Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kitapda atak dönemi yumurta süt peynir sınırsız yazıyor ya ben mi yanlış anladım

selam cnm, evet sınırsız aslında ama yumurta dokunabilir bir çok kişiye.. zaten hazırladığımız kreplerde falan da var diye çok fazla yememek lazım. zaten kitapta da özellikle yumurta beyazı sınırsız diyor, sarısı yağlı olduğundan çok önerilmiyor ama bana dokunmaz diyorsan yiyebilirsin...
süt ve peynir de teorik olarak sınırsız ancak bunlar da az yağlı olmalı ve az da olsa karbonhidrat içeriyorlar.. dolayısıyla 1lt süt,1kg yogurt vs geçmemeli diye biliyorum ben, ki bunlar da gayet iyi miktarlar..

selam cnm, evet sınırsız aslında ama yumurta dokunabilir bir çok kişiye.. zaten hazırladığımız kreplerde falan da var diye çok fazla yememek lazım. zaten kitapta da özellikle yumurta beyazı sınırsız diyor, sarısı yağlı olduğundan çok önerilmiyor ama bana dokunmaz diyorsan yiyebilirsin...
süt ve peynir de teorik olarak sınırsız ancak bunlar da az yağlı olmalı ve az da olsa karbonhidrat içeriyorlar.. dolayısıyla 1lt süt,1kg yogurt vs geçmemeli diye biliyorum ben, ki bunlar da gayet iyi miktarlar..

cok sagol arkadaşım inan cok yardımcı oldun

Günaydınlar,
bugün sonunda yumruk harekatına başladım, umarım azimli olurumda 4 gün sebzesiz durabilirim; ben nerdeyse 4 haftadır adam gibi kilo veremez oldum; bugünde almıştım üstelik 100 gram daha; 68,4 oldum tekrar. 67yi bir görürü gibi oldum sonra bir daha yok :KK43:(
sinir oldum gerçekten daha vermem gereken 9,5 kilo var ben 2 aydır ancak 6 kilo verebildim bugün 65. günüm; bıkmaya başladım artık gerçekten aynı seyleri yemekten ve istediklerimi yiyememekten :KK43:
artık krep yumurta ve light peynir iyice midemi bulandırıyor; neyseki et-tavuk ile aramız iyi şimdilik.
Ben 4 gün protein günü yapıcam arka arkaya; ama soyle bir problem var ben artık peynir krep yiyemez oldum, kokusu bile rahatsız ediyor; sizce sabah kahvaltılarında peynir ve krebin yanında bir tatlı kaşığı kadar evde ezme gibi bir sey var annemim domates sogan sarımsakla yaptığı ondan yesem problem olurmu; yanında o olunca biraz daha yiyebiliyorum peynir ve krebi :KK43:
benim artık dayanacak gücüm kalmamaya başladı; yani kilo verirken yine iyiydim moralim yüksekti; duraklama ilk başladığındada geçecek diye bekliyordum ama şimdi sınırlarıma geldim sanırım :KK43:(
Birazcık uzun oldu galiba msj
herkese kolay gelsin

yumruk hareketin başarılı olur umarım :) dur bakalım 4 günün sonunda neler olacak bize mutlaka yazarsın :) peynir ve krep yiyemiyorum demişsin, yumurtayı lorla pişirebilirsin, ezmede eğer yağ yoksa neden olmasın, sonuçta sarımsak serbest soğan serbest, domates de bi kaç kaşıktan bi şe olmaz sonuçta dukanın kitabında bile çekirdeksiz domatesle atak için tarif var :KK66: moralini bozma, her diyette insanın durakladığı bir kilo olur, ben az ve sık yiyerek kilo verdiğim dönemde takılmıştım senin gibi çıldırıyordum. tanıdık diyetisyen bir arkadaş şu tavsiyeleri verdi aklında olsun: 1- kabızlığın varsa giderecek şeyler yap, bitki çayları olabilir, kimisi acı bibeer yiyo mesela artık sen bilirsin seni neyin çalıştıracağını. 2- içtiğin su miktarını artır 3- tuzu azalt 4- eğer her öğününde aynı şeyleri yiyosan menülerinde değişiklik yap, ve yediklerinin saatlerini değitir, bu metabolizmayı uyarırmış 5- hareketini artır, illa spora git demiyorum ama mesela daha uzak bir markete yürümeyi tercih edebilrsin.

