Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

günaydın kızlar

konserve balıkmı yiyorsunuz acaba konserve balığın light olanı varmı ?ben normal dardanel ton yiyordum yanlışmı yapıyorum

hazır konserve ton balıklarını light almak gerekiyor çünkü diğerlerinde yağ var ve o yağ bildiğimiz sıvı yağ o şekilde üretim yapıyorlar çünkü, belki bazılarında olmayabilir o yüzden içindekilere bakmak gerek eğer sıvı yaçiçek yağı yazısı varsa tüketmeyin light alın

gojinin ekstra bir faydası var mı bilmiyorum. sanırım hayatımıza renk katsın, meyve isteğimizi azaltsın diye önerilmiş. ama çok pahalı. yani attığı taş ürküttüğü kuşa değmiyor anlayaağın. ben hiç kullanmadım o yüzden. onun yerine günde 1 yemek kaşığı diabetik böğürtlen reçeli tüketiyorum. bir zararını görmedim. bağarsakları da çalıştırıyor.
,

goji bery çok faydalı sadece kabızlık için değil normal bir meyvedeki C vitaminin 100 katı değerinde C vitamini içeriyor ve C vitamini zayıflama sırasında çok gerekliymiş o yüzden dukan zayıflama programına destek ve vitamin eksikliğini önlemek için bu ürünü tavsiye ediyor

yok canm değilim ama kestane şekerini çok seviom ondan byle nickim:KK33:

senin nickini gördükçe tatlı krizim yükseliyor zaten bayılırım kestane şekerine:) kafkas light kestane şekeri çıkarmış, sıfır şeker ama malesef kestanenin kendisi karbonhidrat deposu olduğundan yinede bize uymamış

Son düzenleme:
direk konulara dalmışım umarım herkes iyidir

Aliye yaptım senin önerdiğin detoks ayranı güzelmiş gerçekten teşekkürler

Son düzenleme:
lor için süt fokur fokur bi kaynayacak mı, ılıtılacak mı.. ekranımda sorun var, son sayfayı debelen debelen aç(a)mıyo!!
bir de yoğurt için tarif var mı hazırda??

ipek'e not: Altınkum'da aynı otele gidip dururuz biz be ya...

Lo r için fokur fokur kaynatıp kısıyorum altını sonra limon sıkıyorum kaynamaya devamm

Yoğurdu da aynı yağzıs sütten yapıyorum. Kaynatmadan elimi ısırana kadar ısıtı sarıyorum. 1 fincan yoğurt. 3K 1E. (3 kuluvallah 1 elham). En az 5 saat bekletip sulu suluyken dolaba. 1 gecede anca toplanıyor yağsız oldupundan. Öle hazır yoğurtlar gibi değil daha sulu tabi ama en azından maliyeti düşükk :)

Ben polis kampında oluyorum çok severim orayı. Ama amacım MEDUSAA çok seviyorum orda sabaha kadar eğlenmeyii :) Kampın 7 koyu var bana yetiyorda artıyorrrr. Buluşalım olmazsaaa...

ya kızlar bişey soracağım benim bu dukan krebi olmuyor olmuyor! mutfakta başarısız olduğumdan herhalde azıcık. teflon tavada yapıyorum aslında yapışmaması lazım ama maşallah bir yapışıyor ki çıkarabilene aşk olsun şöyle bi bütün olarak krebimi yiyemedim var mı önerileriniz?

Yoğunluğunu arttır ve kızgın tavaya dök. Yanlardan hava aldır hafif hafif kaldırarak ve kapağını kapalı pişir...

tatile gtcek arkadaşlar bnide alsanız ya:KK6: öğle yemeği olarak mantarlı tavuk yiom sp günüm bugün yanında da ayran içiom ay iyiki 5+5 yapmamışım çatlarmışım:KK19:

Walla bende ustayla sıkı bir pazarlık sonucunda muhteşem bir alinazik yedim zeroyla. Çok doydum yaaaa. Şİmdi mest çayım var bakalım ilk kez içeceğim ne olacak.

