Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

slm arkadaşlar!!! 7 aylık bebeğim var emziriyorum ben de bu diyeti yapabilir miyim acaba? emzirirken kilo veremedim maalesef.. yaklaşık 12 kg fazlam var:KK43:(

Canım, Allah bağışlasın :nazar: Ben de emziriyorum bebeğimi, oğlum 16 aylık. Açıkçası ben artık memeden ayırmayı düşündüğüm için bu diyete başladım. Artık herşeyden yiyebilecek durumda çünkü. Ama memeden ayrılmıyor bir türlü ve ben diyetime devam ettiğim halde hala emziriyorum. Tabii sütümde azalma oldu, benim için önemli değil, çünkü yavaş yavaş azaltmaya çalışıyorum zaten.
Senin için henüz erken olabilir, bebeğini sütten kesmeye karar verdiğinde başlaman daha mantıklı bence. Daha çok küçük seninki, en az bir yaşını bitirsin diye düşünürdüm senin yerinde olsam. Anne sütü herşeyden değerli çünkü...

Sağolsun telli turnam hazırlıyor çizelgeyi, her perşembe bildirim günümüz. Perşembe günü; başladığın tarih, başlangıc kilon, hedefin ve o günkü kilonu bildirirsen telli turnam seni de ekleyecektir :KK3:

süper oldu bu bilgi cnm, ben de telli_turna'ya gönderdim başlangıç tarihi, hedef kilo şimdiki kilom vs.. perşembe de güncel kilomu göndericem :)
bu arada seninle benim hedeflerimiz çok yakın gibi.. ben 25 kasımda başladım diyete, 5 gün atak yaptım, 76,1le başladım, bugün 73,2yim :) hedefim ise 58..
sen kadar zamanda bu kadar verdin cnm, harikasın.. darısı başıma :) hepimizin başına :)

Herkese bol eksili bir hafta sonu diliyorum :KK9:

Yok yok ayıp falan olmaz, naapalım yani diyetteyiz ama ortama uyum sağlamaya çalışıyoruz bir nevi. Ben de geçen hafta arkadaşlarla buluştuğumda götürmüştüm yanımda, bırak ayıp olmasını herkes takdir etti valla. :KK53:

Önümüzdeki hafta yine bir arkadaşa gidicem. Ne zamandır çağırıp duruyor. Diyette olduğumu biliyor, hatta yeni halimden ötürü çok şaşkın :KK1: . Soruyor bana sana ne hazırliyim diye, ee diyetteyim ben diyorum, yok yok olmaz öyle sana diyetine uygun bişiler hazırlıycam diye tutturdu. Yani bu kez yanımda götürmeme gerek kalmıycak :KK76:

Doğrusu ya götüremedim yanımda çok güzel olmuş diye eşi bir çırpıda hepsini bitirdi.
Ben de zeytinyaglı kereviz ve yoğurtlu krudomataesle hazırlanmış bir salatadan yedim ama her ikisinde de yağ var:-(
ama pasta börek hiç bir şeye dokunmadım. Yine de yarın tartıda artı göreceğimin farkındayım.
Asıl yılbaşında ne yapacağız içki de kesin yasak:-(

herkese mrb kızlar ben Perşembe günü pek iyi değildim başım ağrıdı midem bulandı ,mutsuz oldum ölücem sandım . karatay dietini inceledim oraya transfer olacaktım ama dün bugn iyiyim . zaten karatay dietinden pek bişey anlamadım sanırım hayat boyu o diet. birazda sıkıcı gibi ben okadar uğraşamam bunda hiç değilse süre olayı var. bugün regl oldum ona rağmen 76.7 kilo ile başladığım dietteki 7. günüm (atak) bugün itibarıyla 74.6 ydım ben zor kilo veririm normalde . bukadarı bile baya belli oldu bende. ben spor da yapıyorum farkettimki ilk günlerdeki yorgunluk hali yok kendimi daha iyi hissediyorum sanırım regl den sonra şişimde inince daha fazla gidicek gibi hadi inşallah. yanlız ben bugün çok imrenip bir tane simit yedim :KK43: dietim de bozuldu ama hemen toplicam SÖZ:) yarın yulaf unundan azcık da mısıf unlu etli kavurma yapıcakmış annem bende bir tabak yerim sonra proteine devam pazartesi atağı bitiricem 5/5 yapıcam haftayada 1/1 yaparım . aslında 2/0 yapıcaktım ama baktım kilolar hızlı gidiyo öyle daha iyi olur diye düşündüm zaten alıştım da . bakalım artık neler olucak . ha az önce de kek yaptım yulaf unundan pek fena da olmadı .ama kabarmadı. çokta az oldu içinde 4 kaşık yulaf 2 kaşık buğday kepeği var bu keki normalde 4 gnde falan yemek lazım ama okadar az olduki bi oturuşta yenir yani ama ben bir dilim yicem tabiki.:) sporu da fazla yaparım artık ...:18:

Sağolsun telli turnam hazırlıyor çizelgeyi, her perşembe bildirim günümüz. Perşembe günü; başladığın tarih, başlangıc kilon, hedefin ve o günkü kilonu bildirirsen telli turnam seni de ekleyecektir :KK3:

