Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kızlar şimdi dayanamadım meraktan muffinin ucunda bi parça koprtıp tattım süper olmuş ama yaparsanız muffinleri fırının en altına koyun benimkilerin üstleri süper kızardı ama alt tarafları biraz açık renk kalmış ondan en alta alıp bidaha attım şimdi fırına...offff sabah olsada yesekk:KK56::KK56::KK56::KK56:

Ellerine sağlık...:KK66:)

Slm arkadaşlar;
Maalesef bu ara pek giremedim.Malum bakıcım pat diye işi bırakınca bu hafta hareketli geçti.Allaha çok şükür yeni birini bulduk.Tanıdık birisi,inşalah bu sefer sorun çıkmazda kuzucuklarıma sorunsuz bakar...
Gelelim Dukan'a:
11.günüm iitibariyle 3100 gr gitmiş bulunuyor:KK19:
4 gün atağın ardından 6 gündür seyirdeyim.Seyir daha keyifli geçiyor çok şükür.Yalnız her gören zayıflamışsın sen diyorya o an gidip onlara sarılasım geliyor walla.Sanırım sporada gittiğim için sıkılaşmayla daha zayıf görünüyorum.Hepsine son gaz devam...
Ayrıca içine giremediğim birkaç pantolonum vardı.Artık onlara giriyorum.Hedefim evlenirken aldığım bir takımım var,pantolon ceket.Onlara girdiğim gün tamam diyeceğim.Hepimize kolay gele....

Bakıcı işini halletmenize sevindim valla, o gün baya üzülmüştün bakıcı işi bırakınca. Ayrıca spor yapmanı da çok takdir ettim, keşke bende yapabilsem, ama şu an için maalesef imkansız görünüyor...:KK43:(

Bu arada benim kollarımı çalıştırmam lazım, sarkacaklar valla zayıflayınca...:KK43:(

kızlar biraz önce sabah kahvaltısı için muffin yaptım şimdilik görünüş ve koku süper:KK56::KK56::KK56::KK56:

sizede tarifini vermek istedim...
2 yumurta
5 kaşık tuzsuz lor
3 kaşık light yoğurt
1 paket kabartma tozu
kibrit kutusu kadar light beyaz peynir
biraz nane,tuz,karabiber,pul biber
1 kaşık yulaf ezmesi
1kaşık buğday kepeği
bunların hepsini bi kapta karıştırıp muffin kalıplarına döküyoruz önceden ısıtılmış 200 derece fırında 20 dakika kadar üzeri kızarana kadar pişirin vallahi dediğim gibi görünüş ve koku süper ama tadını şimdilik bilmiyorum onuda yarın görücez bakalım yiyince:KK56:sabah yedikten sonra yazarım size tadını...
Arkadaşım nolur bi an önce ye ve sonucu hemen bize bildir.Geçenlerde bende sitedeki dukan yemek tariflerinden hamburger ekmeği tarifini yaptım.Baya ekmek gibi görünüyordu.Ama tadı nasıl diyeyim tavuk yemi gibiydi(dedemlerin ben çocukken tavuk çiftliği vardı,o kadar tanıdık bir koku ki).Bİdahaki sefere içine bol peynir veya lorla dereotu koymayı düşünüyorum.En azıdan dereotunun aroması kokuyu bastırır diye düşünüyorum.Senin tarifini deneyeceğim olmassa.
Yalnız tarifte yulaf kepeği yok.Yulaf ezmesi yerine kepek koysak olmazmı ki?

kızlar valla hepinizi içten kutluyorum..

bebişlerle ilgilenip çalışıp bide üstüne rejimi sıkı sıkıya uyguluyorsunuz.. bende düşünüyordum çalışıyorum ya nasıl yapıcam diye, ama şimdi utandım kendimden, daha bi heveslendim:))

demek alkol ödülmüş:) ee o zaman bana da hedeflediğim kiloya inince bunun şerefine kadeh kaldırmk düşer...

:KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66:

Arkadaşım nolur bi an önce ye ve sonucu hemen bize bildir.Geçenlerde bende sitedeki dukan yemek tariflerinden hamburger ekmeği tarifini yaptım.Baya ekmek gibi görünüyordu.Ama tadı nasıl diyeyim tavuk yemi gibiydi(dedemlerin ben çocukken tavuk çiftliği vardı,o kadar tanıdık bir koku ki).Bİdahaki sefere içine bol peynir veya lorla dereotu koymayı düşünüyorum.En azıdan dereotunun aroması kokuyu bastırır diye düşünüyorum.Senin tarifini deneyeceğim olmassa.
Yalnız tarifte yulaf kepeği yok.Yulaf ezmesi yerine kepek koysak olmazmı ki?

canım ucundan zccık denedim süper olmuş denemeni tavsiye ederim yulaf kepeğine gelince olur heralde bilmiyorumki bi dene bence şimdiden afiyet olsun canım..

