Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

merhaba kızlar.çok kötü bir gün geçirdim.hava güzel diye ince çıktım eve dönerken üşütmüşüm.bi de regl sancıları başladı.bugun yarın olurum.çok fenayım.başım falan da döndü.iştahım acayip arttı.annem süt getirdi.içine bal koymuş.anlamadım içtim.sonra da başımda agladı beni öyle görünce.eger yemezsen senle konuşmam dedi.ve bana bi güzel rejimi bozdurdu.ben üşütüp adet olunca yatalara düşen cinstenim maalesef.gitti rejim.ayrıca tartım bozuldu.herşey üstüste geldi.sinirlerim bozuk şimdi.gitti 5 günlük emegim.ekmek çorba yemek meyva ne varsa yedim.kesin eski kiloma döndüm.adet bitince tartılıcam artık.yarın tekrar başlıyacagım dukanıma.ama çokkk kötüyüm yaa. başım falan da dönünce yedim.sizler adetkiyken de çok sıkı yapıyormusunuz diyetinizi.hani benim kdar bozmasanızda kaçamak oldumu hiç.çok mu kötü olmuş benim için.valla morale ihtiyacım var.salarsam hepten gider.okudum yazılarınızı.herkes vermiş kilolarını.kutluyorum sizi.aman benim gibi bozmayın. kilo almak değil ama döiyeti bozmak adamın psikolojisini bozuyor.öptümm çok..sakın bırakmayın süpersiniz

bence eski kilona falan dönmemişsindir yosunfluu, üzme kendini. rahatsızlığını atlatıp kaldığın yerden devam edersin dukana..

çıkartın çıkartın tabi.çocuklar sevgiyle büyür.

benim bizim bir doktorumuz var.docent kendisi biraz orta yaşıda gecmiş durumda.sohbeti çok iyidir her sohbetinde ufak ufak böle çocuk yetiştirme hayatla ilgili ögretileri vardır.bir gün dedimki hocam;
bu kızımın her yaptıgı çok güzel gözüküyor gözüme .hep işi gücü kendisini sevdirmek.fakat aynılarını büyük çocuk yapınca kızıyorum yakıştıramıyorum ona . bundan görüp yapıyor ama onda igreti duruyor.kendini sevdirmek istediyor ama sevimli olmuyor bu daha sevimli oluyor.acaba ben yanlışmı yapıyorum .ayrım yapmıyorum onuda çok seiyorum ama bunu elimle seviyorum onu kalbimle .ben hatamı yapıyorum dedim

cevabı hayır oldu.yaradan dedi herşeyin küçügüne sevimlilik vermiştir.her yaptıgı sevimli olsunda büyümessi için gerekli sevgiyi cevresinden toplasın diye.çünkü sevgi büyütür onları ..sevilen çocuk saglıklı olur psikolojisi iyi olur.allah büyüdükçe sevimliligi alırki daha fazla annesi babası ella sevmesin kalben sevsinki o çocuk kendini büyüdügünü anlasın kişiligi gelişsin...yoksa sen büyük çocuguda pışpışlayarak seversen herşeyini sen yaparsan o kendini bebek sanır gelişimi olumlu olmaz sorumluluk sahibi olmaz...

sonra baya bi düşündüm dr.haklı idi.

yani sen ve eşin sevin bolcaki durucuk güzel sıcak yuvasında güvenli büyüsün kendine güvenen sevgili saygılı iyi bir çocuk olsun

Çok güzel söylemiş dr.un, bende ona tamamen katılıyorum. Çok sevmenin bir zararı olmaz bence, azcık şımarık olur belki ama o kadar da olsun artık, çocuk dediğin azcık şımarık olacak zaten...:KK66:)

Evine, ailesine bağlı olmasını istiyorum, bu da biraz ebeveynlerin elinde diye düşünüyorum...:KK66:)

benim yine 3-4 gündür zonklama şeklinde başağrılarm başladı, kızlar sizde de var mı?

bugün biraz rüzgarlıydı burda hava. rüzgarda yürüyünce biraz başımda ağrı oldu ama geçti. öyle ilk zamanlardaki gibi ağrı saplanıp kalmadı. soğuktan ya da grip başlangıcı gibi birşeyden olabilir mi?

pepe yayla çorbasını yaptım eşimle birlikte afiyetle hüplettik, dehşet güzeldi ve normalinden hiç farkı yoktu. Bu arada bende yulaf ezmesi yoktu, yulaf kepeği ve yulaf unu vardı, bende yulaf kepeği ile yaptım ve yumurtanın sadece sarısını koydum ama çok güzeldi valla ne yalan sölim, çok saol tarif için...:KK66:))
He bu arada yağsız yaptım ona rağmen süperdi.