FİSUN
Başlangıç tarih:03.12.2011
Başlangıç kilom:97
Hedef kilom: 80

Arkadaşlar ben bugun başladım Dukan Diyetine...
İlk günümde sabah 2 yumurta yedım ..ekmek yok şeker yok çay bır bardak ıctım
gun boyunca 5 i bir yerde çay içtim yeşil çay İçtim 2 lıtre su ıctım..
.öğlen balık yedım...akşamda tavuk yedım ..
yulaf kepegini yogurda karıstırıp akşam yedım tavukla beraber yedım...

nasıl ilk gun için iyimi kızlar ..tecrübelilerden bilgi rica ediyorum

Bence gayet iyi olmuş. yazın ben de başlamıştım 98.5tan 91.9a düştüm sonra ucunu boşladım ama birkaç ay kilo almadım. Şimdi abartı şekilde yemeye başlayınca haliyle kiloların çoğu geri geldi. Yeniden başladım 93.8im. Kabızlığı çözemiyorum. Zaten o yüzden bırakmıştım. Bu defa yavaş olsun kolay olsun mantığıyla kuru kayısı filan yemeyi düşünüyorum doğrusu. goji berry işime yaramadı benim. Yürüyüşle de desteklersen süper kilo verdiriyor ve gözle görülür inceltiyor.

bence gayet iyi olmuş. Yazın ben de başlamıştım 98.5tan 91.9a düştüm sonra ucunu boşladım ama birkaç ay kilo almadım. şimdi abartı şekilde yemeye başlayınca haliyle kiloların çoğu geri geldi. Yeniden başladım 93.8im. Kabızlığı çözemiyorum. Zaten o yüzden bırakmıştım. Bu defa yavaş olsun kolay olsun mantığıyla kuru kayısı filan yemeyi düşünüyorum doğrusu. Goji berry işime yaramadı benim. Yürüyüşle de desteklersen süper kilo verdiriyor ve gözle görülür inceltiyor.
ne tesadüf bende bu diyete 93.8 ile başladımm, ama 26 eylüldü o zaman
daha verecek çok kilom olsada epey yol kateddim, darısı senin başına
ben sarımsak yada sarımsaklı şeyler yiyorum öyle buldum kabızlık çözümünü

Kizlar moralim cok bozuk :KK53:

Kabizlik yasadigim sirada ciddi agrilarim oldugunu yazmistim, yürüyemiyordum, ilac ve fitil kullanmak zorunda bile kaldim ki her tuvalete ciktigimda aglar olmustum dahasi kücük tuvaletimi bile yapamayacak hale gelmistim. Bu dönemde saniyorum catlak olustu. Su an hala zorlaniyorum tuvalete cikarken ve kanamam oluyor :KK43:((( Bu halde diyete nasil devam edebilecegimi bilmiyorum, kilo vermek istiyorum, diyetten vazgecmek istemiyorum. Kusura bakmayin saglik sorunu acik acik yazmak zorundayim, diskinin yumusak olmasi icin neler yapabilirim diyeti de bozmadan. Gojiberry bulamadim, internetten siparis edemiyorum. Yulaf kepegini düzenli kullaniyorum, soda almayi unuttum onu da alip sabahlari icmeyi düsünüyorum. Dereotu saniyorum yemeklerden 15 dk önce yenmesi gerekliymis daha yumusak olmasi icin. Ben isi sansa birakmak istemiyorum artik, yapabilecegim ne varsa yapmak istiyorum diyeti de bozmadan. Saniyorum bu catlak anal fissür oluyor ve ilerleme tehlikesi var :KK50:

Selam cnm,
ben hep kabızlık sorunu çekiyorum, diyet henüz etkilemedi 10 gun oldu başlayalı.. öncelikle çok geçmiş olsun...
nerede oturuyorsun, ben goji berry buldum istanbulda, istersen sana yollayayım?
biraz diyeti bozmak da olsa sabahları açkarnına 2-3 kuru kayısı ve yanında 350-400ml ılıksu (gerçekten oda sıcaklığı değil, ılık olması önemli, içebildiğince sıcak) içebilirsin, bende işe yarıyor ancak aç olmak,ılık su içmek ve sonrasında 1 saat kadar bi şey yememek önemli ki o kayısılar hazmedilsin tek başlarına..
ya da ilaç kullanmak ister misin bilmem ama eczanede tozlar var bununla ilgili.. ama söylemeliyim ben kayısıdan gördüğüm etkiyi hiç bi şeyden görmedim :) bi de prebiyotik yoğurtları deneyebilirsin...
bu işi çözmen çok önemli.. çok ciddi sorunlar yaratabilir..

arkadaşlar ben bugun başladım dukan diyetine...
Ilk günümde sabah 2 yumurta yedım ..ekmek yok şeker yok çay bır bardak ıctım
gun boyunca 5 i bir yerde çay içtim yeşil çay içtim 2 lıtre su ıctım..
.öğlen balık yedım...akşamda tavuk yedım ..
Yulaf kepegini yogurda karıstırıp akşam yedım tavukla beraber yedım...