Geçecek Semacım, Dukan ın sitesinde bana 95 gün seyir çıktı. 21 günü geçti bile. Çok uzun süreler değil bunlar. Bu sorunu bir kere halledince gelsin meyvalar.

gecicek gecicekde arada acayip vuruyor.sıkıyorum dişimi baya .iredem ne saglammış ama başka bir diyet olsa idi ooooo da ooo

Afiyet olsun...:KK66:) Ben de sana dukan tariflerinin verildiği bir siteden aldığım tarifi vereyim, o da süper ötesi güzel oluyor.
Mavi yeşil in limonlu bisküvisini al, borcama diz, üzerine kakaolu dr. oetker light pudingi pişir dök, dolapta soğutup afiyetle ye...:KK66:)

yaaaaaa nalan sen süpersin yaaaa :KK52::KK52::KK52:vallahi en sevdiğim tatlılardan biri bisküvili puding hem kolay hem leziz:KK56:be

nnim hiç aklıma gelmedi mavi yeşilin bisküvileri bak denicem bigün vallahi çok sağolasın öpüyorum çok:KK54::KK54::KK54:

yahu bisküvi yasak deilmi??????????????

İnşallah Allah hemen bir bebiş nasip eder arkadaşım...:KK66:)

Acayip yorucu hem de, tabanlarım ağrıyo valla, aslında vaktim olsa yürüyüş yapıcam da, ama valla Allah inandırsın tuvalete gitmeye zor vakit buluyorum, altıma edecem bir gün valla...:KK66:)

Sema nasıl oldu kızın bu arada? Bu arada sen anlatınca aklıma geldi, ben de doğumdan önce giydiğim kotumun içine rahatlıkla giriyorum artık, süper bir duygu bu ya...:KK66:)

Çok teşekkür ederim carmen, aslında sabah görür görmez haber verecektim ama anca girebildim nete..:KK66:)

ya ne zor deilmi bebek bakmak .ben kıızım bebekken 2-3 aylık falanken tuvalete bşle gidemiyordum.çok fena bir bebekti.çok bilirim sabah kahvaltısını akşam 6da yaptıgımı..

benim kız iyi .ogün kolu ve alnı garip bir şekilde şişmişti.kreşten aldıgımda şaşırmıştım kırmızı kocaman yuvarlak evdeykende kolunu görmüştüm.ne oldugunu anlayammaıştım.gecede 4 te uyanıp kusunca baba dediki bu çocuk zehirlendi galiba hemen acile götürelim.öyle gittik.özel çocuk hastanesi var oraya geceleride uzman çocuk doktor bulunur orda.allahtan nöbettki doktorda benim kızın doktoruydu.dedi korkulacak bişey yok.sivisinek ısırması bunlar kusmasıda üşütmüş biraz.bir tane mide bulantısı şurup verdi geçti gitti.bizim baba ile ben çok pipirikliyiz.çocuklarda korkuyoruz hemen

dukanda 24. gunum ve 10 kılo gıttı superrrrrr... :KK76::KK76::KK66::KK66::KK9::KK9::KK9: tam gaz devam...:KK52::KK52::KK52::KK52:

hadi canım bu süper bi rakam vallahi bravo sana :KK9::KK9::KK9::KK9: ay negüzel ya bukadar kısa bi sürede bu kadar kilo inşallah bizlerde görürüz o günleri...
canım sen kaç kiloydun hedefin kaç bu kilonun nekadarını atakta ne kadarını seyirde verdin? ayyyy çok soru sordum kusura bakma ama bu kadar kısa sürede bu kadar kilo verince şaşırdım.devamı gelir inşallah..

Kızlar ben kaçtım hepinize iyi geceler, tatlı rüyalar ve tabi ki bol bol kilo kaybı olsun innşallahhh... Vakit bulunca gelecem yine kızlar...:KK66:)

selam kizlar, bugün saglik nedeniyle diyeti biraktim, ve her$eyden yedim özellikle meyve yedim vitamin depoladim galiba yorgunlugum geçti :) ama az az yedim pilav, yarim dl ekmek çikolata falanda yedim, ve kendimi çok iyi hissediyorum, yani yarin diyete ba$tan ba$layacagim, beni zayiflatan tek diyet bu, vazgeçemem yani En Büyük KK
ama vitamin eksikligimin oldugundan eminim bu yüzdün zamanim olunca hemen multivitamin haplarindan alacagim belki böylelikle kendimi daha iyi hissederim, yarin görü$mek dilegiyle öpüyorum hepinizii :KK71::KK71:

yahu bisküvi yasak deilmi??????????????

ya ne zor deilmi bebek bakmak .ben kıızım bebekken 2-3 aylık falanken tuvalete bşle gidemiyordum.çok fena bir bebekti.çok bilirim sabah kahvaltısını akşam 6da yaptıgımı..