Başka çorba tarifin varsa hemen alim...:KK66:))))

sadece 1 tane yiyecem gerisini eşime bırakacam. Evet takdir edilesi bir eşim var :nazar:

Afiyet olsun şimdiden, yazarsın nasıl olduğunu, güzelse alırım tarifi...:KK66:) Eşine :nazar: nazar değmesin...:KK66:)

Merhaba kızlar, umarım iyi gidiyordur diyetleriniz... 10. günüm doldu bugün, 4 kilo verdim. 6 kilo daha vermem gerek en az. Fakat diyeti bozucam sanırım. :2:

Eşim dukana uygun şerbetli tatlı yok mu diye soruyor, şöyle revani yoğurt tatlısı gibi.

Valla bilmiyorum dedim bi araştırayım bari bu akşam belki vardır...:KK66:))

pepe yayla çorbasını yaptım eşimle birlikte afiyetle hüplettik, dehşet güzeldi ve normalinden hiç farkı yoktu. Bu arada bende yulaf ezmesi yoktu, yulaf kepeği ve yulaf unu vardı, bende yulaf kepeği ile yaptım ve yumurtanın sadece sarısını koydum ama çok güzeldi valla ne yalan sölim, çok saol tarif için...:KK66:))
He bu arada yağsız yaptım ona rağmen süperdi.

Başka çorba tarifin varsa hemen alim...:KK66:))))

afiyet olsun.. ben de bayıldım bu çorbaya. normalde de yayla çorbasını severim zaten. simla'nın yemek tariflerini didikliyorum. cesaret etsem yulaflı tarhana yapmayı deneyeceğim :KK1:
bir de normalde yemediğim şehriyeli tavuk çorbasını yulaf ezmeli tavuk çorbası haline getiremez miyim şeklinde yaratıcı bir düşüncem var :KK1: deneyince yazarım..

Eşim dukana uygun şerbetli tatlı yok mu diye soruyor, şöyle revani yoğurt tatlısı gibi.

Valla bilmiyorum dedim bi araştırayım bari bu akşam belki vardır...:KK66:))

Merhaba Nalan;
Ben lor tatlısı yaptım, süper ötesi bişi oldu, şiddetle tavsiye ederim:21:
Simla'nın blogundan aldım tarifi, istersen yazarım canım.

tabii ki yazarım ne demek..:KK66:) Ben sana benim kullandığım ölçüleri yazıcam, iki kişilik yaptım bunları ve yaklaşık 2-3 gün gidecek şekilde pişirdim..

tas kebabı:
- 500 gr kuşbaşı kırmızı et
- 1 soğan (küp doğranmış)
- 1 sivribiber (küçük doğranmış)
- 1-2 domates ( rende ya da küp doğranmış fark etmez)
- 1/2 çorba kaşığı salça
- 1 tatlı kaşığı sıvıyağ
- kekik, kimyon, kırmızı pulbiber, karabiber, tuz (hepsini damak tadınıza göre ayarlayın)

Önce eti yumuşayana kadar haşladım, süzdüm bir kenara koydum.
Bir tencereye küp doğradığım soğanı koydum üzerine 1 çay bardağı kadar su koydum ve yumuşamasını sağladım. Suyunu tamamen çektikten sonra sıvıyağ ve sivribiberi koydum hepsini birlikte kavurdum soğanlar hafif pembeleşene kadar. Sonra etleri de ilave ettim bi 5 dakika da öyle çevirdim ve domatesini ilave ettim. Domates azıcık suyunu çekince salçayı ilave ettim ve yaklaşık 1 çay bardağı kadar kaynamış su ve baharatları koydum. 10-15 dakika da öyle kaynattım su hafif sos kıvamını alana kadar veeeee süper bir yemek çıktı ortaya kızlar şiddetle denemenizi tavsiye ederim...