sonuçta 6 kilo vermişsin yapabildiğini biliosun, bunlara dikkat ederek devam et bence başaracaksın, kolay gelsin :)

ana! ben yumurtayı istediğin kadar serbest sanıyordum iyi ki söyledin. bi de kitabı okudum! ne kadar rezilim ya dikkatsiz okumışum demek ki:26::26::26::2::2::2:
her neyse bugün başlıyorum ben de. 13 kilo vermem gerek kaç gün atak yapmalıyım sizce? ayrıca şekersiz diyet kola tüketilebilir diyordu kitapta. atak dönemi için de geçerli mi bu?
bana da yardımcı olun lütfen:26::26::KK5:

dukanın kendi sitesinde bir test var aslında onu yapabilsen daha güzel olur. uğurlu olsun bakalım bgn başlıyormuşsun :) diyet kola tüketebilrsin ama abartmadan sonuçta içinde talandırıcılar var böyle içerikler duraklama yaşatabilio. bu arada ayrıntılı bilgiler için facebook da 1dukan diyeti tarifleri" sayfasını öneriyorum. herkes bildiklerini paylaşıyor ve dukanın internet sitesinde revize ettiği bazı şeyler oluyo, onları görebiliyosun.

yaa yarın ben baslayalı tam bır hafta olcak 4 gün yaptım atak bir bucuk kilo vermısım az degilmi gerci regl oldum oda etki eder heralde ahh bide kabızlık için ne önerirsiniz acaba

tabi ki çok iyi nedne kötü olsun :) sonuçta verceğin kilo ne kdr çoksa o kdr çok gider bunu da unutma, yani herkesin bir olmayacak, hem o kiloları bi haftada almadın dimi :) hızlı vercez normal insanlara göre ama mucizeler de beklemeyelim (kendime bunu sık sık tekrarlıorum da :))

kahvaltıdan sonra lipton form plus içebilrsin, ya da yeşil çay ya da sana iyi gelen ve daha önce denediğin türde bir bitki çayını kullanabilrsin. suyunu sakın ihmal etme, ayrıca çok sorunun varsa 3/4 yemek kaşığı zeytinyağı serbest, sabah aç karnına onu yut. olmadı acı biber turşusu ye, olmadı acı şalgam iç :) bunlar okuduğumdan edindiğin gözlemler sen hangisini kendine uygun bulursan artık :)

kızlar, ya bi şey diicem, light beyaz peynirden içime fenalık geldi, 3 gündür dil peyniri yiyorum :) oranlarına baktım, karbonhidrat çok az, yani 100grda 2gr falan diyor ama yağ oranı 22 falan.. :) çok di mi? yrn yine light peynire döneyim ben ...bi de benim 19.günüm ama verdiğim kilo 3,2 yani 1 ayda 6-7 kilo verenler taktir ediyorum... yılmak yok, devam ediyorum tabii , en güzeli de çok kısıtkanmış hissetmemem kendimi :) ama spor da yapsam belki artacak bu rakamlar di mi, offf :KK43:

yediğimiz her şeyde karbonhidrat var zaten, bizim asıl dikkat etmemiz gereken şey yağ oranlarıdır. yağ oranı süt ürünlerinde %2'yi, et ve tavuk gibi ürünlerde%10'u geçmiycek. yüzde 22 çoook fazla, bu arada vermen gereken kiloya göre gider sakın herkesle kıyaslam kendini 20 günde 3,2 çok iyi :) spor çok önemli, sadece yarım saatlik yürüyüş yeterli yani, hele bi de su içmek bunları da yapsan farkı görürsün :) kolay gelsinn

bende sürekli tartının tepesındeyım..yıyorum bakıyorum
wc gidiyorum bakıyorum takıntı oldu
gram oynamıyor motıvasyon gttı