Gel walla didimeee benlee. Odam da fazla yatak var ne olacak. Biraz sapıtıp geleceğim altı üstüüü :)

Gözünaydın :KK16::KK16::KK16: Umarım ayrılmazsınız bir daha...

Ne çayı :26::26::26: İsim verebilirmisin bende deneyim :KK17::KK17::KK17:

Amin Allah baska ayrilik vermesin...:KK16: Türkiye'de satiliyormu bilmiyorum ama internetten belki bulabilirsin Roter Tee Pu Erh Tee.Bende ilk defa aldim cok pahali kilosu 78 euro idi sanirim 100g 9 euro ya yakin para verdim öyle heryerde de bulunmuyor..icim gitti ama o kadarcik caya o parayi verirken..:KK9::KK9:

Amin Allah baska ayrilik vermesin...:KK16: Türkiye'de satiliyormu bilmiyorum ama internetten belki bulabilirsin Roter Tee Pu Erh Tee.Bende ilk defa aldim cok pahali kilosu 78 euro idi sanirim 100g 9 euro ya yakin para verdim öyle heryerde de bulunmuyor..icim gitti ama o kadarcik caya o parayi verirken..:KK9::KK9:

Burada yoktur sanırım yine de araştırayım ben bir umut... İçinde neler var peki biz karışım hazırlasak :KK9::KK9::KK9: Bu dukan diyet yapanları batıracak kesin :KK53::KK53::KK53:

Günaydin dukancanlar gerci ben saat 4:30.dan beri ayaktayim ya neysee...:KK1: Bugün esim geliyor Türkiye'den 31 mayis dan beri ayriydik ve bu bizim uzunnnnn zamandir ilk ayri kalisimizdi cok sükür gecti...

Yeni aldigim cay da ilk fark ettigim günde 2-kez wc ye cikarmasi :21: :21: insallah vucud alisinca degisim olmaz..

gözünaydin canim
iyiymis o zaman bu cay.. en azindan sindirime iyiymiss

canlarim birde krep yapmayi mecbur yapa döke ögrendim ben cünkü börek -ggözleme istegimi köreltmem gerekiyordu. Onun icin krep yapiyorum ben dedigim yöntemle. arasinada bazen kiyma bazende otlu peynir koyuyorum ve ikiye katlayip biraz daha pisiriyorum. peynir eriyo icinde filann mm miss oluyo. yoksa ben börek e filan dayanamam yani :KK1:

ya bu türk yemekleri beni ööldürücek yaa.. neymiss avrupali kadinlar hep zayifmis ,fransizlar en en zayiflariymis

ya tabi zayif olurlar ne bilsin elin avrupalisi bizim miss gibi taptaze simidimizi , :KK1: acmalarimizi, böreklerimizi, o güzelim kebaplarimizi , baklavalarimizi :KK19:

sanki tadina baktilarda yemiyorlar hasbam hih :KK20: sinir oluyorum yaa.. biz cok sanssiziz yaa..

gecenlerde esimin yanina nohut yemegi vermistim. alman arkadasi görmüs corba mi o demis. allam yaa bizim ana yemegimiz o :KK9: ne corbasi

neyseki dukan amca ile tanistim da attim üzerimden bu fazlaligi ya sükür ler olsun .. bundan sonra da sadece cok kacirirsam ertesi gün az yiyp dengelemeyi ögrenicem. hic kilo almiycam insallah :KK76:

kücük kirmizi balik in yazisi.. herkes okumali

ay evet ya maydanoz demeye bin sahit ister

quark i ben direk süzme yogurt niyetine kullaniyorum. her ne kadar öyle söylense de lor peyniri ile alakasi yok .. ben cok istersem kendim yapiyorum lor peyniri. bugün anlattigim gibi kestirerek.
ben yogurt la balik yeme olayina hala alisamadim hep ayri ayri yiyorum. ama benimde tonbalikli kek tarifim var ki akillara zarar. daha dogrusu face den ögrendim

tonbaligi , 1 y.kasigi hardal, iki yemek kasigi krempeynir (frischkäse kullaniyorum ben) bir yumurta maydanoz sogan(bunlar dondurulmus paketten :) ) karistirip kücük borcamin icinde firina atiyorum mmm miss

afferim bravo kutluyorum bu karardan dolayi :))