benim kız iyi .ogün kolu ve alnı garip bir şekilde şişmişti.kreşten aldıgımda şaşırmıştım kırmızı kocaman yuvarlak evdeykende kolunu görmüştüm.ne oldugunu anlayammaıştım.gecede 4 te uyanıp kusunca baba dediki bu çocuk zehirlendi galiba hemen acile götürelim.öyle gittik.özel çocuk hastanesi var oraya geceleride uzman çocuk doktor bulunur orda.allahtan nöbettki doktorda benim kızın doktoruydu.dedi korkulacak bişey yok.sivisinek ısırması bunlar kusmasıda üşütmüş biraz.bir tane mide bulantısı şurup verdi geçti gitti.bizim baba ile ben çok pipirikliyiz.çocuklarda korkuyoruz hemen

Ay çok zor valla sema, bizim kız da ilk 5 ay sabah 6-7 gibi gece uykusuna geçiyordu gündüz uyuyordu sonra gece sabaha kadar bizi ayağa dikiyordu. Valla anamız ağladı yaklaşık 5 ay boyunca. O zamanlar bir de ayakta sallıyorduk, ayaktan indirdiğin an uyanıyordu. Yani canımıza okuyordu. İş güç hak getire, yıkanacak vaktim olmuyordu.
Sonra baktım olacak gibi değil, önce uykusunu düzene soktum sonra da yatağında kendi başına uyumaya alıştırdım. Şimdi o günlere göre çok daha rahatız tabi ama tamamen düzene girmesi için dediğin gibi 2-3 yaş sınırı şart herhalde.

Aman Allah bir daha yaşatmasın, ne kadar korkmuşundur kimbilir, insan kendi hasta olunca pek oralı olmuyor ama çocuğu hasta olunca çok telaşlanıyor valla, her şeyden evhamlanır oluyosun çocuk sahibi olunca. Demek bütün anneler aynı...:KK66:)

He bu arada sema, bu tarifi ben dukan diyeti diye bir blog vardı ordan aldım, google yaz çıkıyo, süper tarifler var, dukanın kendi sitesinde verdiği tariflerden herhalde bu, bu arada bu mavi yeşillerde baktım şimdi, 50 gr ımda yani bir pakette 4.5 gr yağ varmış...:KK66:)

Son düzenleme:
dukanda 24. gunum ve 10 kılo gıttı superrrrrr... :KK76::KK76::KK66::KK66::KK9::KK9::KK9: tam gaz devam...:KK52::KK52::KK52::KK52:

çoook güzel, tebrik ederim, iyiki bu siteyi bulmuşum daha bir gaza geldim, benim 4. atak günüm ve 30 kilo vercem, inşallah bayrama kadar 10 kilo verip giderim kayınvalideciğime..............

sen neler yaptın, spor mu yaptında bu kadar hızlı gitti kilolar????

Slm arkadaşlar;
Maalesef bu ara pek giremedim.Malum bakıcım pat diye işi bırakınca bu hafta hareketli geçti.Allaha çok şükür yeni birini bulduk.Tanıdık birisi,inşalah bu sefer sorun çıkmazda kuzucuklarıma sorunsuz bakar...
Gelelim Dukan'a:
11.günüm iitibariyle 3100 gr gitmiş bulunuyor:KK19:
4 gün atağın ardından 6 gündür seyirdeyim.Seyir daha keyifli geçiyor çok şükür.Yalnız her gören zayıflamışsın sen diyorya o an gidip onlara sarılasım geliyor walla.Sanırım sporada gittiğim için sıkılaşmayla daha zayıf görünüyorum.Hepsine son gaz devam...
Ayrıca içine giremediğim birkaç pantolonum vardı.Artık onlara giriyorum.Hedefim evlenirken aldığım bir takımım var,pantolon ceket.Onlara girdiğim gün tamam diyeceğim.Hepimize kolay gele....

Harika bir haber bu tebrik ederim.

sizde kabizlık oldumu? ben normalde kabız olmam bugün ilk defa oldum, acaba yulaf kepeği olmadığı için mi? ne yapsam sizce??????

günaydın kızlaaarrrrr:KK3::KK3:

bugün seyir 3 ve sp günüm :KK76::KK76:

ama daha da güzelii sabah yine baskülde -300 gr ve çok şükür 81 li rakamları gördümmmm :KK62::KK62:

günaydın kızlaaarrrrr:KK3::KK3:

bugün seyir 3 ve sp günüm :KK76::KK76:

ama daha da güzelii sabah yine baskülde -300 gr ve çok şükür 81 li rakamları gördümmmm :KK62::KK62:

Süpersin fıstık. Devamını bekliyoruz.

sizde kabizlık oldumu? ben normalde kabız olmam bugün ilk defa oldum, acaba yulaf kepeği olmadığı için mi? ne yapsam sizce??????

Tabi onun etkisi muhakkak. Yeşil çay iç, doğadan formda olabilir. İyi gelir sanırım

Benim de lavabo problemim devam ettiği için kilomda oynama olmadı. Dünde bu günde bitki çayları içmeye başladım. Umarım iyi gelir.

canım ben öyle bir sıkıntı yaşamadım
aksine ishal oldum hafif onu da yulaf kepeğine bağladım
sonuçta bağırsaklarının çalışmasında etkili, sen en iyisi kullanmaya başla

X