Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

tost, sucuk, kıymalı börek bunlar geldi aklıma :44:
Tostmu dedin ohh çıtir citir bir ekmekler sucuk ve sahanda az pişmiş yumurta .bugün kendimden geçtim. aslında aklımda birsey var ama onuda sarimsakli yoğurtla severim bugün sarımsak yiyemem Cilbir ,yani kaynayan suya kırılmış yumurtalar üstüne sarmisakli yoğurt ve azicicik yağla bir sos ama bugün sarımsak yememem lazım belki aksama yaparım bir çiftlik dolusu tavuk yemiş gibi hissediyorum kendimi. Ve nedense bugün hay diyetinede ... diye başladım güne ben bu hafta sonlarını gercekten hiç sevmiyorum bütün düzenim bozuluyor

NE yediğimi bir duysanız bana çok kızarsınız. Ne yicem diye düşünmekden saati 1 yaptım ve artık tak etti canıma çok az tereyağı koydum tavaya âma 1 çay kasığı kadar eğer az buysa ,2 yumurtayı cirptim icine hiçde light olmayan kasardan 2 çorba kasığına yakın rendeledim baharatlar ve biraz yulaf tavada omlet yaptım ve Allah tan light olan yoğurtla yaptıgım ayranla bir güzel yedim ÇOK PİŞMANIM demiycem iste demiycem:18:

Tostmu dedin ohh çıtir citir bir ekmekler sucuk ve sahanda az pişmiş yumurta .bugün kendimden geçtim. aslında aklımda birsey var ama onuda sarimsakli yoğurtla severim bugün sarımsak yiyemem Cilbir ,yani kaynayan suya kırılmış yumurtalar üstüne sarmisakli yoğurt ve azicicik yağla bir sos ama bugün sarımsak yememem lazım belki aksama yaparım bir çiftlik dolusu tavuk yemiş gibi hissediyorum kendimi. Ve nedense bugün hay diyetinede ... diye başladım güne ben bu hafta sonlarını gercekten hiç sevmiyorum bütün düzenim bozuluyor

tostu 1 yumurta ve 2 kaşık yulaf kepeğini karıştırıp tost makinasında tost yapıyorum çok güzel oluyor.. sucuk için de kıymanın içine sarımsak, kimyon, karabiber, kırmızıbiber, az bahar, tuz koyup karıştırıyorum o da sucuk.. böreği de 4 krep arasına harç ve peynir yada kıyma fırında pişiriyorum. :KK9: biraz karışık oldu ama hepsi de güzel oluyor.. yoğurt içine kornişon doğrayıp karıştırıyorum et ve tavuğun yanına güzel oluyor. o kadar çok yiyorum kiii... yine de 12 kilo verdim :21: kaldı 1 kilocuk o da bi gitse güçlendirmeye bi geçsem :KK52:

içine minik mantar ve kırmızı biber parçaları konulmuş kaşarlı omleti denediniz mi:KK70: pizza gibi oluyorrrr

eslaa ben bi kaç sayfa önce sana bişey yazmıştım onu cevaplayabilir misin..yanlış hatırlamıyosam sendin eşin bu rejimi yapıyomuş güçlendirmedeymiş onunla ilgili bişeyler sormuştum cevaplarsam sevinirim.

yulafkepeği ile sakallı denilen bol peynirli pogaca yapmıştım .çok da güzel oldu ben doğru düzgün yiyemeden eşim yedi bitirdi demiştim . tekrar yapmak istedim bugün. ru-sheim le yapmıştım . arkadaşımın aktardan aldığı ile denemek istedim. ne kabardı ne tadı ne de kokusu vardı. dümdüz kepekli biskuvi gibi bir şey oldu. Arkadaşım bu kabarmıyor dediğinde inanmamıştım.
Bazı arkadaşlarda kabarmıyor kepek diyenler vardı. Nedeni kepeklerdeki farklılıklar olabilir.

