Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

valla, ben sınırlı izinlilerden bi zeytinyağını (3/4 yemek kaşığı o da) sp günlerimde salatama koyuyorum. öle kakao kepek sınırını aşma fln hiç olmadı bende 29. günüm bgn, yürüyüşüm yarım saatten de fazla, ama demek ki metabolizma farklı çalışıo sabretmem lazım. zeroyu da dışarda yemek yediğimde çok nadir içiorum. bgn yine tekrar - 900 mesela :) 900 gramı veriorum alıorum veriorum alıorum 3 gündür ilginç oldum :)

kilo verdikten sonra bu anlamsız geri almalar sinir bozuyor. bir şekilde su tutyor herhslde vucudumuz.
sabredip bırakmamaız lazım gerçekten

ben bu diyete yeni başlayacapım ama henüz araştırıyorum.kitabını sipariş verdim yulaf kepeği bulmaya çalışıyorum v.s v.s...size şunu sorabilir miyim?1+1 ve 5+5 ne demek...

sevgiler....

kitabı okuduğunda zaten anlayacaksın ama söyleyeyim
atak evresi bittiktrn sonra seyire geçiyoruz. saf proteinin yaynıa 1 ögün sebze ekleniyor.ama protein çok olacak sebzeden.
1+1 de bi gün saf protein, 1 gün protein ve sebze
5+5 de bunu 5 gün saf protein 5 gün protein ve sebze şeklinde yapabiliyorsun

kilo verdikten sonra bu anlamsız geri almalar sinir bozuyor. bir şekilde su tutyor herhslde vucudumuz.
sabredip bırakmamaız lazım gerçekten

sorma ya 3 gündür 900 gramla ne alıp veremedim varsa :) dediğin gibi su mu tutuorum artık nedir.. sabır sabır ya sabırrr :)

HayaTim inşallah dediğin gibi olur gerçi bugün bende 200 gr kadar eksi çıktı gabiz olmama rağmen evet kepek konusunda hiç düşünmemiştim sanırım kepek miktarı olabilir sorun çünkü günde 1 (bazen hiç )kola iciyorum puding ve kako daha hiç denemedim 1 buçuk aydır 3 adet meyveli yoğurt yemisliğim var sadece kepekten yaptıgım kek onuda günlere bölüyorum bazen sonraki gunün hakkindanda yiyorum ama ertesi güne kalan payım Ne kadarsa onu yiyorum. Ama dün birtane keçi boynuzu yedim valla günlük yoğurt mayaliyorum haaaaa bu arada buzdolabının yoğurt yapma bölümü var yarım kilo sutle 8 saatte yapıyor valla 11 senelik evliyim hiç yoğurt yapmayı demememiştim( cehalet iste forumda konuşulurken aklımageldi) dukan sayesinde onuda denedim ilk kez. Çok güzel yapıyor .yürüyüş bandımı da dukan sayesinde actım bide titreşimim bel kemerim var inatçı basenlerime faydası olurmu acaba ne dersiniz çok yazdım yine Telli turnamin dediği gibi 2 haftada almadık ya bunca kiloyu hemen verelim dimi yani

buzdolabının yogurt mayalaması ilginçmiş. bende buz dolabımı yenilemeyi düşünüyorum bu özelliği de sorayım bari modellere bakarken. ben atadan kalma klasik yöntem kullanıyorum yogurt mayalarken. elbette kemer de işe yarayacaktır. ne kadar hareket yapabilirsek faydadır.

Merhaba

benim de besinci günüm yarin seyir devresine gecmeyi düsünüyorum.
Bastaki kilom 95 su an kac kiloyum bilmiyorum ama boyum 1.72 ve hedef kilom dukan a göre 65 ama ben 70 e insem yeter :KK1:
ama 5 günde bile bayagi farkettim hafiflig beni de listeye ekleyebilir misin telli turna ? arada tartilip kilomu söylerim sen simdilik sadece bunlari ekle olur mu ?