Sürekli tartılma normali hafta da bir ama ben de her sabah yataktan kalkınca tartılıyorum. 5 gündür bende de gram oynamadı ama biliyorum ki birden bir kaç yüz gram gitmiş olarak göreceğim. Senin için de aynı şey geçerli.
Bir de yürüdügümde 2. gün biraz kilo eksilmiş oluyordu bu ralar yüryemedim. İnşallah akşam yürürsem sabahına da eksilme görürüm tartıda. yürüyor musun . yürüyorsan da süresini arttır etkili olacaktır

merhaba arkadaşlar 3 gündür bu diyeti araştırıyorum en sonunda burayı buldum ben 83 kiloyum ve artık kilolarım yüzünden kendimden nefret eder hale geldim bi türlü veremiyorum 2 haftadır sabah airobik akşam plates yapıyorum dukan diyeti dikkatimi çekti kitabını almayı düşünüyorum ancak öncesinde sizden yardım alayım dedim gerçekten kilo verdiyormu ne kadar zamanda ne kadar kilo verdiyor ve en önemlisi geri alınıyormu ben çok değişik diyetler denedim ama hepsi hüsrnla bitti lütfen bana yardım edin şimdiden teşekkür ederim

günaydın herkese..güçlendirmeye geçeli 3 hafta olcak ben 300 almıştım 57.300 düm.bugün tartıldım 56.800 olmuşum ama bişey yapmadım hamile kaldığımı öğrendiğimden beri 500 gr vermişim.ben yürüyüş bile yapamıyorum binde bir yapıyorum daha doğrusu ama bi haftadır nerdeyse her gün tuvalete çıkıyorum gece yatmdan 5-6 kuru kayısı yiyip üstüne ılık su içiyorum öyle yatıyorum o çok etkili oldu sizlerde deneyebilirsiniz...bi de bişey sorucam bu bulantılar ne zaman başlıyor benim bulantım hiç yok acaba herkeste oması mı lazım doktora daha gitmedim perşembe randevum var yaklaşık olarak 6 haftalık sanırsam internetten hesapladığıma göre..bi de bi yerde okudum 6. haftada başlarmış acaba bu normal mi bende olmaması?????cevaplarsanız çok sevinirim..

herkese selam:)
Yeni katılan arkadaşlar hoşgeldiniz aramıza :KK3:

Akşam şu mikrodalga keklerinden yaptım çayın yanına, harika oldu. 3 aydır diyetteyim, ilk kez keke benzer bişi yedim. Daha önceki denemelerim çöpü boylamıştı.Teşekkür ederim arkadaşım :KK16: tarif için. Ne kadar da basit ve lezzetli. Arada krep hakkımı bu şekilde tüketmeyi düşünüyorum.

merhaba arkadaşlar 3 gündür bu diyeti araştırıyorum en sonunda burayı buldum ben 83 kiloyum ve artık kilolarım yüzünden kendimden nefret eder hale geldim bi türlü veremiyorum 2 haftadır sabah airobik akşam plates yapıyorum dukan diyeti dikkatimi çekti kitabını almayı düşünüyorum ancak öncesinde sizden yardım alayım dedim gerçekten kilo verdiyormu ne kadar zamanda ne kadar kilo verdiyor ve en önemlisi geri alınıyormu ben çok değişik diyetler denedim ama hepsi hüsrnla bitti lütfen bana yardım edin şimdiden teşekkür ederim