Selam cnm,
ben hep kabızlık sorunu çekiyorum, diyet henüz etkilemedi 10 gun oldu başlayalı.. öncelikle çok geçmiş olsun...
nerede oturuyorsun, ben goji berry buldum istanbulda, istersen sana yollayayım?
biraz diyeti bozmak da olsa sabahları açkarnına 2-3 kuru kayısı ve yanında 350-400ml ılıksu (gerçekten oda sıcaklığı değil, ılık olması önemli, içebildiğince sıcak) içebilirsin, bende işe yarıyor ancak aç olmak,ılık su içmek ve sonrasında 1 saat kadar bi şey yememek önemli ki o kayısılar hazmedilsin tek başlarına..
ya da ilaç kullanmak ister misin bilmem ama eczanede tozlar var bununla ilgili.. ama söylemeliyim ben kayısıdan gördüğüm etkiyi hiç bi şeyden görmedim :) bi de prebiyotik yoğurtları deneyebilirsin...
bu işi çözmen çok önemli.. çok ciddi sorunlar yaratabilir..

Cok tesekkür ederim, ilik su ve kayisiya basladim. Aksam yatmadan önce de 1 tane kuru kayisi yiyorum. Prebiyotik yogurtlar bende ise yaramadi. Gojiberry teklifin icin de coook tesekkür ederim, yurtdisindayim canim Isvicre'de yakindaki marketlerde bulamadim, daha fazla arastirmam lazim, mutlaka vardir. Ilacta aldim ama sürekli kullaniminin dogru olmadigini söylediler eczanede.

çok farklı yöntemler deneyen arkadaşlar var yemekten önce 2-3 küçü+k acı biber turşusu yesen, bu ishal bile yapıyor
yine kayısı vekuru siyah erik ten faydalananlar var
ilaçlar var
ve form çaylarıda laksatif görevi görüyor. akşam yemeğinin üstüne yarım saat yürü
yürüyüş barsakları çalıştırır.(Narkozlu ameliyat sonrasında felç olan barşakları yürüyüşle aktif hale getiriler bilirsimniz)

kabızlığa başlangıçta müsade etmemek lazım, kanamalar başladıysa hemoroidde başlattınız demektir.
benzer bir diyeti eşim 25 yıl önce deneyim hemoroid oluşturmuştu ne yazıkki, ameliyat olmak zorunda kaldı.
seyir evresinde daha çok lifli sebze çeşitlerini tüketmenizde faydalı olacaktır
çok geçmiş olsun . dilerim kısa sürede atlatırsınız sıkıntılarınızı

Aci biberin etkisi gercekten oluyor ama kanama oldugu icin baharat ve acilardan uzak durmam lazim, basurdan cok korkuyorum :KK53: Bir kac gün kabizlik sebebiyle yürümekte bile zorluk cektim normalde spor yapiyordum yeniden baslarim. Zaten 5+5 e gectim. En azinda su zor dönemimde 5gün protein sebze yapayim, düzene girerse 1+1 e dönmeyi düsünüyorum.

Ilginiz ve verdiginiz bilgiler icin ikinize de cok tesekkür ederim :KK16:

selam millet.

Forumun en eskilerinden ben :)) 1-2 sayfa okudum da sizi anlayabiliyorum yeni başlayanlar olarak.
Ben 3 ayda 13 kilo verdim dukanla. yani 84ten 71e düştüm. amma velakin bırakalı 5 ay oldu ve 4 kilosunu geri aldım. güçlendirme filan yapmadan direk bırakmıştım. o 4 kiloyu da son 2 ayda aldım. Ama bayağı cozuttum biliyordum alacağımı.
29 kasımda yeniden başladım. bugün 6.gün. 75ten 72.8e düşmüş bulunmaktayımm :)) bugün sebzeye geçtim. Yeni olunca insanın hevesi oluyor değişik tarifler bulmaya filan. paylaşımnız bayağı fazla ne güzel. ama tavsiyem kaç bin sayfa varsa hepsini baştan okumanız :)

Herkese hızlı kilo vermeler. hoş kalınn :)

sizi o kdr uzun zamandır takıp ediyorum ki .. ılk başlarda çok önyargılıydım yok işte hemen zayıflatan diyet mi olur kesin bi hastalık olur fln.. sonra şeker hastası olunur u duydum kısırlık yapıyor diye duydumm... ama ben burda yapanların fikirlerini almak istedim.. tüm sayfaları tek tek okudum 2 arkdş hamile kaldı.. sonra tellıturnam da bebek istio inş Allah veriri ona da :) sonra yazılarınızn altındaki çizelgeler beni motive etti. ve dün yulaf kepeğimi kurt uzumumu ve dukan kitabımı aldım.. atak evresine kadar okudum.. fakat bu hafta çok yogun oldugum için surekli dısarda olcam o yuzden bikaç gun sonra baslamayı dusunuyorumm...

