr. Resim mi paylaşsannn :)

.

evet,biraz iyi görünüyorum doğrusu :21::21::21:
valla bir ara resim paylaşırım ama işyeri bilgisayarımdan bunları yapmam çok zor oluyor,bir müsait zamanda taze resim çelikip eklerim memnuniyetle :KK76:

Bence mesaj yazarken konu başlıklarına Dkan da kaçıncı günümüz hep yazalım. Yeni gelen arkadaşlar verdiğimiz kiloları görüyor ama ne kadar zamanda göremiyor. Moral olur. Kaç günde ne yapılabilir. 2 kişiyi fazla motive etsek kar...

benim yarın tam 3 ay olacak.ama bunun 10 günü ameliyat oldugum için hiç uymadan geçti.yani 80 günde giden 10,8 kg :KK16:

Günaydın canlarım, herkese iyi haftalar.

Sadece 5 gün uzak kaldım aslında ama bana çoook uzun geldi :))) Hepinizi çok özledim. :KK16:

Sabah 8 de toplantıya girdim az önce çıktım, çoook işim var ama selam vermeden de işime bakamayaçağım valla, iş bekleyiversin azıcık.:KK9:

Bu arada çook hastayım kızlar, boğazlarım feci ağrıyor, bir arkadaşıma göre laranjit ve bronşit arası bişey olmuşum.
:26:
Medesa tebrikler canım, ne güzel maşallah :KK9::KK9::KK9::nazar::nazar::nazar: (Aktif spor yaşamımı paylaşıcam ama biraz müsade :KK8: :emir_bebek:)

Love01 im yarışma birincisi açık ara sensin, tebrikler :KK9::KK9::KK9: ben 59.8 çıktım bugün ama hastayım diye, ödem vardır diye düşünüyorum kendimi mi kandırıyorum bilmiyorum ama işime öyle geliyor :)) Ama ticker ımı da değiştirmiycem :))

Şimdilik ara veriyorum kızlar, hemen cevap veremezsem de mutlaka veririm.

Günaydın canlarım, herkese iyi haftalar.

Sadece 5 gün uzak kaldım aslında ama bana çoook uzun geldi :))) Hepinizi çok özledim. :KK16:

Sabah 8 de toplantıya girdim az önce çıktım, çoook işim var ama selam vermeden de işime bakamayaçağım valla, iş bekleyiversin azıcık.:KK9:

Bu arada çook hastayım kızlar, boğazlarım feci ağrıyor, bir arkadaşıma göre laranjit ve bronşit arası bişey olmuşum.
:26:
Medesa tebrikler canım, ne güzel maşallah :KK9::KK9::KK9::nazar::nazar::nazar: (Aktif spor yaşamımı paylaşıcam ama biraz müsade :KK8: :emir_bebek:)

Love01 im yarışma birincisi açık ara sensin, tebrikler :KK9::KK9::KK9: ben 59.8 çıktım bugün ama hastayım diye, ödem vardır diye düşünüyorum kendimi mi kandırıyorum bilmiyorum ama işime öyle geliyor :)) Ama ticker ımı da değiştirmiycem :))

Şimdilik ara veriyorum kızlar, hemen cevap veremezsem de mutlaka veririm.

geçmiş olsun kuzum dikkat et kendine,eğer öksürüğün varsa bronşit olabilir ama ciğerlerin patlarcasına öksürüyor olman lazım.eğer öksürük yoksa boğaz ağrısı faranjit gibi bişey olabilir.daha çok kalori harcamak için soğuk duş aldın,soğuk içecek içtin,buz emdin sonra boğazın şişti demiii :KK9:
ben de çarşamba istanbula iş seyahatine gideceğim,harıl harıl randevu almaya çalışıyorum.
benim de epey yoğun işler aslında,haydiin cümleten kolay gelsin öpüldünüzzz :KK54:

hepimize günaydın
bol sevinçli, sendromsuz, üzüntüsüz bir hafta olur inşallah.

realde 4,5 iken stok yapmıştım ama bitmek üzere.geçen hafta real ve migrosta 6,5 liraydı. nette de yakın fiyatlar hep. kilosu 8 lira cazip geldi. istanbuldan aldıysa o arkadaş gider 2-3 kg alırım. dukan ekmeği yapar satarım hem :KK1:

bende de hala 2 paket var ama şu kek olayı bitiriyor beni:KK70:
bir de annem de ucundan başladı, ona göre sadece "dikkat ediyor. ama yemeklerimizi artık 2 kişilik düşünüyoruz tabii ekmeklerimizi de:KK70:

merhaba kızlar
benim tüm konsantrasyonum dağıldı
bir kaç haftadır neredeyse hergün tatlı yiyorum
hatta abartıyorum
tamam protein yapacagım diyorum hep bozuyorum
yardım lütfennn
motive edin beniiiii
ben 2 hafta 100 gr bile vermemiştim, hiiç sorun etme , bir bakacaksın hopp vermişsin, motivasyonun düşünce daha çok foruma odaklanmalısın,
hatta en güzeli bazı muhteşem arkadaşlarının kilo çizelgesine bakıp başarabilirliğini gözlerinle görmen iyi olacaktır:KK66:
durmak yok ama arada duraklama olabilir o da sorun değil.

