Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

herkese slm 5günlük atak dönemim bitti bugün seyirin ilk günü 70.1den 68.4 e düştüm bana sanki az gibi geldi herşeyi yaptım
tek bir kaçamağım oldu oda atağın sonu akşamı bir tane meyve yedim acab onu etkisi olabilrmi diye düşünüyorum herkes sank daha fazla vermiş gibi
seyir dönemimi 1\1 yapmayı düşünüyorum böyle sanki daha kolay olacak inş yeni yılda hepimiz incecik oluruz

aynı anda baslayıp aynı mıktarda kıloyu vermısız:)Bence hıcte kotu degıl canım sımdıye kadar hıc bı sıyetle 5gunde 2 kılo veremedım inan..Ben seyir donemı ıcın 1+1 tercih etmedim cunku 5 gun yedıgım etten bıraz mıdem bulandı sankı bı sure sebze yemek ıstyorum az mıktarda et tuketmek ıstyorum.Ben basarcagmza ınanıyorum kısa surede ıstedıgımız kıloya ulasıp onu korumak ıcın azıcık daha ugrasıcaz:) Herseye deger bence :)

benim en büyük sorunum yemeğin içinde et,kıyma,yumurta yiyememem sebze protein karışımı bende çok zor olacak,bugün tavuklu taze fasülye yaptımda hepte o yenmezki bilmiyorum ne yesem?bende 1 artı 1 yapıcam umarım veririz canım ya...

herkese merhaba; uzunca bir süredir yoktum. teyzemi kaybettik. cenazeydi, gelen gidendi derken başladığımdan beri ilk kez bozmak zorunda kaldım diyeti. hem de bir hafta kadar. kendime özel yemek pişirmek gibi bir fırsatım olmadı.

neyse bu hafta yeniden başladım. tartılmadım ama kıyafetlerimde bir değişiklik yok. yalnız ekmek ya da başka hamurişleri yediğimde direkt şiştiğimin ve rahatsız olduğumun farkına vardım. unlu gıdalara karşı hassasiyetim var sanırım..diyete başlar başlamaz indi şişliğim.

geçmişi okumaya çalışıyorum; ama sözkonusu iki hafta olunca zor bitirmek.
stewardess ve telli turna, hamileymişsiniz, tebrikler..
Basiniz sagolsun.

cnm merhaba, günde 3/4 kaşık zeytinyağı tüketme hakkımız var sabah aç karnına içersen yardımcı olur. ayrıca yeşil çay, lipton form plus bitki çayı ve bol su içmenin de çok yararı var.

çok saol cnm zeytinyağı iznini duymamıştım sabah denicem umarım olur çünkü bu yüzden kilo verip vermediğimi hissedemiyorum hevesim kırılıyor=(((

zeytinyağına izin olduğunu sanmıyorum ben kitapta göremedim acaba ben mi eksik okudum?

merhaba, dukan kitabı yazdıktan sonra bi çok şeyi revize etmeye devam ediyor. sınırlı izinli yiyecekler listesine geçtiğimiz ay 3/4 yemek kaşığı zeytinyağını ekledi, bu glişmeleri siteden takip eden arkadaşlar çevirip bizimle paylaşıyor. facebooktaki " dukan diyeti tariflerim" sayfasını takip etmeni öneririm. kakao, mısır nişastası gibi besinlerinde ölçüleri var bu şekilde. notlar kısmından okuyabilirsin .

çok saol cnm zeytinyağı iznini duymamıştım sabah denicem umarım olur çünkü bu yüzden kilo verip vermediğimi hissedemiyorum hevesim kırılıyor=(((

günde sadece 3/4 yemek kaşığı izinli cnm. bir de her gün tüketmemekte fayda var zorda kalmadıkça. sonuçta sınırlı izinli bi besin duraklama yaratmaması açısından. inş ii gelir cnm bnm

herkese merhaba; uzunca bir süredir yoktum. teyzemi kaybettik. cenazeydi, gelen gidendi derken başladığımdan beri ilk kez bozmak zorunda kaldım diyeti. hem de bir hafta kadar. kendime özel yemek pişirmek gibi bir fırsatım olmadı.
neyse bu hafta yeniden başladım. tartılmadım ama kıyafetlerimde bir değişiklik yok. yalnız ekmek ya da başka hamurişleri yediğimde direkt şiştiğimin ve rahatsız olduğumun farkına vardım. unlu gıdalara karşı hassasiyetim var sanırım..diyete başlar başlamaz indi şişliğim.