sormak istediğim şey şu kitapta o kurt üzümünü atak ta kullanmayla ilgili hiçbirşey okumadm kullanabiliyor muyuz? bazı arkdşlar 15tane yediklerini yazmıstı gunde? ayrıca ben dukanın sitesinden kendime test yaptım fakat diyet yapmamam gerektiğini yazmış :KK43: ama bu halim çok kilolu geliyor gozume.. ben hala takipçinizim inş hepberaber vericez bu kiloları haftaya aranızdayım inşş :) sizce ben atak ı kaçgun yapayım?

Ii aksamlar herkese arkadaslar bı sorum olacak ti bilgi verirseniz sevinirim. Ben iki gun üst üste p s yaptım. Yarın kalorilerine dikkat ederek p yapsam olurmu sizce çok feci mı deldim dukani? cevaplarinizi bekliyorum

benim ikinci günüm bugun ılk gunku sabah ıkı yumurta , light peynır bır bardak şekersız cay
ara ögunlerde beşi bir yerde cayı bolca ıctım..yeşil çey içtim..3 lıtre su içtim
öglen parmak gıbı olan tekırdag köftesı dıye satılan hazır köftelerden 15 adet yedım
akşamda kıymalı sogan karısımına 2 yumurta kırdım yanında 1.5kasık katılmıs lıght yogurtla bugun kapatacagım
henuz kıloda degısım yok...

kabızlık çeken arkadaslarıma tavsıyem eczaneden magnezi calcine alın bır cay bardagı suya bır kasık akşam 10 gıbı ıcın sabaha wc rahat cıkarsunız

Ii aksamlar herkese arkadaslar bı sorum olacak ti bilgi verirseniz sevinirim. Ben iki gun üst üste p s yaptım. Yarın kalorilerine dikkat ederek p yapsam olurmu sizce çok feci mı deldim dukani? cevaplarinizi bekliyorum

bende bi kaç kere öyle yapmıştım bi sorun olmaz merak etme sen yarın devam et p gününden canım...

Çizelgeyı sonunda basardım yardımcı olan arkadaslarıma teşekkur edıyrum

Yarin kesin duba gibi cikicam tartida :S Yulaf kepeginden biber dolmasi yaptim ama cok tuzlu olmus, birazda kirmizi et soteledim yagsiz ona da tuzu abartmisim halbuki hic tuzsuz da yiyebiliyorum neden böyle bir sey yaptim anlamadim :KK52:

Çok TSK ederim icim rahatladı bu aralar çok kaçamak yapmaya başladım zaten sinir oluyorum kendime. bir ay oldu arada geliyorlar böyle durduramiyorum kendimi
ben güçlendirmedeyim canım sen benim kaçamaklarımı görsen hep eşim yüzünden çokoprens yedim yaa bıktım valla öyle şeyler görmek istemiyorum sinirim bozuluyor..seyirde atakta hiç böyle şeyler olmadı şimdi neden böyle bilmiyorum deliricem resmen allhtan kilomda değişklik olmuyor =)))

seyirde 9. günümü bitirdim ve 9 gündür hiç tartılmadım. almışım ya da verememişimdir die çok korkuorum. sizin tecrübeleriniz neler? seyirde durağanlık yaşadınız mı ? yaşadıysanız ne kdr sürdü?

merhaba bayanlar bi kac gundur ugrayamadim malum misafir temizlik alisveris derken haftasonu bitti
yarin sabah tartilip bende bi bakacagim kilom ne durumda kacamak falanda hic yapmadim o kadar misafir agarlamama ragmen kek borek corek cikolata seker vb. seyler ikram etmeme ragmen
nedense hic canim istemedi diyetime sadik kaldim yani bayanlar kendimle gururduyuyorum
insallah bi kac gramda olsa gitmistir umuyorum o kadar sabretmeme ragmen :))

sabah gorusmek uzere iyi geceler

kızlar galiba kabızlık bende de başladı... yulaf kepeğimi yiyorum, gojiberry yiyorum ama :KK43: sonuc yok.. gerçi daha 2 gün oldu, bugünden umutluyum :)

X