İsteyen bu yemeği şöyle servis edebilir, tabağa önce küp kesilmiş dukan ekmeği, üzerine yoğurt, üzerine tas kebabı, ben bir dahaki sefere öyle yapıcam...:KK66:)

çok sağol arkadaşım, tariflerin hepsini kaydettim ilk fırsatta deneyeceğim, hepsi birbirinden harikaaaaa

bende bu akşam tamamen uydurma bir yemek yaptım
malum yulaf kepekli 2 tane krep yaptım
mantarı pizzalık şekilde doğrayıp pişiridim, içine bol kıyma ve light kaşar rendesi ekledim, baharat koydum
sonra fırın tepsisine kreplerin arasına bu harcı koyup üzerinede bol kaşar rendesiyle fırına sürdüm, kaşar eriyince çıkardım 10 dakika sürmedi, hatta çok geldi yarısını eşim yedi, çokta lezzetliydi..

yalnız bugün kek yaptım, malesef hiç hayal ettiğim gibi olmadı, aslında çok güzel kabardı misler gibi koktu ama tek kelimeyle "görüntü var ses yok" durumunu yaşadım, içinde yulaf kepeğinin tadı vardı sadece, tatlandırıcıyı az koymuşum galiba, üzerine pudra şekeri gibi döktüm ama olmadı.. 6'lı muffin kalıbında yaptım 5 tanesi duruyor ne yapacaksam :KK43:

Merhaba Nalan;
regl oldum ve tatlı krizindeyim, malesef kekte hayal kırıklığı yaşadım ama tatlı yemem lazım.......
yazabilirsen tarifi çok sevinirimmmmmm

regl oldum ve tatlı krizindeyim, malesef kekte hayal kırıklığı yaşadım ama tatlı yemem lazım.......
yazabilirsen tarifi çok sevinirimmmmmm

öyle aman aman bir şerbeti yok ama ttlı krizlerini hasarsız atlatmak için en iyi yol bu bence tarifini yazıyorum

LOR TATLISI
Malzemeler:

Tatlı:
-1 yumurta
-1 su bardağı yağsız-tuzsuz lor
-6 kaşık yulaf kepeği
-3 kaşık splenda
-1 limon kabuğu rendesi
-1 çay kaşığı kabartma tozu
-4-5 damla vanilya aroması
-4-5 damla limon aroması

şerbet:
-1 kaşık splenda
-1 çay bardağı su
-yarım limon suyu

Su,splenda ile kaynatılır.limon suyu eklenip beraber kaynatılarak şerbet yapılır ve soğumaya bırakılır.

Tatlının tüm malzemeleri iyice yoğrularak kurabiye hamuru kıvamı alması sağlanır(lorun iyice ufalanmasına dikkat edin)

170 derecede önceden ısıtılmış fırında yaklaşık 20dk kızarana dek pişirilir.soğumuş olan şerbet sıcak tatlının üzerine dökülerek çekmesi sağlanır.

hımmmmmmmmm

çok teşekkür ederim

okurken ağzım sulandı.... yarın deneyim hemen
hatta bayrama tatlı olarak bile yapılabilir sanırım
ne kadar çıkıyor ki?????? şerbete bakınca az gibi

afiyet olsun.. ben de bayıldım bu çorbaya. normalde de yayla çorbasını severim zaten. simla'nın yemek tariflerini didikliyorum. cesaret etsem yulaflı tarhana yapmayı deneyeceğim :KK1:
bir de normalde yemediğim şehriyeli tavuk çorbasını yulaf ezmeli tavuk çorbası haline getiremez miyim şeklinde yaratıcı bir düşüncem var :KK1: deneyince yazarım..