başın saolsun, inş kısa zamanda toplarsın.

benim en büyük sorunum yemeğin içinde et,kıyma,yumurta yiyememem sebze protein karışımı bende çok zor olacak,bugün tavuklu taze fasülye yaptımda hepte o yenmezki bilmiyorum ne yesem?bende 1 artı 1 yapıcam umarım veririz canım ya...

bol bo lbalık tüket o zmn :)

çok sevindim zeytinyağına haklısın benim bu güncelleştirmelerden haberim yoktu çok teşekkür ederim verdiğin bilgi için...

sebze günüden sonra oluyordu ama proteinden sonra iniyordu tekrar. 2 gündür üstüste protein yaptığım halde artıyor:-(
sen proteinden sora vereceksindir.
ben kakaolu mikrodalga kekini üstüste yedim . kepek ve kakaoyu fazla kullanmaktan mı oldu acaba diye düşünüyorum ama sonuçta moralim çok bozuk:-(

Canım eğer kepek ve kakaoyu fazla kullanıyorsan kesinlikle ondan oluyor duraksamalar. Kakaoyu ben katiyen kestim ve ondan sonra kilo vermem başladı tekrar. Bi ara puding falan yaptım kaç gün kilom yerinden oynamadı. Kepekte sonuçta karbonhidrat. Kakaoda ne olursa olsun yağ var. Sen hiç riske etme.. Bu tip şeyleri ödül gibi arada bir nadiren ye. Kepek limitini aşma ve çok yumurtada tüketme

benimde sinirlerim asiri bozuk .aynı dert bende de var 4.200 gitti ve ben 2 haftadır yerimde sayıyorum 69.200 düm 65 im şimdi 3 günlük atak yaptım bu sabah tartildim yine 65 deli olucam. siporu artırdım. Bu atak döneminde günde 4 km yaklaşık 50 dk yürüyüş yaptım.yine de olmadı çıldırmak uzereyim Telli turnam ve diğer deneyimli arkadaslar... Yardım ve tavsiyelerinizi bekliyoruz. Hersey light kaçamak yok suya devam ama bu neyin nesidir ne kadar daha sürer sizce whitebird le bana bı yardım lütfen yoksa gercekten bu diyet bendede ise yaramıyor diyecem....

Ben 20 gün duraksadığım günler oldu. Keza şimdide öyle. Tartıda artıları görmek çok normal. Vücut dirence geçiyor bakıyor ne yapabilirim bu kilo kaybını durdurmak için. Yanıltmaya çalışıyor aman ha kanmayalım. Rabbim bu bedenlerimi öyle bir yaratmış ki sanırsınız ki her bir hücrede kendine has bir beyin var. Siz yılmadan devam ederseniz onunda direnci kırılacak. Şimdi size direniyor ve elinden geldiği kadar direnecek ama bakacak ki yok bu kesin kararlı onlarda salacak. Ve ayrıca verdiğiniz her kiloyu vücudun kabullenmeside zaman alıyor. Öyle durmadan sürekli kilo kayıpları yaşamak zaten normal olmazdı.

Ayrıca bu kilolalarımızı öyle bir iki hafta içindemi aldık ki istiyoruz hemen gitsinler. Birde o yönden bakalım olaya.

Stres yapmayın, stres yaptıkça acaba kilo veremeyeceğim dedikçe inanın veremiyorsunuz. Başaracağınıza önce kendiniz inanın ki vücudunuzda inansın direnmesin..

kızlaaar dunde yazdım yine yazıorummmm annemin kalcasının uzerindeki yanları yağ toplanan yerler warya simit gibi :) onlar yuruyunce hareket edince çok acıyor dayanamıoyorum diyor sizde oyle birşey oldumu sizce bu kotumu diyeti bıraksın mııı ???

ayrıca arkdşlar duraklamalar olcaktır canınızı sıkmayın herkesin yağ oranları eşit değil kilonuz biriyle aynı olabilir ama yağ oranınız aynı degıldır bu zamandada yağ oranı fazla olan daha çok verir.. takmayın kafanıza vericez kiloları canlarımmm :)

Bak canım, eğer annen o bölgeye etki ettirecek hareketler yapıyorsa bu yanmalar ve ağrılar çok normal, hatta mükemmel çünkü yağlar eriyor demektir. Mekik çekerken, bacak hareketleri yaparken insan bacakları kopacak sanır neden çünkü o bölgedeki kaslar hareket ediyor ve yağları yakmaya çalışıyor. Korkacak bir şey yok. Yaptığı hareketleri set halinde yapsın. Örneğin hareketi sayıyla yapsın ve set yapsın. 30 sayıda bir 30 saniye ara versin. Hiç bir şeycik olmaz biraz dayansın.