Tarifi kayd edeyim denerim ton baligini ben cok severim...neyse lor'u da Türkiye de yerim artik...Gerci light ürünler pahaliymis ya neyse..:KK9::KK9: burda süt de uygun yogurt da 0,1% bile 39 cent kendin yapinca tadi daha farklidir elbet de ama ona vakit lazim..

Dün organik ürünler satan bir markette kücük oglum anne gojii buldum diyerek geldi yanima yasli bi alman da diyorki onun ne oldugunu ben bile bilmiyorum söyle nedir bu dedi.Oglum da annem zayifliyor cikolata yiyemiyor onun icin goji yiyor dedi kadin kafasini oksadi himm dedi..:KK9::KK9::KK9: benim yediklerime cocuklar zaten ortakci hep...:KK9::KK9:

Tarifi kayd edeyim denerim ton baligini ben cok severim...neyse lor'u da Türkiye de yerim artik...Gerci light ürünler pahaliymis ya neyse..:KK9::KK9: burda süt de uygun yogurt da 0,1% bile 39 cent kendin yapinca tadi daha farklidir elbet de ama ona vakit lazim..

Dün organik ürünler satan bir markette kücük oglum anne gojii buldum diyerek geldi yanima yasli bi alman da diyorki onun ne oldugunu ben bile bilmiyorum söyle nedir bu dedi.Oglum da annem zayifliyor cikolata yiyemiyor onun icin goji yiyor dedi kadin kafasini oksadi himm dedi..:KK9::KK9::KK9: benim yediklerime cocuklar zaten ortakci hep...:KK9::KK9:

ben daha hiç yemedim gojiberry:KK17:

allahim cok tatli oglun zaten senin :KK1: masallah yaa

hakkaten sansliyiz biz burda valla . Tr de olsam bu kadar devam ettirebilirmiydim bilmiyorum. et pahali , light ürünler pahali. yogurt yapmayi düsündüm basta ama degmez dedim yani yapmaya . dedigin gibi 39 sent 500 gr yogurt niye kendimi yorayim :KK70:D :KK1:
birde gecen konustuk ya burda hani. iglo nun baligi 20 tl mis yaa :KK53: soke girdim biz 1.79 € a aliyoruz kampanya dan. en kötü 2.39 euro yani. karides filan desen acayip ucuz da.

iste bende o karides i nasi yiycem yaa. birkere yedim tamam cok lezzetli ama yiyemiyom yaa böcek o :KK14:

bir arkadas burda " onun icini temizlemeden bagirsaklari ile beraber pisiriyorlar k.ka li " dedi iyyyyyyyyy dedim yani o gün bugündür aklimdan cikmiyor.. :KK14:

medesa belkim okurda icimi rahatlatir yaa :KK14: belkim yemeye baslarim bende

ya kızlar bişey soracağım benim bu dukan krebi olmuyor olmuyor! mutfakta başarısız olduğumdan herhalde azıcık. teflon tavada yapıyorum aslında yapışmaması lazım ama maşallah bir yapışıyor ki çıkarabilene aşk olsun şöyle bi bütün olarak krebimi yiyemedim var mı önerileriniz?

ben en kısıkta pişiriyorum.bide çevirirken kenarlarından hafif hafif kaldırıp öyle çeviriyorum daha rahat çevriliyo

günaydın kızlar

hazır konserve ton balıklarını light almak gerekiyor çünkü diğerlerinde yağ var ve o yağ bildiğimiz sıvı yağ o şekilde üretim yapıyorlar çünkü, belki bazılarında olmayabilir o yüzden içindekilere bakmak gerek eğer sıvı yaçiçek yağı yazısı varsa tüketmeyin light alın