Valla hemen yaz pepe, yaylaya eşimde bende bayıldık süper ötesiydi. Ben geçen gün kızım için tavuk haşladım onun suyunu boşuna dökmim dedim içine benim tavuktan didikledim koydum, tavuk çorbası gibi olsun diye ama heç güzel olmadı, yavan bi çorbaydı zor içtim valla...:KK43:((((

Merhaba Nalan;

Ay zahmet olmazsa yazarsan çok sevinirim, yarın yaparım eşime de sürpriz olur hem işten gelince...:KK66:) Bu arada simla dediğiniz bayan şu dukana uygun tarifleri yazan bayan mı hani hamiş kalmış bloğunda öyle yazıyordu...:KK66:) Sanki ben o siteyi okudum ama kaydetmemişim...:KK43:(((((

çok sağol arkadaşım, tariflerin hepsini kaydettim ilk fırsatta deneyeceğim, hepsi birbirinden harikaaaaa

bende bu akşam tamamen uydurma bir yemek yaptım
malum yulaf kepekli 2 tane krep yaptım
mantarı pizzalık şekilde doğrayıp pişiridim, içine bol kıyma ve light kaşar rendesi ekledim, baharat koydum
sonra fırın tepsisine kreplerin arasına bu harcı koyup üzerinede bol kaşar rendesiyle fırına sürdüm, kaşar eriyince çıkardım 10 dakika sürmedi, hatta çok geldi yarısını eşim yedi, çokta lezzetliydi..

yalnız bugün kek yaptım, malesef hiç hayal ettiğim gibi olmadı, aslında çok güzel kabardı misler gibi koktu ama tek kelimeyle "görüntü var ses yok" durumunu yaşadım, içinde yulaf kepeğinin tadı vardı sadece, tatlandırıcıyı az koymuşum galiba, üzerine pudra şekeri gibi döktüm ama olmadı.. 6'lı muffin kalıbında yaptım 5 tanesi duruyor ne yapacaksam :KK43:

ne demek inşallah beğenirsin yapınca...:KK66:) seninde ellerine sağlık bu arada menü süpermiş seninde...

kekin üstüne dark kakao, süt ve tatlandırıcı ile çuku sosu yapsan tatlanır mı acaba, var mı kakao evde? yoksa yarın al üzerine sos yap. yani tam çikolata sosu gibi olmaz tabi ama hiç olmazsa tatlandırır azcık...:KK66:)

ya da light puding yap kakaolu onu sür üstüne, ya da dukanın kendi puding tarifi vardı galiba onu yap sür keklerin üstüne...:KK66:)

hımmmmmmmmm

çok teşekkür ederim

okurken ağzım sulandı.... yarın deneyim hemen
hatta bayrama tatlı olarak bile yapılabilir sanırım
ne kadar çıkıyor ki?????? şerbete bakınca az gibi

ben ceviz büyüklüğünde 11 tane çıkardım ama 1 tanesini bile yiyemedim yarımını yedim heemen su içtim gerisini de eşime bıraktım. Bu kadarı bile tatmin etti doğrusu. ama şerbeti ben 2 katı ölçüyle yaptım 2 bardak su 2 kaşık şeker olarak bi de bende limon aroması yoktu 2 damla filan limon sıktım

öyle aman aman bir şerbeti yok ama ttlı krizlerini hasarsız atlatmak için en iyi yol bu bence tarifini yazıyorum

LOR TATLISI
Malzemeler:

Tatlı:
-1 yumurta
-1 su bardağı yağsız-tuzsuz lor
-6 kaşık yulaf kepeği
-3 kaşık splenda
-1 limon kabuğu rendesi
-1 çay kaşığı kabartma tozu
-4-5 damla vanilya aroması
-4-5 damla limon aroması

şerbet:
-1 kaşık splenda
-1 çay bardağı su
-yarım limon suyu

Su,splenda ile kaynatılır.limon suyu eklenip beraber kaynatılarak şerbet yapılır ve soğumaya bırakılır.

Tatlının tüm malzemeleri iyice yoğrularak kurabiye hamuru kıvamı alması sağlanır(lorun iyice ufalanmasına dikkat edin)

170 derecede önceden ısıtılmış fırında yaklaşık 20dk kızarana dek pişirilir.soğumuş olan şerbet sıcak tatlının üzerine dökülerek çekmesi sağlanır.