ayrica not düseyim : ocakta Tr ye gidiyorum subat basina kadar orada kalicam dolayisi
ile giremeyebilirim lütfen beni silme. Gelince tekrar gireim. :KK16:
Bu arada hayirli olsun canim hamileligin.Allah sorunsuzca bebegini kucagina almayi nasip etsin.
Bende kilo verdikten sonra Allah isterse hamile kalmak istiyorum. :KK49:

atak devresini cok kati gecirdim ne bir kacamak ne extra birsey.
almanya da yasadigim icin yulaf kepegi bulmam kolay oldu. söylenenler gibi öyle fazla bir sindirim problemimde yok. :KK55:

benim söylemek istedigim sey : sürekli tartilmak bana göre degil hele bir seyir
devresine gireyim söyle bir hafta onra falan tartilmayi düsünüyorum.
Tabii kilo aldigini görünce yediklerine dikkat etmen gerektigini anlaman icin tartilmak önemli.
ama ben kesinlikle kacamak yapmayi düsünmedigim ,harfiyen uyacagim icin haftada bir tartilmak yeterli olur benim icin belkide 10 gün de bir...

bilmiyorum ben böyle düsünüyorum aksi halde eksileri görememek benim icin acaip demotivasyon demek

Ama burada sizlerle birlikte motive olup bir an önce kilolarimizi hooooop diye verelim. :KK76:

Son düzenleme:
herkese merhabalar yardıma ihtiyacım şeker yemek istiyorum tatlı yemek istiyorum başımda ağrılar oluştu tatlı yiyemeyince nasıl gidericem bu isteyimi

herkese merhabalar yardıma ihtiyacım şeker yemek istiyorum tatlı yemek istiyorum başımda ağrılar oluştu tatlı yiyemeyince nasıl gidericem bu isteyimi

tatlandırıcı kullanarak tatlı yapabilrsin cnm, " dukan diyeti tarifleri" sayfası var facebookta ordan resimli görebilirsin.

arkadaşlar bişey soracam seyir evremde 2.haftaya girdim ama 1 kilo aldığı gördüm sabah kaçamakta yapmadım hiç çok moralim bozuldu sizce normalmi bu..

arkadaşlar bişey soracam seyir evremde 2.haftaya girdim ama 1 kilo aldığı gördüm sabah kaçamakta yapmadım hiç çok moralim bozuldu sizce normalmi bu..

Normal teleşlanma. özellikl de sebze günüden sonra öyle çıkıyor. sebze günüden sonra değil protein günüden sonra tartıl yada normali haftada 1 tartıl.
Moralinide bozma:-) Aynen devam
sebze gününde sebze 1 ögün 1 tabak ve protein sebzeden fazla olacak. buna dikkat ediyorsun değil mi

içim rahatladı valla çok teşekkür ederim sebze olayını sormanız çok iyi oldu 1+1 uyguluyorum sebze gününde sadece 1 öğündemi sebze tüketeceğim proteinle yoksa 3 öğün mü herkes farklı yazıyo kitaptaki tariflerde bana karışık geldi:))

tatlandırıcı kullanarak tatlı yapabilrsin cnm, " dukan diyeti tarifleri" sayfası var facebookta ordan resimli görebilirsin.

tatlandırıcıyla tatlı yapıyorum zaten kesmiyo tadı hiç sevmem çikolatalı pastayı gözümde uçuşuyo sanki sabrediyorum sabretmek zorundayım kaldı 3 kilo:18::KK52:

içim rahatladı valla çok teşekkür ederim sebze olayını sormanız çok iyi oldu 1+1 uyguluyorum sebze gününde sadece 1 öğündemi sebze tüketeceğim proteinle yoksa 3 öğün mü herkes farklı yazıyo kitaptaki tariflerde bana karışık geldi:))
sedece 1 ögün tüketeceksin ister etli yemek olarak tüket istersen etin yanına salata garnitür olarak. ama 1 ögünde 1 tabak fazlasını yersen artı kilo olarak görürsün. sebze ydiğinde de mutlaka aynı ögünde yediğin protein miktarı daha fazla olacak

tatlandırıcıyla tatlı yapıyorum zaten kesmiyo tadı hiç sevmem çikolatalı pastayı gözümde uçuşuyo sanki sabrediyorum sabretmek zorundayım kaldı 3 kilo:18::KK52:
bence de sabret bak az kalmış . herşeyi mahvetmene değmez. kendini oyala iş bul yemek düşünmeye zamanın kalmasın:-)

bence de sabret bak az kalmış . herşeyi mahvetmene değmez. kendini oyala iş bul yemek düşünmeye zamanın kalmasın:-)

aslında çok işim var evde temizlik yapmam lazım cumartesi misafir gelicek ben anca yaparım işlerimi kızımla oyalıyım kendimi bari başlıyım işlere:KK52::KK56:

kızlar doğum kontrol hapı kullanan var mı içinizde? daha önce 13 kilo kdr az ve sık yiyerek verdim ve 2 senedir koruyodum, 55'e kdr da dukanla ineyim dedim. o kilo verdiğim dönemde de zararını görmedim kiloya etkisi zayıflamayı durdurması fln gibi açılardan.