Gunaydinnn nerdeyse oglen oldu ama napim cocuklardan firsat bulupta yazamadim ben dun regli olmusum o yuzden bi 4 gun tartiya cikmiycam
moral bozuklugu olmasin diye

Telli turna gecmis olsun bu gibi seyler cok normal hamilelikte rahme yerlesme, rahmin buyumesi, vucuttaki kadin hormonlarinin cogalmasi
duygu yogunlugu olur ve kabizlik felaket bisey ama kayisi ye ve sana mademki meyve yiyorsun bi tavsiyede bulunayim
benim kendi doktorumun tavsiyesiydi
sabahlari ac karnina 2 tane kivi yedikten sonra arkadindan oda sicakliginda bir veya 2 bardak su sana cok yardimci olacagina inaniyorum
buda benden sana bir tavsiye olsun ben cok cektim ama bu sekilde yaptigimda cok faydasini gordum

Çok teşekkür ederim canım, tavsiyene dikakt edeceğim..

Başın sağolsun canım. Allah teyzeciğinin mekanını cennet etsin. Kalanlara uzun ömür ve dayanma gücü versin..

Günaydın kızlar.

Taze Dukancı olarak aranızdayım bende artık.
Dün başladım ve Dukan testine göre 6 gün atak yapmam lazım.

Ama sormak istediğim bişiy var. Atak bittikten sonra nasıl beslenmem lazım. Yani 1+1 yaparsan ataktan sonraki ilk gün sebze protein mi yapmam lazım yoksa saf protein mi.
Yada 5+5 yaparsam yine ilk 5 gün hangisi olacak.

Birde atakta kahvaltı çok zorlayacak gibi. Farklı seçeneklerimiz varsa yazar mısınız.

Başın sağ olsun . mekanı cennet olsun .
Bozmak zorunda kaldıysan bile diyetini hemen devam et bir daha bozmamaya çalışarak. kolay gelsin

fazla kakao ve kepek tüketimi verdiğim kiloları geri aldırmıştı. Sonara dün baktım ki tansiyon ilacımıda almıyor muşum kaç gündür (içinde diüretik var idrarda söktürüyor). İlacımı kullanmaya başladım . kepeği azaltıp normale indirdim. Kakaoyu kestim . zero kolayı azalttım. yürüyüşü hafif koşma moduna getirdim. 4 günde üstüste protein yaptım:-)) ve başardım tekrar indi kilom.
hiç hata ya da kaçamak kabul etmiyor bu diyet.
Sevgili temelt sende gözden geçir yediklerini, yaptıklarını, göze fazla batmayan hatalar yapabiliyorz.

Canım eğer kepek ve kakaoyu fazla kullanıyorsan kesinlikle ondan oluyor duraksamalar. Kakaoyu ben katiyen kestim ve ondan sonra kilo vermem başladı tekrar. Bi ara puding falan yaptım kaç gün kilom yerinden oynamadı. Kepekte sonuçta karbonhidrat. Kakaoda ne olursa olsun yağ var. Sen hiç riske etme.. Bu tip şeyleri ödül gibi arada bir nadiren ye. Kepek limitini aşma ve çok yumurtada tüketme

Ben 20 gün duraksadığım günler oldu. Keza şimdide öyle. Tartıda artıları görmek çok normal. Vücut dirence geçiyor bakıyor ne yapabilirim bu kilo kaybını durdurmak için. Yanıltmaya çalışıyor aman ha kanmayalım. Rabbim bu bedenlerimi öyle bir yaratmış ki sanırsınız ki her bir hücrede kendine has bir beyin var. Siz yılmadan devam ederseniz onunda direnci kırılacak. Şimdi size direniyor ve elinden geldiği kadar direnecek ama bakacak ki yok bu kesin kararlı onlarda salacak. Ve ayrıca verdiğiniz her kiloyu vücudun kabullenmeside zaman alıyor. Öyle durmadan sürekli kilo kayıpları yaşamak zaten normal olmazdı.

Ayrıca bu kilolalarımızı öyle bir iki hafta içindemi aldık ki istiyoruz hemen gitsinler. Birde o yönden bakalım olaya.