Çok saol yarın vaktim olursa hemen yapıcam...:KK66:)

Bu gün gram oynamamışım olsun yarına bişeyler olur sanırım.
Bu arada bu gün doğum günüm eşimi sıkı sıkı tembihledim sakın pasta alma diye.
Umarım şirkettekilerde almazlar. Kötü olur yiyemezsem ama kesinlikle olsa bile yemicem.

Kağıt kebabı

- 500 gr. kuşbaşı tavuk eti (göğüs ya da but fark etmez but daha lezzetli oluyor ama göğüs daha doyurucu)
- 2 adet sivri biber ( küçük doğranmış
- 1 adet kırmızı biber (şu dolmalık olanlardan sivribibere benzeyen)
- 1 paket mantar (ben dış kabuğunu ayıklayıp şöle hemen bir sudan geçirip dörde bölüyorum)
- 1-2 adet domates (rende ya da küp fark etmez)
- yarım demet kadar maydonoz
- 1 tatlı kaşığı sıvıyağ
- kekik, kimyon, kırmızı pulbiber, karabiber, tuz
- 2-3 diş sarımsak (küçük doğranmış)

Hepsini bir kaba koyup karıştırdım. Karışımdan birer porsiyonluk olacak şekilde alüminyum folyoya koyup iki tarafı üst üste gelecek şekilde kapattım sonra diğer yanları kıvırarak kapattım. Sonra bu paketi yağlı kağıdın içine koyup tekrar aynı işlemi yapıp kenarları zımba teliyle kapattım. Üzerine bıçakla bir çizik attım ki daha iyi pişsin diye hem kontrol etmesi kolay oluyor...
200 derecede 40 dakika kadar pişirdim

Ay umarım anlatabilmişimdir nasıl kapattığımı...:KK66:)):KK37:

Bunu fırın poşetinde deneyeceğim canım. Olur sanırım dimi

Kabak grateni henüz denemedim canım ama şu şekilde yapıcam onu da:

Kabak graten:

- 2 kabak (kabuklarını soyup yuvarlak ya da ince uzun dilimleyeceğim)
- 250 gr yağsız süt
- 1 çorba kaşığı mısır unu
- 1 yumurta sarısı
- tuz, karabiber
- azcık kaşar rendesi

Sütün içine mısır ununu, tuzu karabiberi ve yumurta sarısını koyucam. Hepsini karıştırarak muhallebi kıvamını alana kadar pişircem.
Borcamı azcık yağlayacam, kabak beşamel sos, kabak beşamel sos şeklinde en üste beşamel sos gelecek şekilde koycam malzemeleri borcama 180 derecede kabaklar yumuşayana kadar pişircem.
Altını kapattıktan sonra üzerine azcık kaşar rendesi serpecem 2-3 dakka daha fırında tutucam ve afiyetle yicem...:KK66:)))):KK53::KK53:

Aynı işlem başka sebzeler ve tavukla da yapılabilir aslında...:KK66:)

Bunuda sen yap sonra güzel olursa bizde yapalım :KK53:

:KK1::KK1::KK1:

canım, ben geçen hafta 82,8 yazmıştım ama senin içinden 82,5 gelmiş, öyle yazmışsın. zaten vereceğimi düşündüğüm 300 gram için ses etmemiştim.. gerçekten de vermişim:KK1:

bu haftayı saymıyorum zaten kendim için. reglde ne oldu bitti anlayamam, gerçeği gelecek hafta anlayacağım..iki akşamdır canım yemek yemek istemiyor. biraz yulaflı ekmek ve sütlü kahve içiyorum.. aslında hiç böyle olmazdım, bunu da regle bağladım. bu akşam et yerine yumurta mı haşlasam dedim,sabah ve öğlen normal yiyebiliyorum sonuçta; gene istemedi canım. umarım yarın böyle olmaz...

Allah iyiliğini versin kızım söylesenee.. :KK37:

Kızlar eksik olanlar bildirsin. Hata falan varsa söyleyin düzelteyim.

2910p.jpg

X