sizin fikirlerinizi merak ediyorum..

Merhaba kızlar benim kilocuklar beni çok seviyorlar bunada şükür 59 um
Ben bi kaç gündür sabah kahvaltıda krep yapıyorum bir tarafı pişince tersini çevirip az light kaşar peynir rendeliyorum üstüne hindi füme (migrs da bir alana bir bedava kahvaltıda farklı bir seçenek olur bilginiz olsun ) onunda üstüne 1 tane pastırmayı parçalayarak koyuyorum üzerine light beyaz peynir rulo yapıyorum ve afiyetle yiyorum çok tok tutuyor ve hep aynı tatlardan bıkanlara deneyin derim sevgiler...:)

güçlendirmedeyim ama kendimi haala seyirde gibi hissediyorum. dün bissürüü bişeyler yedim tabi hepsi izinli yiyeceklerimdendi ama hiç kilo almamışımm :KK9: hep böyle olur inşallah kilom sabit kalır.. vermekte almakta istemiyorum artık:KK53:

Artık kırmızı et görmek istemiyorum:)) Daha 2 hafta oldu 2.7 kilo verdim ama ben de bittim yani. Her an bir kaçamak yapabilirim çünkü gerçekten aynı şeyleri yemekten artık midem bulanır oldu. Hele ki sebze günü değilse benim için tam bir eziyet! Benim şu an itibariyle 5.3 kilo fazlam var. (Dukan'a göre) Bunun çoğu da kalça bölgemde bulunuyor. Üst bedenim neredeyse 36 oldu artık. Çoğu aldığım bodyler small beden. Ama gelin görün ki alt bedenim 40. Hatta bazen 42:) Ben 1/1 uyguluyorum diyeti. Sizce 2/5 ya da 2/0 olarak uygulasam olur mu?

güçlendirmedeyim ama kendimi haala seyirde gibi hissediyorum. dün bissürüü bişeyler yedim tabi hepsi izinli yiyeceklerimdendi ama hiç kilo almamışımm :KK9: hep böyle olur inşallah kilom sabit kalır.. vermekte almakta istemiyorum artık:KK53:

merhaba çok iyi kilo vermişsiniz kaç ayda verdiniz bende 70.2 kiloda başladım 14 gün oldu 66.6 yım benimde hedef 55 boy 160 cm sizi tebrik ediyorum başarılar

Artık kırmızı et görmek istemiyorum:)) Daha 2 hafta oldu 2.7 kilo verdim ama ben de bittim yani. Her an bir kaçamak yapabilirim çünkü gerçekten aynı şeyleri yemekten artık midem bulanır oldu. Hele ki sebze günü değilse benim için tam bir eziyet! Benim şu an itibariyle 5.3 kilo fazlam var. (Dukan'a göre) Bunun çoğu da kalça bölgemde bulunuyor. Üst bedenim neredeyse 36 oldu artık. Çoğu aldığım bodyler small beden. Ama gelin görün ki alt bedenim 40. Hatta bazen 42:) Ben 1/1 uyguluyorum diyeti. Sizce 2/5 ya da 2/0 olarak uygulasam olur mu?

canim lütfen sakin kacamak yapma. Sabirli ol. Özelllikle kalcadan vermek istiyorsan canim diyetine sporu da eklemelisin bence. Belinle kalcan arasindaki fark cok büyük. Hemen kalca eritme ile iligili egzersiz programlarini arastir baska türlü asla olmaz. Arkadasim var canim ayni senin gibi yillardi beli 36 kalcasi 42 ...

mutlaka ama mutlaka popoya yönelik birseyler yapmalisin. Ay cok üzzülüyorum böyle oldu mu :KK43:(((

X