tabi ki verdiriyor :) facebooktaki" dukan diyeti tariflerim" sayfasını da mutlaka incele, orda da çok güzel yemek tarifleri var. kitabı alıp okuman en doğrusu, ondan sonra da bu sayfadan yararlanırsın hem de facebooktan, facebooktaki sayfada notlar kısmını mutlaka incele. kendinden nefret etme cnm, bi kaç kilo bile versen ztn bu histen kurtulacağına eminim. dukanın kendi web sitesi var dukandiet yaz google çıkar oradan testi yap ne kadar sürede istediğin kiloya gelebileceğini de burda görürsün. bol şans :)

Akşam şu mikrodalga keklerinden yaptım çayın yanına, harika oldu. 3 aydır diyetteyim, ilk kez keke benzer bişi yedim. Daha önceki denemelerim çöpü boylamıştı.Teşekkür ederim arkadaşım :KK16: tarif için. Ne kadar da basit ve lezzetli. Arada krep hakkımı bu şekilde tüketmeyi düşünüyorum.

slm bende bugün başladım kitabı aldım okuyorum burdan sizede takip ediyorum bakalım nasıl olcak bir haftadır araştıryorum
bu gün ilk günüm yardımlarnızı bekliyorum

slm bende bugün başladım kitabı aldım okuyorum burdan sizede takip ediyorum bakalım nasıl olcak bir haftadır araştıryorum
bu gün ilk günüm yardımlarnızı bekliyorum

nis78 hoşgeldin :) inş sonuna kadar güzelce devam eder, rahat rahat verirsin kiloları :) kitabı okuman çok yararlı olur, bir de facebookta" dukan diyeti tarifleri" diye bir sayfa var ordaki notlar kısmını oku ve tariflere de bak, orası da çok motive ediyor aynı burası gibi :) hoşgeldin tekrar..

dukanın kendi sitesinde bir test var aslında onu yapabilsen daha güzel olur. uğurlu olsun bakalım bgn başlıyormuşsun :) diyet kola tüketebilrsin ama abartmadan sonuçta içinde talandırıcılar var böyle içerikler duraklama yaşatabilio. bu arada ayrıntılı bilgiler için facebook da 1dukan diyeti tarifleri" sayfasını öneriyorum. herkes bildiklerini paylaşıyor ve dukanın internet sitesinde revize ettiği bazı şeyler oluyo, onları görebiliyosun.

ben o testi denedim ama bi sonuç çıkaramadım. çözdkten sonra 40kg-500kg filan diyor anlamadım bişey. yabancı zaten.
dukan diyeti tariflerini begendim hemen. okuyorum sürekli notlar kısmını filan.

Bence doğru yerdeniz. Buradakilerin çogu senin gibi birçok diyet denemiş kişiler, az da olsa fazla kilolu olmadıkları halde bu diyeti uygulayanlarda var.
Kurallara uyarsan evet verdiriyor. Atak evresinde daha hızlı seyirde ortalama haftada 1 kilo şeklinde ama bu ortalama kişiye ve bünyey göre değişiyor. Hem kitabı çok iyi okumanı hemde bu siteyi okumanı öneririm.
arada başarılı olup devam ettiren arkadaşlarda yazıyor motive ediici oluyor.
aç kalmadan rahatlıkla yapabileceğin bir diyet yarım saat yürüyüş ve bol su atakta 1,5 kaşık seyirde ve devamında 2 kaşık yulaf kepegi. ağırlıklı yağsız proteinler işin özü

ben o testi denedim ama bi sonuç çıkaramadım. çözdkten sonra 40kg-500kg filan diyor anlamadım bişey. yabancı zaten.
dukan diyeti tariflerini begendim hemen. okuyorum sürekli notlar kısmını filan.

o zmn bir de simla hanımın blogu var ben burdan link vermeyi beceremiyorum da :KK43: dukandiyetim yazarsan çıkar, orada testin nasıl yapılacağı türkçe olarak açıklanıyor, istersen ordan bi bak derim. ben türkçesinden yardım alarak yaptım çünkü :)