ben meyveli yoğurt da hiç yemedim. tatlandırıcı tadı gelen hiçbirşeyi yiyemiyorum. durduruyor diyen arkadaşlar oldu. light puding 1 kez yedim. 2. paket aylardır evde duruyor, hala yapmadım. kesinlikle duraklatıyor diyebilrim.içinde mısır nişastası var. kepekle yapılan tatlıları da denemedim hiç. ihtiyaç duymadım. canım çok tatlı isterse 1 kase süzme yoğurt, 1 yk diabetik reçel yetiyor bana. meyveli yoğurt yerine bunu kesinlikle öneririm. aynı işi görüyor.

bu arada illa puding iyeceğim diyorsanız, hazır light puding almak yerine, mısır nişastası (sınırlı izinli) vanilya-fındık v.b aromalar, tatlandırıcı ve light süt kullanarak kendiniz yapın derim. hem tadını istediğiniz gibi ayarlarsınız hem de içindeki zararlı koruyucu, jelatin v.b. maddeleren sakınmış olursunuz.

benim kahvaltım; kızarmış çavdar ekmeği reçel ve margarindi, diğer herşey ucundan tadımlık benim için. yani peynir filan sevmem, varsa yoksa tatlı şeyler. rejim boyunca tek derdim bu olacak diye düşündüm hep. ben şu kabızlık keklerinden muffin kalıplarına dökerek yapıyorum. 8 kaşıktan yaklaşık 12 tane filan çıkıyor akşamları 1 ya da 2tane yiyorum. tatlı konusunda çok zayıfım ben ama oluyor işte. meyveli yoğurt sevmiyorum.

o da değil :) atakta 1 kilo verip daha sonra fazlasıyla veren arkadaşlar var mı? dukanın kitabında da 2-5 arası diyor...çok mu yiyorum diye düşündüm doyana kadar yiyorum kesinlikle yağsız ve şekersiz. önümde bir örnek olsa rahat edicem ama gördüğüm kadarıyla herkes en az 2 kilo vermiş

ben atağa başladığımın ertesi günü regl oldum sonra da grip ,fena halde perişan oldum. 4 gün atak yaptım, o zahmete ve atağa rağmen sonunda 1,250 gr kadar vermiştim lakin sorun etmedim çünkü daha önce rejim yapmıştım ve ona bağladım bunu. şimdi çok çabuk olmuyor ama gidiyor kilolar. tek düşünmen gereken kararlılığın. sen kararlı olursan elleri mahkum gidecek o kilolar:KK70:

merhaba arkadaşlar. bende bugün bu diyete başladım. şu anki kilom 70.2 boyum 158 cm.hedefim 60 kilo olmak.5 günlük atak yapmayı düşünüyorum. inşallah hepimiz istediğimiz kilolara kavuşuruz.

doğru yere geldik hepimiz yani hoş geldin:KK66: hayırlı olsun ve amin.

ben mutfakta başarılıyım da noluyor. sonuç aynı. en sonunda benim tavam kötü herhalde dedim. bi de cıvık yumurta kokulu birşey oluyor. sevemedim ben bir türlü. ekmek yaptım rahat ettim.

ekmek (2 günlük)
1 çay bardağı süt
1 çay bardağı yoğurt
1 yumurta
1/2 çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı kabartma tozu
4 yemek kaşığı yulaf kepeği
süt yopurt ve yumurtayı iyice çırp. tuzu ekle karıştır. yulaf kepeği ve kabartma tozunu ekle, karıştır. 5 dk beklet. yağlı kağıt serilmiş fırın kabına, ya da teflon kek kalıbına dök. 150 drc fırında üzeri iyice kızarana kadar pişir. çok kabarmaz ama yapış yapış da değil. gayet yenebilir bir ekmek.

ben de daha hiç krep yapmadım, ekmek daha iyi geliyor bana . bunun tarifi benimkinden farklı ama deneyeceğim, teşekkürler arkadaşım.

en güzeli ekmek. dikdörtgen borcama ince tabaka yapıyorum ben. kalın olunca içi ıslak ıslak kalıyor. yarısını ikiye bölüp arasına peynir maydanoz, ya da peynir pul biber domates v.b. sandviç şeklinde atıyorum çantama bir yere giderken.
aynen:KK70:

Hosgeldin Gamze..ismini sürekli görüyordum evet yegenimin adi da gamze ondan dikkatimi cekerdin..:KK34: Madem hergün giriyorsun sende katil bu kervana bak o zaman birakabiliyormusun bende 28 mart da basladim cizelgemde gördügün gibi 2 kilo daha gidince 20 kilo olacak...:21::21: Bende 110 kilo ile basladim birde bende tiroid tembelligi var buna ragmen yani...Ben vermissem sende de verebilirsin hicccc korma...:KK76:

Ne diyoruz hadi bakalimmm hosgeldin Dukandas..:KK34:

hoşgeldin Dukandas:KK70:

dukanda 5. günümdeyim sabah çok endişelendim 5 günde 1,75 verdim diye ama kabızlık vardı .biraz önce kabızlık sorunum gitti ve gerçkte 5 günde 2.75 kg verdiğimi gördüm moralim yerine geldi

dukan krebi midemi bulandırıyor ya görünce bile dayanamıyorum tadı kötü değil mi :KK52:

dukanda 5. günümdeyim sabah çok endişelendim 5 günde 1,75 verdim diye ama kabızlık vardı .biraz önce kabızlık sorunum gitti ve gerçkte 5 günde 2.75 kg verdiğimi gördüm moralim yerine geldi

o sorunu ben gidersen 2 kilo oynar herhalde:KK9:

X