Nasıl ilk gun için iyimi kızlar ..tecrübelilerden bilgi rica ediyorum

dört dörtlük olmuş:-) kolay gelsin aynen devam

Gunaydin kızlar dün yeni denediğim bir sebze menüsünü aktarmak istiyorum yiyecek bisey bulamayanlara duyurulur.
Bir adet yeşil kabak ve bir havuç rendelenir icine yarım su bardağı lor peyniri ince kıyılmış soğan taze yada kuru ,bir tutam maydonoz ve dereotu 2 yumurta azıcık light kasar rendesi tuz baharatlar ve 1 buçuk kasik yulaf kepeği harmanlanip yağlı kayıtlı küçük bir tepsiye dökülür ve üstü kizarana kadar firinlanir(evet bildigimiz mucvel bu)aklına gelmeyenler olabilir diye düşündüm afiyet olsun

Gunaydin kızlar dün yeni denediğim bir sebze menüsünü aktarmak istiyorum yiyecek bisey bulamayanlara duyurulur.
Bir adet yeşil kabak ve bir havuç rendelenir icine yarım su bardağı lor peyniri ince kıyılmış soğan taze yada kuru ,bir tutam maydonoz ve dereotu 2 yumurta azıcık light kasar rendesi tuz baharatlar ve 1 buçuk kasik yulaf kepeği harmanlanip yağlı kayıtlı küçük bir tepsiye dökülür ve üstü kizarana kadar firinlanir(evet bildigimiz mucvel bu)aklına gelmeyenler olabilir diye düşündüm afiyet olsun

Son düzenleme:

tarif için teşekkürler bugün protein günüm ama yarın ben de yapabilirim

Kizlar moralim cok bozuk :KK53:

Kabizlik yasadigim sirada ciddi agrilarim oldugunu yazmistim, yürüyemiyordum, ilac ve fitil kullanmak zorunda bile kaldim ki her tuvalete ciktigimda aglar olmustum dahasi kücük tuvaletimi bile yapamayacak hale gelmistim. Bu dönemde saniyorum catlak olustu. Su an hala zorlaniyorum tuvalete cikarken ve kanamam oluyor :KK43:((( Bu halde diyete nasil devam edebilecegimi bilmiyorum, kilo vermek istiyorum, diyetten vazgecmek istemiyorum. Kusura bakmayin saglik sorunu acik acik yazmak zorundayim, diskinin yumusak olmasi icin neler yapabilirim diyeti de bozmadan. Gojiberry bulamadim, internetten siparis edemiyorum. Yulaf kepegini düzenli kullaniyorum, soda almayi unuttum onu da alip sabahlari icmeyi düsünüyorum. Dereotu saniyorum yemeklerden 15 dk önce yenmesi gerekliymis daha yumusak olmasi icin. Ben isi sansa birakmak istemiyorum artik, yapabilecegim ne varsa yapmak istiyorum diyeti de bozmadan. Saniyorum bu catlak anal fissür oluyor ve ilerleme tehlikesi var :KK50:

çok farklı yöntemler deneyen arkadaşlar var yemekten önce 2-3 küçü+k acı biber turşusu yesen, bu ishal bile yapıyor
yine kayısı vekuru siyah erik ten faydalananlar var
ilaçlar var
ve form çaylarıda laksatif görevi görüyor. akşam yemeğinin üstüne yarım saat yürü
yürüyüş barsakları çalıştırır.(Narkozlu ameliyat sonrasında felç olan barşakları yürüyüşle aktif hale getiriler bilirsimniz)

kabızlığa başlangıçta müsade etmemek lazım, kanamalar başladıysa hemoroidde başlattınız demektir.
benzer bir diyeti eşim 25 yıl önce deneyim hemoroid oluşturmuştu ne yazıkki, ameliyat olmak zorunda kaldı.
seyir evresinde daha çok lifli sebze çeşitlerini tüketmenizde faydalı olacaktır
çok geçmiş olsun . dilerim kısa sürede atlatırsınız sıkıntılarınızı

Bugün protein gunüm ve benhep aynı seyleri yemekten biktimfarkli birseyler yemek istiyorum yumurta krep offf başka fikri olan varmi?????

Bugün protein gunüm ve benhep aynı seyleri yemekten biktimfarkli birseyler yemek istiyorum yumurta krep offf başka fikri olan varmi?????

kahvaltıda en fazla ne yenilebilir ki.. ben de bulamıyorum çok sıkıldım artık her sabah yumurtadan :KK50:
ya rafadan yapıyorum yada kırıyorum ..
bazen içine akşamdan kalan tavuk kavurma vs varsa onlardan katıyorum ama .. yapacak başka ne olabilir hiçbirşey üretemiyorum maalesef :KK50:

günaydın kızlar nasılsınız ..
eski etekleri denedim pantolonlarımı filan
etekler oldu ama pantolonların biraz daha yukarı çıkması için bacaklardan eritmek gerekiyor ..
bu arada 63.9 u gördüm 2 gündür .. :124:

X