Ben de yaptım mikrodalga kekini ve gerçekten çok güzel oldu. kakaolu yaptım. dediğin gibi kepek hakkımı 2 gündür böyle kullanıyorum.
kakaolu keki browni haline getirip yiyeceğim bir de fena olmayacağını düşünüyorum. 5 gündür kilom takıldı önce bir vereyimde sonr burowni hakkım olsun:-)

tabi ki verdiriyor :) facebooktaki" dukan diyeti tariflerim" sayfasını da mutlaka incele, orda da çok güzel yemek tarifleri var. kitabı alıp okuman en doğrusu, ondan sonra da bu sayfadan yararlanırsın hem de facebooktan, facebooktaki sayfada notlar kısmını mutlaka incele. kendinden nefret etme cnm, bi kaç kilo bile versen ztn bu histen kurtulacağına eminim. dukanın kendi web sitesi var dukandiet yaz google çıkar oradan testi yap ne kadar sürede istediğin kiloya gelebileceğini de burda görürsün. bol şans :)

çok teşekkür ederim beni çok rahatlattın iyiki yazmışım buraya kitabı alıp okur okumaz başlıyacağım ve sonuçları paylaşacağım :)))):KK1:

günaydın herkese..güçlendirmeye geçeli 3 hafta olcak ben 300 almıştım 57.300 düm.bugün tartıldım 56.800 olmuşum ama bişey yapmadım hamile kaldığımı öğrendiğimden beri 500 gr vermişim.ben yürüyüş bile yapamıyorum binde bir yapıyorum daha doğrusu ama bi haftadır nerdeyse her gün tuvalete çıkıyorum gece yatmdan 5-6 kuru kayısı yiyip üstüne ılık su içiyorum öyle yatıyorum o çok etkili oldu sizlerde deneyebilirsiniz...bi de bişey sorucam bu bulantılar ne zaman başlıyor benim bulantım hiç yok acaba herkeste oması mı lazım doktora daha gitmedim perşembe randevum var yaklaşık olarak 6 haftalık sanırsam internetten hesapladığıma göre..bi de bi yerde okudum 6. haftada başlarmış acaba bu normal mi bende olmaması?????cevaplarsanız çok sevinirim..

Bazılarında bulantı olur, bazılarında olmaz. Ben kızıma hamileyken hiç bulantım olmamıştı, hamile olduğumu adetim 15 gecikti diye doktora gittiğimde öğrenmiştim.
Ama oğluma hamileyken adet günüm bile daha gelmemişti, regl olcam diye midem bulanıyor, karnım ağrıyor sanmıştım. Bir karın ağrısı, bir mide bulantısı çektim ki sorma. Hatta bayramdan bir gün önce arife günüydü,(bu arada regl zamanıma bir kaç gün daha vardı) Karın ağrısı ve mide bulantısına dayanamayıp iş yerinden izin alıp acile gitmiştim. O sıralar bi grip salgını vardı ya (Allah korusun) acildeki doktor bana bir sürü iğne vermişti ve rahatsızlığımı salgın olan grip olarak yorumlamıştı :KK1: Hatta orda da iki tane iğne yapacaklardı ki bir tanesini yaptılar.(korunmadığımı söyleyince) Tabii ben içten içe acaba hamile miyim?? diye düşünmeden edemiyordum ki nitekim bayram sonrası kadın doğum doktoruma giderek kesinleştirdim. Mide bulantılarım hamileliğim boyunca git gide azalarak devam etti. Özellikle ilk 4 ay çok yoğun yaşadım, ama kusmalarım olmadı öyle.
Yani kişiden kişiye olduğu kadar aynı kişide farklı hamileliklerde bile değişiklik gösterebilen bir durum bu...

X