,

goji bery çok faydalı sadece kabızlık için değil normal bir meyvedeki C vitaminin 100 katı değerinde C vitamini içeriyor ve C vitamini zayıflama sırasında çok gerekliymiş o yüzden dukan zayıflama programına destek ve vitamin eksikliğini önlemek için bu ürünü tavsiye ediyor

senin nickini gördükçe tatlı krizim yükseliyor zaten bayılırım kestane şekerine:) kafkas light kestane şekeri çıkarmış, sıfır şeker ama malesef kestanenin kendisi karbonhidrat deposu olduğundan yinede bize uymamış

bnde çok seviorm kestane şekerini hihihih:KK30:

Lo r için fokur fokur kaynatıp kısıyorum altını sonra limon sıkıyorum kaynamaya devamm

Yoğurdu da aynı yağzıs sütten yapıyorum. Kaynatmadan elimi ısırana kadar ısıtı sarıyorum. 1 fincan yoğurt. 3K 1E. (3 kuluvallah 1 elham). En az 5 saat bekletip sulu suluyken dolaba. 1 gecede anca toplanıyor yağsız oldupundan. Öle hazır yoğurtlar gibi değil daha sulu tabi ama en azından maliyeti düşükk :)

bir fincan yoğurdu katıp karıştırıyor musun?

Merhaba

Ben de bugün başlıyorum vermem gerek çok fazla kilo oldu sonunda :KK17::KK43: artık 115 sınırına ulaşınca kendimden iyice tiksinmiş depresyona girmiştim ama oda arkadaşım biricik kankam:nazar::KK69: sağolsun beni kendime getirdi ve kendi çabalarım ile kendimi çok sıkmadan 108 e inmiştim 1 ay içerisinde. ama bırakınca kendimi tekrar aldım eve döndüğümde tartıda 113 rakamını gördüm :/ 19 mayısdan 1 hazirana kadar anca 111.4 e inmiştim:/ kitabı okudum yapmak istedim yapmaya çalıştım hafta boyunca ama içime sinmedi çünkü her günüm bol kaçamaklı gecti :KK17: ama 107.2 e düştüm 1 gün ara verdim son kaçamaklarımı yedim :KK70: bugün tekrar başladım önümdee çok uzun bir yol var.

Bu arada yazmıyorum ama her gün burdayım yazdıklarınızı okuyorum. çok tatlısınız maşallah :nazar: 40 yıllık arkadaşlar gibi olmuşsunuz allah bozmasın

ben daha hiç yemedim gojiberry:KK17:

Bir gün yersin sende..öyle himmm nefis denecek birsey degil de iste cikolata meyve istegini gideriyor az bucuk...özeline bak canim..

allahim cok tatli oglun zaten senin :KK1: masallah yaa

hakkaten sansliyiz biz burda valla . Tr de olsam bu kadar devam ettirebilirmiydim bilmiyorum. et pahali , light ürünler pahali. yogurt yapmayi düsündüm basta ama degmez dedim yani yapmaya . dedigin gibi 39 sent 500 gr yogurt niye kendimi yorayim :KK70:D :KK1:
birde gecen konustuk ya burda hani. iglo nun baligi 20 tl mis yaa :KK53: soke girdim biz 1.79 € a aliyoruz kampanya dan. en kötü 2.39 euro yani. karides filan desen acayip ucuz da.

iste bende o karides i nasi yiycem yaa. birkere yedim tamam cok lezzetli ama yiyemiyom yaa böcek o :KK14:

bir arkadas burda " onun icini temizlemeden bagirsaklari ile beraber pisiriyorlar k.ka li " dedi iyyyyyyyyy dedim yani o gün bugündür aklimdan cikmiyor.. :KK14:

medesa belkim okurda icimi rahatlatir yaa :KK14: belkim yemeye baslarim bende

Evet kücügüm beni bambaska büyügüm de ona bakarak daha icine kapanik...cok hos ya böcek o demissin ya hahahayyy ben yemiyorum olsada olur olmasa gercekten ayri bir bütce hazirliyorum ben Türki'ye icin.Babamlar suan Tükiye'de telde dedim ki baba ben gelene kadar buzlugu et doldur etden baska bisey yemiyorum dedim ooo canima minnet dedi benim babam iki aksam et yemesin aylardir et yemedim o kadar yani...:KK9::KK9::KK9: Bu arada kumbara aldim hergün 3-5 atiyorum bayagi birikti...:21::21:

bnde çok seviorm kestane şekerini hihihih:KK30:

Himmmm bende bende...:KK34:

Bana müsade arkadaslar aksam gececiyim ve esim geliyor ev islerim duruyor daha aksama görüsürüz...:KK54:

Merhaba

Ben de bugün başlıyorum vermem gerek çok fazla kilo oldu sonunda :KK17::KK43: artık 115 sınırına ulaşınca kendimden iyice tiksinmiş depresyona girmiştim ama oda arkadaşım biricik kankam:nazar::KK69: sağolsun beni kendime getirdi ve kendi çabalarım ile kendimi çok sıkmadan 108 e inmiştim 1 ay içerisinde. ama bırakınca kendimi tekrar aldım eve döndüğümde tartıda 113 rakamını gördüm :/ 19 mayısdan 1 hazirana kadar anca 111.4 e inmiştim:/ kitabı okudum yapmak istedim yapmaya çalıştım hafta boyunca ama içime sinmedi çünkü her günüm bol kaçamaklı gecti :KK17: ama 107.2 e düştüm 1 gün ara verdim son kaçamaklarımı yedim :KK70: bugün tekrar başladım önümdee çok uzun bir yol var.

Bu arada yazmıyorum ama her gün burdayım yazdıklarınızı okuyorum. çok tatlısınız maşallah :nazar: 40 yıllık arkadaşlar gibi olmuşsunuz allah bozmasın

Hosgeldin Gamze..ismini sürekli görüyordum evet yegenimin adi da gamze ondan dikkatimi cekerdin..:KK34: Madem hergün giriyorsun sende katil bu kervana bak o zaman birakabiliyormusun bende 28 mart da basladim cizelgemde gördügün gibi 2 kilo daha gidince 20 kilo olacak...:21::21: Bende 110 kilo ile basladim birde bende tiroid tembelligi var buna ragmen yani...Ben vermissem sende de verebilirsin hicccc korma...:KK76:

Ne diyoruz hadi bakalimmm hosgeldin Dukandas..:KK34:

Hosgeldin Gamze..ismini sürekli görüyordum evet yegenimin adi da gamze ondan dikkatimi cekerdin..:KK34: Madem hergün giriyorsun sende katil bu kervana bak o zaman birakabiliyormusun bende 28 mart da basladim cizelgemde gördügün gibi 2 kilo daha gidince 20 kilo olacak...:21::21: Bende 110 kilo ile basladim birde bende tiroid tembelligi var buna ragmen yani...Ben vermissem sende de verebilirsin hicccc korma...:KK76:

Ne diyoruz hadi bakalimmm hosgeldin Dukandas..:KK34:

ee harikasın o zaman sen azmin zaferi buna denir sanırım:KK9: ben de pko luyum aslında çok zor veririm daha çok almaya alışkınım :KK70: sanırım bu giden suydu.

Bir fincan yoğurtu demir atan gemi gibi 2 tarafa löpp bırakıyorum karıştırmıyorum.

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: Anlatım süper... Karıştırılarakta yapılıyor sanırım yani annemden gördüğüm kadarıyla :KK1::KK1::KK1: Annem bir kasenin içinde biraz süt ile eritir yoğurdu daha sonra süt ile karıştırır hepsini...

Merhaba

verirsin şeker, dert etme. ama sabırlı olacaksın. o kiloları 1 günde almadın ki 1 günde gitsin. yavaş yavaş gidecek. bir gün bakacaksın ki aaaaaa o da ne şişman değilsin artık.

X