Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Çocuk isteyen biri olarak Nes ve senin bu hallerinizden ısrarla korkmuyorum, kormayacağım :KK1::KK1::KK1:

:KK37:

İLAHİ TELLİ TURNAMMM, ne kadar yorulsan uykusuz kalsan bazen çıldırmanın eşiğine gelsende annemmmm deyip bir kere sarılması hepsiini unutturuyor emin ol
dünyanın en güzel duygusu, yaşamadan cidden anlaşılmaz, inşallah seninde en kısa zamanda güzel haberini alıırız

saeaa.jpg
ellerine sağlık canımmm

sakallıyı yaptım arkadaşllar gayet güzel oldu, 6 kaşık yulaf kepeğinden 11 parça çıktı. tadayım nasıl olmuş derken 3 tanesinki yemişim. Bugünkü kepek hakkımı kullanmış ol dum:-)
Yanımda kendi yiyeceğimle gitmek arkadaşıma ayıp olmaz inşallah

ellerine sağlık canımmm

sende sağol gülüm
İLAHİ TELLİ TURNAMMM, ne kadar yorulsan uykusuz kalsan bazen çıldırmanın eşiğine gelsende annemmmm deyip bir kere sarılması hepsiini unutturuyor emin ol
dünyanın en güzel duygusu, yaşamadan cidden anlaşılmaz, inşallah seninde en kısa zamanda güzel haberini alıırız

amin canım aminnnnnnnnn

sakallıyı yaptım arkadaşllar gayet güzel oldu, 6 kaşık yulaf kepeğinden 11 parça çıktı. tadayım nasıl olmuş derken 3 tanesinki yemişim. Bugünkü kepek hakkımı kullanmış ol dum:-)

Ya ismide çok komik yalnız sakallı :KK1:

Merhaba Arkadaşlar,

Ben günde neredeyse 650 gr- 1000 gr arası Pınar Light Yoğurt ( 0.15 yağlı) yoğurt yiyiyorum. Ama düşününce kalori açısından, hatta karbonhidrat açısından çok yüksek miktarlara denk geliyor.

Bir yetişkin günde 70 karbonhidrattan fazlasını depolamaya başlar ki, 1000 gram yoğurt tam 74 karbonhidrat ediyor, yağ yok derken yanlış mı yapıyoruz acaba?

Sevgiler.

Not: Kasım ayında hiç kilo veremedim. 12 Ekimde hangi kilodaysam bugün aynı kilodayım. 5 gün önce yürüyüşü de başladım ama bu yoğurt işi aklımı kurcalamaya başladı. Acaba miktar azaltmalı mıyım? Şişirdiği için ve tatalndırıcı ve trçınla yediğim için aburcubur yeme isteğimi feci önlüyor ve sağlıklı hissetttiriyor ve dukanda sınırsız diye yiyorum ama....

ben yoğurdu özellikle light değil yarım yağlı kullanıyorum, çünkü doğru light yoğurtta yağ yok ama karbonhidrat oranı normal yoğurttan daha yüksek ve sonuçta karbonhidratın fazlasıda direk yağa çevriliyor ve malum depolara gönderiliyor...
yalnız sonuçta herşeye "azı karar fazlası zarar" gözüyle bakmak lazım, madem aburcubur isteğinizi engelliyor o zaman yoğrt yeme sıklığınızı değilde yoğurt yediğiniz tabak ve kaşığın ebatını küçültün ve bir süre böyle deneyin

sende sağol gülüm

amin canım aminnnnnnnnn

Ya ismide çok komik yalnız sakallı :KK1:

pastanelerde sakallı diye satarlar ama:-) minik poğacaların içi peynir ve ucu kaşara batırılır ya.
simlanın sitesinde adı farklı olabilir. isim ben de pastanelerden kalma.
4.cüyüde yedim yarına bırakmayacağım ortadan kaldırmasam.
Ah artık ortadan kaldırmama gerek kalmadı eşim gelmiş mutfaga dalıp hepsini yemiş

pastanelerde sakallı diye satarlar ama:-) minik poğacaların içi peynir ve ucu kaşara batırılır ya.
Ah artık ortadan kaldırmama gerek kalmadı eşim gelmiş mutfaga dalıp hepsini yemiş

canım ya tarifi yazabilirmisin, ben simlanın sitesine baktım ama bulamadımmm, zaten o site çok karışık geliyor hep bana...

simla puf sandviç olarak vermiş simla
laktozsuz yogurt sen de simlanın sayfasına bakarsan (dukanın verdiği yanıtları da tercüme etmiş) ne kadar ypgurt ynmesi gerektiğini söylemiş orada duukan

6 kaşık yulaf kepeği 1 bardak su 1 yumurta
kepek ve su tencerede pişirilir (yavaş ateş olursa daha iyi), katı bir hamur oluyor . soğuduktan sonra yumurta çırpılarak hamura iyice karıştırılıyor.

Önceden 180 derecede ısıtılmış fırında yarım saat pişiriliyor. 11 parça kaşıkla yağlı kağıt üzerine koydum
içi boş pogacalar gibi oldu
içine yogurt ,lor , yağsız peynir ,kıyılmış maydonozla bolca doldurdum.
yağsız kaşar az miktad-rda rendeleyip peynir kısmını kaşara batırdım (dukan kaşar tavsiye etmediğinde az miktarda kaşar olmasına dikkat ettim)
çok güzel oldu bence
aynı hamuru ekler olarak da yapabiliriz yarında onu deneyeceğim
Tarif bana değil Simla ya aittir

Oh oldu sana :KK52:

Bende yapayım onlardan. Kahvaltıda yerim

bu sakallı dediğiniz ne tatlımı tuzlumu blogdan aradığımda pogaca gibi bisey çıkıyor o mu
Tarifini buraya yapistirabilirmisin

Birde bu aralar kimse üretimde degil herhalde kimseden yeni orjinal tarifler gelmiyor hem tatlı hem yemek bulamıyorum bu aralar birazda neler yediğimizi paylassakmi acaba birde Mısır unundan mı bahsetmiş kitap. günde ne kadarı serbest bize

Son düzenleme:
bu sakallı dediğiniz ne tatlımı tuzlumu blogdan aradığımda pogaca gibi bisey çıkıyor o mu
Tarifini buraya yapistirabilirmisin

Birde bu aralar kimse üretimde degil herhalde kimseden yeni orjinal tarifler gelmiyor hem tatlı hem yemek bulamıyorum bu aralar birazda neler yediğimizi paylassakmi acaba birde Mısır unundan mı bahsetmiş kitap. günde ne kadarı serbest bize

Tarifi biraz önce yukarıda yazdım
evet o poğaca gibi olan ama hauru hem tatli hem de tuzlu olarak değerlendirebiliyorsun.içine peynir koyunca tuzlu oluyor.
hamuru ekler hamuru tarifi olduğundan yarında aynı hamuru ekler için deneyecegim aslında protofiterol bile olur:-))
Misir nişastasına az miktarda izin veriyor dukan. Mısır nişastası ve tatlandırı ile içi yapılıp.
Dukanelle diye verdiği çikolata süt karışımı da üstüne dökülürse prtotofiterol olur bence:-)

meraba kızlar nasıl moraller ...

1 hasta hasta yattım faranjit olmuşum maalesef..
ama şuan geçti çok şükür iyiyim .. zaten pek birey de yiyemedim ama sıcak çorba filan içtim diyet diye gitti ama kilo almadım şükür...
yine yeniden devam diyoruuummmm.. :KK66:

şuan 64.5 i gördüm ..

sizinkiler nasıl gidiyor

X