Stres yapmayın, stres yaptıkça acaba kilo veremeyeceğim dedikçe inanın veremiyorsunuz. Başaracağınıza önce kendiniz inanın ki vücudunuzda inansın direnmesin..

Çok haklısın telli turnam. dediklerinin hepsine dikkat edeceğim. kakao yok .kepek ve kola miktarı azaltılacak. yürüyüş arttırılacak. stresde yapmamaya çalışacağım. strese eyilli bir tipim hemen karalar bağlıyorum. çobuk moral bozuluyor. Onudaburadaki sostların sayesinde hallediyorum.

Tüm arkadaşlara diyetlerinde başarılar ve güzel bir hafta dilerim

evperisi ben bu sabah kendimi tekrar kilo vermiş buldum . Aürekli ne hata yaptım diye düşünüp hatalarımız düzelttim sanırım. Sende bir kez daha gözden geçirsen yitip içtiklerini yaptıklarını . en ufak hatamızı bile kabul etmiyor bu diyet.
Sabret ve devam et sen de kıracaksın vucudunun direncini.
Ben artık 10 kilo verince göreceğim direncin derdine düştüm:-(

fazla kakao ve kepek tüketimi verdiğim kiloları geri aldırmıştı. Sonara dün baktım ki tansiyon ilacımıda almıyor muşum kaç gündür (içinde diüretik var idrarda söktürüyor). İlacımı kullanmaya başladım . kepeği azaltıp normale indirdim. Kakaoyu kestim . zero kolayı azalttım. yürüyüşü hafif koşma moduna getirdim. 4 günde üstüste protein yaptım:-)) ve başardım tekrar indi kilom.
hiç hata ya da kaçamak kabul etmiyor bu diyet.
Sevgili temelt sende gözden geçir yediklerini, yaptıklarını, göze fazla batmayan hatalar yapabiliyorz.

valla, ben sınırlı izinlilerden bi zeytinyağını (3/4 yemek kaşığı o da) sp günlerimde salatama koyuyorum. öle kakao kepek sınırını aşma fln hiç olmadı bende 29. günüm bgn, yürüyüşüm yarım saatten de fazla, ama demek ki metabolizma farklı çalışıo sabretmem lazım. zeroyu da dışarda yemek yediğimde çok nadir içiorum. bgn yine tekrar - 900 mesela :) 900 gramı veriorum alıorum veriorum alıorum 3 gündür ilginç oldum :)

evperisi ben bu sabah kendimi tekrar kilo vermiş buldum . Aürekli ne hata yaptım diye düşünüp hatalarımız düzelttim sanırım. Sende bir kez daha gözden geçirsen yitip içtiklerini yaptıklarını . en ufak hatamızı bile kabul etmiyor bu diyet.
Sabret ve devam et sen de kıracaksın vucudunun direncini.
Ben artık 10 kilo verince göreceğim direncin derdine düştüm:-(
HayaTim inşallah dediğin gibi olur gerçi bugün bende 200 gr kadar eksi çıktı gabiz olmama rağmen evet kepek konusunda hiç düşünmemiştim sanırım kepek miktarı olabilir sorun çünkü günde 1 (bazen hiç )kola iciyorum puding ve kako daha hiç denemedim 1 buçuk aydır 3 adet meyveli yoğurt yemisliğim var sadece kepekten yaptıgım kek onuda günlere bölüyorum bazen sonraki gunün hakkindanda yiyorum ama ertesi güne kalan payım Ne kadarsa onu yiyorum. Ama dün birtane keçi boynuzu yedim valla günlük yoğurt mayaliyorum haaaaa bu arada buzdolabının yoğurt yapma bölümü var yarım kilo sutle 8 saatte yapıyor valla 11 senelik evliyim hiç yoğurt yapmayı demememiştim( cehalet iste forumda konuşulurken aklımageldi) dukan sayesinde onuda denedim ilk kez. Çok güzel yapıyor .yürüyüş bandımı da dukan sayesinde actım bide titreşimim bel kemerim var inatçı basenlerime faydası olurmu acaba ne dersiniz çok yazdım yine Telli turnamin dediği gibi 2 haftada almadık ya bunca kiloyu hemen verelim dimi yani

ben bu diyete yeni başlayacapım ama henüz araştırıyorum.kitabını sipariş verdim yulaf kepeği bulmaya çalışıyorum v.s v.s...size şunu sorabilir miyim?1+1 ve 5+5 ne demek...

sevgiler....

X